Jump to content


Akustika (prostorija), pozicioniranje zv. kutija i sl.


TurboMaximus

Recommended Posts

Ovo je idejno rešenje koje sam dobio na osnovu dimenzija i vrsta materijala od kojeg je objekat napravljen.

Merenje nisu vršena ,sve to košta ključ u ruke 2350e.

Firma je iz Portugalije gore pomenuta Vicoustic.

U sldedećim postovima videće te ostatak projekta, prelazi 2m pa ne mogu ceo da okačim.

A3C086F5-7B14-4F8A-87F5-7A5FF7A8CDEC.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i sa miroljubivom ultratolerantnom sosom iz banata jedva preziveo elektrostatike.Bilo je dal da joj uopste kazem ili da samo donesem.Ovo drugo sam uradio,slosilo joj se.Kupio joj berzeru za citanje u sp.sobi da ispravim stvar al nije se povratila.Taj tvoj plafon posle svega nebi preziveo/la.Ovaj plafon iz Hrvatske izgleda sjajno.

Zasebna soba za muziku je sjajna.Nisam ni sam srecan previse kako sredih boravak,ali druge mi nije bilo,pao mrak na oči.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

Играчке? Не ради посао или како? :)

Mislim na sve zajedno, radi to posao sigurno. Suviše je to para za AV, osim za profesionalne namene, gde to mora tako biti i ima smisla. Kao i ostale igračke bogatih dečaka, jahte, avioni, vozila razna i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Не знам цене али сређивање акустике је немонивно ко жели да извуче макс из чега год има. Ко ће и како, зависи од особе. Мени су бад панели и бас трапови препородили звук, а користио сам мерења са авр и упоређивао кад се шта и како добија тј где шта стављам па мерим. Прикаже он пре и после тј колико му корекција одради. Јесте досадан посао али вреди.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Nixie said:

Mislim na sve zajedno, radi to posao sigurno. Suviše je to para za AV, osim za profesionalne namene, gde to mora tako biti i ima smisla. Kao i ostale igračke bogatih dečaka, jahte, avioni, vozila razna i tako to.

Gruba računica kaže da investicija u akustiku sobe nije ni 10% cene sistema koji @Thecoki ima, a efekti će sigurno biti dramatično bolji nego da baci pare na neke skupe žičurde i slične gluposti koje navodno "rade pos'o"...

Link to comment
Share on other sites

Наравно, много је већи напредак у звуку сређивањем акустике него пуком заменом жица. Не кажем да не треба наћи одговарајућу али само то није довољно уопште.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Thecoki said:

Ovo je idejno rešenje koje sam dobio na osnovu dimenzija i vrsta materijala od kojeg je objekat napravljen.

Merenje nisu vršena ,sve to košta ključ u ruke 2350e.

Firma je iz Portugalije gore pomenuta Vicoustic.

U sldedećim postovima videće te ostatak projekta, prelazi 2m pa ne mogu ceo da okačim.

A3C086F5-7B14-4F8A-87F5-7A5FF7A8CDEC.jpeg

Veoma detaljan pristup, u skladu sa kriterijumima postavljenim u industriji.

Ako se budeš odlučio na realizaciju, podeli utiske ovde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...