Jump to content


Pojacalo sa dobrim basom?


hypnotic

Recommended Posts

Pozdrav, treba mi pomoc oko stereo pojacala sa dovoljno basa, posto Yamaha A-700 koju imam ga nema, i ne pomaze ni pojacavanje...a subwoofer nije opcija. Trebaju mi modeli/firme kod kojih je to drugacije odradjeno, gde je bas masivniji, posto se verovatno razlikuje od brenda do brenda, a ja ih ne poznajem dovoljno...hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav, treba mi pomoc oko stereo pojacala sa dovoljno basa, posto Yamaha A-700 koju imam ga nema, i ne pomaze ni pojacavanje...a subwoofer nije opcija. Trebaju mi modeli/firme kod kojih je to drugacije odradjeno, gde je bas masivniji, posto se verovatno razlikuje od brenda do brenda, a ja ih ne poznajem dovoljno...hvala

 

Такав појачавач не поÑтоји.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Znaci Harman Kardon za sad i JVC, ja licno nemam trip ni sa jednom firmom, tako da mi je to svejedno, samo da ima basa =) Znaci stara Sony mini linija oduvava ovu Yamahu u basu =)

 

Zvucnici Mission 701, ali i to bih ja mislim da menjam...tako da moze i kombinacija neka ako se zna dobra =) ocu bass, slusam elektronsku muziku 99% vremena, tako da to je moranje =)

Link to comment
Share on other sites

Znaci Harman Kardon za sad i JVC, ja licno nemam trip ni sa jednom firmom, tako da mi je to svejedno, samo da ima basa =) Znaci stara Sony mini linija oduvava ovu Yamahu u basu =)

 

Zvucnici Mission 701, ali i to bih ja mislim da menjam...tako da moze i kombinacija neka ako se zna dobra =) ocu bass, slusam elektronsku muziku 99% vremena, tako da to je moranje =)

NeÅ¡to ti nije u redu sa tom Yamahom,to je stara garda,ja sam imao to pojaÄalo,razbija.

Link to comment
Share on other sites

NeÅ¡to ti nije u redu sa tom Yamahom,to je stara garda,ja sam imao to pojaÄalo,razbija.

+1

I ja bih rekao, to je odliÄno pojaÄalo. Samo ako nije neÅ¡to iznutra sakaćeno. Poredjenje mini linije i ove Yamahe je smeÅ¡no. Pretpostavljam, da  taj Mission i nije neÅ¡to za ''loudness war'' kakav se  traži.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

sve ovo je prazna priÄa imao sam jm lab kutije i to high end model i imao sam uvek prejak bas , menjao sam pojaÄalo kablove pozicioniranje i niÅ¡ta nije vredeolo onda sam shvatio da je izvor velike koliÄine basova u sobi ustvari zvuÄnik koje sam naravno promenio i sada je sve kako treba mislim izbalansirano. tako da je pogreÅ¡na postavka oko basa odnosno probaj tvoje pojaÄalo sa drugim zvuÄnicima pa ćeÅ¡ shvatiti poentu.

Link to comment
Share on other sites

sve ovo je prazna priÄa imao sam jm lab kutije i to high end model i imao sam uvek prejak bas , menjao sam pojaÄalo kablove pozicioniranje i niÅ¡ta nije vredeolo onda sam shvatio da je izvor velike koliÄine basova u sobi ustvari zvuÄnik koje sam naravno promenio i sada je sve kako treba mislim izbalansirano. tako da je pogreÅ¡na postavka oko basa odnosno probaj tvoje pojaÄalo sa drugim zvuÄnicima pa ćeÅ¡ shvatiti poentu.

 

Ðајзад Ð³Ð»Ð°Ñ Ñ€Ð°Ð·ÑƒÐ¼Ð°   :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

sve ovo je prazna priÄa imao sam jm lab kutije i to high end model i imao sam uvek prejak bas , menjao sam pojaÄalo kablove pozicioniranje i niÅ¡ta nije vredeolo onda sam shvatio da je izvor velike koliÄine basova u sobi ustvari zvuÄnik koje sam naravno promenio i sada je sve kako treba mislim izbalansirano. tako da je pogreÅ¡na postavka oko basa odnosno probaj tvoje pojaÄalo sa drugim zvuÄnicima pa ćeÅ¡ shvatiti poentu.

 

Ja nisam promenio zvucnike, tako da ne moze da bude to...imam Yamahu i izvukao sam ovaj stari Sony iz zajebancije da probam, na istim zvucnicima.

 

NeÅ¡to ti nije u redu sa tom Yamahom,to je stara garda,ja sam imao to pojaÄalo,razbija.

 

Pojacalo bi trebalo da je ok, ali ne znam sam da proverim...a ovo sto sam rekao da je bass na Sony liniji masivniji, stvarno jeste, i to bez problema, ali on ima ona DBFB budzenja...

 

Inace ovo pojacalo jeste zver, ali nema masivan kick/punch, kako god da neko zove.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba porediti Hi-Fi linije sa budženim mini-linijama. Basovi kod ovih drugih su nadrukani tako "da ih ima" a da je kvalitet reprodukcije u drugom planu. Ono što sam ja slušao Mission kutija, uglavnom je bilo tanje u basu, kao što su i ove 701 (58Hz -3dB).

 

Ostaje da se zamene kablovi ako su ovi neki pijaÄni ili su predugaÄki, i da se kutije pozicioniraju bliže zidu. JoÅ¡ bolje, bliže uglu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...