Jump to content


AKG K450 ili Sennheiser Momentum on-ear


harts

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Planiram da kupim slusalice za svakodnevnu upotrebu na laptopu (macbook pro).

Na internetu sam uspeo da nadjem da se AKG k450 slusalice rangiraju iznad njihovog cenovnog ranga i da su se dobro pokazale u upotrebi i generalno su ljudi zadovoljni sa njima.

 

Interesuje me da li ima poente da doplacujem i uzmem Mementum on-ear ( koje su i estetski lepse ) za koriscenje preko laptopa i da li su to uopste bolje slusalice?

 

Takodje ako imate bilo kakav predlog za neke druge slusalice, slobodno kazite.

 

Za sada neverujem da bih uzimao usb amp za slusalice, ali ako uzmem neki jaci model posle bih to verovatno i uradio.

Link to comment
Share on other sites

 koristim Bose AE2,KRK KNS 6400 i oboje su odliÄne sluÅ¡alice vrlo razliÄitog zvuka preporuÄujem ti da ih svakako ÄujeÅ¡.KRK je monitor i nije baÅ¡ za van dok je Bose "all rounder" sa odliÄnim basom.

za momentum sam Äuo da je sliÄan sennheiserovoj seriji 5..,imam senn.518 i po mome miÅ¡ljenju rijeÄ je o loÅ¡im sluÅ¡alicama sa prenaglaÅ¡enim basom,loÅ¡im ostatkom i slabom rezolucijom,stvarno loÅ¡e sluÅ¡alice a ocjenjene vrhunski,zvuk ni blizu onoga Å¡to se o njima piÅ¡e.

momentume bih prije kupovine obavezno poslušao i to sa macom ako će on biti izvor

Link to comment
Share on other sites

Nisam sluÅ¡ao K450, ali imam K550 i dosta su tanke na basu, dok ga Momentum po mom miÅ¡ljenju ima previÅ¡e. Moguće da u oba sluÄaja utisak može da se menja u zavisnosti od pojaÄala. Meni je HD558 neka zlatna sredina, mada su one otvorene pa ne mogu da budu direktna zamena ako tražiÅ¡ zatvorene sluÅ¡alice.

Link to comment
Share on other sites

@trouble

 

Drugar ima AE2 i slusao sam ih dosta, uporedjivao sam ih sa sennheiser hd419 i zvuk je bio za klasu bolji, dok su sennheiser izradjene znatno kvalitetnije.

 

Iskreno pozelo sam da imam bolje slusalice od toga, nisam puno modela slusao i zanima me da li je to uopste moguce postici sa ovim izvorom.

 

Ni k450 ni momentum on-ear nisam mogao da poslusam u prodavnici u NS-u jer su bile zapakovane, dok sam slusao klasican momentum u amsterdamu i bile su mi ok, ali verovatno nikada ne bih dao taj novac za njih.

Link to comment
Share on other sites

Jel zna neko nesto o AKG Y45bt?

Da izbegavam bt opciju radi kvaliteta ili gresim?

 

Razmisljam sada, mozda bih pre uzeo over ear slusalice, jer cu ih slusati 8 sati dnevno, a cesto i duze pa ne bih da me zamaraju.

U tom rangu pojavljuju se k540, k272hd, k612pro, k271 mkII, k550, sennheiser HD 25-SP II, hd558

 

Ako bih isao na jace slusalice, onda bih verovatno i uzeo recimo uDAC2 da ih tera.

 

Koje god slusalice da kupim nadam se da necu pogresiti, ali naravno hocu da ubodem bestbuy u tom rangu. :)

 

@gruja

Ne bih veleo da ostanem bez basa, a ne bih ni voleo da me zamara. 

Steta za k550 posto mi se estetski bas svidjaju.

 

Ici cu od nedelje da vidim sta imaju da se poslusa u Audioplusu i Mitros musicu u NS-u pa cu obratiti paznju na hd558.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas u mitros music i audioplus-u.

 

U mitrosu su mi izvadili hd 380pro iz kutije da probam, nakacio sam ga na telefon i pustio snimak sa youtube-a.

Zvuk je bio ok i nista vise od toga i pre svega mi se nisu estetski svidele. Verovatno je do izvora, ali svakako mi se ne svidjaju pa cu ih zaobici.

 

U audioplusu su imali manje vise sve modele i izlozeno 7 - 8 slusalice da se probaju, posto su hd558 bile zapakovane nisam hteo da ih cimam da otvaraju i poslusao sam hd518 koje su klasu ispod.

 

Zvuk je bilo malo tamniji ali mi se dopao, narocito mi se svidja kako slusalice leze na glavi i ne zamaraju.

Izrada je odlicna, dok me je kod hd558 bas odusevila.

 

Mislim da cu ih verovatno i uzeti, cak mi je i covek u prodavnici rekao da je on radio A/B test izmedju hd558 i akg k551.

Vise su mu se svidele hd558 i kaze da bolje zvuce dosta.

 

E sada ono sto me muci je dac.

Pre svega da li da ga uopste uzimam i koji, u prodavnici su mi preporucili nesto iz fiio asortimana, navodno je bolje od NuForce-a uDAC2.

 

E isto tako mi je receno da ne kupujem unapred jer macbook pro ima dosta dobar audio izlaz i da obavezno poslusam dac pre kupovine i vidim da li nesto dobijam sa njim, kaze da u par navrata on nije mogao da vidi razliku i bice ljubazni da mi otpakuju fiio da probam pre kupovine.

 

 

Interesuje me sta vi mislite o kupovini daca i da li ima potrebe?

Link to comment
Share on other sites

Ja malo kasnim za Momentum, ali sam ga slusao sam Mac book-om, pa mogu nesto i da napisem.

Prvo, meni se Momentum uopste nije svideo jer je neudoban, a i zvuk je, za mene, previse napadan. Drug koji ga je kupio se zali da ga zulja. E sada da li ga zulja zbog naocara, ili ga zulja jer mu stiska uvo - to bih morao da ga pitam.

Sto se tice mac book-a, ja ga nemam, ali tada kada smo isli da drug kupi slusalice (momentum), poneo je Mac book. Nemam pojma da li je zvuk kvalitetan (rezolucija. dinamika etc) kao sa daca, posto sam ga slusao 5-10 minuta, a i nisu bile u pitanju moje slusalice, pa nisam imao referencu. Ali ,da je izlaz jaci bar 2 puta nego na klasicnom laptopu, sa integrisanom zvucnom kartom - to garantujem.

Mozda ne bi bila losa ideja da sacekas mac book pre nego sto kupis dac. Pa onda - poredi!

PS Meni se jako svidja Senheiser HD 598, ali ona definitvno nije all-rounder. A takodje, drugi je tip od onoga sto ti gledas (u odnosu akg K450 i momentum). HD 558, vec, izgleda udobnije (u odnosu akg K450 i momentum).

Link to comment
Share on other sites

Macbook pro vec imam, jedini nacin da znam da li da kupujem dac je da ga ponesem i probam uporedno sto cu verovatno i uraditi.

 

Nego da ne bih puno cimao ljude po salonu da otvaraju dac zeleo bih da cujem vase iskustvo i da li postoji neka razlika izmedju fiio e07k i integrisane macbook pro zvucne.

Link to comment
Share on other sites

Posto cu verovatno da uzmem hd558 slusalice, ono sto mi je ostala nedoumica je da li da ih kacim direktno na izlaz od macbook-a pro ili da uzimam neki bolji dac/amp za njih.

 

Fiio ima ponudu prenosivih dac/amp-ova koji mi ne trebaju jer cu slusalice koristiti samo u kocnoj upotrebi i zeleo bih da za ulozeni novac dobijem najbolji kvalitet.

 

Takodje fiio u ponudi ima e09k dekstop amp za slusalice, ali o njemu ne znam nista.

 

Na internetu sam nasao da macbook ima dosta kvalitetan audio izlaz i kapiram da mi dac uopste nije ni potreban vec je bolje da uzmem samo kvalitetno pojacalo za slusalice.

 

Sta mi preporucujete i da li ima poente da ga kupujem ili cu biti zadovoljan sa integrisanim izlazom na macbook-u?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...