williamwallace

The Neverending story

Recommended Posts

Druze, ja znam da ce to tebi i ostalim ogranicenim clanovima forumima biti neshvatljivo, ali to i jeste poenta, da menjam misljenje, ili ti ucim na sopstvenim greskama, predrasudama.  Ja se nisam rodio naucen i sa svim zivotnim, hi-fi iskustvom, nespreman da uvazim bilo cije misljenje ukoliko se kosi sa mojim. Ne, i nije mi problem da kazem, priznam da sam pogresio, jer nisam niti sujetan, niti iskompleksiran, a pritom sve sto pisem, iza toga stoji neko, kakvo takvo, iskustvo.

Uvek sam izbegavao da pisem o stvarima koje prodajem, kao da im i treba reklama, sada sam se jedino izleteo za male GamuT-e, jer su stvarno vrhunske kutije, ali posto si ti video sa grafikona da su RS6 *****, kutije koje nikada u zivotu nisi ni video a kamo li cuo, onda mora da sam to slagao ne bi li ih lakse prodao... Sta sam ja to pluvao posto sam prodao sam B&W i to pre 5-6 godina? Retoricko pitanje, ne muci se oko odgovora poput one retrospektive zvucnika koje sa imao od pre neki dan.

A pustio sam te i precutao nacin i "ton" kojim postujes u mojoj temi ovih dana, ali posto si danas bas preterao, onda si dobio istom merom. Hvala, dovidjenja!

Trazi od Ljube da obrise sliku i opis stanja i "istorije"  Sapphire-a.

Jbm li ga, ako je taj post napravio toliko sra*je i ako si zbog toga toliko zapenio.

OK je da menjas misljenje, ali nije bas normalno da ga totalno promenis u roku od 4 dana, gde je Duke lagano presao put od sjaja do ocaja. Pa valjda ih jos nekad do sada nisi slusao citava 4 dana, pa ti nisu zvucali kao "kante" kad si ih poslusao posle ta 4 dana?

Gamut RS7 (a ne RS6, koji ne postoji) sam prokomentarisao zato sto sam nedavno citao taj review - trazeci review-ove M5, za koji sam imao solidnu ponudu. Nisam ni pod razno rekao (ni pomislio!) da su *****, vec  samo da mi je vrlo cudno da zvucnik te klase i cene (40k dolara) ima odziv koji izgleda tako i ima jedan tweeter za 1 dB jaci od drugog. Ne znam kome ne bi bio cudan ovaj FR - skretnica deluje vrlo diskutabilno:

915GRS7fig3.jpg

I da, merenja jesu bitan aspekt Hi-Fi price. Daleko od toga da su jedini, ali vrlo bitan jesu. Konstruktori zvucnika ih sigurno ne prave metodom corave koke, ali isto tako ne mogu da izmere odziv u nasim sobama.

Bez  uvrede dečki . Wili.....  zadnji put si me krivo shvatio  u Tvom slušnom iskustvu i Tvom  finansijskom stanju  naravno uzročno posljedično povezanom . Odlično je što si sa nama  podijelio slušna i ina iskustva i sto nisi snob ? odnosno osoba koja je tipa "ja pa ja " . Nisam ničiji  advokat . , drago mi je da i dalje dijeliš iskustva ! , al što fali , ak Ti neko oponira vlastitim iskustvom ? , ne cendranjem ? . il prigovaranjem ? . To bi trebalo biti nadograđivanje iskustava ! , a ne  ....  ko je ? verbalno sposobniji   itd .    Tema je bila odlična dok nije postala osobna . !

18 sati ranije, Delija said:

Ne znam kome ne bi bio cudan ovaj FR - skretnica deluje vrlo diskutabilno:

Lep primer nekompetentnog dizajna. Kao i puno sličnih zvučnika, to je taj neki loudnees zvuk koji igra na prvu loptu da impresionira. Kasnije srećni vlasnik može samo da sedne i plače gde je spiskao novce. Zato tako i zvuče po tim sajmovima, pa kažu ma to će u sobi mnogo bolje da svira. Samo ako neće.:wacko:

21 sati ranije, black coffe said:

Bez  uvrede dečki . Wili.....  zadnji put si me krivo shvatio  u Tvom slušnom iskustvu i Tvom  finansijskom stanju  naravno uzročno posljedično povezanom . Odlično je što si sa nama  podijelio slušna i ina iskustva i sto nisi snob ? odnosno osoba koja je tipa "ja pa ja " . Nisam ničiji  advokat . , drago mi je da i dalje dijeliš iskustva ! , al što fali , ak Ti neko oponira vlastitim iskustvom ? , ne cendranjem ? . il prigovaranjem ? . To bi trebalo biti nadograđivanje iskustava ! , a ne  ....  ko je ? verbalno sposobniji   itd .    Tema je bila odlična dok nije postala osobna . !

Apsolutno se slazem, to I jeste poenta ovog foruma da razmenjujemo iskustva. ISKUSTVA, jako bitna, doduse veoma diskutabilna i cesto pogresno koriscena rec kada je ovaj nas hobi u pitanju. Najsmesnije mi je kada me neko ubedjuje da ja to zapravo nisam cuo, a niti je bio tu I niti je to sam I probao, I na osnovu svog sopstvenog iskustva razmenjuje misljenje sa svima nama. Ne, vec na osnovu samo pretpostavki I spostvenih ubedjenja, koja pritom nisu zasnovana na iskustvu, ismeva ove druge. Trvrdoglavost, a zapravo ogranicenost je mozda I dobra u ovom nasem hobiju, imas to sto ims, znas to sto znas, volis to sto volis, I super ti je. Ali ako dolazis na forum, I ne mislim na tebe licno, samo da bi potvrdio svoje vec formirano misljenje, a ne da cujes I tudje I o istom malo I razmislis, pritom braneci svoje kao da je u kamenu uklesano, onda realno ne doprinosis, vec jednostavno, smaras. 

I da, vec odavno sam temu poprilicno pretvorio u "osobnu" bas iz gore navedenih razloga. Ovo su moji memoari, u ovome sam od malena, super ako nekom pomognu, znam da ljudi nemaju ni vremena ni novca da se ovoliko drkaju oko svega ovoga, ali zbog onih normalnih i napisem ponekad koju. Ti ljudi mi se cesto jave privatnom porukom, posto normalni ljudi odavno samo citaju ovaj forum, da ih ne bi sveznalice odmah I ekspresno "edukovale" prvom prilikom ukoliko bi se drznuli da nesto napisu. Zato se I ja ogradjujem pisanjem samo na svojoj temi,  ali sam uvek otovren da razmenimo neka iskustva, savete, jer znam da ne znam sve. Ali da me neko ismeva, neosnovano I nicim izazvano, e pa ne dam. :) I to nema veze sa sujetom, vec ljigavoscu ljudi.