Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

@williamwallace

Odlican izbor!

Sapphire je definitivno vrlo zanimljiva Dynaudio serija. Po svima - vrlo uspesna. Svuda odlicno ocenjena. Sa razlogom.

Zelim ti mnogo sati uzivanja - do nekih sledecih kutija ;)

 

Iskreno, zanimao sam se malo za ovaj par cak i u trenutku kada sam vec prelomio da sam zavrsio sa polovnim spravama i da hocu ceo sistem nov, ali su me udaljile i neke infiormacije od prodavca (u stvari, njegovog brata koji je oglasio kutije) koje mi nisu delovale potpuno tacno - vezano za poreklo i godiste zvucnika i recimo da li je to bash onaj par koji je svirao na Hi-Fi sajmu i ko zna koliko dugo kod Mladje. Takodje i fizicko stanje koje nije bash perfektno - i na losim slikama se vide neke ogrebotine. Malo mi je neverovatno i za tu gumicu drzaca maske da su imali rezervnu ali je nisu zamenili. Meni bi to izbijalo oci samo tako. A i koliko je to trebalo da bude njakano da bi se uopste ostetilo. To jeste bila mana B&W 60x S3 serije, ali na Dynaudio bash i nisam vidjao...

Ali ja sam "pizajzla" i smetaju mi takve stvari - verujem da su tehnicki perfektni.

IMG-2200.jpg

IMG-2198.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, vdzele said:

Cenim da i ta Alu-felna daje svoj doprinos u difuziji :lol:

Nego, ovo što napisa Filipesku, probaj te papirne rolne. On se smeje, al to kod mene radi :)  Bas se neće valjati više po podu nego će ući u muziku.

Ovo je mnogo lepse a izoluje kabl od poda i od vibracija.Izolacija za cevi ,prodaje URADI SAM.

640116556.png

Link to comment
Share on other sites

Ma ok, i to verovatno radi. Nego ovo mi je ne tako davno preporučio audiofil sa vrlo skupim sistemom - veli mnogo toga je probo, neke i od par stotina eurica, al ovo mu najbolje radi. I ja sam probao drvene poput Cardasa i nije tako dobro kao ovo, blizu al ovi su opet bolji.

Ovi moji u firmi su veliki balegari pa tih rolni brzo nakupim....skoro pa džabe

Link to comment
Share on other sites

On 19.8.2014. at 13:47, williamwallace said:

Cao Vlado, uh Oppo, Oppo je tako otkrovenje i cini mi se i prvi korak ka mom dusevnom miru. Oppo nije samo zamenio moj cd plejer, vec i DAC i AV risiver, tako da ga volim vise od svega sto sam uzeo u poslednjih 5 godina. :) A 105 mi ne pominji, kopka me od kako sam cuo kako ovaj moj svira. :) Svi koji su dolazili kod mene i culi Oppo kao izvor, su bili blago receno odusevljeni, ali nase predrasude i crv sumnje nam ne dozvoljavamo da prihvatimo da jedan univerzalni plejer od 800e moze da svira kao bilo koji cd plejer do 2000e ako ne i vise, a mogucnosti koje pruza... Iskren da budem Oppo je i razlog zasto bih se usudio bilo koga nesto da savetujem...

Izvori koji su prethodili Oppo-u, ako se secem svih su:

 

NAD C542

CA 840

Primare CD31

Musical Fidelity 1008 PRO

 

posle poslednjeg, koji je bio oko 2000e polovan sam shvatio, opet da naglasim MOJE MISLJENJE, je da ona prica kako je izvor, kada je u pitanju digitalija, najbitniji u sistemu nema veze sa mozgom, pa mogu da se ljute koliko hoce, a Oppo 105 je takav prst u oku svih prozvodjaca da je to za nas kupce uzivanje. Naravno, prethodno trebate da budete spremni da istrazujete, probate.

 

Srecom ili bolje reci nesrecom, Oppo kod nas niko ne uvozi, da ne ispadne kako hvalim neciji proizvod, sto je ovde na forumu prethodnih godina bila cesta pojava.

Evo još jednog dobrog tvika koji je profa odavno vrlo suvereno izneo... i vidim zadržalo se u vidu konstante kao EPS u sistemu. :D:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Delija said:

Profa je provrteo kroz svoj sistem toliko dobrih sprava da je to neverovatno :klanjanje

Napunio bi sam 3 hi-fi sajma bez problema :)

 

p.s. Jedino se DAC-ova i CD plejera ne bi nagledali jer je Oppo konstanta :D

 

Ali bi se zato naslušali muzike... :bounce

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Filipescu said:

A gde su rolne ispod kablova?

Svaka čast, definitivno najjača sistem-tema na forumu, a verovatno i šire:thumbsup2. I ja bih verovatno bio tako "posvećen" :D da nisam srećno oženjen :D

Rolne ce pod hitno nazad, jos koji inspirativan post I bice materijala za oba zvucnicka kabla, ne brini, to je ionako moj patent!!! :)

2 sati ranije, RingeRaja said:

I definitivno opravdava naslov...

Svaka čast za putešestvo kroz HiFi, veliko poštovanje na iskustvu iz prve ruke, toliko toga dobrog ti je prošlo kroz ruke/ušesa/glavu.

Ne znam za tebe, ali meni je uvek “putovanje” do nečega što želim/iščekujem da ću imati 1000x značajnije i uzbudljivije od cilja.

Ja trenutno u sistem ubacio FTA USB Calisto i čudom ne mogu da se načudim kako sistem svira.

Hvala, a meni je to apsolutno poenta ovog hobija, to putovanje kroz razne promene u zvuku koje se desavaju promenom bilo kog njegovog dela. I opste nije fer kada neko kaze 'ma ti samo slusas uredjaje"... To je glupost. Slusanje muzike I uzivanje u muzici je iznad cele ove price, no dobro to ce uvek biti vecita polemika. 

@Delija

Matori ja da sam picajzla kao ti verovatno nikada nista ne bih kupio polovno I u ovom procesu izgubio jedan stan na Novom Beogradu. :) Ali slazem se da treba biti oprezan, ja, posto volim da verujem ljudima jesam najebao pa puta, covek iz Vinkovaca me zavrnuo za prosle Dynaudio I ostao mi duzan 1000e, jbg. 

Sto se tice ove gumice, ja to nisam ni primetio kada sam ih gledao, mada ja to odlucim da kupim I pre nego sto odem, pa ni ne gledam. Primetio sma naravno kada sam dosao kuci, ali veruj mi, da si jednom samo stavio I skinuo masku sa zvucnika sve bi ti bilo jasno kako moze da pukne plastika, posto je maska mnogo teska. Inace kutije su u skoro perfetnom stanju, sem te gumice, ali su bile bas musave, sto na ovakvom finisu se bas vidi, a umusavili su ih jer je brisano neadekvatnim sredstvom za to. Ja ih sada obrisao onim sredstvom za ciscenje kompijuterskih ekrana I znas koja razlika. Pa vidi se I na slikama sada, ovaj lakirani deo je perfektan,  a onaj iza mat je podlzoniji ostacima sto od brisanja sto od jednostavno pomeranja. 

@vdzele

Alu felna je tu kao znak moje druge pasije, zbog koje sam ove godinemalo zapostavio hi-fi, mada se ne bi reklo, ali eto, cim sam prodao auto odmah sve ode u hi-fi. :)

@miletrosak1959

Hvala za ideju, slazem se, daleko bolje resenje, od mog svakako!

@Father

Oppo ne ide nigde, mozda samo nabavim 205 zbog 4k, ali sto se digitalije tice, dok ga nesto ne oduva a da pri tom ne kosta 5k evra, ostajem veran!

@Chieftec

Eto, sada moram zbog tebe da puzim po podu, cek sek. :P..... 1066 je u pitanju, I nije na prodaju, uspesno gura cetiri surround zvucnika poslednje dve-tri godine, mada se slabo pali u poslednje vreme. 

 

Link to comment
Share on other sites

@pollux-

Jbg Boki, nisi stigao da cujes GamuT-e na Pass-u, ti znas da je taj "prozor"  kog mene jako kratko otvoren. 

Hteo sam da napisem post dan dva po uzimanju Safira, posto se desila ista stvar kada sam uzeo svoj prvi Dynaudio zvucnik, S25. Tada sam sa Focal Mini Utopija presao na S25, sada sa Marten Duka na ove, ali sam se suzdrzao, I donekle sam bio upravu da "ne letim pred rudu" sto bi nas narod rekao, ali polako, zima je tek pred nama, a I dolaze ta dva "lekica" koji ce dodatno uciniti nekakvu recenziju Dynaudija validnom, no otom potom. 

Ono sto mogu da kazem, posto sam Safire prvo slusao malo na Pass-u INT150 pa onda na S2, da je razlika bukvalno nebo i zemlja. MIslim da sam to vec negde u temi napisao, Jeff Rowland Continuum S2 ubedljivo najbolje pojacalo koje sam cuo, svakako imao. Taj nivo kontrole, dinamike, mikro dinamike, detalja, vazduha, prostora, ja uz ivotu nisam cuo u sobi, pogotovo sa Marten Duke zvucnicima. Razmisljam bas ovih dana, dok slusam muziku, kako bi S2 trebao da prati Oppo, jer iako jbg kosta, sto bi se reklao, svira za sve pare. Veliki zal sto nisam cuo Radiho D1 na njemu, jer su se mimoisli, mislim da bi to bio "match made in heaven", ali siguran sam da ce I Bensedin koji  mozda dodje, biti "Stairway to heaven". No, kao sto rekoh, otom potom. 

Link to comment
Share on other sites

To i jeste fora, onaj prvi Continuum je svirao kao D klasa, ima snagu, ima dinamiku, I to je to. Ovo! Ne znam kako I od cega su napravili te nove module, ali ovo pojacalo nema veze sa onim prethodnim modelom, iako su vizuelno identicni. A svakako cu se potruditi da u narednom period donesem neke lampe da pokusam da dobijem priblizno dinamican zvuk ovom, sa kakvom takvom kontrolom basa. Evo jos ovo, pre par meseci, dok sam imao D1, donet mi je pravljeni snagas od onog coveka iz Vrsca. Tada sam imao Raidho D1 I Martene na Pass-u. Marten I nekako ali D1 nikako nije svirao na Pass-u, da ne kazem uzasno. I stavili taj snagas, onako direktno iz Oppo-a,  i D1 prosvira samo tako, a i Marten. Obe kutije su zahtevne a pogotovo D1. Moj komsija je na kraju, manje vise I zbog tog testa I uzeo taj snagas, a I ja sam video sebe da kada prodam PAss-a da pojurim to pojacalo, ili makar ponovo da ga poslusam. U medjuvremenu se vratio S2, I pre neko vece organizujemo slusanje, taj snagas sa nekim lampaskim  preampom I Jeff na Martenu I Safirima. Slusali smo prvo Jeff pa prebacili na ovaj snaga/preamp. Ja ne mogu da vam opisem koja je to razlika u zvuku. Tolika razlika da sam se odmah setio kako sam se pre par godina zdusno zalagao za tezu kako su zvucnici najbitniji deo Sistema. Poenta price je da mi zaista mozemo samo da skapiramo stvari sa naseg nivoa percepcije, u ovom slucaju ono sto smo imali priliku zaista da cujemo. Posle smo probali I na SAfirima I bez preampa ma...Ne mozete da zamislite na koji nivo S2 popenje zvuk, jednostavno morate da cujete. I ja sam srecan to vece, bi mi lakse sto sam opet strovalio lovu u pojacalo, ali da ne bude iz keca u kec, komsija doneo neki strujni kabl, I … ali o tom drugom prilikom! :)

@pollux

Boki, ja I dalje mislim da je system od Oppo 105 na Jeff 102s na Usher Dmd One, system koji se tesko moze pobediti za te novce! I dalje se secam kako smo cupkali uz ACDC kada smo povezali 102 na Avalon Ascendant koji je do tada na lampama, onim mojim, dobrim, svirao kao KANTA!!! Ali sa ovim novim modulima su toliko izasli iz tih predrasuda o D klasi...Cuces.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...