Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

Da, taj zvucnik je bio kod mene. Moracu da napravim neko malo zaglavlje za moje odgovore gde pise da je ovo samo moje misljenje, misljenje totalno prosecnog audiofila, u smislu kvaliteta slusnog aparata, i na kraju krajeva ukusi su razliciti. I jos jednu stvar da napomenem, moje misljenje je formirano tada po principu cena-kvalitet. Kada su ti zvucnici bili kod mene imao sam S25, ti DIY zvucnici su bili novi i cenovno maltene isti sa S25, sto je za mene poredjenje samo ucinilo laksim. Porediti ih sa Utopijama ne bi bilo mozda najbolje, bilo bi lakse da sam ih imao uporedo, ovako ono sto ih zasigurno odvaja su visoki. Ono sto je meni jako bitno u reprodukciji je pozornica, 3d prikaz, dubina. To Utopija ima najbolje od svih zvucnika koje sam ja imao priliku da imam, dok sa druge strane ribon je nema uopste, misleci na dubinu. Sve je dvodimenzionalno, i za mene je to "neprivlacno", da se tako izrazim. Prijatelj iz komsiluka, dugogodisnji audiofil mi je samo potrdio ono sto sam cuo, posto je on cuo jedno 4-5 zvucnika sa razlicitim ribonima i dosao do istog zakljucka. Drugo to "suskanje" ribona porediti sa rezolucijom Utopijinih visokih prve i Be serije je, pa i sa Esotarom iz Dynaudia, da opet napravim auto analogiju, kao Alfa protiv VW, za neke, za mene je to nebo i zemlja, jer ja, vidi se iz ostalih postova volim rezoluciju, preciznost, brzinu. Neko voli da mu "suska"... Sto se mid basa tice, opet kazem, kao sto sam napisao u ono postu gde ih pomenuh, cena sugerise da ce me to odvesti u audiofilski raj, ali ne, nije me ni mrdnulo. Mozda nije fer porediti bas, iako od onolike kutije sa pravom ocekujete nesto vise, jer S25 je jedini zvucnik koji je na nekom iole normalnom novou slusanja tresao moje prozore, jedini, a kao sto si video bilo je tu zvucnika. Misli da su Utopije bile tu, da bi razlika bila jos veca, u smislu drugacija, posto koliko znam mid bass iz tih kutija i jeste najslicniji Dynaudio drajverima. Sto se same izrade kutija tice izgledaju mocno, odlicna finalna izrada, uz neki ozbiljan stalak podsecale bi na male bebe Usher Be10 zvucnika. :) I za kraj, opet da napomenem, misljenje je formirano na osnovu odnosa cena/kvalitet, pored ovih u osnovi totalno drugacijih karakteristika visokih.

Link to comment
Share on other sites

 to "suskanje" ribona porediti sa rezolucijom Utopijinih visokih prve i Be serije je, pa i sa Esotarom iz Dynaudia, da opet napravim auto analogiju, kao Alfa protiv VW, za neke, za mene je to nebo i zemlja, jer ja, vidi se iz ostalih postova volim rezoluciju, preciznost, brzinu. Neko voli da mu "suska"...

 

Kakvo šuškanje? :huh:

 

Koji ribbon je u pitanju? Mada i manji model svira sasvim dobro, 140-15D je sigurno bolji visokotonac od ovih koje si nabrojao. Može da ti se ribbon iz nekog razloga ne sviđa, ali mu rezoluciju prebacivati kao slabu stranu - tu nešto ne štima. B)

 

Ne znam da li je u modelu Dynaudia koji je bio izložen na jesenjem sajmu bio Esotar, tek, nisam primetio na njemu ništa spektakularno.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije "C c C" nego je "Å  Å¡ Å " :), da Å¡uÅ¡kanje, u odnosu na Utopije kao da slusam mp3 zvuk. Obzirom da je pravljen zvucnik moguce da je stvar "fine tuning-a" ili Äega vec, zaista ne znam, samo prenosim ono sto sam cuo. Ja zaista nemam nikakvi predrasuda, sem u mladosti prema Dynaudio zvucnicima zbog izgleda :), ni prema firmi , ni prema tehnologiji, deo sistemami mi je Diy, za taj ribon sam zaista zeleo da me odusevio, posto sam u vise navrata, tada, zbog lose elektronike bio malo umoran od ponekad ostrih Utopija. Da mi nije prijatelj potvrdio misljenje o istim, on koji nije ni bio na tim slusanjima ribona, mozda bih se i preispitao, pokusao sa nekom drugom kutijom sa takvim visokim, ovako, ne opterecujem se, idem dalje.

Sto se tice Esotar'a i uopste tipova visokih u kutija, ne znam koje ste Dynaudio sluÅ¡ali, ali ovo je S25. Naime, i ovo je zaista totalno nevezano za Vasu poruku, ali citam tako "utiske" ustvari reklame na oglasima, i ne obracam se Vama vec onima koji citaju takve stvari, da li zaista mislite da na papiru navodno isti visokotonac svira isto u kutijama razlicitog cenovnog ranga? Ljudi idu dotle da uporedjuju kutiju od par hiljada eura sa kutijama od 150k eura sa recima da imaju isti visoki. I sada kada neko onako bez mnogo iskustva a sa velikom zeljom da ima nesto posebno, pomisli da su ti zvucnici u gornjem spektru isti, da sviraju identicno, da je razlika samo u basu, zar ne? Pricam kako vidi, cita, tumaci neko ko nema puno iskustva. Sto najgore vecina njih ce i poverovati u to, ne razmisljajuci o fabrici koja to to pravi, i kakvo bi opravdanje za astronomsu razliku u ceni ikada mogla da smisli.   

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za taj RAAL ribon, ali berilijumski visokotonci kao u Focal Utopijama ili Be Usherima sviraju jako linearno. I ne naginju ostrini.

Problem je sto na losim snimcima ne maskiraju, tj. ne „utopljavaju“ visoki spektar.

 

A takodje daju odlicne detalje u srednjim, koji opet daju dubinu, sirinu i visinu zvucne slike.

 

Samo dobra pozicija u prostoru (da nema nekih pikova i refleksija) i normalan amp, i eto srece... :listen

Link to comment
Share on other sites

Denise, ja sam i naveo sta je uzrok ostrine sa Utopijama tada bio, sada na mojim DiY bubuskama nema ni trunke ostrine, vec samo magija lampi najvernije preneÅ¡ena. :)  I, ne znam da li je jos neko tako shvatio, ali ni slusajno nisam rekao da je RAAL ostar, naprotiv, on jeste prijatan, ali Å , Å , Å , za mene, tada, taj zvucnik, u mojoj sobi, na mojoj elektronici. Siguran sam da ima ribona od kojih bi pao na dupe, ali opet, koliko god ne izgledalo tako, ja zaista ovu pricu bez kraja zelim da privedem, ako ne kraju, onda nekom sto uzem putu. 

Link to comment
Share on other sites

Molim da ljudi ne donose nikakve zakljucke o zvucnicima na osnovu mog misljenja! Ako se neko za bilo koji zvucnik interesuje neka ode i neka ga cuje, i moze slobodno onda ovde da kaze, ukoliko se ne slaze sa mnom, da ja nemam poima, da je taj zvucnik, ribon, odlican, sa neverovatnom dubinom, prostorom boljim od bilo koje Utopije. Kao sto vec rekoh ukusi su razliciti, a samim tim i misljenja, i ono sto cujemo svako od nas tumaci na neki svoj nacin! Mene moj poznanik nije pripremio na navodne nedostatke ribona, vec je kasnije samo potvrdio ono sto sam i sam cuo.

 

Samo da upotpunim ono sto sam rekao za visokotonce, nisam mislio na one koji se kupuju odvojeno, samo drajveri, vec na zvucnike iste fabrike koji na papiru, u nazivu, imaju "isti" visokotonac u svojim kutijama razlicitog cenovnog, a samim tim i zvucnog ranga.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, svi zvucnici sa Raal robonom koje sam imao prilike da slusam (doduse pravljeni od strane samog konstruktora), su nesto najbolje sto sam ikad slusao. S druge strane tvoj sud mi deluje prilicno relevantno s obzirom da sam posedovao par kutija kao i ti pre svega onaj koji si i ti pohvalio - Proac 3.5. Mora da sa tom kutijom nesto ozbiljno nije valjalo cim je tako zvucalo s obzirom da su koriscene zvucne jedinice bile visestruku skuplje nego one i u s25 i utopii i u Gamutu.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije "C c C" nego je "Å  Å¡ Å " ...... . Obzirom da je pravljen zvucnik moguce da je stvar "fine tuning-a" ili Äega vec, zaista ne znam, samo prenosim ono sto sam cuo......

 

Pravljen zvucnik sa RAAL ribonom ?

Ko je bio konstruktor tih zvucnika koje si posedovao ?

Tesko da poverujem da je tako. Moze info i na pm. :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam iz priÄe tu je RAAL doÅ¡ao na mesto drugog visokotonca. Pitanje je koliko je xover a i ceo koncept (izbor dugog drajvera kao i kutije) prilagoÄ‘en njemu. InaÄe RAAL su odliÄni drajveri, ne treba donositi zakljuÄke na osnovu samo jedne implementacije. Jako su dobro radili u Ethernity izvedbi.

 

Esotar 330 takoÄ‘e izvrstan drajver. 

 

Mislim da je bespredmetno govoriti o pojedinaÄnim drajverima na osnovu uglavnom slabijih implementacija u zvuÄnim kutijama.  Ne treba to uzimati zdravo za gotovo. Ja recimo imam poverenja u samo jednog Äoveka kada daje ocenu nekog drajvera kojeg nisam bio u prilici da Äujem jer znam da je sa istim isprobao milon varijanti pre nego Å¡to je doneo zakljuÄak. Tako da ukoliko se sa uspehom ne bavite konstruktorskim radom diskutujte na nivou cele izvedbe.

 

Å to se berilijumskih drajvera tiÄe imao sam zadovoljstvo da ih sluÅ¡am duži niz godina. Za razliku od Focala koji je skoro poÄeo da ih koristi Yamaha je to uradila joÅ¡ 1974-e godine i to pored visokotonca i srednjetonac.

Link to comment
Share on other sites

Pravljen zvucnik sa RAAL ribonom ?

Ko je bio konstruktor tih zvucnika koje si posedovao ?

Tesko da poverujem da je tako. Moze info i na pm. :)

Taj zvucnik je bio dugo na oglasima, ako se dobro secam mid/bass je bio 8inch audio technology, a visoki RAAL 140-15d, kutija je bila prelepa....

Link to comment
Share on other sites

Taj zvucnik je bio dugo na oglasima, ako se dobro secam mid/bass je bio 8inch audio technology, a visoki RAAL 140-15d, kutija je bila prelepa....

Slazem se, kutija je prelepa, vrhunski odradjena, ne zaostaje ni malo za fabrickom po finalnoj obradi, ali eto, mozda zbog lose implementacije drajvera mene nije odusevila. Imala je jako lose stalke, iako su lepo izgledli, obzirom da su pravljeni bili od cini mi se medijapana, nedovoljno teski i sa nekim podmetacima da ne bi grebali pod, svirali su osetno losije no na mojim DIY stalcima, koji iako onako malo ruznjikavi, sam sam ih "projektovao" :), su teski preko 30kg, punio ih olovom, pa kada je njega nestalo dodao peska, su doneli osetan pomak u zvuku. Tada sam prvi put video koliko stalak znaci bookself kutiji. Mada, secam se, vlasnik kutija mi je i rekao da su ti stalci samo privremeno resenje da zvucnici imaju na cemu da stoje, ali eto, meni je to iskustvo znacilo da cujem npr. taj deo, da nije svejedno na cemu ce kutija stajati.

 

Ne znam za koliko su prodati ti zvucnici, secam se da sam ih video na oglasima, ali eto, iz onoga sto sam napisao mi posle nisu bili interesantni. Priznajem da mozda nije fer cenovno porediti polovan fabricki i nov pravljeni, ali obzirom da je bila maltene ista, samim tim sam zaista imao velika ocekivanja.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, svi zvucnici sa Raal robonom koje sam imao prilike da slusam (doduse pravljeni od strane samog konstruktora), su nesto najbolje sto sam ikad slusao. S druge strane tvoj sud mi deluje prilicno relevantno s obzirom da sam posedovao par kutija kao i ti pre svega onaj koji si i ti pohvalio - Proac 3.5. Mora da sa tom kutijom nesto ozbiljno nije valjalo cim je tako zvucalo s obzirom da su koriscene zvucne jedinice bile visestruku skuplje nego one i u s25 i utopii i u Gamutu.

Drajveri u 25 icci su poprilicno skupi , samo visokotonac esotar 2 kosta 1700 $ par , kolko kosta onda taj visokotonac ako je visestruko skuplji

Link to comment
Share on other sites

Suco, nema potrebe sada da dizes tenziju. ;) Stvarno si nepopravljiv, nisi imao nista do sada da kazes, prokomentarises, ti koji si stalno ovde i nesto pises, znas mene i slusao si jedan od mojih sistema, i onda neko napise nesto o Esotaru 2 "istom" onom u tvojim kutijama i sad odmah skaces. :) Prosto mi nije jasno kako nisi do sada postao zvacnicni "distributer" za Dynaudio. Da ovi iz fabrike znaju koliko su Dynaudia prodali u Srbiji zbog tebe i tvoje teme poslali bi ti jedan Confidence (koji god, po tvom izboru), u znak zahvalnosti. Mislim definitivno si zasluzio. :)

Link to comment
Share on other sites

Suco izvinjavam se sto sam bio neprecizan u odnosu na esotar 2, RAAL 140-15D ac, je svega 10% skuplji (http://www.madisoundspeakerstore.com/), ali je razlika u midbass 2.5 puta u korist AT.

 

Primljeno  :thumbsup2  

 

ps

 

Inace u s 25 kazu da se nalazi Evidence midbass ali za njega ne znam koliko kosta . Po meni Confidence C1 signature 2 svira dosta bolje od s 25. 

 

Jos me niko nije zvao iz Danske  ;-)   a Mladja stipsa nece da se otvori  :plakanje Iskreno stvarno sam mislio da ce da padne nesto bar upola cene odnosno ako nista drugo bar  po nabavnoj ali nema veze ko zna zasto je to dobro , posle bi to morao debelo da odradim  a  ovako sam svoj gazda bio i ostao i na kraju balade  sam  sebi za svoje pare kupio Fokuse 360 :cheers

Link to comment
Share on other sites

Suco, nema potrebe sada da dizes tenziju. ;) Stvarno si nepopravljiv, nisi imao nista do sada da kazes, prokomentarises, ti koji si stalno ovde i nesto pises, znas mene i slusao si jedan od mojih sistema, i onda neko napise nesto o Esotaru 2 "istom" onom u tvojim kutijama i sad odmah skaces. :) Prosto mi nije jasno kako nisi do sada postao zvacnicni "distributer" za Dynaudio. Da ovi iz fabrike znaju koliko su Dynaudia prodali u Srbiji zbog tebe i tvoje teme poslali bi ti jedan Confidence (koji god, po tvom izboru), u znak zahvalnosti. Mislim definitivno si zasluzio. :)

 

 

 

Ma ne dizem tenziju ,, samo nek je pravedno i tacno , vidis da je razlika 10 % a ne visestruko. Ne mogu da ne reagujem kad znam koliko kosta taj visokotonac.  Sve okk :wave2  

Link to comment
Share on other sites

@Williamwallace

Koja je verzija Ascendanta, Mk1 ili Mk2? Pitam posto je razlika u visokotoncu.

Jel ona fotka bez mrezica za slikanje ili ih tako slusate?

Pozz

Filipe verzija je MK1 i da, mislim uvek slusam zvucnike bez mrezica, nemitno od proizvodjaca, nije samo za slikanje. :) Sad opet mi postavljaju ljudi pitanje za Avalone, a cini mi se da bi Vi mogli mnogo bolji odgovor da date na to pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Kako bi opisao zvuk Avalon Ascendant?

:wave2

Kao sto vec rekoh, ne znam da li ste citali temu celu, Avaloni mi sada stoje sa strane iz jednog razloga a to je nedostatak adekvatne amplifikacije. Kada sam ih dobio povezao sam ih na moje babuske, i nije mi trebalo puno da shvatim da je to itekako nedovoljno iako sam odmah cuo, kao sto vec rekoh a cini mi se da Filip koji ima molo vise iskustva sa Avalonima se slaze sa mnom, dakle  rezoluciju Utopija, i generalno zvucnik koji bas to pored neutralnosti stavlja u prvi plan. Ali evo, verujem da ce se Filip javiti i dati svoje misljenje iako ga je na svojoj temi vec izneo, tako da je mozda bolje da njegovu temu procitate. Sve sto bih ja onako izneo kao misljenje mislim da bi sada u ovom trenutku bilo pogresno. Ako nabavim adekvatnu amplifikaciju, slusacu Avalone jedno mesec, dva pa i napisati ponesto o njima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...