Jump to content


Zvu�nici by Milan Dragojlov


don

Recommended Posts

(...)

 

Tajsone, Äisto informacije radi, koliki bi bili ukupni troÅ¡kovi izrade zvuÄnih kutija kao Å¡to su tvoje?

Koliko se sećam, gosn. Dragojlov je to tebi uradio u znak dobre volje (tj. za neku simboliÄnu sumu), pa smo ostali uskraćeni za tu informaciju.

Ako nisi vezan nekim zavetom ćutanja, pitaj gosn. Dragojlova kolika bi ukupna cena bila i koji bi bio okvirni rok izrade...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tajsone, Äisto informacije radi, koliki bi bili ukupni troÅ¡kovi izrade zvuÄnih kutija kao Å¡to su tvoje?

Koliko se sećam, gosn. Dragojlov je to tebi uradio u znak dobre volje (tj. za neku simboliÄnu sumu), pa smo ostali uskraćeni za tu informaciju.

Ako nisi vezan nekim zavetom ćutanja, pitaj gosn. Dragojlova kolika bi ukupna cena bila i koji bi bio okvirni rok izrade...

 

Vrlo bitna stvar.

Za kompletnu predstavu, pored zvuÄne slike nužan je uvid i u finansijsku.

 

Tysone. 

Obzirom da se boriš protiv interesnih grupa , da ih tako nazove, i obzirim da im najviše prigovaraš zbog netransparentnosti, pored ostalog.

Mislim da bi veoma korisna bila informacija koliko baÅ¡ tvoj zvuÄnik koÅ¡ta treće lice naruÄioca, koji nije prijatelj sa MD već samo hoće zvuÄnik i plaća ga koliko koÅ¡ta za svakog drugog.

 

Kontakt preko PM samo daje argument "drugoj" strani da je tako nazovem.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

To ne mogu ja da kažem,jer ih ne pravim ja,a ne želim da se ovde pravim pametan,pa da lupetam cene,kad nisam merodavan.To za pp sam rekao samo zato da bi zainteresovani mogli na neki naÄin da doÄ‘u do MD,jer neću valjda njegov telefon ovde da kaÄim bez njegove dozvole,pa da ga spopadne ko stigne.Ko se iole razume u unikatne ureÄ‘aje znaće da ne može da se lupi cifra odoka ovako na forumu,pogotovo to ne mogu da kažem ja,jer ni ne uÄestvujem u toj proizvodnji.

Link to comment
Share on other sites

Da ali na taj nacin ostavljas prostor i argument drugoj strani da je tako nazovem.

Shvatam sta je unikatan proizvod, ali ako neko zeli da kupi zvucnik identican kao tvoj, valjda je moguce takav napraviti ponovo i valjda zna koliko kosta, jer nema nepoznatih elemenata u toj racunici.

Ako se to ne zna,ako je komunikacija preko pm, pa to se onda ne razlikuje od mikser ekipe i njihove metodologije.

Mislim da je cifra tvog zvucnika, u obradi kakva jeste , njemu lako dostupan podatak.

Link to comment
Share on other sites

Pa evo moram ipak slikovotije da ti objasnim kad ne razumeš:

kabinete mi je pravio kućni prijatelj,znaÄi džabe,sve ostalo je uradio Milan meni takoÄ‘e na prijateljskoj osnovi,znaÄi džabe,i kako ja sad da kažem cenu,a da je adekvatna zvuÄniku,koji bi neko kupio kod MD direktno.Ne znam Å¡ta da ti kažem? Nisam razmiÅ¡ljao o prodaji mojih zvuÄnika,iako mi Milan pravi druge,sa duplo većim hodom membrane bass-a i sa drugaÄijim izgledom iste,jer ove Å¡to su kod mene je Äovek već kupio,samo ih ne dajem dok ja ne dobijem te nove,jer ne želim da budem bez zvuÄnika.Moji kabineti nisu napravljeni po nekom audiofilskim nacrtu,jer mi je to radio prijatelj za džabe,koji je inaÄe odliÄan stolar,al ne možeÅ¡ da zahtevaÅ¡ ne znam ti ja Å¡ta kad je džabe,ne bi bilo uredu,mada ne kažem da ne bih želeo da budu kabineti drugaÄijeg izeda,a to i nije najvažnija stvar sad,jer najvažniji je sam zvuk,a izgled manje viÅ¡e.ÄŒak me je kontktirao jedan Älan ovog foruma,joÅ¡ u poÄetku napada na mene u postovima,i rekao mi je da mu je krivo Å¡to vidi da me.napadaju i kad nemaju Å¡ta da prigovore zvuku onda mi se kao smeju izgledu,pa je on iz Äiste podrÅ¡ke rekao da.želi takoÄ‘e za džabe da mi napravi najlepÅ¡e kabinete,samo da.kažem sam kakve hoću.Nismo u istom gradu,pa me zato i mrzi da to obavim,ali možda ću odraditi jednog dana.Bitnije mi je da imam ovako moćan zvuk,nego kako ti izgleda,ali.jednog dana ću i to uklopiti.

Link to comment
Share on other sites

…Nisam razmiÅ¡ljao o prodaji mojih zvuÄnika,iako mi Milan pravi druge,sa duplo većim hodom membrane bass-a i sa drugaÄijim izgledom iste,jer ove Å¡to su kod mene je Äovek već kupio,samo ih ne dajem dok ja ne dobijem te nove…

 

I mene su zainteresovale kutije toliko hvaljenog Dragojlova, ali mi ovo nije jasno?

Link to comment
Share on other sites

Vidim ja na Äega ciljaÅ¡,ali nikad me nećeÅ¡ uhvatiti u nekom raskoraku,jer se ja.bavim samo istinom,a ne lažima,kao neki ovde.ÄŒim su meni zvuÄnici bili zavrÅ¡eni i puÅ¡teni u rad sam Milan mi je predložio da ih sluÅ¡am neko vreme dok mi ne zavrÅ¡i druge sa duplo većim hodom,jer on zna da ja volim da "malo pojaÄam" kad sluÅ¡am muziku.Tek posle nekog vremena je Äovek doÅ¡ao do njega i izrazio želju da hoće zvuÄnike kao Å¡to su moji,tako da ja ni ne znam za koliko ih je prodao,a i to mene ne zanima,nisam ja trgovac,meni je bitno da će on meni napraviti druge zvuÄnike,koji viÅ¡e odgovaraju mom naÄinu sluÅ¡anja muzike.

Link to comment
Share on other sites

Pa maloÄas sam objasnio sve u vezi zvuÄnika,e sad ako ni to nisi.razumeo ja.stvarno ne znam kako da.ti objasnim.PriÄamo samo o bass drajverima,jer samo njih mi sad pravi,a ostalo ostaje kakvo je. ZnaÄi ja ih koristim u mojim kabinetima dok ne zavrÅ¡i nove bass driver-e,pa samo njih posle zamenim.Jel sad jasno?

Link to comment
Share on other sites

Dakle, da sumiram - izrada zvuÄnih kutija kao Tajsonove kod gosn. Dragojlova je tzv. Tamni vilajet - ko uÄ‘e (u posao), kajaće se, ko ne uÄ‘e, kajaće se. laugh.gif

Da se ja manem ćorava posla i držim kutija kojih imam, ko zna zašto je to dobro... sleep.gif

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes da ih kupis, ali zato ne mozes ni da ih prodas 😀

Dakle, da sumiram - izrada zvuÄnih kutija kao Tajsonove kod gosn. Dragojlova je tzv. Tamni vilajet - ko uÄ‘e (u posao), kajaće se, ko ne uÄ‘e, kajaće se. laugh.gif

Da se ja manem ćorava posla i držim kutija kojih imam, ko zna zašto je to dobro... sleep.gif

Link to comment
Share on other sites

Nisi dobro to sumirao i ne znam zašto bi se kajao,al ajde de,da sad ne pišemo još 20 postova i da se na kraju opet ne razuemo,ni ja tebe,ni ti mene.

 

'Ajd' da pokuÅ¡am obrazložiti, onako najjednostavnije, razloge za svoje (eventualno) kajanje u sluÄaju kada bih uÅ¡ao u posao oko kutija:

Tajsone, podseti me, koliko si ono dugo Äekao da dobijeÅ¡ beta (test) verziju kutija, a koliko do sada ÄekaÅ¡ na nove bas-drajvere od tada?

Više od godinu dana ukupno?

Da budem iskren, Äisto sumnjam da bi mi gosn. Dragojlov izaÅ¡ao u susret i dao na korišćenje neke kutije identiÄne onima koje bih poruÄio dok ne zavrÅ¡i sa kompletnim radovima, a da ne pominjem neki popust na strpljenje koje bih morao imati dok ne doÄekam moje primerke.

Nema Å¡anse da bih izdržao svo to cimanje tipa "Veliki Å trumpfe, jel' ima joÅ¡ mnogo?", kakve god kutije bile, plus Äisto sumnjam da bi krajnja cifra bila ispod 2.000 EUR, Å¡to je već preterani luksuz Å¡to se mene tiÄe.

Ko ima 120+ kg i crni pojas iz karatea, taj ima i argumente za cenkanje, ali ja kao najobiÄniji smrtnik nisam u stanju takav Å¡trapac da izdržim pa sam prestao da se zanosim nekim maÅ¡tanjem oko nabavki takvih kutija... lalab.gif

Link to comment
Share on other sites

Ha,ha,ha,samo jedna mala ispravka u pitanju je 150kg žive vage,al nema veze.Vidi ovako,ja sam Äekao tako dugo,jer.je meni to raÄ‘eni bez i jednog.dinara,a u tom sluÄaju si uvek zadnji na.redu,jer ubek ima prednost neko,ko plaća,tako da sam.ja.bio svestan u Å¡ta ulazi,ali sam se.naoružao sa živcima i izgurao do kraja,tako da onaj ko plaća neće Äekati kao i ja, koji nisam plaćao.Uostalom,evo nek se javi Magelan ,pa nek kaže da li je Äekao godinu dana?

Link to comment
Share on other sites

       Pitaću komÅ¡iju , on Äeka zvuÄnike već viÅ¡e od godinu dana, znam taÄno jer sam mu pomogao da dovrÅ¡i kabinete. U meÄ‘uvremenu je dobio zamenski bas koji ne odgovara tom projektu da bi privremeno sluÅ¡ao kako tako.Od tada je proÅ¡lo par meseci, ispostavilo se da je korpa definitivnog  bas drajvera  2mm veća u preÄniku i da ne odgovara ležiÅ¡tu koje je raÄ‘eno na CNC maÅ¡ini prema specifikaciji konstruktora.Sada to treba proÅ¡iriti za 2mm na već napravljenom otvoru, ko je radio zna o Äemu govorim i kakvo je zezanje!Bas drajver joÅ¡ nije stigao!

 

 ViÅ¡e puta sam napisao da je ta bas jedinica na oko uraÄ‘ena vrhunski, ali Å¡to se ovakve metodologije izrade i rastezanja tiÄe ,to je sve noćna mora, viÅ¡e od godinu dana, Å¡to je mnogo mnogo je pa i da je sve do sada napisano o MD zvuÄnicima taÄno! I Å¡to je najgore ne nazire se kraj cele priÄe.

 

   Ja sam post sliÄne sadržine kao Å¡to je ovaj napisao joÅ¡ na poÄetku teme, ali mi je neko od moderatora obrisao, ZaÅ¡to? Ko tu koga Å¡titi od koga?

 

Ja nisam tada reagovao, nije ni prvi ni poslednji put da se postovi neosnovano briÅ¡u, ai baÅ¡ me briga nisam ni u jednom klanu, nikoga niti pljujem niti podržavam, ali Äinjenice su Äinjenice.Zato gospodo moderatori, nemojte posle da se Äudite kada neko, nekog od vas optuži da ste u dilu sa nekim, sami dajete povod!

 

  Ovih dana ću da idem da Äujem tu privremenu varijantu pozvan sam, koju je sam naruÄilac neÅ¡to morao da modifikuje i doradi da bi mogla da se sluÅ¡a, pa ću preneti utiske. A Å¡to se tiÄe cena, ne treba ovde insistirati na tome, jer nije u pitanju nikakva serijska ni standardizovana proizvodnja, već koliko sam shvatio "zvuÄnici po meri". A i mislim, bez ulaženja u tehniku i kvalitet samih zvuÄnika, da sa ovakvim sistemom rada takva serija ne bi bila moguća da se MD postavi na glavu! Zato ko je zainteresovan najbolje neka liÄno pita za cenu, izloži Å¡ta želi i naoruža se strpljenjem do maksimuma!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...