Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

6 minuta ranije, ab said:

Можеш запратити Пеђине огласе на КП, прилично тога са ове теме му је временом тамо отишло 😢

Hahah, uvek ima onaj jedan, neverovatno. :) I ne znam zasto si tuzan druze, mozda ti svoje stvari prodajes na nekom "fancy" i prikladnijem mestu za to, ali ja, da, vecinu stvari sam prodao na KP. Ili je sramota prodati da bi se kupilo nesto drugo, pa sam trebao da ih skladistim, sta? :) Nikada mi nisu bili jasni ovi zlobni komentari, ali to smo mi, Srbi...

@Golum

Hvala matori, znam da me ti razumes! :)

@Delija

Nisam toliko ni mislio na te nasvirane audiofilske snimke koji i na kantama zvuce dobro, to slusam jednom godisnje, vec na generalno dobro snimnjenu muziku. Ali da, bilo bi naivno da ocekujem sada ne znam kakav skok sa C2 u odnosu na S25, mada iskreno sada kada cujem kako usher na lampama svira, malo sam se i ohladio od te ideje, pogotovo za ovu sobu. Ne znam da li si imao priliku porediti stari Confidence sa tvojima, kao sto rekoh u prethodnom postu, cini mi se da je Dynaudio otisao u pravom smeru sa novijim serijama. 

@sondek 

Ja svakako nisam Dynaudio sektas, ne drzim ih se k'o pijan plota, svasta sam drugo probao i imao zelju da cujem, sto Suca kaze "drugacija filozofija zvuka", ali na kraju, oni su mi najvise toga svirali dobro do fenomenalno. A bio sam na sajmu kada je Mladja predstavljao  one prethodne Contour, to je bilo pre par godina, i zvuk je bio beskonacno dosadan.  

 

Link to comment
Share on other sites

Супротно, увек има онај други који у свему види злонамеру 🤫

Искрено сам написао, жао ми је за ту причу. Нема потребе да те то вређа, ти гурај своју причу

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Можеш запратити Пеђине огласе на КП, прилично тога са ове теме му је временом тамо отишло 😢

Ma ne zanima to sad ...mslm da prelazim sa Aston Martina na Pasata 🙂 al nekad bi se pokidao za tako nesto ..tamo 90-tih sa pozeleo da kao odlikas dodjem nekad dotle. I dan danas jedni od najlepsih zvucnika su faberi iz te generacije, drugar kad je to kupio pre 25-30g pao sam na teme... jeftiniji Amator. Odlicni zvucnici

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, williamwallace said:

 

@Golum

 

@Delija

@sondek

Ja svakako nisam Dynaudio sektas, ne drzim ih se k'o pijan plota, svasta sam drugo probao i imao zelju da cujem, sto Suca kaze "drugacija filozofija zvuka", ali na kraju, oni su mi najvise toga svirali dobro do fenomenalno. A bio sam na sajmu kada je Mladja predstavljao  one prethodne Contour, to je bilo pre par godina, i zvuk je bio beskonacno dosadan.  

 

Nisam ni mislio na tebe( ovo za sektase), malo zezam deliju ...dobri smo pa znam da se nece naljutiti. Ti si mozda i previse za moje pojmove otvoren..ne drzi te mesto ..blago hifi industriji 🙂 ali da se razumemo podrzavam. Ko moze i treba da uziva i trosi svoje novce gde mu prija. Ja bi prvi isto tako da mogu. 👍

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, williamwallace said:

@Delija

Nisam toliko ni mislio na te nasvirane audiofilske snimke koji i na kantama zvuce dobro, to slusam jednom godisnje, vec na generalno dobro snimnjenu muziku. Ali da, bilo bi naivno da ocekujem sada ne znam kakav skok sa C2 u odnosu na S25, mada iskreno sada kada cujem kako usher na lampama svira, malo sam se i ohladio od te ideje, pogotovo za ovu sobu. Ne znam da li si imao priliku porediti stari Confidence sa tvojima, kao sto rekoh u prethodnom postu, cini mi se da je Dynaudio otisao u pravom smeru sa novijim serijama. 

I ja bih bio oprezan sa C2 u sobi te velicine. Ali, ako se odlucis da probas - obavezno mk2, signature ili platinum. Znacajna je razlika.

Nisam imao priliku da u istom sistemu i prostoru uporedim stari i novi Confidence, ali sam ih slusao vise nego dovoljno u razlicitim sistemima za neki generalni zakljucak - novi su zivlji, brzi, dinamicniji, otvoreniji. I dalje je zvuk na tamnijoj strani.

Mislim da bi Heritage legli odlicno u tvom prostoru i sa sistemom koji imas, a bilo bi sjajno kad bi i CF20 mogao da se proba.

Link to comment
Share on other sites

Koja je posle razlika izmedju Signature i Platinum, posto koliko sam procitao na forumima, razlika izmedju MK2 i Signature je samo u finisu kabineta?

Da, to sto si opisao  za novi Confidence vs stari je ono sto sam  ja cuo sa S40. Nekako, obzirom na ono sto sam  cuo sa S40, zamisljam, ocekujem da taj Heritage svira na S25 nivou samo jos malo otvorenije. Ok, kapiram da ne moze da ima bas bas na S25 nivou, manji je drajver, ali sumnjam da ga ne bi bilo  sasvim dovoljno. Sto se CF20 tice, svakako, ali 8000e za polovan bookself, to je bas bas mnogo. Ali jos je to nova kutija, kada bude blizu 5-6 pa i da se pojuri, ovako, ne bih mogao sebi da oprostim. :) MIslim, za priblizno taj novac moze da se kupi bas bas dobar podnostojeci, ovako iz glave, Avalon Indra mi pada na pamet, koji je fantazija zvucnik! 

Inace, o C2 razmisljam zato sto vec vise godina unazad, fantazija do ove godine, da u selu napravim  sobu za slusanje, od nule, gde bi pocev od dimenzija sve bilo sto blize moze idealnim. Tako da ako bih uzeo C2 imao bih vec sistem spreman za tu sobu. Naravno, obrznuti redosled, ali ako bude srece, mozda krajem sledece godine bih imao novac da se upustim u tu avanturu. Svakako ne vidim sebe kao matorca u Bg-u, i stvarno mi je zelja da napravim "man cave", garaza za automobile ispod, a iznad stereo/HT soba, sa naglaskom na stereo. Mislim, ovo je ozbiljna tema, i ako  se zaista i odlucim na taj korak, treba tu mnogo toga da se prouci, mada ne bih da ulazim u neku dubiozu, onaj Cardas-ov sistem mi se svidja, posto cu imati tu mogucnost, da zidovi ne budu paralelni, i mislim da ce on biti osnova po pitanju dimenzija. No, jos uvek sam  daleko  od toga, ali  preslo je iz fantaazije, ideje u cilj, tako da ko zna...

 

room_setup_diagram_i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Premala je to soba za C4 - voicing im je takav da im treba bas velika soba. Za C2 je idealna - a i za CF30 i CF50 :) Naravno, i za gomilu drugih zvucnika.

To je pravi posao. Tako nesto projektujem za nekih 10-15 godina. Obavezna dupla garaza sa radionicom i hi-fi soba. Za ostatak kuce mi ne treba vise od 120 kvadrata + podrum i tavan.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, williamwallace said:

 

room_setup_diagram_i.jpg

Slažem se za oblik i proporcije. Ali mi na tom manjem zidu na koji će ići hifi nešto malo ta širina od 3,96m. Ja bih svaku dimenziju pomnožio x1,25 i to je to. Onda bih mogao da imam od zvučnika prema bočnom zidu 1m sa svake strane, a između zvučnika 3m. Od zadnjeg zida do zvučnika 1,3m, a a od suprotnog zida do slušaoca 2,7m. Od slušaoca do zvučnika 4m. Pravilan akustički tretman se podrazumeva, ali onda ide igranka - ili treba isprobati mnogo zvučnika + poželjna su merenja, ne samo slušanje. Ili krenuti u projekat custom zvučnika, što se naravno meni vrlo sviđa. Ideja je da se napravi dvosistemac koji pokriva područje od 100-150 Hz pa naviše, a da se ispod koristi 4-5 subwoofera sa svim mogućim podešavanjima da bi se iskombinovalo sa 2 glavna na pravi način, sa odgovarajućim freq. odzivom i to ne samo da bude dobro kada se meri sa slabim signalom, već da može da "isprati" sve i na velikom SPL-u a sa malim THD i IMD. (101-102 dB na mestu slušanja)

Link to comment
Share on other sites

@gvlada Nisam ni razmatrao C4 jer, prvo finansijski me odaljava od cilja, a drugo mislim da C2 i u mojoj sadasnjoj sobi ce svirati svakako blize svog optimuma no C4, pa taman i da se ne desi izgradnja ove posebne sobe, opet sam ih cuo. Naravno C4 bi bili super za sobu koju planiram, ali verujem da bi i C2 bio sasvim lep pocetak. :)

Sto se tice velicine sobe, mozda se nisam dobro  izrazio, ja ne planiram da pravim sobu po tim dimezijama no po tom principu. Bilo bi glupo da pravim sobu od nule i da ona bude jedna malo veca od ove. Ne, ja pravim  sobu gde ce moci nesto poput Usher Be-10, ili zasto da ne, Focal Grande Utopija, da svira u svom optimumu, obzirom da ovo pravim sada i nikada vise. Tako da @BokiTokiVoki, skroz si u pravu, svakako se mora praviti  veca soba, ali  po onom principu. Ovako iz glave, rekao bih da je optimalan razmak izmedju vecine ovih velikih, a opet klasicnog floorstander dizajna, drugi me ne zanimaju, tu oko  3 metra, +/- 0.5 metara, i voleo bih da imam 1.5-2 metra do svakog bocnog zida. Tako da gadjam da sirina sobe bude izmedju 6 i 7 metara, i da to bude polazna tacka za ostale dimenzije. To  bi znacilo da duzina sobe treba da bude negde izmedju 9.75-11.25, sto je izvodljivo, a sa visinom nisam ogranicen, obzirom da se nista nece zidati iznad te sobe. 7x11 mi deluje ogromno, sledeci put kada budem u selu cu bukvalno da pobodem kolje u dvoristu na tu dimenziju cisto da steknem malo bolji utisak o velicini.

Inace juce sam bas bio do sela da ugovorim neke sitne, ali pripremne radove za ovaj veliki koji je i dalje samo plan, i evo kako  kuca izgleda i ta strana na koju bi isla dole garaza a gore soba. Sirina dole ce biti kao za cetiri garazna mesta, stim  sto ce krajnje biti malo vece, jedna radionica, sa leve strane gde imam  pad pa mogu da dobijem visinu za dizalicu za kola,  a druga prostor za "detailing" ili ti lickanje automobila, jer ko zna, mozda ce morati time da se bavim, a svakako volim da prckam nesto oko kola i sredjujem ih. Tako da na postojecu sirinu kuce od 9 metara ici ce sa svake strane sire dva ili tri metra, dakle 13 ili 15 metara duzine, od kojih ce biti 10-11 na raspolaganju za sobu jer hocu gore desno, a iznad garaze da napravim i malu terasu. Ovo sam na brzaka stavio ulaze u garazu i gore desni za terasu i levi ulaz u "The room"! Nisam nesto vican crtanju u Paint-u, ali nadam se da ste stekli sliku.

 

 

 

Kuca.jpg

Link to comment
Share on other sites

Šta koristiš za HT, projektor ili TV? Inače onaj Panasonic projektor koji sam kupio od tebe pre deceniju i dalje šljaka i donosi mnogo radosti. Ne znam da li se sećaš, imao si i rezervnu lampu koju si mi dao, u nekom trenutku sam je zamenio i to je to. Doduše ne gleda se projektor na dnevnom nivou već s vremene na vreme.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, williamwallace said:

7x11 mi deluje ogromno, sledeci put kada budem u selu cu bukvalno da pobodem kolje u dvoristu na tu dimenziju cisto da steknem malo bolji utisak o velicini.

 

 

 

 

Kuca.jpg

Pedja Car si. 

Ja imam tu duzinu, nesto vecu, ali sirina je manja od koje ti zelis. Druze, to je ogroman prostor. Treba to zagrejati. :)

Malo se salim. Moras prvo da vidis sa gradjevinskim ing. Kako gde, i da li se isplati prosirenje postojeceg objekta. Da sve tacno izracunaju.

To je ogroman posao. 

Pratim temu, i samo napred.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Nije dobra ni prevelika prostorija. Treba odraditi vise za akusticki tretman. Treba "napuniti" tu zapreminu zvukom. I treba to klimatizovati, grejanje i hladjenje. Ovo tvoje je po zapremini skoro 2,5x vece, i kao sto rekoh, treba to napuniti. Videces.
Ja bih se zadrzao na 5x8,1m i visina 3,1m pogotovo sto bi bio samo stereo. Mozda bih razmotrio mrvu vece: 5,5x8,9m i visina 3,4m.

Link to comment
Share on other sites

Pa, sad, šta je to veća soba? Za 50 m2 još nekako. Tu je na granici. Problem za veliki SPL su uvek niske frekvencije. Treba pokrenuti dosta vazduha, a tu su "samo" 2x8" sa max hodovima (koje ne znamo) recimo +/-10mm.

Interesantno je da na merenjima Stereophile-a neuobičajno ali nisu objavili merenu efikasnost. Factory specs je 90 dB sa 2,83V signalom. Ali zato su Kanađani izmerili 88 dB sa 2,83V na području 300Hz-3kHz. S obzirom na impedancu na tom području, to je oko 87 dB sa 1W. Ispod, na 30-300Hz je imp. bliže 4 Ohma, a tu je i +grba u odzivu. Sa dve kutije je 91 dB a ako se sedi na 4m tu je oko 80 dB (pad 11 dB na razdaljinu). Dakle za pikove od 102 dB treba 2x150 W. Taman tu dođe membrana basova do krajnjeg hoda. Možda i malo ispod. 

Dakle, mršava dvojka. Zato je Delija nabavio subwoofere. 😄 A i ti ćeš WW morati da načičkaš 3-5 komada subova u tu veliku sobu. Ja napisah ranije kakav je koncept dobar za ovako nešto. Ne zato što ja volim DIY, vec zato što je teško ovo "pokriti" sa klasičnim komercijalnim uređajima, ili ispadne vrlo skupo.   

Link to comment
Share on other sites

On 22.11.2022. at 10:19, Delija said:

Na osnovu prethodne slike sam mislio da ti je soba upravo tih dimenzija. Jeste mi bilo sumnjivo sto jedinice nisu metricke :)

C4 traze bas tih 60-70 m2. To bi bilo idealno za njih.

Ovih dana sam prelomio da batalim sve te ideje o bilo kakvim promenama u trenutnom sistemu, i da se usresredim na pokusaj realizacije ovog plana. Ideja je da ostanem samo na jednom sistemu i  da novce od prodaje viska, uz deo koji  vec imam, ulozim za prolecni pocetak radova na garazi. Mislim da ukoliko ne uradim sada da ce kasnije sve manje i manje biti sanse da se upustim u takvu avanturu. Cvrsto sam resio, jedino sto me moze pokolebati su majstori koji su u poslednjih par godina postali toliko nerealni sa cenama rada, da ne kazem bezobrazni, da ce me naterati da bukvalno krenem da istrazujem taj njihov zanat i na kraju uradim sto  vise sam. Mislim, cenim ja tudj rad, ali valjda prvenstveno cenim i svoj, pa odbijam da neko  zaradi za dva dana, realtivno  laganog posla, onoliko koliko sam ja zaradjivao za mesec. Ukratko, proletos mi je covek trazio blizu 500e za ruke da mi poploca terasu 3x4 metra i ovalne stepenice...I to je treci ili cetvrti koji je dolazio za neke radove sa nastupom po sistemu APP. Tako da jedino to moze da bude kocnica, znam da je materijal dosta poskupeo zbog svih desavanja i cinjenice da zivimo u ovoj banani, ali sve dok je cena iole razumna, krecemo. Pitao sam coveka koji mi je prosirivao terasu, tada vise informativno, za okvirnu cenu te moje ideje, garaza+soba, i rekao mi je, tada, oko 20 hiljada za sivu fazu, doduse, mislim da sam mu dao malo manje dimenzije nego sto sada planiram. Mislim, to je svakako  ogroman novac, ali ja ovo zaista radim samo jednom u zivotu, i kada bih mogao da za pola od tog novca uradim taj donji deo, za sta je i on rekao da je izvodljivo,  i  da ga tokom godine dovedem u nekakav funkcionalni red, to bi mi bilo prihvatljivo i mogao  bih finansijski da podnesem. Naravno, tu se mora odmah racunati je 20% vise, ali ok, izvodljivo.  Tako da  to je plan, nema vise hi-fi igranja, vec skupljanje love i snage/zivaca da se ta ideja sprovede u delo. 

Inace, taj moj trip da vec imam sistem spreman da udje u tu sobu, je svakako bio naopacke,  to se moze desiti za dve, tri godine, a mozda i nikada, tako da to vise nije opcija. A i iskreno, bila bi "poetska pravda" da prvi zvucnici koji zasviraju u toj novoj sobi budu moja prva hi-fi ljubavi iz davne '99, Jamo  Concert 11, a oni su svakako tu, cekaju! :) 

On 22.11.2022. at 10:35, Gruja said:

Šta koristiš za HT, projektor ili TV? Inače onaj Panasonic projektor koji sam kupio od tebe pre deceniju i dalje šljaka i donosi mnogo radosti. Ne znam da li se sećaš, imao si i rezervnu lampu koju si mi dao, u nekom trenutku sam je zamenio i to je to. Doduše ne gleda se projektor na dnevnom nivou već s vremene na vreme.

Eto, bas mi je drago da  jos koristis PT-AX200U, pametniji si od mene svakako! :) Naime, i ja sam uzivao u tom projektoru, a prodao sam ga tebi da bih uzeo nov Panasonic, ne secam se sada tacno modela, tipa 2000nesto,  posto je taj, jel te, bio "samo" 720P a ovaj 'em full HD, 'em 3D. I tako ti ubace taj crv i ne moze covek da se smiri dok ne dobije to nesto novo, "bolje"... Niti sam ja koristio taj 3D niti je slika bila nesto vidno bolja od tog tvog, a dao sam blizu 4 puta vise novca no sto sam taj tebi prodao, tako da sam se ozbiljno bio smorio. Na kraju sam vrlo brzo i prodao taj projektor i uzeo Panasonic-ovu 65 inca plazmu, koja je bila ok, ali mi se nikako nije svidjala ideja o toliko stakla iza zvucnika. Ubrzo sam dosao na ideju za ove difuzore tako da je i ona otisla i onda sam kupio neki polovan full HD Acer za cini mi se 200e, to je bilo pre jedno 5-6 godina i evo i dalje ga koristim, slika je i vise nego dobra. Pre dve godine, cini mi se, sa Alija mu narucio rezervnu lampu za 20e, i i dalje sljaka. Pocetkom ove godine, prvenstveno zbog posla, jer sam vidi izgubio gledajuci u laptop, sam uzeo LG-jev HU70LS, LED projektor, sto zbog veka trajanja lampe, sto zbog cinjenice da mogu da ga stalno palim i gasim i da mu to ne smeta, sto nije slucaj sa ovim "obicnim", a ja to volim bolesno da cuvam, pa sam ga uvek pali samo kada zaista i hocu da provedem 2-3 sata gledajuci nesto. Hvala sto si se javio i drago mi je da je Panasonic jos kod tebe i fercera! :) 

Kada smo vec kod HT-a, u par navrata me uhavtio taj UHD crv, ali obzirom da je cena Oppo-a 205 otisla u nebesa, a da realno nema ni jedna prava zamena za njega, da ima sve tu opcije u jednom, onda sam uvek odustajao, a i gledajuci recenzije po nesto svih meni zanimljivih naslova, BluRay vs UHD, nisam bio ubedjen da je sve to vredno ponovne kupovine. Tako da je i dalje 105 tu glavni, samo sto sam mu uzeo i 95 da mu pravi drustvo, za svaki slucaj, ipak to je jedina komponenta koja je prezivela sve ove moje hi-fi krize.

 

On 22.11.2022. at 11:21, nesone said:

Pedja Car si. 

Ja imam tu duzinu, nesto vecu, ali sirina je manja od koje ti zelis. Druze, to je ogroman prostor. Treba to zagrejati. :)

Malo se salim. Moras prvo da vidis sa gradjevinskim ing. Kako gde, i da li se isplati prosirenje postojeceg objekta. Da sve tacno izracunaju.

To je ogroman posao. 

Pratim temu, i samo napred.

Pozdrav.

Hvala Sone, sta cu kada volem! :)

Svestan sam da je veliki posao, i razmisljam o svemu i grejanju, i hladnje i provetravanju te sobe, i nekim eventualnim u buducnosti alternativnim izvorima struje preko panela, tako da sve uzimam u obzir. A sto se tice velicine, ova dimenzija koju Boki predlaze mi najvise ima smisla, sa 5.5 metara sirine, mislim i to je na  kraju veliki prostor, ali ne bih isao ispod toga, jer mi se te dimenzije uklapaju u ovo dole, ispod sto pravim. No, videcemo, stay tuned! Hvala jos jednom! :)

On 22.11.2022. at 12:08, BokiTokiVoki said:

Nije dobra ni prevelika prostorija. Treba odraditi vise za akusticki tretman. Treba "napuniti" tu zapreminu zvukom. I treba to klimatizovati, grejanje i hladjenje. Ovo tvoje je po zapremini skoro 2,5x vece, i kao sto rekoh, treba to napuniti. Videces.
Ja bih se zadrzao na 5x8,1m i visina 3,1m pogotovo sto bi bio samo stereo. Mozda bih razmotrio mrvu vece: 5,5x8,9m i visina 3,4m.

Ova druga dimenzija koju si naveo mislim da je to dobitna kombinacija, barem sada ovako u mojoj glavi. E sad, ja bih i dalje voleo da koristim onaj Cardas-ov pristup, da zidovi ne budu paralelni, pa da zid iza zvucnika i bude 5.5x3.4 a pozadi da to bude blizu 7m sirine. Sta ti mislis? Sto se tice drugog tvog posta, ne mora da to bude ultimativni zvuk odmah, niti ce biti, jer cime posle da se zanimam? :) Eto, pocecemo pricu odakle je i ova pocela, sa Jamo, a zelja je da bude nesto tipa C4 ili Usher Be20, koji je barem vizuelno, apsolutno pravljen za ovakve sobe, no, otom potom. 

Pogledao sam par nekih klipova na YT i ova dva iz MAGIC-a su zanimljiva. Na kraju prvog su pokazali njiovu sobu za slusanje, i ovako, odokativno, rekao bih da je velicina njihove sobe u ovim dimenzijama, tu oko 5.5-6 metara sirine i 9-10 duzine. Sama soba mi ne izgleda nesto preskupo tretirana, mislim da je sve ono izvodljivo za nas obicne smrtnike. Na 11:25 prikazuju sobu:

 

 

 E sada, vec kod ove nove sobe su, koliko videh, sto se akustickog tretmana tice, potpuno izbacili sobu iz jednacine, i vise je HT pristup, gde se apsolutno cuje samo ono sto izlazi iz zvucnika, i vise mi je test soba za stereo, no soba za slusanje muzike, ali cini mi se da su dimenzije opet slicne, mozda deluje malo vece:

 

Inace, ja ne pravim sobu samo za slusanje muzike, pravim i za gledanje filmova, ali ce akusticki tretman i cela postavka biti prvenstveno oko stereo  reprodukcije. 

Link to comment
Share on other sites

Mudro. Ljudi utuku gomilu love u Hi-Fi zato sto "manje boli" nego napraviti novu sobu u kojoj ce 3 puta jeftinije sprave zvucati mnogo bolje.

Cene jesu otisle u tri lepe i sa aktuelnim naletom ruske "brace" ne verujem da ce se nesto menjati u skorije vreme.

Nikako overdamping sobe - to ubija stereo. Totalni minimum sa akcentom na difuziji. Apsorpcija, ako je moguce - nula. Ali to vec sve znas.

Srecno u "avanturi" :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...