Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

3 sati ranije, golum said:

I tako se prisetim prvih poruka i razmena informacija nakon pristizanja Ushera i mog preznojavanja od muke...drago mi je sto je na kraju ispalo sve kako treba!:thumbsup2:cheers

Btw zapalo mi za oko ono " flegship"...

Ja sam ti i tad rekao da je sve kul, manje vise, a ti se izbedacio vise od mene. Mnogo si bre emotivan! :) Evo, veceras i na lampama sviraju odlicno, a moje lampe su odavno zrele za neko osvezenje. :)

A sto se "flagship-a" tice, ne kvari mi premijere! :)

Link to comment
Share on other sites

Ne samo da sam ih cuo, nego sam zapucao 800 km po njih. :) Imas na nekim od prethodnih strana moje utiske, ukratko, treba im snaga da bi svirale u optimumu, nisu bas za lampe, nisu toliko izbirljive sto se opreme tice kao dvojke, ali super zvucnik u svakom slucaju. Secam se da je Oppo direktno na Jeff 102 pa na njih bila odlicna kombinacija!

Link to comment
Share on other sites

Moze li mi neko pomoci oko nabavke babuski, 6c33c-b. ili barem da me usmeri gde na forumu je najbolje da postavim to pitanje, servisi, samogradnja, grupne nabavke? Imam samo jedan par, navodno novih, dakle treba mi barem jos jedan par. Navodno ima neki Bugarin koji dolazi jednom mesecno na neku berzu kod Bogoslovije i on ih ima. Hvala unapred.

Nemam nacina da ih testiram, a koliko vidim po netu to nije ni malo lako. Receno mi je da one rade "u maksimumu" dok rade, onda crknu i to je to, ali citanjem audiogonga reklo bi se da nije bas tako i da je oko 1500 radnih sati neki period do kad rade u optimumu, posle cega pocinje degradacija. Ove moje su kod mene jedno 4 godine, a i prethodni vlasnik ih je koristio, ne znam sada tacno, sigurno su pregurale 1000 sati. Ista situacija je i sa drajvericama (6n6p), za koje mi je opet receno da se one brze "trose" od babuski? Njih imam, dva seta novih, pa ne znam da li prvo njih da promenim ili da jednostavno zamenim sve?

Takodje procitao sam da stanje, tacnije starost kondenzatora takodje utice na zivotni vek i performans lampi? U planu mi je da apgrejdujem pojacalo i zamenim svih 10 kondenzatora jer iz price to ce doneti ogroman pomak u zvuku. Ima li ko iskustva i koje kondenzatore mozete preporuciti, sem Mundorfa naravno?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/25/2017 at 10:41, sondek said:

Novi Duke ima nas drugar u NS,zamenuo je njima one podstojeće Django koje ima i Lale.Mislim da je dobar potez jer je tim floarstanderima bio malo skucen prostor od po mojoj proceni 23-24m2,pa je bilo malo problema sa basom.Osim toga odlična kombinacija sa Bladelijusom. Verujem da je Duke prava mera za prostor pa verujem da bi legao i u tvoj,mrzi me da pretazujem,verovatno pise kolika je soba, ali mi ne izgleda veći.Btw.jedva cekam da ga čujem ovih dana dok dogovorimo.

Sondek, i dalje cekam da mi preneses utiske o Duke 2. Lale nesto nije odusevljen tom kombinacijom Bladelius+Duke 2, tvoje impresije?

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, sondek said:

Prosto neverovatno,al' jos se nismo videli.Ja sam imao neke tektonske poremećaje pa smo se družili kod mene.Gidjga nam leti u CH pa najverovatnije posle toga.Javljam sigurno,obećao sam

Obavezno! Pricao sam sa Laletom, i postoji mogucnost da, naravno ukoliko je drug zainteresovan, donesem moj Continuum S2, da ga probamo sa Duke II, a da pricu ucinimo jos interesantnijom, poneo bih i Duke I koji uskoro treba da mi se vrati, pa da vidimo sta se tu desava. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On ‎9‎.‎1‎.‎2018‎. at 9:59, williamwallace said:

Sondek, i dalje cekam da mi preneses utiske o Duke 2. Lale nesto nije odusevljen tom kombinacijom Bladelius+Duke 2, tvoje impresije?

eEvo da ne bude obećanje ludom radovanje...Bili smo napokon Gidjga i ja kod Igora i poslusali smo Vojvodu.Lepo radi i zvuci na prvi mah kao skuplji zvucnik od Djanga.Poređenje pravim sa istim ostatkom sistema.Dosta je detaljniji u srednjem i rezolutniji.Visoki tonovi su za ne poverovati da su od iste firme.Daleko su adekvatniji za prostor u kome su pa bas ne preliva i ne kvari sve kao kod Djanga.Rade po tom pitanju vrlo cisto na pola metra od zida.Da ne bude sve super gornji srednji su malo izdignuti i mislim da je saksofon malo višlji nego sto treba.Lično mislim da je to zbog Baldelijusa koji ima malo tu karakteristiku i recimo da je taj instrument dosta bolji sa Django/Karan kombinacijom.Pustio sam Lou Donaldson Rvg remaster sa tidala koji kod mene radi brutalno,stvarno vrhunska onovljena produkcija i snimak.Kao sto me to nije impresioniralo, neke vokalne "audiofildke"kompozicije jesu.Nema puno suškanja u glasu i pored malo vise visokih,vokali zvuce dosta prirodno,mozda za nijansu višlje.Prostor bolje crtaju od Djanga u toj sobi koja je premala za tako velike zvucnike(22-23m2).Sve u svemu Igor se jako lepo ponovio i napravio dobar match sa sobom,sto je suštinska stvar.Bilo bi interesantno cuti ih sa drugim ampom,moj bi izbor tu bile lampe ili neki nezniji po usi amp od Bladelijus.Uz tu rezoluciju i toplinu lampi mislim da bi to bio pun pogodak.Igor je prezadovoljan pa mu to ne pada napamet,ovo kida od snage i struje pa je bas pokrenut na tiho i to mu odgovara jer slusa dosta blues,rock..čvršći zvuk pa i nema razloga,blues odlično zvuči.Malo misli vrludaju pa valjda sam bio od neke koristi.

p.s....e da gramofon kao izvor bi tu čudo napravio.Dobar je tidal ali ipak je originalni izvor zvuka bolji, i cd kod mene preko istog dac-a.Ne puno,9.76% :D

Link to comment
Share on other sites

potrudio sam se da sebe zadržim u potpunom neznanju o zvucnicima maksimalno do slusanja da ne bih imao predubeđenje oko set upa,amplifikacije cene...znao sam samo da su manji.al na prvu loptu zvuče kao da im trebaju lampe,ali i ovako je vrlo solidno.Vrlo cudno da Marten django ostavlja potpuno suprotan zvucni utisak tako da mi ni za sto godina nikakva lampa nebi pala napamet.Tako da taj uopšteni komentar o visokotoncima ne stoji.Sa onima je i Karanov amp mek...a ista firma.Izgleda im je filozofija zvuka firme da nemaju filozofiju :-)

Sve u svemu dobri zvučnici,iako vidim vrlo skupi valjda to tako danas mora koji će transparentnosću koju imaju da otkriju sve u sistemu i dobro i lose i praviće dobar uvid u kvalitet snimka.Samo opasno dobar izvor zvuka za njih.Tu se i zice čuju.Meni je to sve u svemu dobra osobina.Pozitivan utisak,bez obzira na visoku cenu.

P.S.Vizuelni utisak sa originalnim stalcima :wub: (zaboravih da uslikam,sorry)

 

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se pokretacu teme @williamwallace -u za mali off 

Dotakli smo se Duke II pa da dodam moje utiske ...

razlika u drajverima izmedju Djanga i Duke je velika ...kod Djanga je samo visokotonac keramicki Acuton  a mid bas 8"(2x) aluminijumski (SEAS) a kod Duke-a je pored visokotonca koji je keramicki ali nesto manjeg precnika i mid bas takodje keramicar  Acuton  7"

Moj utisak je potpuno razlicit od Sondekovog ... kao prednost u odnosu na Djanga sigurno mozemo reci da je bas na svom mestu i da je saradnja zvucnika i prostorije na znatno visem nivou mada ne odlicnom ....Igor i ja smo radili probu sa Diracom i tu ima prostora da se bas jos vise ukroti ali Igor nije imao strpljenja da se malo duze igramo sa tim ... Sve u svemu kutija je znatno manja ali basa ima sasvim OK ...prisutna je odredjena nervoza u tom delu spektra , tj kada naidju neke komplikovanije deonice nemate utisak lakoce i fluidnosti basa nego neke kao male guzve koja brzo prodje .Sto bi rekli ovi moji ameri , nema zamene za zapreminu (no replacement for displacement

Srednji su definitivno bolji nego na Djangu , transparentniji i brzi ... tu nema sta da se kaze , drajver je bolji .

Visoki ...e pa tu sam ocekivao vise za te pare ...naime sam drajver je nesto manjieg precnika nego moj na Djangu , vise je rezan i ocekivao sam vazduh detalje  i uzdahe ali njih nema ... dali zbog samih zvucnika ili ostatka sistema , jednostavno ih nema ...

Kod mene se puno eksperimentisalo pa je Sondek naisao jednom u tamnoj fazi ali je Igor bio kod mene bas u trenutku kad smo sve napravili  cakum pakum @Nomimasen i @TurboMaximus i @Toza ...Igor je sam rekao da bi voleo da ima takav zvuk ... znaci kod mene su se tada culi ti fini detalji , vazduh oko instrumenata i izvodjaca , fino i nenametljivo . Samo da napomenem da Igor i ja imamo isti dac i slican streamer.

Problem sa tim Acuton visokotoncem je sto mu treba zaista dosta ugoditi a i kad mu se ugodi , ugao zracenja mu je poprilicno mali i imate sweet spot sirine jednog mesta na trosedu ...

Ukupan ton te simbioze Bladalius - Duke je precizan i neutralan zvuk  ali po meni je previse sterilan ...lampe bi tu sigurno pomogle. Ovako kako je sada ne vuce me na slusanje , nema emocija ...

Igor je zadovoljan zvukom sto je najvaznije . Nas ko šiša !

Ja sam pre slusanja znao finansijske okvire pa sam mozda i zato imao malo veca ocekivanja od @sondek -a

@williamwallace dolazim krajem Maja , pocetak Juna pa cemo organizovati slusanje ... a bice valjda novosti i kod mene , sto bi rekao @sondek tektonske prirode :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Otprilike je to tako,sad da li je previse cisto ili sterilno nisam vršio analizu,a za svaki slucaj sam pio pivo :D Ostavljam mogućnost da se nekom baš tako sviđa.Nekima redovno legne MBL,vole to strogo i precizno,neko da ljulja- neko da žulja.Ja volim malo vise emocija,pa otud pomisao na lampe i gramofon.Oženiš šveđanku pa je odvedeš u Leskovac,za par meseci će da smekša pa da bude potaman...a komšije padaju u nesves'

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Na kraju, djavo dodje po svoje. Konacno sam zavrsio krug koji je zapocet pre jedno 7-8 godinama kupovinom Micro Utopije. 

Izvinjavam se Sondeku i ekipi, bio sam u nekom haosu, nisam imao vremena ni muziku da slusam, a ni da pisem, odgovaram. Bilo je tu jos par zvucnika iz Raidho ekipe, S2 i D1, tako da sam stvarno cuo sve sto sam zeleo.

20180505_204559.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Covek definitivno postane malo ogranicen sto se vise bavi ovom pasijom, pa tako neki I dalje ne mogu da skapiraju da univerzalni plejer moze da svira u rangu cd plejera pa cak I DAC-a u slicnom cenovnom rangu. Ja eto, posle svih zvucnika koji su prosli kroz moj system, neki I od 20k evra, ne mogu da shvatim da zvucnik od 2k evra moze da mi pricini, ako ne isto onda barem slicno zadovoljstvo. Male Gamut-e sam dobio kada I Diablo I sutnuo ih u cosak gde cucase do juce. I juce iz dosade, a posto je Diablo otisao, rekoh malo da ih povezem, I gle cuda. Na Pass-u, ovako neusvirani, sviraju  bolje nego Duke...MIslim da sam to vec napisao, ali Gamut, stvarno postena firma. 

GamuT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...