Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

Ne, nije moj omiljeni film, iako sam ga obozavao kao klinac, ali cini mi se jako prikladan naziv ovoj "bolesti" koja me vec godinama trese a i jos neke sa foruma. Ne volim ovde da bilo sta pisem, teski ste, svaka prica koliko god bezazleno krenula se uvek u nekom trenutku pretvori u svadju i vredjanje, sto je verovatno i razlog zasto je ovaj forum umro. Ali evo Suca me danas inspirisao da ponovo pokrenem temu o mojim putesestvijama, mom sistemu, iako mi je zao sto ne mogu da postujem u mojoj originalnoj temi ( http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/3492-moj-sistem-kompromis-izmedju-muzike-i-filma/ ), jer tamo se bolje vidi moj put ka audio nirvani.

Pokusacu da se setim svih zvucnika koje sam u poslednjih 7-8 godina imao, pojacala, predpojacala, snagase, a pogotovo CD plejere ne bih, ako nekoga interesuje napisacu. Razloga je sto, ikao ne zelim da iznosim nikakva misljenja, reci cu samo ovo, sto je po meni osnova ovog hobija, a to je da su zvucnici ubedljivo najbitnija karika sistema, naravno sa preduslovom da sviraju u odgovarajucoj prostoriji i da ih slusate na pravoj poziciji, vas u odnosu na njih i njih u odnosu na sobu, prostoriju.

 

Dakle, sedmogodisnji put zvucnika:

Mission 780

B&W CDM 1se

Monitor Audio RS1

Sinevoice Sis 7

Jamo D870

B&W CDM 7NT

Jamo Concert 8

Focal Micro Utopia

Focal MIni Utopia

Toetem MIte

GamuT Phi3

Dynaudio Special Twenty Five

Focal Diva Utopia

B&W 805N

Usher Be 718

Focal Mirco Utopia Be

ProAc Response 3.5

Usher Diamond DMD One

Avalon Ascendant

GamuT M'inent M3

 

Vecinu zvucnika sa spiska nisam promenio zato sto lose sviraju, ne, svaki je pazljivo biran, vec zato so jednostavno moram da cujem i druge, da znam da li ima, nema, bolje. Ovih dana, srecom pa nije velika vrucina, slusam malo Micro Utopije malo GamuT-a na babuskama, izvor je, vec neko vreme, Oppo 103...

 

Iako je poenta ovih tema i ovog formu iznosenje misljenja i sopstvenih recenzija opreme koju imate, koju ste imali, ne bih iz vise razloga, prvo nemam taj egzoticni vokabular, drugo to se na ovom forumu tako agresivno radi da sam ubrzo shvatio da nema poente. Ljudi svoje misljenje i spostveno iskustvo velicaju i kao pijani plota se drze istog, i jednostavno nemaj otvorene oci tj. usi da cuju nesto novo, nesto "drugacije". Trece, obzirom da imam tri para zvucnika viska, ne bih da ispadne da reklamiram bilo koji od njih. Jedino sto mogu reci bilo kom novom audiofilu, koji je pocetnik je da pokusa, ukoliko imam strpljenja, volje i naravno novca, da proba sto vise, pa da onda, zbog sebe samog, da donosi neke zakljucke. Nazalost, misljenje o zvucnicima se ne moze tek tako donositi. NIste ih zaista culi ukoliko ste otisli u salon na sat ili kod nekog poznanika, njihova prostorija, njihov sistem. Ne, nazalost morate ziveti sa zvucnicima par meseci da bi imali koliko toliko uvid u to sta taj zvucnik moze a sta ne. Slazem se da isti zvucnik u razlicitim sistemim ce zvucati drugacije, ali ako imate dobru osnovu, kvalitetano pojacalo(snagas) i dobar izvor zvuka, onda cete sigurno cuti 80-90% mogucnosti tog zvucnika, samim tim ce i vase misljenje o istom biti, koliko toliko ispravno. Dakle, poenta price je, ne uzimajte nicije misljenje zdravo za gotovo, toliko je varijabila, i ono sto je osnova a to je da je dozivljaj zvuka totalno subjektivna stvar.

 

A moj najiskreniji savet, svim novim audiofilima, je da ukoliko ste zadovoljni postojecim sistemom, ukoliko vam pruza zadovoljsto, ukoliko ste "obuzeti muzikom", "kao da ste tamo", NISTA NE MENJAJTE, ne razmsljajte o boljem izvoru, strujnim, rezonatorima, jer uvek ima bolje, cak i od onog "najboljeg", ima, i u tom slucaju ce za vas, kao sto naslov nalaze, ovo zaista biti prica bez kraja. :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se, ali problem je kada cujete muziku na nekom dobrom sistemu, kako se vratiti na nesto gore i i dalje uzivati u muzici. Ja nazalost ne mogu, proklet sam... Ali sa druge strane, lako je napraviti vrhunski sistem za petnaest, dvadeset, trideset hiljada eura, poenta je napraviti ga za pet, a da svira 80-90% od onog koji kosta deset puta vise. E tada je to pravo uzivanje. Bilo je par ljudi koji su dobili bas takav utisam slusajuci neki od mojih sistema, koji se poslednjih godina uvek vrte oko slicne cenovne vrednosti. Naravno ko ima novca njemu je lako da za svaki procenat boljitka plati par hiljada eura.

Link to comment
Share on other sites

Ali sa druge strane, lako je napraviti vrhunski sistem za petnaest, dvadeset, trideset hiljada eura, poenta je napraviti ga za pet, a da svira 80-90% od onog koji kosta deset puta vise. E tada je to pravo uzivanje.

 

Da! Tada je zaista pravi užitak slušati muziku i prepuštati se tome iznova i iznova, na sistemu oko kog si se svojski potrudio i izvukao iz njega mogući maksimum.

 

Ne mislim da je lako napraviti vrhunski sistem za trideset hiljada. Naprotiv, većina komponenata u tom rangu poÄinje da se ponaÅ¡a daleko inertnije i koliÄina zahtevanog rada na takvim sistemima se eksponencijalno povećava, iako je baza na viÅ¡em nivou. Prirodno, sa bazom na viÅ¡em nivou i apsolutna oÄekivanja su drastiÄno poviÅ¡ena. Dobro naÅ¡timan sistem od 5k u stanju je preneti srž muziÄke izvedbe sa znaÄajno viÅ¡e angažmana nego razdeÅ¡eno i sebi prepuÅ¡teno Äudo od 50k.

 

TakoÄ‘e, postoje potpuno(!) besplatni zahvati koji modifikuju akustiku i zvuÄni balans, koje svako može primeniti u prostoriji u kojoj sluÅ¡a. Svaki iole pristojan sistem će se na te promene odazvati. U stanju su da izdignu prezentaciju na sasvim drugi nivo. Uvek je uputnije preispitati Å¡ta se dogaÄ‘a na tom polju, pre posezanja za drugim spravama i daljeg troÅ¡enja novca.

Link to comment
Share on other sites

Bas tako, u potpunosti se slazem za skupe sisteme, i kada rekoh "lako" mislio sam da je najlakse dati novac, otvoriti net izabrati komponente od po 10k eura i po principu "moj hi-end od 50k". Nisam hteo da budem direktan, ali poznanici su slusali sisteme od po bukvalno par desetina hiljada eura i dodju kod mene i svhate da je to taj zvuk. MIslim da je tu oko pet hiljada prava cifra za ljude normalnih primanja visokog nivoa ludosti za hi-fi-em, jer niko "normalan" nece da da svoju godinju platu za hi-fi sistem, ali za nas bolesnike to je taj limit, gde se moze naci magija. Ja znam da jesam.

Link to comment
Share on other sites

I to je opasno dobra satisfakcija, trenutak gde poÄinje da se nazire magija. 

 

 

Da li bi ipak mogao da pojasniÅ¡ neke osnovne razlike u karakterima kod Focala, ProAc-a i Avalona? Tvoj utisak. Niz zvuÄnika koji si naveo je impresivan po svojoj raznolikosti i sigurno raspolažeÅ¡ lepim uvidom u to kako se meÄ‘usobno odnose. 

 

Kako ti se dopala Micro Utopia Be, ako bi je izdvojio iz celog konteksta?

Link to comment
Share on other sites

Ðе би било лоше да наведеш претходне изворе, које је Oppo 103 победио. Увек је кориÑно знати и појачала, каблове и Ñл, уз фотке.

ПС: Кад ће 105? :)

Link to comment
Share on other sites

Uh, obecao sam sebi da necu pisati utiske jer ce to zasigurno zasmetati mnogima, iako se to samo MOJE MISLJENJE. :)

Ovako, Focal Vs stari ProAc, namerno napominjem stari ProAc, posto novi nemaju veze sa starim. Dakle, iako ljudi totalno pogresno koriste izraz "drugacija filozifija zvuka", kada je u pitanju samo razlicita klasa zvucnika, za Focal vs. ProAc mogu slobodno reci da su to zaista dva nacina dolaska do audio nirvane. Sa jedne strane Focal Utopija (bilo koja, a imao sam ih cetiri, lucky me :) ) ima rezoluciju, 3d pozornicu dubine 15 metara, zivi instrumeniti, zice, bubanj na njima se pojavljju u sobi, na tacno odredjenom mestu, cisti, nezavisni od ostatka zvucnog zapisa. Bas podrucje prenose samo kada ga zaista ima, i opet vezan za instrument, npr. kontrabas. Mnogi kazu kao nemaju dovoljno basa. Ili ih niste culi na pravim lampama ili ocekujete da bas stalno pumpa i tamo gde ga nema i ne terba. Slusate neki pop i znate da je na drugim zvucnicima bas bio prisutniji, i pomislite da ga mozda fali, a onda slusate neku klasiku, ambijental ili filmsku i pojavi se kotrabas ili bubanj i ono, WOW.... Neverovatan zvucnik. Sa druge strane ProAc totalno druga prica. Nema rezoluciju, nema tu brznu Focala, nema duboku pozornicu, ali to je jedini zvucnik koji sam slusao tiho i uzivao, Svega ima, sve je tu i tako prijatno, a tiho. Drago mi je da si bas ta dva zvucnika izabrao, jer to su dva koja se najvise razlikuju i najvise odskacu od odstalih sopstvenim karakterom. Iz ProAc-a nisam izvukao maksimum, posto je moja soba jako mala za njih, ali opet, to ih nije sprecilo da mi pricine vrhunsko zadovoljstvo.  Za Avalon ne mogu mnogo toga reci, iz razloga sto on ne ide na lampe, barem ne moje, a vise nemam dobro, dovoljno, tranzistorsko pojacanje da cujem sta Avalon moze. Opet, isto kao i ProAc, moja soba je premala za njih, ali ni to me nije psrecilo da ih uzmem. Ako konacno nabavim neki dobar transistorski snagas, i i dobro ih poguram, napisacu utiske ako vas inteesuje, jer u suprotnom mIslim da ako bih bilo sta rekao da bi bilo pogresno. Nisam ih puno slusao, ali ono malo, cuo sam rezoluciju Utopija.

 

Sto se Micro Utopije Be tice,o njoj mislim isto sto i ostala tri Utopija zvucnika. Za mene je to TO. U mom sistemu, u mojoj sobi, nikada nisu bili perfektni, u vecini slucajeva zbog ostatka sistema, ali su uvek imali magiju, iako su znali da budu ostri, opet zbog ostatka sisetma, i da im manjka basa, opet, zbog ostatka sistema. Mislim da je Utopija zvucnik koji zasluzuje mnogo vise hvale no sto je na ovim stranama napisano u poslednjih maltene deset godina. Po meni, najvise zbog Korata, koji nikada nisu uvozili ove manje Utopije, ima li su onu jednu prvu Grande i to je to, tako da vecina ljudi ih nikada nije ni cula, ali eto, imaju formirano misljenje na osnovu Korus i Elektra linije, sto je potpuno pogresno. No, ja sve sto i prodajem je samo da bih se konacno dokopao Diablo Utopije, iako znam da se to ne slaze sa filozofijom magije do 5k eura, iako znam da sigurno nece biti prijatan i imati bas kao GamuT npr., ali opet, moram da je imam... :) Izivni, zaneo sam se, da se vratim na Micro Be, cini mi se da je malo tezi za teranje od prve Micro Utopije, malo je rezolutniji od iste ali na ustrb cinjenice da Berilijum ume ponekad, zbog te rezolucije, da zasmeta, sto verujem se moze doterati, kablovima npr. Nadam se da sam ti, kolio toliko, preneo moje utiske.

Link to comment
Share on other sites

Cao Vlado, uh Oppo, Oppo je tako otkrovenje i cini mi se i prvi korak ka mom dusevnom miru. Oppo nije samo zamenio moj cd plejer, vec i DAC i AV risiver, tako da ga volim vise od svega sto sam uzeo u poslednjih 5 godina. :) A 105 mi ne pominji, kopka me od kako sam cuo kako ovaj moj svira. :) Svi koji su dolazili kod mene i culi Oppo kao izvor, su bili blago receno odusevljeni, ali nase predrasude i crv sumnje nam ne dozvoljavamo da prihvatimo da jedan univerzalni plejer od 800e moze da svira kao bilo koji cd plejer do 2000e ako ne i vise, a mogucnosti koje pruza... Iskren da budem Oppo je i razlog zasto bih se usudio bilo koga nesto da savetujem...

Izvori koji su prethodili Oppo-u, ako se secem svih su:

 

NAD C542

CA 840

Primare CD31

Musical Fidelity 1008 PRO

 

posle poslednjeg, koji je bio oko 2000e polovan sam shvatio, opet da naglasim MOJE MISLJENJE, je da ona prica kako je izvor, kada je u pitanju digitalija, najbitniji u sistemu nema veze sa mozgom, pa mogu da se ljute koliko hoce, a Oppo 105 je takav prst u oku svih prozvodjaca da je to za nas kupce uzivanje. Naravno, prethodno trebate da budete spremni da istrazujete, probate.

 

Srecom ili bolje reci nesrecom, Oppo kod nas niko ne uvozi, da ne ispadne kako hvalim neciji proizvod, sto je ovde na forumu prethodnih godina bila cesta pojava.

Link to comment
Share on other sites

Да чекамо онда заједно 115 или који већ, можда понуди и Dolby Atmos, хехе...

Стварно је занимљиво да их нема код наÑ. Цена није безазлена али поÑтоје много Ñкупљи уређаји у понуди.

Шта кориÑтиш за оÑтатак звучника и амплификацију?

Link to comment
Share on other sites

Verujem da hoce, ali sa dolaskom 103 sam prestao da se lozim na AV gedzete, izbacio AV iz sistema, sve prikacio na Oppo i uzivancija. I ne samo to, dobio sam bolji zvuk nego na bilo kom AV risiveru koji sam imao, a isao sam do cifre od 2000e, Yamaha, Onkyo, Pioneer, sve top modeli. Znaci samo sa Oppom sam smanjio roskove sistema za maltene 5000e!!!! Dakle za mene koji se lozim i na filmove i muziku, meni treba dobar BLuRAy plejer, recimo 500e, dobar AV risiver, 1500-2000e, dobar CD plejer 2000e. MIslim, iako ova racunica ovako nabacana mozda nekom nema smisla, ali tako je. Ja sam imao u jednom trenutku Pioneer AV risiver LX81, (2000e nov, srecom ja sam ga uzeo za oko 1000e polovan), Panasonic BluRay plejer, platio sam ga oko 500 dolara, NAT plazmu pream, 2000e polavan, CD plejer Musical Fidelity 1008 Pro, koji je nov kostao preko 4000e, mene upola toga, dakle 2000e. Sve to lepo rasprodao, i uzeo Oppo, direktno ga povezao na snagas, jos jedan mali snagas za surround, i konacno, posle 4 godine pokusavanja da spojim dva u jedan, dobio vrhunski stereo sistem u koji je integrisan, nastavljen AV deo. Jeftinije od cene samo jednog AV risivera, a bolje od bilo kog sistema koga sam do tada budzio sam AV risiverom i pojacalom za prednje zvucnike.

Ljudi, ko god da ovo cita, ovo sam Vam zaista iz najbolje moguce namere napisao, nemam nikakvu korist, ovo je moje najvrednije znanje, bolje nemam. Za sve vas kome su i filmovi bitni svakome bih preporucio da proba ovakav setap, sve imate, 3D BluRay filmove, MKV-ove, audio diskove, FLAC, APE, preamp, surrpund, dva HDMI ulaza, za tipa PS, kablovsku, sve za cifru tipa 2000e(plejer+odlican snagas) a kostalo je 8000e, i losije je sviralo nego ovo od 2k, verujte mi. Mali je problem za ljubitelje vinila, mada bilo bi i previse da moze i gramofon da se prikaci na Oppo, ali ok, uzmete preamp. Zato sam rekao da je Oppo otkovenje za mene, i dozvolio mi je da se fokusiram na najbitniju stavku a to su pojacanje i zvucnici.

Link to comment
Share on other sites

ОÑтаје мени троканални Ñнагаш за напред, па неки 115 или шта иÑпадне као извор, дак, преамп.

Link to comment
Share on other sites

Kupac, kad izvadi pare, oÄekuje da je kupio reÅ¡enje. U hifi je drugaÄije, kupuje se problem. Å to viÅ¡e para, veći problem.

Na radost akceptora prigodnih racionalizacija neki oÄajnik se setio placeba, ukinuo potrebu za korišćenjem uÅ¡iju i vratio u vrednovanje zvuka nesamerljivo objektivnija merila - kilažu, vatažu, princip rada, decibele, vek proizvodnje, preÄnik membrane itd. - već prema afinitetima i potrebama uživaoca.

Link to comment
Share on other sites

...uh Oppo, Oppo je tako otkrovenje i cini mi se i prvi korak ka mom dusevnom miru. Oppo nije samo zamenio moj cd plejer, vec i DAC i AV risiver, tako da ga volim vise od svega sto sam uzeo u poslednjih 5 godina. :) A 105 mi ne pominji, kopka me od kako sam cuo kako ovaj moj svira. :) Svi koji su dolazili kod mene i culi Oppo kao izvor, su bili blago receno odusevljeni, ali nase predrasude i crv sumnje nam ne dozvoljavamo da prihvatimo da jedan univerzalni plejer od 800e moze da svira kao bilo koji cd plejer do 2000e ako ne i vise, a mogucnosti koje pruza... Iskren da budem Oppo je i razlog zasto bih se usudio bilo koga nesto da savetujem...

Izvori koji su prethodili Oppo-u, ako se secem svih su:

NAD C542

CA 840

Primare CD31

Musical Fidelity 1008 PRO

posle poslednjeg, koji je bio oko 2000e polovan sam shvatio, opet da naglasim MOJE MISLJENJE, je da ona prica kako je izvor, kada je u pitanju digitalija, najbitniji u sistemu nema veze sa mozgom, pa mogu da se ljute koliko hoce, a Oppo 105 je takav prst u oku svih prozvodjaca da je to za nas kupce uzivanje. Naravno, prethodno trebate da budete spremni da istrazujete, probate.

.

U vezi Oppo plejera i digitalnog izvora: pogledaj(te) temu "Hegel HD10" u gluvoj sobi. Uz moju malenkost, bili su prisutni clanovi Green i Pecass. Uporedili smo neki Oppo i Hegel Dac. Treba li da kazem da je Hegel glatko odneo pobedu po pitanju kvaliteta zvuka?

Ok, to mozda nije bio najbolji Oppo ali nije bio ni najbolji Hegel. ;)

Link to comment
Share on other sites

Поредили Ñте Oppo 83 SE NuForce и Hegel HD10. Причали Ñмо Oppo 105, који је ценовно Ñа HD10 али звучно изнад претходника.

Било би занимљиво чути овај ултра хваљени модел. Sonic, могао би да га набавиш за радњу па можда поÑтане и бољи од конкуренције. ;)

Link to comment
Share on other sites

Veoma dobra tema, hvala Wallace-u. Osecam izvesnu potrebu za samoispitivanjem u pokretanju teme, tome ovakvi forumi i sluze, izmedju ostalog.

Put je vise nego zanimljiv i za svako postovanje, cak i onima koji, kao ja, ne pridaju tome mnogo vaznosti. Mislim na sam hobi. Zato mislim da je super korisna tema za pocetnike, nekoliko detalja je vrlo zanimljivo, ne samo poslednji pasus prvog posta.

Izvucicu par meni zanimljivih stvari, pocinje fudbal, pa zurim. Video i audio ne treba u startu odbacivati kao suprotstavljene stvari, stereo addicts uproscavaju stvari na svoju stetu ponekad. Ja sam najbolju poziciju zvucnika za muziku nasao postavljajuci zvucnike na osnovu video materijala, dubina scene se vrlo kvalitetno odredjuje sa kvalitetno odradjenim dijalozima u filmovima ili koncertnim snimcima, tj. mozda lakse nego sa izvikanim test diskovima.

Uopste, sam naslov teme je svojevrsno upozorenje. Vi imate ljude koji prave makete brodova i ljude koji gaje biljke sa istim stepenom posvecenosti kao audiofili. Ti ljudi nemaju problema medju sobom kao audiofili, sta je razlog, preopsirno je pitanje. Novac ulozen u hobi je jedna stvar, i bitna je, kako nije? To je osnov za ocenu ozbiljnosti u ovom sportu, da li ispravno ili ne, ima razlicitih misljenja. Zato mislim da je korisno da pocetnici pogledaju i prate ovu temu, ima dosta zanimljivih stvari.

Link to comment
Share on other sites

Pa da li sam ja rekao da je Oppo 103 najbolji digitalni izvor? Iskreno se nadam da je bio Oppo 105, da abrem ima nekog smisla, posto ga poredite sa DAC-om koji koliko vidim kosta 1200 dolara, a Oppo 105, njihov najskuplji plejer kosta 1000$, sto je u startu nebulozno zar ne. Poredite univerzalini plejer koji kosta manje od samog DAC i kao DAC je glatko odneo pobedu. AJDE??? :) Necu ni da nabrajam prednosti Oppo-a u odnosu na bilo koji DAC, ne po pitanju kvaliteta zvuka, nego po pitanju mogucnosti koje pruza kao vrhunski 3D BluRay plejer, MKV, odlican SACD, DVD-a i CD plejre, AV premp, ... 

Link to comment
Share on other sites

Поредили Ñте Oppo 83 SE NuForce и Hegel HD10. Причали Ñмо Oppo 105, који је ценовно Ñа HD10 али звучно изнад претходника.

Било би занимљиво чути овај ултра хваљени модел. Sonic, могао би да га набавиш за радњу па можда поÑтане и бољи од конкуренције. ;)

A pa sada mi je jasno... Samo vi kupite Hegel, ja ni moj Oppo ne prodajem, a niti sam zastupnik za iste. ;)

Link to comment
Share on other sites

Поредили Ñте Oppo 83 SE NuForce и Hegel HD10. Причали Ñмо Oppo 105, који је ценовно Ñа HD10 али звучно изнад претходника.

Mislim da Hegel uopšte nije zaslužio ovakav clash, ali uopšte.

Link to comment
Share on other sites

Veoma dobra tema, hvala Wallace-u. Osecam izvesnu potrebu za samoispitivanjem u pokretanju teme, tome ovakvi forumi i sluze, izmedju ostalog.

Put je vise nego zanimljiv i za svako postovanje, cak i onima koji, kao ja, ne pridaju tome mnogo vaznosti. Mislim na sam hobi. Zato mislim da je super korisna tema za pocetnike, nekoliko detalja je vrlo zanimljivo, ne samo poslednji pasus prvog posta.

Izvucicu par meni zanimljivih stvari, pocinje fudbal, pa zurim. Video i audio ne treba u startu odbacivati kao suprotstavljene stvari, stereo addicts uproscavaju stvari na svoju stetu ponekad. Ja sam najbolju poziciju zvucnika za muziku nasao postavljajuci zvucnike na osnovu video materijala, dubina scene se vrlo kvalitetno odredjuje sa kvalitetno odradjenim dijalozima u filmovima ili koncertnim snimcima, tj. mozda lakse nego sa izvikanim test diskovima.

Uopste, sam naslov teme je svojevrsno upozorenje. Vi imate ljude koji prave makete brodova i ljude koji gaje biljke sa istim stepenom posvecenosti kao audiofili. Ti ljudi nemaju problema medju sobom kao audiofili, sta je razlog, preopsirno je pitanje. Novac ulozen u hobi je jedna stvar, i bitna je, kako nije? To je osnov za ocenu ozbiljnosti u ovom sportu, da li ispravno ili ne, ima razlicitih misljenja. Zato mislim da je korisno da pocetnici pogledaju i prate ovu temu, ima dosta zanimljivih stvari.

Hvala puno na ovoj prijatnoj poruci. iskreno, sto se tice naslova teme, nisam ga postavio u negativnoj konotaciji, jer covek dokle god ima zast da zivi, dokle god ga nesto kopka, vuce dalje, ziv je, ne daj Boze da nam postane sve svejedno. Kao mali sam se bavi pravljenjem maketa aviona, eto jednog Tomketa na jednoj od fotografija, i od malena znam sta znaci biti posvecen necemu, kako u ovom hobiju, tako u sportu i u principu sve sto radim u zivotu. Zbog pocetnika sam se i javio, da mozda nekoga lisim mojih muka, mada znam koliko je to tesko posto ljudi samo i jedino uce na sopstenom iskustvu, sto je mozada na kraju i ok, jer nije bitan cilj, bitan je put. :) Hvala jos jednom na prijatnoj poruci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...