Jump to content


Zvu�nici by Milan Dragojlov


don

Recommended Posts

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da se (koliko toliko) vratimo na temu. Da li MD ima sajt, slike, cene... kako se informisati o tim zvucnicima?

Odavno sam ga savetovao da napravi svoj sajt,jer bez toga u danaÅ¡nje vreme ne može ozbiljno da se posluje,ali poÅ¡to je on dosta inertan u životu,tako je i u tome.On brate ima vremena za sve i uopÅ¡te se ne nervira.Živi u nekom svom svetu,koji mi možda ne možemo da shvatimo,ali on je takav i tu nema Å¡ta drugo da se kaže.Ko zna zaÅ¡to je to dobro.Kad bi napravio možda to na nekom viÅ¡em marketinÅ¡kom.nivou,možda bi onda neko drugi,kome je pokvario invensticiju,hteo da ga likvidira,do te mere ovo ide,a to se videlo i po nekom nedavnom postu.Ma ljudi ostavite se ćorava posla.ÄŒovek je u svom svetu i ne treba mu reklama ni dobra ni loÅ¡a,jer on ima prepune ruke posla i narudžbina,da mu ova naÅ¡a priÄa uopÅ¡te nije interesantna.Verovatno zbog toga i nije dao akcenat na naÅ¡e domaće tržiÅ¡te,osim kad neko doÄ‘e kod njega liÄno i izrazi želju da mu napravi zvuÄnike ili kablove.On to odradi i onda opet nastavlja svoje radove za inostranstvo.Ja nisam do sada primetio da je nekoga odbio.Možda i jeste,ali nisam upoznat sa tim.Zato malo i kuburi sa terminima,jer svima obeća,a to niko živi ne može da ispoÅ¡tuje fiziÄki,pa možda samim tim ponekad probije neke rokove,ali kad proizvod bude gotov,onda zadovoljstvo novog vlasnika prevlada i sve mu je oproÅ¡teno.

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se sa takvom poslovnom filozofijom, ali sta da se radi.

 

Uopste mi nije jasno kako funkcionise sve to. Mozda ce mi ovako biti lakse da saznam:

 

Ja posaljem ime zvucnika ciji zvuk mi se svidja, npr. Naim Ovator S-400, Spendor A6r, ProAC Studio 140 Mk2.

On pogleda specifikacije. Kaze OK, moze. Cena je tolika.

Jel?

 

Sta ako mi se zvuk ne svidi?

 

Ili sve ovo funkcionise na potpuno drugi nacin?

 

Molim za malo detalja na ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

Pa prvo bi trebalo da se upoznaÅ¡ sa njim i da vidiÅ¡ neke njegove radove,koji su u toku ili u na testiranju,pa ona popriÄaÅ¡ sa njim,kakvu muziku sluÅ¡aÅ¡,u kakvom prostoru,Å¡ta ti je izvor,koje pojaÄalo je u pitanju,Å¡ta želiÅ¡ da postigneÅ¡ tj. kakav zvuk želiÅ¡ da imaÅ¡,... Tako se prilazi svakom potencijalnom projektu.Ne može sve to da zna neka fabrika kad pravi neki zvuÄnik,jer fabrike Å¡tancuju,a MD pravi svakome prema želji unikatne,tako da je to.sigurno ispravniji pristup reÅ¡avanju zvuÄnig problema.Kad ja npr. odem u prodavnicu i kupim Dynaudio,ja ih odnesem kući i prikljuÄim i onda mogu samo da kažem zadovoljan sam ili ne,ali džaba mi onda sve to,jer imam to Å¡to imam i ako me ne zadovolji onda opet moram da tragam za drugim i da to ponovo plaćam,a ovako odem do MD i kažem Å¡ta imam,Å¡ta sluÅ¡am... i on mi napravi taÄno ono Å¡to mi treba,znaÄi jeftinije je i ne gubim godine i godine kao pojedinci za traganjem.za odgovarajućim zvukom.To je moje.miÅ¡ljenje i ne.mora sa tim niko da se složi.Ja sam prezadovoljan sa realizacijom tog mog moÅ¡ljenja,jer sad imam zvuÄnik,koji nikada i nigde ne.bih mogao da kupim,pa i da sam milioner,jer to nema u prodavnici.

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se sa takvom poslovnom filozofijom, ali sta da se radi.

 

Uopste mi nije jasno kako funkcionise sve to. Mozda ce mi ovako biti lakse da saznam:

 

Ja posaljem ime zvucnika ciji zvuk mi se svidja, npr. Naim Ovator S-400, Spendor A6r, ProAC Studio 140 Mk2.

On pogleda specifikacije. Kaze OK, moze. Cena je tolika.

Jel?

 

Sta ako mi se zvuk ne svidi?

 

Ili sve ovo funkcionise na potpuno drugi nacin?

 

Molim za malo detalja na ovu temu.

 

Bojim se da na ovakav zahtev Milan ne moze da odgovori. Milan ne pravi zvucnike za citaoce What Hi-Fi, ili slicne literature.  :)

Link to comment
Share on other sites

magellan, tvoj komentar zaista nema veze sa bilo cim! Da ne kazem nesto drugo!

 

Ja sam slusao xy zvucnik i taj zvuk mi se dopada. Jedini razlog zbgo koga bi otisao kod MD ili bilo kog trugog jeste taj da se napravi slican (ili bolji) zvucni ugodjaj od xy zvucnika za manje para. To je jedini i osnovni razlog zasto postoje male manofakture.

 

Sa cim treba da se poredi zvuk ako ne sa gotovim proizvodom velikih brendova? To je jedina poenta njihovog zanata. Cinjenica da svira bolje za manje novca.

Link to comment
Share on other sites

magellan, tvoj komentar zaista nema veze sa bilo cim! Da ne kazem nesto drugo!

 

Ja sam slusao xy zvucnik i taj zvuk mi se dopada. Jedini razlog zbgo koga bi otisao kod MD ili bilo kog trugog jeste taj da se napravi slican (ili bolji) zvucni ugodjaj od xy zvucnika za manje para. To je jedini i osnovni razlog zasto postoje male manofakture.

 

Sa cim treba da se poredi zvuk ako ne sa gotovim proizvodom velikih brendova? To je jedina poenta njihovog zanata. Cinjenica da svira bolje za manje novca.

 

zustroy, nemoj da se nerviras i svakako nemoj da kazes to nesto drugo.  :)

 

Ja sam se malo nasalio, a sada moram da ti kazem da tvoj komentar nema mnogo veze sa logikom. Od kada je to svrha postojanja, kako ti kazes, malih manofaktura da za manji novac prave bolje zvucnike od fabrickih proizvoda velikih brand-ova? Da je to iskljuciva poenta "njihovog zanata" je samo tebi poznata ideja, koliko mi se cini.

Link to comment
Share on other sites

A ja mislio da je audiofilima najbitniji zvuk. Izgleda da sam se prevario.  :lol: 

 

.......ok, Å¡ala mala, znao sam da je tako kod velikog broja "audiofila". I redosled ide ovako:

 

1. brand

2. izgled (WAF)

3. lakoća buduće prodaje

4. da li ima bi-wire ili ne

5. Å¡ta je o tom modelu rekao "drugar koji bolje Äuje"

6. sopstveni zvuÄni utisak

 

Gle! Zvuk se srozao na 6. mesto.   :lol:   

Kada su sve karte na jednoj stavci, koja je pri dnu lestvice, u većini sluÄajeva se gube bitke. Barem kod ovdaÅ¡njie populacije, kod kojih je "nemaÄka medicina najbolja"....istina, i 6x je skuplja.

Link to comment
Share on other sites

0. cena

 

Jeftin(najcesce polovan) Brand da ima dobar izgled i buducnost dalje prodaje,a drugar koji bolje cuje se isto lozi na brand,tako da ce najbolje "svirati"

 

Jeftin (najcesce polovan) Brand - ziveo Brand.

 

Koga bole brige za zvuk.Zvuk je aut - ziveo Brand.

 

P.S WAF ne zna sta je Bi-Wire - manje zice vise piva - ziveo Brand.

Link to comment
Share on other sites

Znaci sve u svemu, "lik" je super prosao!

Cekao je uzalud godinu i po dana, a ne mora da plati! :thumbsup2

Ali sad sala na stranu . Tajsone stvarno nije u redu da covek na ovakav nacin moli - preklinje da mu se nesto zavrsi i onda posle ove javne prozivke uradice za juce. Posle 1.5 godine cekanja nebitno da li je trebao da mu odradi drugarski ili za pare. Jedno je neupitno . Covek je strasno ocajan kad je uradio ovako nesto

Sasvim slucajno Iliju znam

Screen Shot 2015-01-10 at 9.09.45 PM.png

Link to comment
Share on other sites

Pa to nije niÅ¡ta novo,jer sam i ja sam pisao koliko i mene to probijanje rokova nervira,ali nisam mu ja ni ugovarao poslove,tako da ne osećam ama baÅ¡ nikakvu grižu savesti.Ja sam odmah kontaktirao Milana u nameri da ubrzam stvar i to mi je reÄeno Å¡to sam i napisao.Nisam ga ja programirao kako će da postupa u životu,mada svako na ovom svetu ima neku manu,jbg.takav je život,ni mene niko nije pitao da li su meni sve želje ispunjene.Zato lepo ko neće da Äeka izbekelji se kod Å uce duplo viÅ¡e para i dobije Dynaudio sa 2D zvukom,a ko ima strpljenja i živaca da doÄeka Milanove zvuÄnike dobiće 3D zvuÄnu sliku za duplo manje para,e samo je u tome razlika.

Link to comment
Share on other sites

Cisto da razdvojimo i ispravno quote-ujemo, da se ne brka sta je ko rekao, posto ja Iliju ne poznajem... :)

 

Znaci sve u svemu, "lik" je super prosao!

Cekao je uzalud godinu i po dana, a ne mora da plati! :thumbsup2

Screen Shot 2015-01-10 at 9.09.45 PM.png

Ali sad sala na stranu .

Tajsone stvarno nije u redu da covek na ovakav nacin moli - preklinje da mu se nesto zavrsi i onda posle ove javne prozivke uradice za juce.

Posle 1.5 godine cekanja nebitno da li je trebao da mu odradi drugarski ili za pare.

Jedno je neupitno . Covek je strasno ocajan kad je uradio ovako nesto

Sasvim slucajno Iliju znam

Link to comment
Share on other sites

VidiÅ¡ ti Å uco kakav si igraÄ,na sve moguće naÄine ćeÅ¡ pokuÅ¡ati kod ljudi da diskreditujeÅ¡ MD i njegov rad.Å ta ti je on liÄno uÄinio da se toliko trudiÅ¡ da ga izbaciÅ¡ iz priÄe,osim Å¡to te istina o kvalitetu njegovih proizvoda opasno udara po džepu,jer se zbog drugog razloga ne bi toliko uzbudio? Ne možeÅ¡ tim tvojim namazanim Å¡pekulacijama da poniÅ¡tiÅ¡ superiornost njegovih zvuÄnika u odnosu na tvoje.Kao prvo tvoje proÅ¡le Dynaudio zvuÄnike Äovek menja za Milanove,a sad poÅ¡to me vuÄeÅ¡ za jezik,moram da ti kažem,iako sam prvobitno nameravao da saÄekam nekih mesec-mesec i po dana,pa da ti saopÅ¡tim joÅ¡ jednu,za tebe tužnu vest,da Äovek dolazi iz inostranstva i donosi.Milanu isti model,kao Å¡to posedujeÅ¡ sada,Dynaudio zvuÄnika takoÄ‘e u zamenu i doplatu za Mianove,tako da će muzej voÅ¡tanih figura biti povećan za joÅ¡ jedan mldel Dynaudio zvuÄnika,sa kojima je Milan obrisao pod i to mu na taj naÄin priznaju i ljudi iz celog sveta,samim tim Å¡to ostavljaju i Dynaudio i mnogo skuplje zvuÄnike,a uzimaju njegove,pa ti samo priÄaj tvoju priÄu nekome,ko će je sluÅ¡ati,a ako.me.joÅ¡ jednom pecneÅ¡ na ovaj tvoj namazan naÄin svima ću otkriti moje.iskustvo i saznanje o tebi i tvojoj audiofiliji.Tekst ne.odavno spreman i samo Äekam da me ÄaÄneÅ¡ i onda sledi "enter",pa se ti posle pravdaj kako to nije tako,ali znaj da su argumenti na mojoj strani i to hronoloÅ¡ki poreÄ‘ani.Nisi ti nikakav audiofil nego obiÄan trgovac,koji samo gleda kako Äe na nekom jadniku,koji nije dovoljno upućen u ovu tematiku ,da naplati svoje "ubeÄ‘ivanje i savetovanje" u vidu prodaje Dynaudio zvuÄnika,koji su u stvari kineske proizvodnje sa velikom maržom i samim tim dobrom mogućnosti da se zaradi.Nadam se da ćeÅ¡ bar biti dovoljno pametan da ne napraviÅ¡ tu greÅ¡ku,pa da me javno ovako na forumu opet pecneÅ¡,jer ja jesam realan i tolerantan,ali samo do.te granice,kad već tvojom namazanošću vreÄ‘aÅ¡ moju intelegenciju,a to je tako samo u sluÄaju da ti prećutim,kao i do sada,ali to tako viÅ¡e neće moći.Od sada piÅ¡em sve Å¡to mislim,pa bez obzira da li se to.nekome sviÄ‘a ili ne,jer istina je samo jedna i tu nema nijansi.

Link to comment
Share on other sites

Ne branim nikog ali...mozda je oglas namenski isceniran da se postavi. Malo je debilno da covek preko oglasa trazi tamo nesto sto mu je ovaj obecao, ako mu treba to sto mu je ovaj obecao pa i dzabe da uradi valjda ce otici kod njega daleko pre da vidi dokle je sve stiglo a ne posle toliko vremena da cvili na onom buvljaku.

Link to comment
Share on other sites

Ne branim nikog ali...mozda je oglas namenski isceniran da se postavi. Malo je debilno da covek preko oglasa trazi tamo nesto sto mu je ovaj obecao, ako mu treba to sto mu je ovaj obecao pa i dzabe da uradi valjda ce otici kod njega daleko pre da vidi dokle je sve stiglo a ne posle toliko vremena da cvili na onom buvljaku.

pa da,to sam prvo i ja pomislio,jer i sam vidim Äime se sve dotiÄni bavi,ne bi li uspeo da preokrene tas na svoju stranu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...