Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

Hvala, Kolega na informacijama. Ja imam koruse 807V, koje slusam na mos fetu, i to radi dobro. Bas ne ide duboko ali zato uvek definisan, srednji i visoki prelepi, dubina pozornice ogromna. E sad, visoki znaju ponekad neprijatno da zavriste, zbog ultra frekvetnog visokotonca. Lampa bi to smirila, kada sam ih kupovao, probani su na pojacalu sa 300b lampama i to je zvucalo odlicno. Ja sam uvek slusao tranzistorce, tako da sa lampasima nemam iskustva, pa odluka o kupovini istog nije laka. Copland je na akciji, sa 3k snizen na 1790eura. Nemam mogucnost da ga probam kod sebe, prodavnica je u drugom gradu(a i da jeste, ovde je uglavnom sve online prodaja tako da uzimanje komponente nije moguce). Tako da si mi puno pomogao svojim odgovorom!

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

. Ja imam koruse 807V, . E sad, visoki znaju ponekad neprijatno da zavriste, zbog ultra frekvetnog visokotonca. Lampa bi to smirila,

Nece Copland na Focal-e,svetlijeg je karaktera,ima i onu krutost sa severa,nije mi cudno sto kod @Wiliamw. nije prosvirao,pojacalo je izvanredno samo trazi pravi odabir zvucnika(toplijeg karaktera),dobro radi na Dyna,Vienna a.,Spendor,etc i sa proAc-om nije lose,mada moji je 402 sa EL 34.....

Link to comment
Share on other sites

Zasto sam otvorio ovu temu, pitam se...ja buduci zvanicni uvoznik za Oppo i prekaljeni preprodavac.

Jamo Concert, moja prva ljubav, '99. nije proslo ni par meseci od bombardovanja ja ustekao lovu i idem na Banovo Brdo da "vidim" Jamo. Imam novca za Classic 8, a gledam u Concert 11 i ono, brate mili koje skulpture. Aha, u Valjevu su jeftiniji, tamo cu, Classic 10, taman da mi ostane vise love za neki "sto veci" AV risiver. Tehniks+JAmo+10metara kabl do kompijutera preko koga pustam mp3, prva pesma "Clapton - Bad Love", jeste da nesto treba mnogo ovaj Av da se odvrne, ali barateee, kako sviiiraaaa!!! Tada sam imao 20. godina...

Posle par godina mirovanja, zeznem se i odem u Hajat, 2005. cini mi se, na sajam, Bowersi 801, jbt, neki KEF 5.1 setup "Phil Collins acapela True Colors", a jaaaooo. Koja nirvana. Pouzimao sve moguce prospekte, dolazim kuci kao iz biblioteke. Brze bolje se ovde registrovao i poceo da citam, "obrazujem se". Naravno, ubrzo posle sam jedva docekao da kupim B&W zvucnike, onako bez slusanja, vrh, ma hi-end...Gledam CDM kuci, a malo malo pa na e-bay 805-ice, ah, san, kako su leeepi, kako, na koju foru da ih kupim, donesem u Srbiju. Citam razne hvalospeve o Dynaudio, gledam ih, ruzni su mi, ne interesuju me. Citam dalje...

Primare I30, wow, kako mocno izgleda, to mora da svira, da ubija, oduvava sve. Tako pisu, sigurno je tako... Pozajmim lovu od burazera i eto ga, Primare I30 u kuci. Tada, i dalje obsednut ili bolje reci posednut pricama i "recenzijama" sa foruma, ne samo ovog nego i svetskih, nisam jos stigao do samog vrha, serije 8, ali podnostojeca NT verzija CDM je tu, ukrasava moju sobu, a i sviraaaa. Mislim, valjda svira. Cini mi se da svira bolje od ongo CDM SE. Ma da bre, svira!!! MIslim, sigurno da svira, dao sam 400e preko onih za Se, ima da svira. Primare i B&W to mora da je to, ta dobitna kombinacija, ovo se ne menja, na ovome ostajem, sigurno, SIGURNO!!!

Pojavljuje se Jamo u Tehomarketu, za smesnu cenu, kao da su ih ukrali. Krecu recenzije po forumu, utisci strucnjaka. Pljuju ih, "vidi kakav ima je prednji panel", "Otisao sam, cuo ih, ne svidjaju mi se", "ma prikacen na AV risiver", "Alo bre ljudi, pa samo drajveri u njima maltene kostaju za koliko ih ovi ludaci prodaju", "Zvucnici su fenomenalni...". Hm, voleo bih ih imam, nemam sada love, a i sigurno ce se pojaviti na oglasima. Pojavljuje se Concert 8 na oglasima, moja prva ljubav, moram da je imam. Valjda svira bolje od B&W a i za stotinjak eura je jeftiniji od B&W. Pa nek svira i isto, samo da ih imam. Ma daj, kupuj! Ah, lepotice... Donosim ih kuci, slusam malo prvo NT da mi ostane zvuk u usima, i onda povezujem Concert 8... ... ... ... .. ... .. ... :):) :)  Jbt Bog...Sta, "koga", sam ja slusao...

Uh, Primare CD31, mnogi pisu, dosta ga hvale, apgrejduju ga u Sapcu, verovatno sa razlogom, mora da ga imam. CA 840, pre no sto je Concert 8 dosao, je uneo, konacno, prvi pravi pomak u sistemu. Primare je maltene duplo skuplji, pa nek svira za trecinu bolje od CD to ce biti NIRVANA! :) Znam za jednom clana foruma, pricao je o CD31, kontaktiracu njega, mozda bi da ga proda... HOce, al'zacepio, ma nek ide zivot, MORAM da ga imam, iako nemam poima kako to svira. Ma sta ima veze, to je Primare, to je vrh, to ubija, to oduvava. Dogovorim se sa covekom, stize Primare, ima da cucne na I30 kao dupe na nosu. Jao kako ce to lepo da "izgleda" na polici, onako dve vrhunske komponente, kao iz onih hi-fi casopisa. Donosi ga gospodin, jako prijatan covek, skidam CA, stavljam CD31, pustamo...Svira, nije da ne svira. Ocigledna razlike je u, ovaj, znaci...aha, da vis' kako je ovo malo dinamicnije odsvirao od CA... Svira na I30 i NT-u, Concert 8 sam stavio sa strane, cisto da proverim samog sebe. On onako, malo kiseo, slusa NT, pa kao "Hajde ako ti nije tesko stavi Concert 8". Sa zadovoljstvom. :) Povezujem, pustam, i samo se onako, posle 5 sekundi, pogledamo...I30+CD31+Concert8 to je TO, ovo ostaje za vijek i vjekove. A sto je lepo gledati ih, UH!!!

Focal Grande Utopja...JBT, pa sta je ovo. Odoh do Korata da je "cujem", "Ne mozemo sada da je povezemo zbog...", ma nema veze, izgledaju kao milion dolara, a i toliko kostaju, nikada ih necu imati, tako da sta... al' ima ona Micro, naravno niti je imaju niti je uvoze, smo po porudzbini. Na forumu niko nista o njima ne pise, o KOrato manje vise sve najgore, ali posto drze  B&W, najbolji brend svih vremena, o njima se pise, hteli ne hteli. Ja, ludilo vec odavno zahvatilo, i dalje prelistavam konstanto oglase i bum, Focal Micro Utopija, a cena, pa i nije toliko strasna, barem ne u odnosu na Grande Utopiju. Ja ovo moram da imam. Ali nemam predstavu kako to svira... Ma sta ima veze bre, to je Utopija, to svira, ubija, oduvava...Odlazim kod clana foruma, i kao pricamo, ja kao slusam, a jos sam kuci odlucio da ih uzmem. I naravno, posle dva minuta pregovora, pakujemo ih u golfica i nosim kuci. Uneo ih ja u sobu, "Jaooo ali su leeepi", samo da i sviraju priblizno Concert 8...Kacim, i...

Izasli ortak i ja na neki splav, da gleadmo malo ove sponzoruse, dolazi neki njegov sef "audiofil". Super, taman da razmenimo misljenja i da se pohvalim, ja kao sada vec iskusni audiofil. Dodje covek, cao cao, sta imas od amplifikacije i izvora, ja onako ponosno, "KHM", Primare!!! On kao "ok", "Ja ima neki DIY PAss Aleph...", "Neko pravljeno *****", mislim se onako sa podsmehom, kakav DIY... Posle par meseci taj isti lik, preko mog ortaka, hoce da dodje i donese neki DIY lampaski pre-amp sa 12b4 lampama, i neki tranzistorski DIY snagas, da ih cuje na Micro Utopijama. Ja kao "DIY na Utopije???" "E, nemoj samo da mi nesto spali i da mi pokvari zvucnike, pa posle da se ubijem!!!" "Al'ae.." Koliko god sam u startu tu "buraniju" od DIY otpisao i plasim se da mi ne "sjebe" moje Utopije, opet, crv sumnje znatizelje je uvek tu, pa makar i za te "kantice". Donosi on ta dva uredjaja, ne lice ni na sta, mada toliko i kostaju. Raskacinjemo mi mog ultimativnog oduvavaca I30, koji je pre par meseci zamenio Kvazimoda medju komponentama NAD C370, i kacimo ta dva mala, neuglednja sranjca. Krece Noflerova gitara, pa se odjednom pojavi bubanj tamo negde tacno iznad CD-a, i eno ga, ljudi eno ga, stoji covek u mojoj sobi i peva.  Pogledam jezu na rukama, i...Pa cekaj bre Primare, kako, KAKO!!! Pa ti kostas 2000e, izgledas kao Ferrari, napravljen si kao tenk, kvalitet puca iz tebe, KAKO????

I dajle sam na forumu, samo citam, retko sta napisem jer realno nemam ja to iskustvo, nista pametno recu reci, samo ce da mi se smeju kada bih napisao sta sam doziveo sa DIY protiv Ferrarija, a ja, posle skorasnjih dogadjaja i dalje zeljan napretka, jer sada znam da moze, itekako moze, i to za manje novca. "Izvor je najbitnija karika u sistemu". Pioneer DVD, uzeo ga u 4 audiu cim sam izasao iz vojske, sluzio par godina, i sada stoji u spavacoj, skuplja prasinu. Ae bas me zanima kako ce brat ultimativnog oduvavaca I30 Cd31 da pocisti pod sa tim Pioneer DVD plejerom, jer obzirom da kazu, sto znaci da je tako, izvor je najbitniji, to ce da bude nebo i zemlja. Sistem ce da mi svira kao kanta, cak i moje ljubimice Utopije, sa tim DVD plejerom koji sada vredi, mozda 1000 din., ustvari ni da ga poklanjem niko ga uzeti nece. Samo da mi ne sjebe moje Utopije, ipak to je samo DVD plejer, to ako povezes na Utopije moze nesto lose da se desi, ima nesto sigurno da se pokvari. Ae bas cu da pozovem mog kuma, nije neki audiofil, ne opterecuje se, al'voli muziku, bio je tu kada se pojavio Nofler u mojoj sobi i odusevio se. Bas me zanima kako ce sada on da dozivi to oduvavanje odlicnog izvora u odnosu na ono "*****" od DVD, sto ni ne sme da se koristi kao izvor u iole ozbiljnije sistemu. Al' ae, ekperimentisemo, valjda nece nista eksplodirati... E kad sam vec tu, hajde da stavim na DVD sto gori interkonekt, da razlika bude sto veca, sto ociglednija. Ipak, podsvesno, mora da se opravda 1000e za CD i 200-300e za interkonekt. Dodje moj kum, otvorimo flasu crnog, stoji Pioneer povrh CD31, maltene ste ne sere po mom malom Ferrariju, ne smem da gledam, ali dobro prezivecu sat-dva. Pustamo mi opet malo Noflera, on gotivi Kleptona, i posle pola sata neizgovorene ni jedne reci, okrecemo se jedan drugome. On sa onako blago telecom facom, a ja suzom u ocima, meni se kenja... Pa cekaj bre Primare, kako, KAKO!!! Jeste, sviras za mrvicu bolje, ali bre ja za tu mrvicu ustajem tri meseca u 7:00, necu bre mrvicu, hocu sendzic, hocu "SIS" u pola jedan ujutro posle Beer festa sa mojim kumom, hocu taj osecaj, kakva bre jbn mrvica!! "Od sada slusam samo sebe i svoje GLUVE i potpuno beskorisne usi"... Srecom, pa je i moj kum gluv, sta ima da se cujemo, mi se razumemo pogledom.

"Uh, kako je onaj DIY lampaski preamp svirao, sto ga bre nisam uzeo, smesni novci a svira... " Drajver za Utopije kosta 300e! Jbt, drajver kosta 300e a oni prodaju zvucnik za 6000e, koja kradja!!! Aha, na netu ima da se nadju samo drajveri, pa sto da ne... Vidi ovaj, kosta 500e, samo mid-bas, pa to ce da oduva Utopije. Znaci 2x500e za mid basice, i jos jedno 400-500e za visoke, neko da mi napravi kutiju i za 2000e imam kutiju koja ce da oduva Utopije i sve sto kosta do 20kE, sigurno!!! Poznanik ima bas jeadn takav, napravljen pre par meseci, po tom principu i kopka meeee... Zamolim ja njega, on velikodusno pristane, hoce i on da cuje to na mojoj mrcini od snagasa i u mojoj sobi. Stize DIY zvucnik, izgleda do jaja, ni po izgledu ni zavrsnoj obradi ne zaostaje za fabrickim. Pustamo mi, i ono, svira, svira dobro, svira bolje od...jbm li ga cega ali svira, pa samo mu jedan drajver kosta 500e, svira bre... Tih dana kontaktira me poznanik iz susedne nam drzave, frka mu je za novac nudi mi Dynaudio po super ceni, koja nije ni malo mala, ali njemu je frka za lovu. Dobar lik, saradjivali smo pre, sigurno me ne laze sto se tice njegovih impresija za zvucnik. Kaze mi:"Uzmi ih, mozes uvek da ih prodas za malo vise, barem neke novce da povratis". Sada sam vec malo iskusniji, ne uzimam nista bez slusanja, ali Dynaudio je u pitanju, nikada ga nisam imao, Suca stalno drvi o njemu po forumu, ako je upola dobar kao sto ga Suca hvali onda ce biti odlican. Uzmem ja te Dynaudio bez slusanja, na slepo, donesem kuci i smestim ih pored tih DIY, poznanik ih ostavio kod mene, razmislja da ih prodaje. Cenovno maltene isti, cak ovaj DIY je skuplji za nekih par stotina eura. Logicki gledano ovaj DIY ima da oduva Dynaudio, ionako je ruzan. Opet nas trojica, slusamo prvo DIY, svira on dobro, mada ja od prvog trenutka nisam uopste impresioniram, mozda sam jednostavno previse ocekivao od zvucnika. Ali sama cena izrade i namece takva ocekivanja. Pustamo mi Dynaudio, seda vlasnik u sweet spot, posle samo prve pesme se okrece ka nama, vidno uzdrman i "porazen" sa recima:"Ovo svira odlicno"... Ja, po prvi put u mogucnosti da cujem nesto kod sebe pre no sto uzmem, sto se ne desava maltne nikada, kazem sebi:"Jbt, zamisli da sam uzeo ovaj DiY..."

Ubrzo posle sam se bas izgubio...Zeleo sam delove Utopija u Dynaudio, ustvari Dynaudia u Utopijama, i od tada krece potraga za zvucnikom koji ima oba, ili je ipak onaj jedan sasvim dovoljan, i ima sve sto ti treba. Onda dodje ProAc pa unese trecu zelju, sada vise nije dva u jedan, no tri, a siguran sam da ako ovako nastavim bice i cetiri i pet...

Sta sam ovim tekstom hteo reci, sem ovim poslednjim pasusom, koji je samo moje licno ludilo, koje sam sam sebi nametnuo. Sve sto se ovde napise, i bilo gde na netu, mnogi, u potrazi za savetima, za tudjim iskustvom, prihvataju bezrezervno misljenja iskusnih audifila. Hteli to mi da priznamo ili ne, svako je tako poceo. Obuzeti, poput zombija idemo da uzimamo stvari sa vec formiranim "svojim" misljenjem, i tokom godina toliko razvijemo tu mogucnost da ubedimo sebe same i nadjemo to opravdanje za potroseni novac, nadjemo to "oduvavanje" nove komponente u odnosu na staru. Citam postove novih clanova, odusevljene ovim ili onim...

Kome se obracam? Tebi! Tebi, koji ces ustajati mesecima u 7:00 da bi uzeo neku komponentu, i koji ces uvek traziti, sa pravom, opravdanje sopstvene zrtve. Tebi koji ne mozes sebi da dozvolis da kupis nesto, novo ili polovno, i da to kod tebe, u tvojoj sobi i tvom sistemu, ne svira ni blizu kao u salonu. Tebi koji imas otvorene "oci" i umes da "resetujes" svoj sluh, prihvatis tudje misljenje i odes i sam se uveris da li je ono ispravno ili ne. Tebi koji si, iako prihvatas misljena drugih, u stanju da formiras sam svoje, nezavisno od neta, foruma, casopisa. Znam, to kosta, ali ne mora te kostati toliko novca, ali ce te kostati truda, samo slusajte, ponekad gluve, ali uvek VASE usi...

Druze, kolega, brate... tek sad naleteh na ovu temu (nije mi jasno kako sam je promasio ranije) i moram ti reci svaka cast na iskrenosti. Zaista je tesko naci nekog ko zaista voli zvuk vise nego uredjaje, a pritom zeli da iznese iskreno misljenje. U moru preprodavaca i distributera na ovom i slicnim forumima takvih kao ti je malo. Ono sto me je najvise odusevilo je ovo iznad :thumbsup2 Jos jednom ti moram reci svaka cast za iskrenost. Ako bar 10% buducih audiofila procita ovo iznad znacice im vise nego 10000 tema gde ce distributeri i preprodavci iznositi svoja cenjena misljenja.

 

HiFi oprema je ogroman biznis i ono sto prodaje uredjaje je upravo ono sto se o njima pise na ovakvim forumima i review sajtovima. Mnogi to ne znaju i umesto da veruju svojim usima skupe novac (ili jos gore uzmu kredit) i rese da kupe nesto za sledecih 5-10 godina i gde ce, sta ce.... dodju na neki forum... "Zdravo, odvojio sam 1000-1500 eura za pojacalo... sta da kupim??" I naravno odgovor.... "Hegel Hegel Hegel Hegel Hegel Hegel." - "Pa jel zaista Hegel toliko dobar?" - "Nema bolje... jao pazi slucajno imam u telefonu broj od Mirka i Slavka, e samo ih pozoves i das im po 50e i oni ce da ga donesu kod tebe kuci da ga cujes u svom sistemu..."

 

Ako neko misli da je ovo sto sam napisao zezanje... vara se

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

williamwallace

 

Svaka Äast za temu koju si otvorio. Iskreno reÄeno danas sam popodne do sada uveÄe proÄitao svih 17 stranica i nije mi žao !

 

A za ovo:

 

 

Sta sam ovim tekstom hteo reci, sem ovim poslednjim pasusom, koji je samo moje licno ludilo, koje sam sam sebi nametnuo. Sve sto se ovde napise, i bilo gde na netu, mnogi, u potrazi za savetima, za tudjim iskustvom, prihvataju bezrezervno misljenja iskusnih audifila. Hteli to mi da priznamo ili ne, svako je tako poceo. Obuzeti, poput zombija idemo da uzimamo stvari sa vec formiranim "svojim" misljenjem, i tokom godina toliko razvijemo tu mogucnost da ubedimo sebe same i nadjemo to opravdanje za potroseni novac, nadjemo to "oduvavanje" nove komponente u odnosu na staru. Citam postove novih clanova, odusevljene ovim ili onim...


Kome se obracam? Tebi! Tebi, koji ces ustajati mesecima u 7:00 da bi uzeo neku komponentu, i koji ces uvek traziti, sa pravom, opravdanje sopstvene zrtve. Tebi koji ne mozes sebi da dozvolis da kupis nesto, novo ili polovno, i da to kod tebe, u tvojoj sobi i tvom sistemu, ne svira ni blizu kao u salonu. Tebi koji imas otvorene "oci" i umes da "resetujes" svoj sluh, prihvatis tudje misljenje i odes i sam se uveris da li je ono ispravno ili ne. Tebi koji si, iako prihvatas misljena drugih, u stanju da formiras sam svoje, nezavisno od neta, foruma, casopisa. Znam, to kosta, ali ne mora te kostati toliko novca, ali ce te kostati truda, samo slusajte, ponekad gluve, ali uvek VASE usi...

A moj najiskreniji savet, svim novim audiofilima, je da ukoliko ste zadovoljni postojecim sistemom, ukoliko vam pruza zadovoljsto, ukoliko ste "obuzeti muzikom", "kao da ste tamo", NISTA NE MENJAJTE, ne razmsljajte o boljem izvoru, strujnim, rezonatorima, jer uvek ima bolje, cak i od onog "najboljeg", ima, i u tom slucaju ce za vas, kao sto naslov nalaze, ovo zaista biti prica bez kraja.

I NE, covek ne treba da menja muzicki ukus zato sto mu je sada sistem bolji i zato sto ce samo odredjena vrsta muzike zvucati savrseno na istom, i izvlaciti maksimum iz njega. Pa zbog cega te vi voleli neku pesmu, numeru u mladosti, zato sto ste je culi na nekom vrhunskom sistemu ili je neka deonica probudila nesto u vama ili su vas necije reci ili glas doveli do suza... Lupam, John Legend -  All of me, produkcijski nista specijalno, tj, nista, samo on i klavir, ali reci, emocija u njegovom glasu, pa to se i na You Tube-u cuje...  Muzicki ukus treba da se menja samo i iskljucivo zbog nas samih, kako rastemo, gresimo, padamo, volimo, mrzimo, i tako pronalazimo smisao u nekoj drugoj muzici, ono sto je bio pop u mladosti je sada dzez, jer sada vise pronalazite smisla i emocije u nekom instrumentu, ne mora sve recima da se kaze, taj kontrabas vam govori vise od bilo kog glasa, bilo koje reci. Uh, bre...
 

 RESPECT !!!  :thumbsup2:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@ Technicssss

Prvo hvala sto si procitao temu, ima tu sto sta, moracu i sam jednom da odvojim vreme i da je procitam od pocetka, jer sam tada stvarno pisao kao navijen. Srecom pa sam ubrzo prestao jer ovde sve preraste u borbu, a ona je totalno bespotrebna na ovakvom mestu. Ko pazljivo cita temu videce tacno efekat prodavaca na ljude koji dolaze na forum trazeci savet, i voleo bih da svaki novajlija prvo procita ove strane. Ja sam se, srecom, posle jedno 5 godina ludnice, iskulirao i fokusirao na drugu strast. :) Hvala jos jednom na lepim recima! :)

 

@ MrGeo

Nadam se da sam te barem malo zabavio tog dana, verujem da je zanimljivo stivo. Kao sto rekoh, moracu jednom i ja da je u jednom cugu procitam. :)

Svako dobro.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Sve mislim kako cu konacno svesti sistem na jedan par zvucnika i pojacalo, i na miru napisati koju o ovogodisnjim putesestivijama i saznanjima ali ne ide. Uglavnom, da odrzim neki kontinuitet, najvise radi sebe, sistem kojim se zavrsava ova turbulentna godina, Oppo 105 na JR Continuum 500 pa na Avalon Opus Ceramique. Molim bez komentara na moje ultra mega giga fancy podloske za Siltech-a. :)

 

sis12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala Rajo, i da, jedina stavka za koju, koliko toliko, mogu reci da sam miran je izvor. Bio je 103, naravno uvek me kopkao 105, i nisam se smirio dok ga nisam nabavio. :) Sada sam srecan i miran, i sto se izvora tice tu uopste ne gledam nista drugo. Sigurno ima bolje, i od najboljeg ima bolje, ali za sada Oppo mi i dalje daje sve sto mi je potrebno. 

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, gvlada said:

Kada puštaš dsd na Oppo 105, da li uredno radi kao preamp? Negde sam pročitao da kada radi dsd ne može menjati jačinu zvuka, nisam sigiran koliko je tačno.

Dobro jutro Vlado, sve najbolje u Novoj godini.

Zadao si mi mali zadatak za jutro sa ovim, obzirom da se nisam bavio SACD-ovima jos od kada sam uzeo 103. Naime, ubrzo po izlasku, siguran sam da znas, 103 ukinuli su podrsku za SACD-R, a ja taman bio narezao kolekciju sto DVD-audio sto SACD-R. I posle toga nisam uopste obracao paznju na SACD, DSD, i sve hi-res a da ne mogu da budu upakovani u flac. Evo jutros sam malo gledao po netu, pokusao da ekstraktujem iz .iso fajla dsf, nije mi uspelo, jedino sto je lako je da direktno is foobar-a se konvertuje u flac, ali onda to nije vise DSD. Sada  sam skinuo sa neta pojedinacne fajlove .dsf i .dff. i pustio preko mreze i preko prednjeg usb-a, sve radi normalno pa i volume control.

Link to comment
Share on other sites

Срећна Нова година! :)

То сам нашао на нету да када пушта сацд исо са мреже или усб тј када ради са дсд сигналом не може да мења јачину звука. Можда се то односило на дигитални домен, дигитални излаз али ако ради на аналогном делу, одлично.

Све најбоље!

Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2015 at 11:06, williamwallace said:

Sve mislim kako cu konacno svesti sistem na jedan par zvucnika i pojacalo, i na miru napisati koju o ovogodisnjim putesestivijama i saznanjima ali ne ide. Uglavnom, da odrzim neki kontinuitet, najvise radi sebe, sistem kojim se zavrsava ova turbulentna godina, Oppo 105 na JR Continuum 500 pa na Avalon Opus Ceramique. Molim bez komentara na moje ultra mega giga fancy podloske za Siltech-a. :)

 

sis12.jpg

 

lep  sistem.

Zasto se prodaje?

 

 

Preprodavac1.jpg

Preprodavac2.png

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, gvlada said:

Миран си до краја године, тада најављени нови модели. ;)

Iskreno nisam ni gledao sta ce nuditi novi modeli, jer me stvarno ne interesuje, obizorm da zaista na 105-ici imam sve sto mi je potrebno. Zvucno sigurno nece biti bolji, kao sto ni 105-ica nije bolja od 95-ice, a to je meni licno najbitnije. Udaljio sam se od 5.1/7.1 price, a tu uvek ubacuju nove gedzete koji zahtevaju pracenje, pa me to ne tangira, i sigurno cu preskociti narednu generaciju Oppo plejera. 105-ica podrzava DSD, .dsf, .dff, tako da je, sto se mene tice, poprilicno future proof. Miran sam, zaista. :)

@peterson

Dobar dan i Vama.

Da ste procitali celu moju temu, ne bi bilo potrebe da postavljate to pitanje, ili pak morali bi? Ja vec par godina unazad stalno menjam sistem, uglavnom samo zvucnike i pojacala, zvucnike ponajvise, jer sam misljenja da su oni najodgovorniji za to kako sistem svira. Zelim da cujem sve sto me zanima, kopka, a jos uvek imam snage, volje i mogucnosti da to sebi i priustim. Za trenutni sistem sam dao svoj voljeni auto, cija zamena nije dosla, pa je to jedan od razloga. Drugi razlog je sto zelim da imam Diablo Utopiju, i jos jedan zvucnik, i nadam se da cu je, ih u narednom periodu i imati u sistemu. Treci je to sto je trenutni sistem totalni overkill za moju sobu, i znam da sa manje vati, manjom kutijom, mogu postici isti, slican efekat. Ali obzirom da je moj prvi susret sa Avalonima bio razocaravajuci, morao sam da cujem, a prilika se ukazala, sta bolji modeli iz njihove palete nude, Indra a sada Opus Ceramique, jer znam kako Accuton drajveri znaju da sviraju, pogotovo na lampama. Nije prvi put da sam uzeo nesto sto znam da necu zadrzati ali jednostavno moram imati, jer te price "slusao sam kod prijatelja" ili jos gore u salonu me ne zadovoljavaju. Cetvrti razlog je licne, porodicne prirode, koji nema potrebe da iznosim ovde na forumu.

Eto, nadam se da ste zadovoljni odgovorom, da sada razumete zasto prodajem, i zasto cu verovatno uvek nesto prodavati, jer sam jednostavno, na moju veliku zalost, ili srecu, jedan od onih koji nikada nije zadovoljan. Ali vec ponovih mnogo puta, ima i gorih bolesti, ja u ovoj mojoj jos uvek uzivam, iako mi zivce iskida. Nadam se da me razumete.

Svako dobro.

Link to comment
Share on other sites

Jedan od strastvenijih audiofila na ovom forumu gdje mi je zaista drago pročitati iskustva i zapažanja u vezi potrage za dobitnom kombinacijom ;) . Po mom skromnom mišljenju i iskustvu prioritet su zvučne kutije pa sve ostalo . Dobiti želejeni zvuk u svojem okruzenju zavisi po najviše od pravog odabira zv. kutija , to pojedinci jos ne shvataju. Traga se za kakvim potentnim pojačalima, izvorima a sve ukupno to treba se iznese jedna pristojna i dobro koncipcirana zvučna kutija . Kakav zvučnik takav i zvuk , ostalo su sve nijanse . Ako zvučnik ima potencijala , sve ostalo u sistemu je manje riješiv problem.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jagermeister said:

Jedan od strastvenijih audiofila na ovom forumu gdje mi je zaista drago pročitati iskustva i zapažanja u vezi potrage za dobitnom kombinacijom ;) . Po mom skromnom mišljenju i iskustvu prioritet su zvučne kutije pa sve ostalo . Dobiti želejeni zvuk u svojem okruzenju zavisi po najviše od pravog odabira zv. kutija , to pojedinci jos ne shvataju. Traga se za kakvim potentnim pojačalima, izvorima a sve ukupno to treba se iznese jedna pristojna i dobro koncipcirana zvučna kutija . Kakav zvučnik takav i zvuk , ostalo su sve nijanse . Ako zvučnik ima potencijala , sve ostalo u sistemu je manje riješiv problem.

Kao da sam ja pisao, ovaj drugi deo, a za prvi hvala. :) Kao sto rekoh, jos imam snage, volje, a i nisam pustio neku zenu da ste to rasturi, ima jos vremena.

Da ne otvaramo opet temu "prioriteta", barem ne ovde kod mene, ko je citao moju temu jasan mu je i moj stav, redosled, zvucnici, pojacalo, izvor, kablovi, i poslebna kategorija, ili iznad svega, prostorija i akustika. Iz teme se jasno vidi da moje misljenje formirano empirijskih, tokom godina. Nisam slusao druge, barem ne poslednjih godina, isao kod prijatelja da slusam sisteme i na osnovu toga formirao misljenje, vec sve kao ludak dovlacio kuci i ziveo sa istim. Shvatam odakle dolaze i druga misljenja, ni moje nije pravo, ali valjda smo shavtili da u ovom hobiju nema onih koji su upravu, svi smo i niko nije. Ja licno i dalje ne mogu da verujem da postoje ljudi koji daju za izvor 1500e i prikace ga na pojacalo od 300e i zvucnike od 400e, ali ima ih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...