Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

Druze, ja znam da ce to tebi i ostalim ogranicenim clanovima forumima biti neshvatljivo, ali to i jeste poenta, da menjam misljenje, ili ti ucim na sopstvenim greskama, predrasudama.  Ja se nisam rodio naucen i sa svim zivotnim, hi-fi iskustvom, nespreman da uvazim bilo cije misljenje ukoliko se kosi sa mojim. Ne, i nije mi problem da kazem, priznam da sam pogresio, jer nisam niti sujetan, niti iskompleksiran, a pritom sve sto pisem, iza toga stoji neko, kakvo takvo, iskustvo.

Uvek sam izbegavao da pisem o stvarima koje prodajem, kao da im i treba reklama, sada sam se jedino izleteo za male GamuT-e, jer su stvarno vrhunske kutije, ali posto si ti video sa grafikona da su RS6 *****, kutije koje nikada u zivotu nisi ni video a kamo li cuo, onda mora da sam to slagao ne bi li ih lakse prodao... Sta sam ja to pluvao posto sam prodao sam B&W i to pre 5-6 godina? Retoricko pitanje, ne muci se oko odgovora poput one retrospektive zvucnika koje sa imao od pre neki dan.

A pustio sam te i precutao nacin i "ton" kojim postujes u mojoj temi ovih dana, ali posto si danas bas preterao, onda si dobio istom merom. Hvala, dovidjenja!

Link to comment
Share on other sites

Trazi od Ljube da obrise sliku i opis stanja i "istorije"  Sapphire-a.

Jbm li ga, ako je taj post napravio toliko sra*je i ako si zbog toga toliko zapenio.

 

OK je da menjas misljenje, ali nije bas normalno da ga totalno promenis u roku od 4 dana, gde je Duke lagano presao put od sjaja do ocaja. Pa valjda ih jos nekad do sada nisi slusao citava 4 dana, pa ti nisu zvucali kao "kante" kad si ih poslusao posle ta 4 dana?

 

Gamut RS7 (a ne RS6, koji ne postoji) sam prokomentarisao zato sto sam nedavno citao taj review - trazeci review-ove M5, za koji sam imao solidnu ponudu. Nisam ni pod razno rekao (ni pomislio!) da su *****, vec  samo da mi je vrlo cudno da zvucnik te klase i cene (40k dolara) ima odziv koji izgleda tako i ima jedan tweeter za 1 dB jaci od drugog. Ne znam kome ne bi bio cudan ovaj FR - skretnica deluje vrlo diskutabilno:

915GRS7fig3.jpg

I da, merenja jesu bitan aspekt Hi-Fi price. Daleko od toga da su jedini, ali vrlo bitan jesu. Konstruktori zvucnika ih sigurno ne prave metodom corave koke, ali isto tako ne mogu da izmere odziv u nasim sobama.

Link to comment
Share on other sites

Bez  uvrede dečki . Wili.....  zadnji put si me krivo shvatio  u Tvom slušnom iskustvu i Tvom  finansijskom stanju  naravno uzročno posljedično povezanom . Odlično je što si sa nama  podijelio slušna i ina iskustva i sto nisi snob ? odnosno osoba koja je tipa "ja pa ja " . Nisam ničiji  advokat . , drago mi je da i dalje dijeliš iskustva ! , al što fali , ak Ti neko oponira vlastitim iskustvom ? , ne cendranjem ? . il prigovaranjem ? . To bi trebalo biti nadograđivanje iskustava ! , a ne  ....  ko je ? verbalno sposobniji   itd .    Tema je bila odlična dok nije postala osobna . !

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Delija said:

Ne znam kome ne bi bio cudan ovaj FR - skretnica deluje vrlo diskutabilno:

Lep primer nekompetentnog dizajna. Kao i puno sličnih zvučnika, to je taj neki loudnees zvuk koji igra na prvu loptu da impresionira. Kasnije srećni vlasnik može samo da sedne i plače gde je spiskao novce. Zato tako i zvuče po tim sajmovima, pa kažu ma to će u sobi mnogo bolje da svira. Samo ako neće.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, black coffe said:

Bez  uvrede dečki . Wili.....  zadnji put si me krivo shvatio  u Tvom slušnom iskustvu i Tvom  finansijskom stanju  naravno uzročno posljedično povezanom . Odlično je što si sa nama  podijelio slušna i ina iskustva i sto nisi snob ? odnosno osoba koja je tipa "ja pa ja " . Nisam ničiji  advokat . , drago mi je da i dalje dijeliš iskustva ! , al što fali , ak Ti neko oponira vlastitim iskustvom ? , ne cendranjem ? . il prigovaranjem ? . To bi trebalo biti nadograđivanje iskustava ! , a ne  ....  ko je ? verbalno sposobniji   itd .    Tema je bila odlična dok nije postala osobna . !

Apsolutno se slazem, to I jeste poenta ovog foruma da razmenjujemo iskustva. ISKUSTVA, jako bitna, doduse veoma diskutabilna i cesto pogresno koriscena rec kada je ovaj nas hobi u pitanju. Najsmesnije mi je kada me neko ubedjuje da ja to zapravo nisam cuo, a niti je bio tu I niti je to sam I probao, I na osnovu svog sopstvenog iskustva razmenjuje misljenje sa svima nama. Ne, vec na osnovu samo pretpostavki I spostvenih ubedjenja, koja pritom nisu zasnovana na iskustvu, ismeva ove druge. Trvrdoglavost, a zapravo ogranicenost je mozda I dobra u ovom nasem hobiju, imas to sto ims, znas to sto znas, volis to sto volis, I super ti je. Ali ako dolazis na forum, I ne mislim na tebe licno, samo da bi potvrdio svoje vec formirano misljenje, a ne da cujes I tudje I o istom malo I razmislis, pritom braneci svoje kao da je u kamenu uklesano, onda realno ne doprinosis, vec jednostavno, smaras. 

I da, vec odavno sam temu poprilicno pretvorio u "osobnu" bas iz gore navedenih razloga. Ovo su moji memoari, u ovome sam od malena, super ako nekom pomognu, znam da ljudi nemaju ni vremena ni novca da se ovoliko drkaju oko svega ovoga, ali zbog onih normalnih i napisem ponekad koju. Ti ljudi mi se cesto jave privatnom porukom, posto normalni ljudi odavno samo citaju ovaj forum, da ih ne bi sveznalice odmah I ekspresno "edukovale" prvom prilikom ukoliko bi se drznuli da nesto napisu. Zato se I ja ogradjujem pisanjem samo na svojoj temi,  ali sam uvek otovren da razmenimo neka iskustva, savete, jer znam da ne znam sve. Ali da me neko ismeva, neosnovano I nicim izazvano, e pa ne dam. :) I to nema veze sa sujetom, vec ljigavoscu ljudi. 

Link to comment
Share on other sites

Evo interesantna prica, bez da pominjem model , napravljen u velikoj sobi , bio savrsen zvucnik , krenuli u produaju, ljudi imaju male sobe ,
rezultat , ne tako dobar .
 
Mene licno kad vidim da neko ima brda nekih stvari to podseca na hordovanje ,  al da ne budem party brejker 
Mene interesuje LX MINI , od Linkwitza 
Trenutno doktor meri poremecaj napajanja na pojacalima , do koga dolazi zbog induktivnih otpora , tipa Zvucnik 
Mislim da oni to zovu Dumping Factor >
Elem za to mi ne treba 5Ghz Scope,  dosta par megaherca .   PA sam merio , Jel koga interesuje to ?
Ili samo zvucnici :) DAj nek neko sa foruma nabavi LX MINI da uzajmim pa probam , ili zajedno da uzmemo pa cemo videti .
Il da ga pravimo  :)

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2018 at 8:48 PM, Delija said:

Jel ovo nije Od Linkwitza zvucnik, samo uradnjen kako ne treba ,  horne tu ne idu , poenta je otvorenog zvucnika , vidim iza ima jos jedan visokotonac pa sam prilicno siguran da je to Linkwitz zvucnik dizajn, original treba da bude na dasci , kutije nema , nema ni horni. 2 visokotonca  , ovaj iza je sa obrnutom fazom.
Linkwitz je uvek pravio nesto sto moze da se napravi u DIY varijanti .
Ovo mi lici kao da je neko uzeo njegov dizajn i preinacio ga u nesto da uzme vise para , al zbog toga ga unistio . Stavio ga u kutiju, stavio horne ,  stavio sub u kutiju , a poenta dizajna je otvoren dizajn , bez kutija .

al mozda gresim ne znam prvi put vidim

289-Kopie.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

BUM pretrazio sam forum za " LX MINI " jedino sam ga izgleda ja pomenuo, ajd da linkujem , spada u temu , lako je za napraviti , totalno drugaciji od drugih zvucnika, nije kutija od lepka  niti klasican dizajn, bas nesto za probati , moze se i napravit .
Ovo je isecak sa losom muzikom , nije on za ove stvari , za iskusne je . DA ne verujes da niko ovde nije pomenuo ovaj dizajn, 

 

Link to comment
Share on other sites

Daj bre Doktore vrati higijensku masku na lice i ne zagadjuj vise svaku temu 'sta ti mislis' proseravanjima pa jos dopunjeno irelevantnim klipovima. Spopade me muka citajuci tvoje baljezgarije. Idi premeravaj cevna pojacala spaljenim mernim instrumentom, bice precizniji rezultati od nabadanja ovde. Pet, citaj i slovima i brojem: 5 uzastopnih glupih postova, svi u tudjoj temi. I to temi o necijem postojecem audio sistemu. Bezobrazluk i nekultura. Nevidjeni.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Konacno sam posle deset godina pokusavanja uplivao malo dublje I ozbiljnije u svet ploca. I sada mi je zao sto sam prethodnih puta iz raznoraznih razloga odustajao, ali ocigledno I to dolazi sa godinama. Ono sto je ovaj put bilo presudni faktor je to sto sam uhvatio sebe da konstanto menjam pesme I da je uvek ona sledeca bolja od one koju trenutno slusam. Naime kada ti je prikacen hard od 1 TB na izvor sve ti je na dva klika I masi se poenta samog cina slusanja muzike. Jos plus, posto Oppo kontrolisem preko mobilnog, konstantno gledam u isti, a za mene koji volim muziku da slusam u mraku je to smrt. Sad namenski odvajam vreme za potpuno prepustanje toj ploci, umetniku, mobilni je po straini, mutiran. Nekako to mi je I poenta, a sve cesce I casa crnog tokom tih seansi, uspori se sve I imam vremena da zaista uzivam I, sto se Kazem, na pravi nacin ispostujem tu miziku. I na povrh svega cinjenica da kada je neko kvalitetno izdanje u pitanju, da je to jednostavno novi nivo I sa aspekta samog zvuka. Sve u svemu prava stvar, pravi nacin da se muzika slusa I da joj se oda postovanje, opet, zao mi je sto su me neki ljudi I dogadjaji konstatno udaljavali od ove price. Plus, do sada sam mogao da imam poprilicnu kolekciju, posto sam oduvek, I kao klinac, voleo da kupujem originalne CD-ove, jos u vreme SKC-a, ali dobro, bolje ikad nego  nikad, svakako vec neko vreme I kupujem ploce, koje su doduse do sada sluzile kao ukras. Ne vise. 

Sto se zvucnika tice, definitivno se zavrsio jedan period u mojoj hi-fi karijeri. Dolaskom, a tacnije prolaskom I poslednjeg bookself zvucnika koji sam zeleo da imam sam zaokruzio tu neku pricu I shvatio da, obzirom na siroki spektar muzike u kojoj uzivam, I cinjenicu da volim da muziku slusam na raznim nivoima glasnoce, da jednostavno ni jedan bookself zvucnik ne moze da me u potpunosti zadovolji I da ce uvek biti u pitanju neki kompromis. Da ne duzim, dosta sam toga napisao u prethodnim postovima, sada uzivam I u plocama I u Safirima na s2, odlicno sviraju I na AR, rasprodacu viskove I malo da se uziva u muzici. 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Link to comment
Share on other sites

Čestitam na pronalasku Zen momenta i neka potraje.

Vrlo sličnu sam i ja imao naviku dok sam slušao Foobar, da preslažem i dopunjujem playliste i buljim u taj ekran. To se promenilo sa prelaskom na Aplayer, koji to omogućuje u znatno manjem i ružnijem smislu, ali sam daleko vise imao tel pored sebe a ne u rukama ispred sebe. Konačno izbacio sam i laptop i sada isključivo direktna kontrola Oppo-a preko njegove aplikacije omogućuje samo OneFolder slušanje pa je na neki način "Vinil like".

Gramofon i ploče su deo koji me emotivno izuzezno ispunjava i potpuno shvatam o čemu govoriš kada kažeš da vreme stane. :listen

Zadrži tu misao i putanju koju gajiš u ovom momentu i prepusti se uživanju. :cheers

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, williamwallace said:

Konacno sam posle deset godina pokusavanja uplivao malo dublje I ozbiljnije u svet ploca. I sada mi je zao sto sam prethodnih puta iz raznoraznih razloga odustajao, ali ocigledno I to dolazi sa godinama. Ono sto je ovaj put bilo presudni faktor je to sto sam uhvatio sebe da konstanto menjam pesme I da je uvek ona sledeca bolja od one koju trenutno slusam. Naime kada ti je prikacen hard od 1 TB na izvor sve ti je na dva klika I masi se poenta samog cina slusanja muzike. Jos plus, posto Oppo kontrolisem preko mobilnog, konstantno gledam u isti, a za mene koji volim muziku da slusam u mraku je to smrt. Sad namenski odvajam vreme za potpuno prepustanje toj ploci, umetniku, mobilni je po straini, mutiran. Nekako to mi je I poenta, a sve cesce I casa crnog tokom tih seansi, uspori se sve I imam vremena da zaista uzivam I, sto se Kazem, na pravi nacin ispostujem tu miziku. I na povrh svega cinjenica da kada je neko kvalitetno izdanje u pitanju, da je to jednostavno novi nivo I sa aspekta samog zvuka. Sve u svemu prava stvar, pravi nacin da se muzika slusa I da joj se oda postovanje, opet, zao mi je sto su me neki ljudi I dogadjaji konstatno udaljavali od ove price. Plus, do sada sam mogao da imam poprilicnu kolekciju, posto sam oduvek, I kao klinac, voleo da kupujem originalne CD-ove, jos u vreme SKC-a, ali dobro, bolje ikad nego  nikad, svakako vec neko vreme I kupujem ploce, koje su doduse do sada sluzile kao ukras. Ne vise. 

Sto se zvucnika tice, definitivno se zavrsio jedan period u mojoj hi-fi karijeri. Dolaskom, a tacnije prolaskom I poslednjeg bookself zvucnika koji sam zeleo da imam sam zaokruzio tu neku pricu I shvatio da, obzirom na siroki spektar muzike u kojoj uzivam, I cinjenicu da volim da muziku slusam na raznim nivoima glasnoce, da jednostavno ni jedan bookself zvucnik ne moze da me u potpunosti zadovolji I da ce uvek biti u pitanju neki kompromis. Da ne duzim, dosta sam toga napisao u prethodnim postovima, sada uzivam I u plocama I u Safirima na s2, odlicno sviraju I na AR, rasprodacu viskove I malo da se uziva u muzici. 

Sjajan post!

Pretpostavljam da je i Diablo Utopia prosla kroz sistem?

Kakvi su utisci?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

BTW 8 polica! :D

Hvala tata, lepo je ispala, bas onako kako sam je I zamislio! :)

1 sat ranije, lalelala said:

a gde je Vojvoda (Duke)?

Tu ti je u komsiluku kod sugradjanina, I koliko vidim po postovima, prezadovoljan je. 

1 sat ranije, Filipescu said:

Sjajan post!

Pretpostavljam da je i Diablo Utopia prosla kroz sistem?

Kakvi su utisci?

Hvala. Da, bio je. Iskreno, sto se mene tice I svih ovih putesetvija sa zvucnicima, dva zvucnika su ostavila najveci utisak na mene, Dynaudio S25, zbog "slam-a" i mogucnosti da reprodukuje muziku glasno a da ne ode ni u kakvu distorziju, ostrinu, I Focal Mini Utopija, zbog svega ostalog. Nista se nije promenilo kod Dijabla, jos je samo poboljsano. Strasan zvucnik, ima brzinu, rezoluciju, tacnost a ostaje prirodan I muzikalan, da ne Kazem magican. I nisam hteo da to napisem u prethodnom postu, ali zeleo bih da Safire zameni Scala, ali otom potom, nista ne gori, ne svrbi, mislim da sam zasluzio odmor po tom pitanju, I Safiri imaju dosta magije u sebi, pogotovo sa S2, fali im malo te dubine pozornice I prirodnost-i, kada su zivi instrumenti u pitanju, pogotovo zicani, opet, u odnosu na Utopije, ali ne u toj meri da ne mogu da uzivam u njima. I da se razumemo, posto je bilo tu mnogo zvucnika, ni ne smem sve da ih nabrojim, dosta njih je u nekim segmentima bilo bolje ili isto kao prethodno pomenuti, ali ova dva su imala za mene taj prvi "wow" efekat, I Gamut-I I Usher-I I naravno Marteni, sve su to fantasticne kutije, ali ruku na srce, nista nije imalo  slam kao S25, I nista nema tu dubinu,brzinu I prirodnost kao Utopija. Sada sa Safirima, nije to vise pitanje samo "slam-a", vec jednostavno punoca zvuka, I postojanje posebnog drajvera za srednje tonove u mnogome doprinosi celoj prici, a Esotar je zaista magicni visokotonac. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, black coffe said:

neznam dakil je napisano , al slušanje ploča mi je asosijacija na čitanje  knjige ? .

Slažem se. Potrebno je okrenuti drugu stranu posle određenog vremena. I to je veoma  lep osećaj.:)

Wili, moram da izrazim divljenje i tvojim sistemom i prostorom u kome se on nalazi. U dobrom delu tvog posta sam pronašao sebe. Potrebno je odložiti telefon ili tablet dok se sluša muzika. To treba uraditi i kada se istim komanduje digitalnom reprodukcijom. Moderna vremena su donela dosta toga dobrog i naprednog ali su unela određene probleme. Na nama je da se snađemo i na najbolji način prođemo kroz to.

Link to comment
Share on other sites

Slicni se procesi u telu desavaju, svakako se masta ukljucuje, ukoliko smo fokusirani na to sto citamo-slusamo. 

Pa mi smo ti koji bi trebali da se borimo protiv tog "usputnog" slusanja, preslusavanja muzike, ili jednostavno da se odupremo tom trendu, ali ja sam bukvalno dosao do tod stadijuma da iako slusam najkvalitetniji snimak,  na vrhunskom sistemu da zapravo samo preskacem sa pesme na pesmu, razne gluposti mi odvracaju paznju uvek kada je telefon u rukama, I onda od pravog predavanja muzici nema nista. Hvala, sa ovom policom mi soba nekako poprimila novu dimenziju, da ne kazem toplotu, ali najbitnija promena je pristup celom hobiju. Zapravo nije promena, vec, hajde recimo, nova verzija koja jednostavno dolazi sa vremenom.

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, williamwallace said:

Hvala tata, lepo je ispala, bas onako kako sam je I zamislio! :)

Tu ti je u komsiluku kod sugradjanina, I koliko vidim po postovima, prezadovoljan je. 

Hvala. Da, bio je. Iskreno, sto se mene tice I svih ovih putesetvija sa zvucnicima, dva zvucnika su ostavila najveci utisak na mene, Dynaudio S25, zbog "slam-a" i mogucnosti da reprodukuje muziku glasno a da ne ode ni u kakvu distorziju, ostrinu, I Focal Mini Utopija, zbog svega ostalog. Nista se nije promenilo kod Dijabla, jos je samo poboljsano. Strasan zvucnik, ima brzinu, rezoluciju, tacnost a ostaje prirodan I muzikalan, da ne Kazem magican. I nisam hteo da to napisem u prethodnom postu, ali zeleo bih da Safire zameni Scala, ali otom potom, nista ne gori, ne svrbi, mislim da sam zasluzio odmor po tom pitanju, I Safiri imaju dosta magije u sebi, pogotovo sa S2, fali im malo te dubine pozornice I prirodnost-i, kada su zivi instrumenti u pitanju, pogotovo zicani, opet, u odnosu na Utopije, ali ne u toj meri da ne mogu da uzivam u njima. I da se razumemo, posto je bilo tu mnogo zvucnika, ni ne smem sve da ih nabrojim, dosta njih je u nekim segmentima bilo bolje ili isto kao prethodno pomenuti, ali ova dva su imala za mene taj prvi "wow" efekat, I Gamut-I I Usher-I I naravno Marteni, sve su to fantasticne kutije, ali ruku na srce, nista nije imalo  slam kao S25, I nista nema tu dubinu,brzinu I prirodnost kao Utopija. Sada sa Safirima, nije to vise pitanje samo "slam-a", vec jednostavno punoca zvuka, I postojanje posebnog drajvera za srednje tonove u mnogome doprinosi celoj prici, a Esotar je zaista magicni visokotonac. 

Hvala na odgovoru!

Mene od ploca odvraca samo novi stepen ludila koji mislim da bi mi to donelo, mada, nikad se ne zna...

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, williamwallace said:

Slicni se procesi u telu desavaju, svakako se masta ukljucuje, ukoliko smo fokusirani na to sto citamo-slusamo. 

Pa mi smo ti koji bi trebali da se borimo protiv tog "usputnog" slusanja, preslusavanja muzike, ili jednostavno da se odupremo tom trendu, ali ja sam bukvalno dosao do tod stadijuma da iako slusam najkvalitetniji snimak,  na vrhunskom sistemu da zapravo samo preskacem sa pesme na pesmu, razne gluposti mi odvracaju paznju uvek kada je telefon u rukama, I onda od pravog predavanja muzici nema nista. Hvala, sa ovom policom mi soba nekako poprimila novu dimenziju, da ne kazem toplotu, ali najbitnija promena je pristup celom hobiju. Zapravo nije promena, vec, hajde recimo, nova verzija koja jednostavno dolazi sa vremenom.

Ma to je priča za istinu ,  ODUPIREM  se svemu osim na daljinskom  na televizoru !  .  Čak i simple  CD  moram stavit na žgance !  ko ploču ? ! . e hebi ga .   Bez ljutnje  ! :):D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...