Jump to content


Povezivanje Denon AVR-a i Marantz poja�ala


micicss

Recommended Posts

InaÄe signal iz pre autova može da se sprovede u bilo koji ulaz pojaÄala osim gramofonskog. I ja to radim. Na pojaÄalu se naÄ‘e neki optimalni volume i dalje se pojaÄava preko AV risivera (i stiÅ¡ava). E sad ako pojaÄalo ima neÅ¡to kao source direkt ili pure direkt, milina. Zaobilazi se najveći deo njegovog predpojaÄala.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozz,da ne otvaram novu temu može i ovde.

 

Prodao sam Marantz-a PM8000 i uzeo Arcam A32 integralca.

Opet sam krenuo u avanturu da integriÅ¡em stereo pojaÄalo sa AVR-om.Na Arcam-u imam na zadnjoj strani prekidaÄ na kom se prebacuje Pre/Pwr režim i ima Power in ulaz i pre out.

 

Evo slike zadnje strane A32 http://zokiaudio.com...?p=1086&lang=sr

 

Izvedem iz AVR-a pre out frontove i ubodem u power in interkonektima stisnem prekidaÄ i imam zvuk na frontovima koje tera Arcam ali i neki Å¡um...isti se gubi kada iz AVR-a iskljuÄim HDMI kabel koji vodi do TV-a.Da li je loÅ¡a struja ili uzemljenje ne znam ,uglavnom kada pipnem metalni RCA bananice prstom Äuje se neko "krÄanje".Pomoć?

Link to comment
Share on other sites

Pitaj kablovskog operatera da li mogu da ti obezbede galvanski izolator (ili galvanski razdelnik, kako ga vec zovu).

Ima ih i po oglasima, recimo

 

http://www.kupindo.com/LCD-i-plazma-televizori/19248317_Tratec-TRIS-212EEN-galvanski-razdelnik

 

http://www.kupindo.com/LCD-i-plazma-televizori/16727913_FLOMATIK-gis-04

Link to comment
Share on other sites

Taj problem nije redak kada se povezuju AVR i stereo pojacalo: petlja mase. Radi se ukratko o tome da mase u AVRu i u stereo pojacalu nisu na istom potencijalu, pa se zbog toga javlja parazitna struja, cijim proticanjem dolazi do pojave bruma. Probaj sa tim sto ti je savetovano jer je to jeftina opcija. AKo to ne uspe, onda je najbolje da kupis RCA kablove koje imaju ugradjene razdvojne transformatore u sebi. Takav kabl proizvodi Lundahl i kostaju oko 130 eura za par (treba proveriti cenu, jer je toliko bilo pre nekoliko godina). To je najbolji nacin da se prekine petlja mase. Postoje i drugi jeftiniji nacini, (recimo vezivanje kucista zvezdasto za masu pomocu zica) ali nije sigurno da ce da odrade posao ...

Link to comment
Share on other sites

Rešio sam problem galvanskim izolatorom,nema više šuma.Dobio sam ga besplatno od kablovskog operatera,hvala svima na korisnim savetima.

 

Da li je potrebno iskljuÄiti pojaÄalo kada se pomoću prekidaÄa prebacuje Pre/Pwr režim.Npr. posle nekog filma kad iskljuÄim AVR i prebacim na prekidaÄ na Arcam-u kad želim stereo,je li poželjno gasiti pojaÄalo pa posle prebacivanja ponovo paliti ili je svejedno?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...