Jump to content


Zvu�nici by Milan Dragojlov


don

Recommended Posts

jesam,shvatio sam je dobronamerno i nemam nikakve zle misli,nego sam samo bio isprovociran nekim stavovima pojedinaca,ali to je život,ne mogu svi u životu da vole isto,tako da idemo dalje.Nisam imao nameru da nekoga vređam ,već sam pokušao to da uvijem u oblandu,ali malo se istrglo kontroli,pa svi smo mi ljudi,sa vrlinama,ali i sa manama.

 

A i razmenom iskustava ostalih clanova foruma, opet kazem - malo vise slusanja muzike, manje gledanja tudjeg posla.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

povećava se kolekcija brendiranih zvuÄnika i drugih Hi-Fi proizvoda,koji zavrÅ¡avaju svoj put kod Milana u radionici,jer kad neki vlasnici brend ureÄ‘aja i pribora dobiju na neko vreme od Milana da Äuju njegove proizvode kod sebe u svom sistemu i prostoru i uporede ga sa svojim brendiranim,onda sledi ona tzv. najveća -jevrejska kletva"da bog da imo ,pa nemao!",jer kad posle nekog vremena sluÅ¡anja doÄ‘e vreme da ih vrati Milanu,onda sledi surova istina,pa brend-vlasnik doÄ‘e kod Milana i naruÄi njegov proizvod ,a brend ostavlja Milanu za uspomenu i dugo sećanje na svoj promaÅ¡aj u odabiru i kupovini.Naravno,samo najhrabriji su spremni da priznaju da neki brend nije nužno i najbolji,ali opet svi vole svoje investicije da hvale,tako da ne bih ponovo da se upuÅ¡tam u raspravu sa brend-lobistima,jer samo kažem,doÄ‘ite-posluÅ¡ajte-uzmite Å¡ta hoćete i nosite kod sebe u svoj sistem i svoj prostor da sluÅ¡ate ako treba i mesec dana-a onda dolazimo po to,a vi će te reći kako stvari stoje.Pored proverenih zvuÄnika naÅ¡eg Milana sad je takav kvalitetan proizvod,koji ustvari takoÄ‘e upravo stvara već duže vreme i ne afirmiÅ¡e se ovde kod nas,jer u inostranstvu to znaju da cene i već dugo naruÄuju kod njega,ovde takoÄ‘e naiÅ¡ao na onaj poznati efekat "WOOOW!" i tako je Äovek dobio Å¡ansu da ponese kući i sluÅ¡a neko vreme Milanove interkonekt kablove(mada pravi i vrhunske zvuÄniÄke kablove,koji povećavaju zvuÄnu sliku za 100%),a poÅ¡to je kupio TRANSPARENT AUDIO MUSIC LINK ULTRA u BG. u VOX-u za 1.400 evra,posle sluÅ¡anja Milanovih doÅ¡ao je kod njega ,ostavio mu je te brend kablove i naruÄio njegove,tako da se kolekcija ostavljenih-brendiranih-skupih ureÄ‘aja i opreme povećava,kao krunski dokaz Äega su se ljudi odrekli u korist Milanovih proizvoda.Nemojte sad opet da me napadate zbog ovog teksta,jer nisam ja nikoga terao da uporedi svoje i Milanove proizvode,pa da ih ostavlja,a uzima njegove,to je samo suÅ¡ta ,a za nekoga bolna istina,već samo želim da ljudima pomognem da otvore oÄi i percepciju u mozgu i da ne robuju brendovima,mada već znam da će me DYNAUDIO i ostali lobisti napasti,ha,ha,ha,ali ajde,spreman sam,naoružao sam se sa kokicama i udrite! :blah:order:type

Link to comment
Share on other sites

Å¡to? pa to bi trebao onda da kažeÅ¡ za sve one ,koji su priznali njegov rad i kupili neÅ¡to njegovo,a ne meni,jer ja to znam već preko 20 godina,ko je on i kakve proizvode stvara.DoÄ‘i i ti i odaberi neÅ¡to njegovo za sluÅ¡anje,pa kad proÄ‘e mesec dana liÄno ja ću doći do tebe da pokupim taj proizvod,a ti posle znam već u kakvoj ćeÅ¡ biti agoniji,ali moraÅ¡ biti psihiÄki jak da izdržiÅ¡ nedostatak svog sistema,koji ostaje bez jednog bitnog dela-Milanovog

Link to comment
Share on other sites

ovde je neko dobrodoÅ¡ao samo ako priÄa istu priÄu,koju najbrojniji lobi ovog foruma proklamuje,inaÄe ne daj bože da neko kaže neÅ¡to drugaÄije,odmah ga stavljaju na stub srama i vode specijalni rat protiv njega,briÅ¡u mu postove,premeÅ¡taju ga u neke druge podforume,blokiraju ga itd. Pa Å¡to? Zar ne sme niko da ima drugaÄije miÅ¡ljenje? Ovo mi sve viÅ¡e liÄi na GULAG u SIBIRU, za vreme STALJINA, a ne na moderno,demokratsko druÅ¡tvo.Ja samo kažem svi ,koji misle da nisam u pravu,nek ponesu svoje komponente,kablove i zvuÄnike,pa na crtu sa Milanom.I Å¡to brojniji auditorijum .Zar to nije poÅ¡teno? Ferka je najrealniji dokaz ko je u pravu,jer ovako preko tastature može svako da piÅ¡e Å¡ta hoće,al kad staneÅ¡ na crtu onda se sve vidi i Äuje,a može i da se meri na razne naÄine,pa da vidimo ko je ko .Milslim da to pojedinci,koji su svesni situacije,neće hteti,nego će to izbeći i nastaviće da kuckaju po tastaturi svoje bajke.

Link to comment
Share on other sites

@

Taysone

Pa niko ne osporava rad Milana Dragojlova, ali ovo Å¡to ti radiÅ¡ je blago reÄeno smehotresno. Ne pada mi na pamet da dolazim u NS da uzimam kutije, pa da ih posramljen vraćam kad shvatim Å¡ta sam to za svojih 51. godinu bio u zabludi.Nego, ne reÄe nam koji su to brendovi koje je Milan modifikovao, a ni kakvi su to kablovi koji povećaÅ¡e za 100% zvuÄnu sliku. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@

Taysone

Pa niko ne osporava rad Milana Dragojlova, ali ovo Å¡to ti radiÅ¡ je blago reÄeno smehotresno. Ne pada mi na pamet da dolazim u NS da uzimam kutije, pa da ih posramljen vraćam kad shvatim Å¡ta sam to za svojih 51. godinu bio u zabludi.Nego, ne reÄe nam koji su to brendovi koje je Milan modifikovao, a ni kakvi su to kablovi koji povećaÅ¡e za 100% zvuÄnu sliku. :rolleyes:

barem doÄ‘i na jedno neobavezno sluÅ¡anje,pa ćeÅ¡ se liÄno uveriti u neke stvari,a i onda ćeÅ¡ iz prve ruke Äuti sve pojedinosti,jer ovako preko foruma dugo bi to trajalo i na kraju bi izgubilo smisao.Kad budeÅ¡ raspoložen kontaktiraj me ,pa da navratiÅ¡ i doživiÅ¡ neko novo iskustvo.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Fan boy ili ne, ali puno istine ima u pisanju / hvaljenju Tajsonovom, sto mogu iz licnog iskustva da potvrdim. Sa Milanom se znam godinama i povremeno se druzimo, kada vreme i obaveze to dozvole. Slusao sam nebrojeno puta njegove zvucnike, one koje on razvija od pocetka, kao i one brandirane koje je doradjivao. Zaista je neverovatno kako sve to radi, ali je naravno to tesko opisati recima. Ogromnu zaslugu za zvuk koji se kod njega moze cuti imaju naravno u uredjaji koje Milan ima u sistemu, a to su radovi Zdenka Zivkovica i Andrije Sobolockog. Kada se sve to poveze u celinu onda je to sasvim jedna druga dimenzija muzike.

 

Ja sam o tome pisao ovde nekada davno i naravno se veoma pokajao, zbog reakcija nekih dezurnih sveznalica. Bilo je reci o BFA elektronici, Milanovim zvucnicima i jos nekim cudnovatim zvucnicima iz Slovenije (konstruktora istih je rukovodstvo foruma expres odstranilo sa istog, a zbog navodnog reklamiranja). 

 

Sto se zvucnika tice, slusao sam Armonia Speakers koje je Milan doradjivao i to je, uz one "slovenacke" ( necu da spominjem brand ), mozda medju 5 najboljih koje sam slusao u zivotu. Onda sam jednom prilikom slusao preradjene Dynaudio Contour 1, koji su bili na vec spomenutoj elektronici, postavljeni za tzv. close field slusanje (koje ja prilicno volim i ponekad upraznjavam u svom sistemu). To je zvucalo zadivljujuce. Takodje sam slusao i mnoge Milanove projekte u zadnjih X godina i za sve to imam samo reci hvale.

 

Kada su kablovi u pitanju, reci cu samo da je kod mene trenutno u sistemu Milanov interkonekt, a izbacio je Siltech-a ( 5-60 ) i Synergistic Research ( resolution reference ), kao i nekoliko modela Transparent Audio ( ultra, reference ).

 

Ovo su sve moja iskustva, a da ne bih navlacio bedu na vrat, necu spominjati tudja, bez obzira sto za njih znam iz prve ruke. To se ovde na forumu gotovo nikada ne oprasta, a tu sam lekciju na svojoj kozi iskusio / naucio.

 

Sta sam zapravo hteo ovde da kazem. Bez obzira na pisanje "fan Boy-a", trebalo bi obratiti paznju na sustinu i shodno potrebama / zeljama proveriti sve uz pomoc sopstvenog para usiju u korelaciji sa CPU. Ne moze da skodi.  :)

Link to comment
Share on other sites

barem doÄ‘i na jedno neobavezno sluÅ¡anje,pa ćeÅ¡ se liÄno uveriti u neke stvari.............................................

 

Јел могу и Ја Ñа њим али због Тоше :facehearts Ð¸ Ћире :facehearts   ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pre nekoliko dana Äovek doÅ¡ao do Milana,jer otvara neki studio,pa mu trebaju njegovi zvuÄnici.Kad je Äuo te njegove Äuvene zvuÄnike dogovorio se sa Milanom da mu da u cenu svoje Wilson audio puppy,Mark Levinson snagaÅ¡ i predpojaÄalo,transparent kabl,...itd. sve u zamenu za njegove zvuÄnike i Tulip pojaÄalo.Toliko o brendiranim zvuÄnicima,koje Milanovi obriÅ¡u u jednom potezu,a to nije moja priÄa pred spavanje,nego istina,koja se skoro svakodnevno deÅ¡ava i to već u tolikoj meri,da Milan viÅ¡e ne zna gde će sa tim svim zvuÄnicima,kablovima i pojaÄalima,koje mu ljudi ostavlaju kad ih direktno uporede sa njegovim proizvodima.Ja iz zezancije prostorije sa tim brendiranim zvuÄnicima ,koje su ljudu napuÅ¡tali zovem:"muzej voÅ¡tanih figura!"

Link to comment
Share on other sites

Pre nekoliko dana Äovek doÅ¡ao do Milana,jer otvara neki studio,pa mu trebaju njegovi zvuÄnici.Kad je Äuo te njegove Äuvene zvuÄnike dogovorio se sa Milanom da mu da u cenu svoje Wilson audio puppy,Mark Levinson snagaÅ¡ i predpojaÄalo,transparent kabl,...itd. sve u zamenu za njegove zvuÄnike i Tulip pojaÄalo.Toliko o brendiranim zvuÄnicima,koje Milanovi obriÅ¡u u jednom potezu,a to nije moja priÄa pred spavanje,nego istina,koja se skoro svakodnevno deÅ¡ava i to već u tolikoj meri,da Milan viÅ¡e ne zna gde će sa tim svim zvuÄnicima,kablovima i pojaÄalima,koje mu ljudi ostavlaju kad ih direktno uporede sa njegovim proizvodima.Ja iz zezancije prostorije sa tim brendiranim zvuÄnicima ,koje su ljudu napuÅ¡tali zovem:"muzej voÅ¡tanih figura!"

Javite kada bude (ras)prodaja iz tog „muzeja voštanih figura!“...

Prvo, kako kažete sâmi, nema se dovoljno prostora a i valja osloboditi sredstva za dalji rad...

Koliko razumem, oni ih nisu, kako Vi kažete, „napuštali“ već su ih, kako Vi, opet, kažete: „davali u cenu“...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...