Jump to content

The Neverending story

Recommended Posts

Vise uopste ne mogu tako da poredim bookself zvucnik sa podnostojecim trosistemcem, jer mora se uzeti u obzir kako I za koju muziku se koristi zvucnik. Mogu samo jednostavno da Kazem da za moje potrebe, moje afinitete, Safir mi vise odgovara. Duke je, kao I Diablo, kao I D1, fantastican bookself zvucnik, ali svaki od njih ne napravio neku vrstu kompromisa izmedju sredine I bas podrucja. I sad, u zavisnosti od muzike koja se slusa, neko to nece ni primetiti ili mu to nece biti toliko ocigledno. Ponavaljm, za mene koji slusam dosta toga, I volim I veoma tiho a I da odvrnem, ni jedan bookself ne moze da sve to isprati. 

• Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Apsolutno se slazem, to I jeste poenta ovog foruma da razmenjujemo iskustva. ISKUSTVA, jako bitna, doduse veoma diskutabilna i cesto pogresno koriscena rec kada je ovaj nas hobi u pitanju. Najsmesnije

Posted Images

11 sati ranije, williamwallace said:

Konacno sam posle deset godina pokusavanja uplivao malo dublje I ozbiljnije u svet ploca. I sada mi je zao sto sam prethodnih puta iz raznoraznih razloga odustajao, ali ocigledno I to dolazi sa godinama. Ono sto je ovaj put bilo presudni faktor je to sto sam uhvatio sebe da konstanto menjam pesme I da je uvek ona sledeca bolja od one koju trenutno slusam. Naime kada ti je prikacen hard od 1 TB na izvor sve ti je na dva klika I masi se poenta samog cina slusanja muzike. Jos plus, posto Oppo kontrolisem preko mobilnog, konstantno gledam u isti, a za mene koji volim muziku da slusam u mraku je to smrt. Sad namenski odvajam vreme za potpuno prepustanje toj ploci, umetniku, mobilni je po straini, mutiran. Nekako to mi je I poenta, a sve cesce I casa crnog tokom tih seansi, uspori se sve I imam vremena da zaista uzivam I, sto se Kazem, na pravi nacin ispostujem tu miziku. I na povrh svega cinjenica da kada je neko kvalitetno izdanje u pitanju, da je to jednostavno novi nivo I sa aspekta samog zvuka. Sve u svemu prava stvar, pravi nacin da se muzika slusa I da joj se oda postovanje, opet, zao mi je sto su me neki ljudi I dogadjaji konstatno udaljavali od ove price. Plus, do sada sam mogao da imam poprilicnu kolekciju, posto sam oduvek, I kao klinac, voleo da kupujem originalne CD-ove, jos u vreme SKC-a, ali dobro, bolje ikad nego  nikad, svakako vec neko vreme I kupujem ploce, koje su doduse do sada sluzile kao ukras. Ne vise. 

Sto se zvucnika tice, definitivno se zavrsio jedan period u mojoj hi-fi karijeri. Dolaskom, a tacnije prolaskom I poslednjeg bookself zvucnika koji sam zeleo da imam sam zaokruzio tu neku pricu I shvatio da, obzirom na siroki spektar muzike u kojoj uzivam, I cinjenicu da volim da muziku slusam na raznim nivoima glasnoce, da jednostavno ni jedan bookself zvucnik ne moze da me u potpunosti zadovolji I da ce uvek biti u pitanju neki kompromis. Da ne duzim, dosta sam toga napisao u prethodnim postovima, sada uzivam I u plocama I u Safirima na s2, odlicno sviraju I na AR, rasprodacu viskove I malo da se uziva u muzici.

:thumbsup2

Jako mi je drago kad vidim da ima audiofila koji razmisljaju i uzivaju na ovaj nacin, pre svega bez mobilnog telefona.

U zadnje vreme se jako popularizovalo, kontrola preko mobilnog. Jeste zgodno, ali...

Nisam od onih koji dosta koriste mobilni telefon, ali od samog ulaska u "digitaliju" nisam zeleo da idem u tom pravcu. Old school kontrola preko daljinskog, sasvim zadovoljavajuce.:listen

Digitalija sa smekom gramofona u par lakih koraka

1. Tagujte digitalnu kolekciju tako sto svaki album podelite kao sto je na ploci:

Naziv albuma - Side A

Naziv albuma - Side B

2. Izaberite mesto gde ce biti smesten gramofon

3. Sednite na Vase omiljeno mesto za slusanje i odaberite album koji zelite da slusate

4. Uzmite tablet (mobilni) i pronadjite album koji zelite da slusate

5. Ustanite  i prosetajte do mesta koje ste predvideli za gramofon i spustite tablet na to mesto

6. Pustite izabrani album i vratite se na mesto za slusanje, bez tableta.

7. Kada se A Side albuma zavrsi, ustanite i ponovo prosetajte do mesta za gramofon i pustite Side B

8 Vratite se na mesto za slusanje :listen :banana

A onaj nježni ssssss , pa puc  puc o onda najedamput puna soba glazbe ;)? . Neznam koliko godina imaš , ali jednog dana shvatiti ćeš da je sam " put do dolaska u poziciju  važniji   interesantniji - zanimljiviji i teži od samog čina "  . Ovo se može dvojako protumačiti  , recimo kao odnos sa djevojkama . Potrebno je vrijeme iskustvo , a ni pare nisu na odmet . Sory  ako sam zagadio temu . :(