Jump to content


Akustika (prostorija), pozicioniranje zv. kutija i sl.


TurboMaximus

Recommended Posts

55 minuta ranije, Father said:

Zarazio te Toza. Sada ćeš kao i on sve da izmenjaš. Više ni DSP ne može da te spase.

Šta je to sa vama na severu na zalasku godine? Mesto da uz kuvano vino i tihi Jazz provirujete kroz zamagljene prozore, vi uleteste u neki nemirni nespokoj. :P

@Toza reče nešto u stilu ništa nisam dirao neko vreme i samo uživam, kad sutra osvanu sve novo, sad i kod tebe slična stvar nove kutije pa još i mrki pogled na DSP ...

Zabrinuli ste me. :)

Nisi me dobro razumeo  ... svaka operacija sa zvučnicima kod mene je jako teška ....3. sprat , nema lifta , čovek sa 35 se umori (Igor , vlasnik Duke kutija ) a ne ja sa 50 :cry:

Moj trenutni setup je odličan i radi na bazi sinergije tria sundjer - mermer - dsp i ja nemam šta da kažem loše na tu temu, naprotiv ...sistem zvuči grandiozno i precizno toplo  i verovatno je to maksimum koji se može izvući iz tih kutija sa tom BR koncepcijom .

Ja samo naglas razmišljam posle svih tih proba i rezultata koje su one dale koji bi sledeći korak mogao biti , a  to je kompresija ....stari koncept sa neprevazidjenim karakterom basa . Mislim da ću imati opuštenu priliku da je isprobam posle praznika ...

Ali šta ja to pričam tebi @Father o kompresionom basu , pa to je kao da katoličkom popu pričaš o seksu :D

Mala šala na tvoj OB koncept , nemoj se ljutiš !

Ne brini ništa 

Link to comment
Share on other sites

Sinoć je @Delija bio u poseti.

Razumeli smo se. Slušali muziku. Obojica mislili da je onaj drugi stariji, pre no što smo se upoznali.

A drago mi je što jesmo.

Posle slušanja mi je @Delija rekao da mu je jasnije zašto pišem ovde ono što pišem i da jasno čuje koji su razlozi.

Uskoro sesija kod njega. Hvala na pozivu!

Link to comment
Share on other sites

@Nomimasen

I meni je izuzetno drago sto smo se upoznali. Jedno je pisanje na forumu, a nesto sasvim drugo kad ljudi popricaju uzivo, pogotovo uz dobar zvuk i jos bolju muziku. 

Upravo to sto si napisao - nakon slusanja tvog vrlo zanimljivog i kvalitetnog sistema, a uz razumevanje kompletne "price" i svrhe koja stoji iza njega mnogo mi je jasniji cilj kome tezis, a i tvoji stavovi.

Hvala najlepse na gostoprimstvu. Dogovaramo se za druzenje kod mene ovih dana :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
20 minuta ranije, jagermaister said:

Razmišljam o nekoj  varijanti da stavim u ćošak iza zvučnika

Ja sam stavio, cisto da vidim sta ce da se desi, velike jastuke sa kauca. Pojeli su basove. Naravno, odmah sam ih sklonio. Izvinjavam se na amaterskom pristupu ali cisto da podelim iskustvo.:cheers

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, pompi said:

Ja sam stavio, cisto da vidim sta ce da se desi, velike jastuke sa kauca. Pojeli su basove. Naravno, odmah sam ih sklonio. Izvinjavam se na amaterskom pristupu ali cisto da podelim iskustvo.:cheers

Probao sam i ja :D ima razlike . Ipak bi da to lici na nesto ... :)

Link to comment
Share on other sites

nabavi neke ovalne, oble i dugačke jastuke pa daj nekome da ti na jastučnici odštampa nešto zabavno, neki hifi brend ili neku kul fotku da lepo izgleda u ćošku. 

Ali, pre svega, ako je moguće, izguraj zvučnike jedno dvadeset cm napred. Ovo je baš loše mesto. Ovo levo je orman, zar ne? Dakle, stavio si zvučnik izmedju dve planine, nije ni čudo da će da tutnji i odjekuje.

Link to comment
Share on other sites

To je max što fizički mogu napred a da ne narušavaju prostor ... Nego šta je tu je ... , zvuk je dobro utegnut ali ima ponekad u bas-u malih anomalija u zavisnosti od muzike pa mislim da ću probat neki diy tube bass trap , nešto poput ovog :

i to manjih dimenzija , recimo cijev od kanalizacije fi 110 , izbušiti rupe i obložiti sundjerom npr 4-5 cm debljine i sonofilom i sašit neku jastučnicu ;)

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, stavljaš zvučnike tamo gde možeš, jbg. :) 

 

Al' eto, to je ono što napisah na onom topiku. Bilo bi lepo kad bi @ScepanBG posvetio celu emisiju akustici prostora i doveo neke stručnjake za to, da srede neku lošu sobu i da pokažu kako se to radi. A mogao bi i @Ljuba da  pripomogne oko budžeta emisije te da time dodatno reklamira svoj časopis. I posle da napišu detaljan članak o tome u sledećem broju.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Bujodrag said:

pa dobro, stavljaš zvučnike tamo gde možeš, jbg. :) 

 

Al' eto, to je ono što napisah na onom topiku. Bilo bi lepo kad bi @ScepanBG posvetio celu emisiju akustici prostora i doveo neke stručnjake za to, da srede neku lošu sobu i da pokažu kako se to radi. A mogao bi i @Ljuba da  pripomogne oko budžeta emisije te da time dodatno reklamira svoj časopis. I posle da napišu detaljan članak o tome u sledećem broju.

 

Podržavam predlog.Odlična ideja!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...