Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

Ma ne dizem tenziju ,, samo nek je pravedno i tacno , vidis da je razlika 10 % a ne visestruko. Ne mogu da ne reagujem kad znam koliko kosta taj visokotonac.  Sve okk :wave2  

Ma sve ok Suco, mi te svi zaista volimo! :) Ali stone cold je totalno upravu, jbt ja kada sam bio kod tebe pre par godina ta polica sto si maznuo iz nekog butika staklenih figurica je stvarno... I tada si rekao da je menjas, pravis novu, pravu hi-fi, i sada dodjem kod tebe na temu posle 3-4 godine zlato i dalje sljasti... :) Kako mislis da pretvoris sobu u zvanicnu za prezentaciju moci Confidenca kada ce neko radije staviti neku porculansku tacnu na te police no neku ozbiljnu komponentu? I da, tacno sam znao da ces napisati tako nesto za S25 protiv C1, prvo, i bicu kratak, S25 je "izrod" zvucnik, totalno van Dynaudio "filozofije zvuka" pa samim tim, tebi kome je uho tunirano samo za njihov karakter, se i svideo vise C1. Inace, evo mozda je ovo prilika, pocetkom godine sam imao priliku da se upoznam sa zvanicnim distributerom Dynaudio zvucnika za Italiju, covek koji ima milionski ugovor sa Dyn, samim tim je sve imao i cuo od njih, njegove reci "S25 je najbolji Dynaudio zvucnik koji su ikada napravili", njegove reci!

Link to comment
Share on other sites

Inace, evo mozda je ovo prilika, pocetkom godine sam imao priliku da se upoznam sa zvanicnim distributerom Dynaudio zvucnika za Italiju, covek koji ima milionski ugovor sa Dyn, samim tim je sve imao i cuo od njih, njegove reci "S25 je najbolji Dynaudio zvucnik koji su ikada napravili", njegove reci!

 

pa to ja pricam vec 10 godina.....a svi mi skacete po glavi kad pljujem vecinu ostatka DA kataloga

Link to comment
Share on other sites

 

Jos me niko nije zvao iz Danske  ;-)   a Mladja stipsa nece da se otvori  :plakanje Iskreno stvarno sam mislio da ce da padne nesto bar upola cene odnosno ako nista drugo bar  po nabavnoj ali nema veze ko zna zasto je to dobro , posle bi to morao debelo da odradim 

Zar gospodin Mlađa?! :D

Link to comment
Share on other sites

pa to ja pricam vec 10 godina.....a svi mi skacete po glavi kad pljujem vecinu ostatka DA kataloga

Anubise prvo hvala na javljanju.

Jako je cudno, a sa tim bi trebalo da se sloze i hard core fanovi Dynaudia, je da takva firma za svoj jubilej izbacije zvucnik koji poprilicno odskace od njihove filozofije zvucno, a i konstrukcijski od dva modela izmedju kojih je cenovno postavljen. Kada poredite samo ta tri zvucnika Contour, S25 i C1, pomislite da je S25 zvucnik druge firme. Sad, sve ostale fitme bi uzele neki svoj najprodavaniji model, sto je, valjda, Daynaudijevog Conotur-a i taj zvucnik unapredile i izbacile jubilarni model te serije. Ne, S25 nema veze ni sa jednim ni sa drugim. Pa svaki normalan covek bi se zapitao cemu onda Contorur i Confidence, obzriom da S25 lici na njihove najeftinije modele, a njime hoce da Dyn predstave u najboljem svetlu. Nije mi jasno. No dobro, siguran sam da oni nekim svojim stavom i objasnjavaju zasto su to uradili, ali iskreno ne interesuje me, Kao sto sam vec napisao S25 sam uzeo na "nevidjeno" sa velikim znakom pitanja sta uzimam, pogotovo posle slusanja nekih drugih njihovih modela u skupljim sistemima od mog, gde sam bio pripremnjen da cujem nesto "drugacije" a cuo sam samo losije i u susutini jednu inferiornu klasu zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da ga budimo, vis' da pokusavam da barem malo uvijem pricu, da ne bude bas toliko ocigledno, ni za njega ni za ove zombije sto izlaze sa odusevljenjem od njega uz reci "drugacija filozofija zvuka" duboko implementirane u njihove glave, i sto posle idu pravac kuci, KP, pretraga oglasa, kucaj Dynaudio, ma bilo koji, samo da je Dynadio, ne pitam sta kosta fazon... Suca je sjajan lik, ali kao sto rekoh, objektivnost po pitanju svega u sistemu, a ponajvise Dynaudia... :)

Link to comment
Share on other sites

Ma gde nas je mrzelo - sa zadovoljstvom smo se namucili. Zamalo da ostanu zauvek kod mene  , nije mi bilo svejedno kad sam ih danas  video da odlaze . Lepo su mi Djangosi  isprasili po  turu Dynaudio. Na prve taktove se videlo da se radi o ozbiljnijem zvucniku iz vise cenovne klase. Za neverovati kako se nasilnicki ponasaju u velikoj prostoriji i kao da kazu  - pa tesno mi je ovde  stavite me i u vecu sobu  - bicu jos bolji. Zvucnik je neverovatno dobar - odusevljen sam kako je radio . Dinamican , detaljan , brz, ugladjen . Bas je je jezivo dobar , zvucna slika i duboka i siroka sa puno prozracnosti. Jedino mi se cini da je malkice nasminkan zvuk a mozda i gresim jer sam prvi put kod sebe cuo tako dobar zvucnik iz te cenovne klase koji je bogat na svim stranama

 

Uhh bas sam pod utiskom, jako dobro svira Django XL  - svaka cast Shvedjanima - respect

 

Ma nije ideja da ga budimo, već "otreznimo" ;-) . A, istini za volju, vidimo da ima i poneki (samo)kritiÄni ispad

Link to comment
Share on other sites

Ja kada sam to procitao, ja sam bio odusevljen, ODUSEVLJEN!!! I onda citam dalje, ili predjasnje postove, obzirom da nisam dugo bio na forumu jer valjalo je izmenjati sve ove moje, citam sta sada slusa, sta je sada uzeo, da li je konacno dostigao C, procitam, vidim, i ono... Kao sto rece, treznjenje...mada tesko, Suca je jedan od onih koje pomenuh, cija vera u svoje misljenje je na nivou religijskih verovanja. Tu treznjenje, mlacenje, sta god ne pomaze. Mozda bas da ga dooooobro napijemo, pa da ubacimo nesto "drugacije" u sistem a da ne zna, i onda da gledamo reakciju... :)

Link to comment
Share on other sites

Srednjoskolka nista ne bi doprinela, Sucina prica je i vise nego dovoljna. Ne znam koje je sve zvucnike probao, ali znam da on nikoga vise ne ubedjuje od sebe samog. Sto se formiranja misljenja ostalih tice, nus produkta,  na osnovu njegovog, njegove teme, on nikoga ne ubedjuje, niti ima zlu nameru sa nekim ciljem, vec samo, kao si svi mi, kao i ja, iznosi svoje misljenje. Koliko je ono ispravno trebamo utvrditi sami. Meni licno slusanje njegovog sistema je itekako pomoglo i napravilo smernice kako da dodjem i kojim putam da idem ka svom cilju.

Link to comment
Share on other sites

Evo malo da upotpunim moju temu fotografijama, i zao mi je sto to nisam odmah pri otvaranju teme uradio, jbg pomislice ljudi da sam poceo sa Utopijama i '65 inca plazmom. Sada kada gledam slike vidim da sam ja uvek i imao po barem dva para zvucnika u sobi, i da je cinjenica da sada imam cetiri samo normalni sled dogodjaja. :) Dakle prva soba, poceci AV ludila prouzrokovani hi-fi show-om iz 2005. cini mi se.

post-9185-0-16610200-1408869043_thumb.jp

post-9185-0-08880600-1408869059_thumb.jp

post-9185-0-83666400-1408869070_thumb.jp

post-9185-0-71195200-1408869202_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za druge, ali ja bas ovih dana pregovaram sa Slavisom, koji je jedan izuzetno prijatan covek. Voleo bih da cujem te zvucnike u svom sistemu, iako nemam poima sta da ocekujem, a pokazalo se, iz moje prakse, da to sto cu otici kod njega i poslusati ih na njegovom sistemu u njegovoj sobi na sat vremena ne mora ama bas nista da znaci. Tim stavom se nosim posednjih 3-4 godine, i zato sam i imao ovoliko zvucnika kod sebe, neke na mesec dana, neke na godinu...

Link to comment
Share on other sites

I za kraj prvog dela, prve sobe, ovo je legendarna fotografija mog AV ludila, ideja o 5.1 all Jamo D870 sistemu u sobi koja je manja od moje sadasnje, neki 12ak kvadrata je EPIC! :)

 

Naime, i ugrizoh se za jezik kada me Sonic isporzivao za smanjenje troskova i naveo primer automobila, jer to je upravo ono sto se sada desava a i deslilo se jos jednom 2007. godine. Vozio sam neki Polo Gti Le, i posto sam dobio neke srcane probleme, aritmije i tahikardije, koje i dan danas ima, odlucim da ga prodam jer nisam mogao sporo da ga vozim, a adrenalin me je unistavao. Prodam ja auto i odjednom 4000e u rukama, a nemam zelju da kupujem drugi auto. Dodjem na ideju da menjam AV, pozovem Player i oni me tada upute na moju dugogdisnju poznanicu Nebojsu sa Banovog Brda, koji je bio zastupnik za Jamo u Beogradu, a sada kao njihov showroom za Onkyo. Odem ja kod njega da vidim taj AV a tamo kod njega dva para Jamo D870, tj. jedan D870 a drugi Concert 11, moja prva ljubav!!! I ja tad, Bog da mi dusu prosti, dodjem na fenomenalnu ideju, cini mi se tog istog trenutka kod njega, da napravim 5.1 sistem od tih zvucnika. On, posto me zna jos od '99, se u potpunosti slozi sa mnom da je to, sto bi rekao Radovan III, fenomenaaalnaa ideja i obeca mi da ce mi nabaviti i jedan rasparen D870, misli on da ima jos neki po Tehnomarketu. E sad da prica bude jos komplikovanija, cena D870 u Tehnomarketu  mi je i dan danas misterija, posto su oni prodavali Jamo kutije po ambalazi i tako izlagali cene. Dakle cena za Jamo D830 je bila oko 800e, staju u jednu kutiju, a za D870 je cena bila oko 1150e za jednu kutiju dakle 2300e za par. Kada sam pitao coveka srpskim jezikom u Tehomarketu kod Fontane tu cenu mi je rakao. To je bitno zato sto posle kada sam ih ja prodavao ljudi su mi se javljali i ubedjivali da je cena od 1150e bila za par, sto mi je delovalo nebulozno da razlika izmedju D830 i D870 bude 350e, a sada kada razmislim, danas, jos vece je nebuloza da D830 kosta 800e a D870 2300e???. No, ja sa tim znanjem, tom cenom od 2300e za nove kojih u tom trenutku vise nema u Tehomarketu, sve su prodate, sam kod Nebojse i gledam dva para. On me naravno osisa kao ovcu po "za mene" ceni za oba para, posto sam saznao posle za koliko mu ih je Zoki, sto donosi zvucnike, doneo iz Nemacke. Nebitno, nije ni prvi ni poslednji posto sam pri prodaji Concert 11 bio tek osisan od clana foruma, koga i dan danas zelim da odrobijam. Ja odjednom u sobi od 12m kvadratnih imam dva para poprilicno velikih zvucnika. Naravno, tek kada sam ih dobio, oba para, posto mi je prvo dao jedan, zajedno sa Onkyo AV risiverom, bez ikakovog novca, "da razmislim" a boje smo znali da sam vec se odlucio onog tenutka kada sm ih video, zato mi je ih i dao, elem, tek kada sam ih doneo u sobu i postavio, sam shvatio koja sam ja vrhunska dileja. Cini mi se da na kraju nikada nisam ni uspeo da barem povezem jedne napred jedne za surround, ali sam uradio ovo, stavio tri napred, posto me je ideja o tri identicna zvucnika napred odavno kopkala, odgledao jedan film cini mi se, i eto ostale su samo dve, za mene legendarne, fotografije. :)

post-9185-0-16768900-1408871708_thumb.jp

post-9185-0-53589500-1408871727_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima kako se pakazao B&W CDM1 SE (i da li Vam je poznato da li je bolji taj ili prvi model) u Vasem prostoru i na kojoj visini stalka je stajao i zasto, kao i onaj AR centar opet pozicija stalka i ugao slusanja - benefit i mane? Hvala unapred.

 

P.S. u svom sistemu su mi CDM1u sobi od 17m2 udaljeni od zadnjeg zida drajveri na 1.4m plus iza levog zvucnika ima prolazni hodnik poprilicno otvorenog karaktera, dakle ne kao tunel, a iza desnog kuhinju sa takodje sirokim prolazom i soba je sasvim ispunjena zvukom.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Dobra tema,dosta informacija ,al za Martene vam ipak treba hidrocentrala (ovih dana popularna zbog vremenske situacije) da bi ste uzivali u onome sto nude...

attachicon.gif01.JPG

 

by the way kad sam kupovao onu policu od tebe zao mi bi sto ne cuh tada sistem u razvitku...

Peco hvala puno na javljanju, iskren da budem ne secam se tacno vaseg lika, verovatno pricamo o onoj Kepm dvodelnoj polici? Puno Vam hvala za ovu informaciju za Martener, zaboravih to da napisem da me interesuju Vasa misljenja, jer ja, videli ste, imam lampasa inteegralca, koji je, vec sam rekao nedovoljan za Avalone, ucinilo mi se da "na papiru" je MArten malo laksi za guranje. Ako jos neko ima iskustva slobodno podelite sa mnom, sa nama, sto se Martena tice. Naravno, sigurna sam da im moja soba takodje nije dovoljna, ali to me ni u proslosti nije sprecilo da nabavim neki floorstander zvucnik.

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima kako se pakazao B&W CDM1 SE (i da li Vam je poznato da li je bolji taj ili prvi model) u Vasem prostoru i na kojoj visini stalka je stajao i zasto, kao i onaj AR centar opet pozicija stalka i ugao slusanja - benefit i mane? Hvala unapred.

 

P.S. u svom sistemu su mi CDM1u sobi od 17m2 udaljeni od zadnjeg zida drajveri na 1.4m plus iza levog zvucnika ima prolazni hodnik poprilicno otvorenog karaktera, dakle ne kao tunel, a iza desnog kuhinju sa takodje sirokim prolazom i soba je sasvim ispunjena zvukom.

:wave2

Prvo mene ne pitajte u vezi B&W zvucnika, mislim da nisam objektivan, jer ono sto sam ja cuo iz tih kutija, kojih sam imao cetiri, a bio sam i kod Miljka, nije opravdalo cenu, da se tako blago izrazim. Iako ga nisam naveo a mislim da se vidi na nekim od fotografija, imao sam i obican CDM 1, ali prethodno SE. Samo cu reci da DA, SE je bolji od obicnog CDM.

CDM je bio tu na stalcima od 60 cm. Napominjem da je to neka 2006. godina, da je tada bilo puno nepoznanica za mene, sto se tice akustike, pozicije zvucnika u prosotru. Sto se AR centra tice, to nije centralni kanal, to je fotografija 6.1 sistema, Back surround kanal, jos jedna moja biserna ideja o 6.1 sistemu u 12 kvadrata, zato je tako postavljen da visi iznad glave slusaoca, da barem neku udaljenost i efekat dobijem, a neda mi stoji iza glave na 10 cm i imitira slusalice. :) Ali slozicete se, to je mala beba od ideje u odnosu na onu sa Jamo D870...

 

Toplo Vam preporucujem da procitate poslednji pasus moje prve poruke pri otvaranju teme, i da ukoliko ste zaista zadovoljni zvukom, sada kako je, postavka, akustika, kablovi, dakle zvuk je super, da nista, ama bas nista ne menjate. Prijateljski savet. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...