Jump to content


Savet oko kupovine stereo risivera i zvucnika


mrkic

Recommended Posts

 

Tako da ce zvucnici da se ture u policu na samom podu.

Ne, samo tu ne - nećeš imati ništa od bilo kakvog normalnog zvuka.

Za poÄetak zvuÄnici ili visokotonci u njima treba da su bar na visini uÅ¡iju u poziciji kada sluÅ¡aÅ¡ muziku, a za ostalo da ne ponavljam Å¡ta su ljudi već rekli. :order

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne, samo tu ne - nećeš imati ništa od bilo kakvog normalnog zvuka.

Za poÄetak zvuÄnici ili visokotonci u njima treba da su bar na visini uÅ¡iju u poziciji kada sluÅ¡aÅ¡ muziku, a za ostalo da ne ponavljam Å¡ta su ljudi već rekli. :order

Sto je Kursum rekao mozda je najbolje da nam da sliku ili skicu police da vidimo o cemu je rec. Osim toga nisam razumeo dali je polica napravljena ili tek treba da se pravi? Ako nije napravljena moj savet je da napravi policu nesto siru od uredjaja koja ce imati gore mesta za TV, a sa strane imace mesta da stavi zvucnike na neke stalke ako se odluci za bookshelf. Ako polica nije napravljena moj savet je da nesto bude u ovom fazonu:

 

http://www.big-av.co.uk/media/catalog/product/cache/2/image/542x542/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/l/alp-hifi-4-g.jpg

 

To je kombinacija staklo/metal ali dobar majstor moze lako od drveta da napravi nesto slicno.

 

Jos par predloga:

 

http://www.standsunique.com/popupImages/6mmsoundtower.jpg

 

http://images.esellerpro.com/2435/I/150/0/hi_67_66646_a114whitelr_large.jpg

 

Ne kazem da napravis nesto 100% indenticno vec da razmislis dali ti se nesto od ovog uklapa u izgled dnevne sobe koji imas u glavi.

 

Imaces mesta za sve uredjaje, imace oni izmedju sebe mesta zbog boljeg hladjenja, a gore ima mesta za TV i sto je najbitnije imaces mesta sa strane da stavis neke stalke za zvucnike. Naravno sve ovo ukoliko polica jos uvek nije napravljena :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa naisao sam u kombinaciji.DVD S530 i Risiver RX 395RDS. Juce sam naisao na oglas. Ocuvani su kao novi. Odusevio sam se na prvi pogled. Otisao sam danas video, prodao i kupio. Prezadovoljan sam za sada. Jedino sto jos nemam adekvatne zvucnike da ga probam kod mene. Postavio bih sliku ali ne znam kako da uradim to. Izvinjavam se.

Link to comment
Share on other sites

Koje bih zvucnike mogao lepo da uparim sa ovim mojim risiverom? Nesto mi sada padaju na pamet i i ovi tzv podnostojeci zvucnici. I tu ce budzet da mi bude do 100 € pozeljno je i malo manjea ko moze. Vidim da ima da se nadju podnostojeci zvucnici u tom cenovnom opsegu. Mada bi mozda i mogli klasicni zvucnici nego da ne budu mnogo nisko tada na podu. To mi se ne svidja bas. Zbog toga sam sada mozda i vise za podnostojece.

Link to comment
Share on other sites

Koje bih zvucnike mogao lepo da uparim sa ovim mojim risiverom? Nesto mi sada padaju na pamet i i ovi tzv podnostojeci zvucnici. I tu ce budzet da mi bude do 100 € pozeljno je i malo manjea ko moze. Vidim da ima da se nadju podnostojeci zvucnici u tom cenovnom opsegu. Mada bi mozda i mogli klasicni zvucnici nego da ne budu mnogo nisko tada na podu. To mi se ne svidja bas. Zbog toga sam sada mozda i vise za podnostojece.

JuÄe beÅ¡e budžet 100€ za zvuÄnike i receiver zajedno, izginusmo da naÄ‘emo povoljne, a sad uzeo i dvd pride, a opet ima joÅ¡ 100€ budžet za zvuÄnike. Je l' ti to nas malo z?

p.s. ako si hteo dvd, Å¡to ne uze onda av receiver?

Link to comment
Share on other sites

Koje bih zvucnike mogao lepo da uparim sa ovim mojim risiverom? Nesto mi sada padaju na pamet i i ovi tzv podnostojeci zvucnici. I tu ce budzet da mi bude do 100 € pozeljno je i malo manjea ko moze. Vidim da ima da se nadju podnostojeci zvucnici u tom cenovnom opsegu. Mada bi mozda i mogli klasicni zvucnici nego da ne budu mnogo nisko tada na podu. To mi se ne svidja bas. Zbog toga sam sada mozda i vise za podnostojece.

Na kojim zvucnicima si prilikom kupovine probao risiver? Do 100 eura mogu da se nadju podni zvucnici ali pitanje je sta dobijas. To su uglavnom nemacki proizvodjaci tipa Cat, Eltax, Magnat, Universum, Pilot i slicni i ono sto privlaci kupce je snaga koja po specifikaciji ide od 150W do cak 300W pa i vise na nekim modelima. Najveci problem kod tih zvucnika je veoma mala osetljivost koja je kod nekih samo 80dB sto znaci da ce trebati veoma jako pojacalo da zvuce kako znaju. Pazi ove npr - https://www.kupujemprodajem.com/Cat-Leb-404-15648497-oglas.htm?filter_id=98514. Osetljivost samo 80dB i cak na pojacalu od pravih 2 x 80W neces dobiti nista i to naravno uz tonske kontrole. Kad je sve na flat zvuk je smejurija. A deklarisane su na 2 x 440W max :crno-na-belo  Ovo ti cisto dajem primer da znas kako donekle stoje stvari, zato se ljudi uglavnom opredeljuju za bookshelf, a kada zele kvalitetne podne zvucnike izdvoje (duplo) vise novca. Ako zelis nesto relativno kvalitetno za taj novac ja sam npr imao ove i odlicni su ali nisam imao prilike da ih cujem kako zvuce sa nekom Yamahom https://www.kupujemprodajem.com/Mb-quart-390mcs-ocuvani--15560604-oglas.htm?filter_id=133168. Ali aj da ne bude da samo ja i Kursum dajemo predloge, neka jos neko predlozi nesto da pomognemo coveku pri izboru :wave2Ima valjda jos neko ziv na ovom forumu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@Kursum,

Ne z...nikoga. Kazem, ovo mi je iskrslo ovako neplanirano jer mi se mnogo svideo. A dvd je uleteo jer je ionako nesto bilo u planu zbog filmova, diskova i ostalih stvari. Ali stvarno sam prezadovoljan. A za av risiver ni na kraj pameti se nisam setio. :-)

@Technicssss

Videcu danas na kojim zvucnicima sam probao. Video sam ali sam zaboravio model.

Azbog probijenog budzeta koristicu muzicke zvucnike a za risiver kupujem posle svadbe, za mesec ili dva.

I veliko hvala Technissssu i Kursumu na pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da ti kazem jesam. Mada po tvom pitanju zakljucujem da bih napravio zajeb :-! Imam kablove gde je na jednom kraju banana a na drugom ulazi za risiver. Mada mislim,da je najbolje da sacekam da prodje svadba pa da kupim na miru zvucnike. A goste mogu i ja da zabavim. Raspalim klavijature i eto ti muzike :-)

Link to comment
Share on other sites

Nista onda. Necu da kacim. Hvala na upozorenjima. A posle guzve ove moje planiram do 100 € da ulozim u zvucnike i najverovatnije one velike podne. Ne mogu sada da kupim probio sam budzet. :sad:

Ma posle guzve tj svadbe dace tasta jos 100e pa da se uzme nesto jos bolje :cheers A za risiver licno mislim da nisi pogresio sto nisi uzeo neki AVR ako imas nameru (i mesta) da koristis samo dva zvucnika :wave2 Nego sto ne zakacis komp za risiver pa pustas privremeno muziku i filmove sa njega, mozda nisi morao da uzimas taj DVD? Ne kazem da nisi trebao nego da sam ja na tvom mestu dok ne nabavim zvucnike nebih kupovao nista drugo...a sa druge strane znam kako ti je bilo kad ih vidis u kompletu pa kazes uzimam oba pa nek ide zivot! :order

Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam planirao da kupimnista drugo ali kada sam video ovu kombinaciju i kako je ocuvana i sve to jednostavno nije bilo izbora. To je bilo to :thumbsup2 E sada ima da se saceka malo za zvucnike. Mozda je i bolje da bih se ja malo bolje upoznao sa materijom oko toga sta je najbolje da se upari sa risiverom i tako to. Ja bih najradije uzeo neke Jamahine zvicnike da bi bilo sve Jamaha. Ja volim tako da se izbrendiram malo :order

 

Evo moje kupovine konacno!!!

 

post-31207-0-81388100-1411507293_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...