Jump to content


Akustika (prostorija), pozicioniranje zv. kutija i sl.


TurboMaximus

Recommended Posts

jako je zanimljivo da se insistira na nekom resenjuo tudjem trosku vrlo strastveno (nista drugo ne dolazi u obzir)

a kad su sami u pitanju svi kompromisi su dozvoljeni.

 

znaci napravi novu komodu,prepravi ovu komodu da pod nju moze da se podvuce famozni "c" stalak....itd.

samo jedan ponosni vlasnik takvog stalka da se javi i da potvrdi da je to najbolje resenje,ja cu da pojedem i zvucnik i "c"stalak.

 

da stub stalka sa zadnje strane obuhvati komodu,kolikih dimenzija horizontalne ploce treba da budu da zvucnik ne bude zalepljen za zid?to bi bio ocajan stalak,skup za izradu a zbog krakova elastican tj nedovoljno cvrst.

da stub stalka bude sa prednje strane komode, kako bi postolja za kutiju bile normalnih dimenzija i dovoljno odmaknute od zida,je sumanuto da covek ne moze da otvara fijoke ili vrata komode da ne govorimo koliko bi to ruglo bilo.

 

kao sto rekoh tudjim q... je lako po trnju mlatiti

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, brijac said:

Kursum kao kurslus? :D A generalno na tim policama su bile teze stvari, tiplovi su 10cm u zidu, za sad radi posao dok se ne posvetim malo setapovanju prostorije. Vise je nesrecno u vidu preblizu su mi zvucnici zidu, visina na kojoj su police/zvucnici, a vibracije se rese iglama ili eventualno armafleksom :)

ma zezam se sa nasim drugarom Kursumom koji je nesto slicno sam majstorisao pa smo ga ovde razcerecili.....drugarski naravno.

 

Kursume ako citas pozdrav :D

Link to comment
Share on other sites

jako je zanimljivo da se insistira na nekom resenjuo tudjem trosku vrlo strastveno (nista drugo ne dolazi u obzir)
a kad su sami u pitanju svi kompromisi su dozvoljeni.
 
znaci napravi novu komodu,prepravi ovu komodu da pod nju moze da se podvuce famozni "c" stalak....itd.
samo jedan ponosni vlasnik takvog stalka da se javi i da potvrdi da je to najbolje resenje,ja cu da pojedem i zvucnik i "c"stalak.
 
da stub stalka sa zadnje strane obuhvati komodu,kolikih dimenzija horizontalne ploce treba da budu da zvucnik ne bude zalepljen za zid?to bi bio ocajan stalak,skup za izradu a zbog krakova elastican tj nedovoljno cvrst.
da stub stalka bude sa prednje strane komode, kako bi postolja za kutiju bile normalnih dimenzija i dovoljno odmaknute od zida,je sumanuto da covek ne moze da otvara fijoke ili vrata komode da ne govorimo koliko bi to ruglo bilo.
 
kao sto rekoh tudjim q... je lako po trnju mlatiti
Ne mlati kad ne razumijes!
C profil ide sa strana a ne od naprije ili nazd.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Da li neko moze da preporuci tipl za drvo ili sl. sa masinskim navojem M8 iznutra, treba mi za policu, stalak.
Ne svidja mi se trio matica (valjda se tako zove) a ni unit matica.
Trio:

34.JPG.3960dd345ae1f545566fbd58cb9773e5.JPG

matica bi bila ok, da mogu da nadjem ureznicu za nju. Ovako mi deluje nesigurno da je natezem "na suvo" u nekom cvrstom dervetu (bukva, jasen, hrast..), pitanje je i da li ce pratiti pravac rupe.

Unit:

35.JPG.0b76a77d6fe6a94afd56c1a5d73daa7e.JPG

mi opet deluje nakako traljavo za ugradnju, jer treba da je nakucavam (ili da pravim proreze za njene siljke).

  
Nesto kao ovi tiplovi  sa linka bi bilo ok

 https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici-Oprema-i-delovi/Dynavox-spajkovi-siljci-hrom-mesing-45516758-oglas.htm?filter_id=110419535 


al nisu mi potrebni siljci pa mi ovo malo skupo samo zbog tiplova da kupujem.
Ovo sa slike bi extra leglo sa epoxidom.

P.s. vidim sada da sam promasio temu.

 

Link to comment
Share on other sites

za trio maticu izbusi rupu vecu da se ne zavrce pa zalepi dobrim lepkom....

a inace te trio matice su pravi izbor,izbusis vertikalno (stubna busilica),upustis malo i usrafis  imbus kljucem pazljivo pocetak posle te rupa vodi (sto tvrdje drvo bolje ce voditi,iverica koja se kruni i drobi je zajebana),ja i tu stavim malo lepka.

bezis od dobrog u losije.

kljucno je vertikalnost rupe pri busenju i prava dimenzija burgije za odredjenu trio maticu.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, _Naum said:

Ovako mi deluje nesigurno da je natezem "na suvo" u nekom cvrstom dervetu (bukva, jasen, hrast

Ne znam za tvrdo drvo, ali uvrtao sam u medijapan i ivericu. Izbuši se rupa malo dublja od vijka, prečnika stabla vijka bez navoja, obori se ivica rupe skalpelom da lepo legne. Lepljeno je Sintelanom, prvo se jednom namaže rupa i osuši. Potom se namažu vijak i rupa i uvrne odmah, lepo klizi i kad lepak stegne nema nazad. Proba se prvo na nekom otpadnom komadu drveta.

Ono drugo nikako, to ide sa druge strane ploče da ga vijak drži stegnutog, sa prednje strane nije sigurno čak i kad se zalepi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, _Naum said:

Da li neko moze da preporuci tipl za drvo ili sl. sa masinskim navojem M8 iznutra, treba mi za policu, stalak.
Ne svidja mi se trio matica (valjda se tako zove) a ni unit matica.
Trio:

34.JPG.3960dd345ae1f545566fbd58cb9773e5.JPG

matica bi bila ok, da mogu da nadjem ureznicu za nju. Ovako mi deluje nesigurno da je natezem "na suvo" u nekom cvrstom dervetu (bukva, jasen, hrast..), pitanje je i da li ce pratiti pravac rupe.

Unit:

35.JPG.0b76a77d6fe6a94afd56c1a5d73daa7e.JPG

mi opet deluje nakako traljavo za ugradnju, jer treba da je nakucavam (ili da pravim proreze za njene siljke).

  
Nesto kao ovi tiplovi  sa linka bi bilo ok

 https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici-Oprema-i-delovi/Dynavox-spajkovi-siljci-hrom-mesing-45516758-oglas.htm?filter_id=110419535 


al nisu mi potrebni siljci pa mi ovo malo skupo samo zbog tiplova da kupujem.
Ovo sa slike bi extra leglo sa epoxidom.

P.s. vidim sada da sam promasio temu.

 

Donesi kod mene da ti to izbušim, imam sve što treba uključujući i maticei prohronske spajkove i burgije potrebnog prečnika, izbušio sam i montirao toga  stotine...

Link to comment
Share on other sites

  • Ljuba unpinned this topic
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...