Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

14 sati ranije, 空也 said:

Bravo! :)

Hvala, videces ih uzivo. :)

13 sati ranije, trotter said:

Stvarno odlicno izgleda, svaka cast na izradi! Mozda si razmisljao i o namenskom osvetljenju za taj zid? Postave se strateski izvori svetla pod uglom u odnosu na objekat "isticanja" i to bi izgledalo mislim super u toj sobi i takvom ambijentu kad se pogase ostala svetla a takvo "stratesko" ostane aktivno u toku slusanja muzike.

Da li su ta vrata jedini ulaz/izlaz iz sobe? Nadam se da zivis sam pa nema mogucnosti da neko ulazi u sobu, desni zvucnik je na opasnoj distanci od vrata koja se, koliko vidim, otvaraju prema zvucniku?

 

Hvala Troteru. :) Imam vec jedno osvetljenje koje se moze usmeriti samo na taj deo, i ostaviti ostatak sobe u mraku, ali ja uvek muziku slusam u apsolutnom mraku, tako da bi to svetlo sluzilo samo za "poziranje".

Da, to je jedini ulazi u sobu, ali ne brini, naravno da imam granicnik koji ne dozvoljava vratima da pridju blizu zvucnika. To otezava ulazak u sobu debelim osobama, tako da je jos jedan razlog da ostanem fit. :)

14 sati ranije, siroma said:

Knjige niko ne tura kao difuzore?

A idealne su. Nejednakih dimenzije (ako nisu kupovane za gledanje- sabrana dela Perl Bak npr), materijal (papir) je je absorbent za razliku od drveta koji je difuzor. Još daju i intelektualni izgled prostoriji.

Gde je bre ta literatura za izučene škole? Kućne biblioteke? Nije valjda sve na Googletu?

Obzirom da su difuzija i apsorpcija dve totalno drugacije pojave, post je u najmanju ruku konfuzan. Ali kada smo vec kod knjiga ima par klipova po netu sa merenjem gde se vidi da knjige nemaju mnogo, ako ikakvog, uticaja na zvuk. Ali slazem se da se stice utisak, sa velikom policom punom knjiga, da je vlasnik istih nacitan, obrazovan, velicina... U danasnjem svetu gde je "obrazovanje" postala diskutabilna kategorija, i gde se te police-knjige kupuju djuture bas radi tog vizuellnog efekta, ja bas i nemam potrebu da sebi i drugima dokazujem ko sam i sta.

@sondek Hvala Sondek, vis' da si "trčao pred rudu". :)

Link to comment
Share on other sites

Predlog:

Naruci korektor napona od Edelinskog, samo proveri koja ti je snaga (A) potrebna.

Posle toga mozes od mene uzeti strujni filter probe radi. Filter je DIY i ima osnovni, po oktavama, za niske ucestalosti do oko 100000Hz i dodatni za visoke ucestalosti preko navedenih, za nize napone specijalno za digitaliju.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Čestitke za sistem sa željom da i sam imam takav... Šalim se, svaka čast... I sam sam sklon menjanju, izuzev ako se baš zaljubim u nešto... Jedino što je kod mene sve mnogo skromnije, ali ne žalim se dokle god se uživa u muzici...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
31 minuta ranije, williamwallace said:

Da, Nordost Blue Heaven, dobio ih na slusanje, posto su Usheri teske primadone, i po pitanju elektronike i kablova a i pozicije u sobi.

Svi su takvi ...

 

Nego sta te vise pali , keramicar Duke  ili ovaj dijamantski visokotonac ?  posebno me interesuje tvoj dozivlja srednjih i visokih ?

Imao sam prilike da slusam Duke 2 sa Bladom Thor ... meni je delovalo malo hladno i previse neutralno 

 

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, den!s said:

Čestitam! :-)

A onda bih te zamolio za jedno brzinsko poređenje ovih Ushera sa Be718…
Znam da se promenilo i dosta toga okolo, ali onako, iz ličnog ugla :-)

Hvala, lakse se dise! :)

Da, promenilo se okruzenje a i proslo je jedno godinu dana od kako sam poslednji put imao 718, tako da ne znam koliko ce biti merodavno. Prvo, nisam jos toliko ni cuo Mini Dancer-a 2, pa da bih imao neko, koliko toliko, konkretno misljenje. Od kako su dosli imamo "love&hate" odnos. Naime kada su stigli, po prvo prikljucivanju su svirali kao kante, i bio sam se opasno smorio. Samo sam izbacio GamuT M3 i na njihovo mesto ubacio Usher-e, dakle na istu poziciju u sobi, maltene 2m od zadnjeg zida. Ostatak sistema je bio GamuT Di150, AVM izvor, Siltech Ls110mkII zvucnicki, Shuniyate strujni i Argento Silver XLR, dakle sve top. To je sviralo kao mp3 preko tranzistora, bez basa, bez ikakve koherentnosti, sve u svemu uzas, sto je bilo za mene neverovatno obzirom da je GamuT di150 nesto najbolje sto sam uzeo za ovih poslednjh 10. godina, a obzirom da sam imao Mini Dancer-a One, ocekivao sam nesto slicno. Skinuvsi dzampere i zamenivshi ih srebrnom neotech neterminisanom zicom, sitaucija se malo poboljsala ali ni blizu onoga sto sam ocekivao. Izdrazao jos to popodne cini mi se i iskljucio ih, nisam mogao da slusam, i naravno brze bolje na oglase. Problem je sto sam navikao na zvuk GamuT na GamuT-a, ostatak sistema isti, sto je najbolji zvuk koji sam imao u sobi, pored Avalona na GAmuT-u, i sada svako vracanje na neki nizi novo mi je neizdrziv. Igrom slucaja se desi da mi covek koji je dosao da slusa moje lampe, ponudi neku kombinaciju za GAmuT-a Di150, i ja, obzirom sta se desilo sa Usher-ima, koje sam jurio poslednje dve godine i koje sam zeleo da zadrzim, ja pristanem i dobijem u zameni ponovo mog Cayin-a A-100T. I rekoh, hajde druga runda sa Usherima, vratim ih i nakacim na Cayina, i, puno bolje, bas, rezolucija, pozornica, i konacno visoki kao i na Kecu, a ne kao na tranzistoru. A da, promenio sam i kablazu, pa umesto srebra u Siltech-u, stavio posrebrene Nordoste, Blue Heaven i Heimdall interkonekt. Onda sam povezao i Wilsone, koji mi nikada nisu svirali nesto specijalno, cak sta vise. I na Cayin-u, po prvi put, konacno, i Wilsoni prosvirase, tacnije prodisase, posto su mi ovek bili tamni, priguseni, kao da ih nesto gusi, a sigurno nije bilo zbog nedostatka snage. Ali njihov bas mi je bilo nemoguce slusati, pa ih zato nikada i nisam nesto dugo slusao. Wilsone sam stavio na mesto Ushera, a nih samo gurnuo pozadi do zida. I posto su Wilsoni nemoguci za manevrisanje, a u zelji da cujem na tren Ushere, povezem ih tako "nabijene" uza zid, i ono kao, u je... Izmedju ostalog, konacno cuh taj "full range" zvucnik kakvih ga predstavljaju. Stavim moje lampe umesto Cayin-a, babuske, i klik, Usher prosvira otprilike onako kako sam ocekivao, zamisljao. U medjuvremenu se ocisti soba, Wilsoni odu za Jeff Rowland-a Continuum S2, GamuT M3 za Bowerse, a sinoc odose i Bowersi, i konacno sam sinoc se onako malo posvetio slusanju Usher-a. Iskreno, sviraju od dobrog, preko odlicnog do fantazije. Ono sto sada kvari utisak, i sto je bila jedina zamerka GamuT-GamuT postavci je kolicina i kontola basa. Diamond visokotonac je odlican, u rangu Accuton-a i Scan Speak-a, nijanse ih razdvajaju, na sta opet utice i elektronika i kablaza. Ako bih bio iskren, GamuT m3 mi je najbolje radio u sobi, ali ruku na srce on je jedini koji je dobio full tretman, sa najboljim kablovima, sa AVM-om kao izvorom i najboljim, za njega, pojacalom. On mi je definitivno bio najprirodniji i najprijatniji, Revelator, pogotovo sa strujnim filterom i, ili razdvojnim. Sve ostalo, da li su to Accuton Avaloni-Marteni, Usher Diamond-Berillyum ili Focal Titanum-Berillyum  su svirali u sistemima koji su imali slabe karike, i siguran sam da nisam izvukao maksimum iz njih. Naime, tek kada sam dobio GamuT-GamuT kombinaciju sam shvatio koliko su kablovi bitni, i da moj dugogodisnji stav da je zvucnik najbitnija stavka u sistemu je, u najmanju ruku, nedorecen, i da nije bas tako jednostavno. Moze se reci da zvnucnik mozda najvise ucestvuje u karakteru zvuka, ali u ozbiljnom, recimo hi-end sistemu, se ne moze izdvojiti kao najbitniji. Za hi-end sastave zaista vazi, iz mog iskustva, da je sistem jak koliko i njegova najslabija karika. Da skratim pricu, Usheri zahtevaju vreme, trud i strpljenje, ovi vise nego drugi Ushrei koje sam imao, i nadam se da cu ih ispostovati, sto bi se reklo. Ovaj protekli period me je, pored gore navedenog, naucio koliko je bitno upariti komponente, jer raspon greske uparivanja bukvalno ide od uzasa do fantazije, a da su obe komponente e nekim drugim sistemima svirale fantasticno. Elem, posle sinocnje seanse sa Usher-ima me veeeeoma svrbi onaj Jeff Rowland Continuum S2 koji sedi zapakovan u spavacoj,  koga sam, opet poucen iskustvom sa Di150, proglasio da nije par Usherim-a. Ali citajuci dosta po stranim forumuma o S2, gde se S2 hvali na sva usta, pogotovo u odnosu na prvobitni Continuum 500, i gde kazu, izmedju ostalog, da pojacalo nema agresivnosti ni u nagoverstaju i pored 400w snage, i da je onako, malo meksi i vuce na topliju stranu sto bi, cini mi se, Usher0ima itekako prijalo, a nadam se pregrst snage iskontrolisalo bas. Ne znam, nisam pametan, ali zasvrbelo, a tu je, mami me. Drugo, jedno vreme sam slusao Tiny Dancer-a One na Jeff Rowland-u 102s snagasu, povezanog direktno na Oppo i to je sviralo fenomenalno. Ali, sve je to bilo pre GamuT-GamuT sistema i obzirom da se moje uho naviklo sada na taj zvuk, tacnije taj nivo reprodukcije. Videcu, verovatno ce sutra ujutro da padne raspakivanje S2, i ja nekada da otvorim nesto po prvi put.

E sada da ti konacno odogovrim na pitanje. :) Iskreno, 718 mi nikada nije imao WOW faktor, ali uvek je bio dobar-odlican. Nikada mi nije mogao preci tu granicu, da kazem sebi "ufff". Za pocetak nije mogao da radi na lampama. Cak i sa Korato Anniversary mi je bas-mid bass bio malo "spor", u odnosu na npr. Utopije, nikada nisam mogao da dobijem tu brzinu, iako je isao dublje od istih. Berillyum mi je, kao i na Utopijama, u mnogo sluaceva bio previse ostar, dok DMD na Tiny Dancer One nikada. Pozornica nikada nije imala dubinu, opet, Utopija. Sve u svemu, opsti utisak, za mene, je da je 718 uvek bio dobar, ali me nikada nije raspamecivao. Naravno, opet da se ogradim, vrlo je moguce da nije svirao u svom punom svetlu, da li zbog sobe, elektronike, kablaze. Tiny Dancer One je doneo dublji i kontrolisaniji bas, i definitivno prijatnije visoke, sredina, manje vise slicna, jer ipak, isti drajver je u pitanju. E sad ovaj najnoviji Usher, cini mi se, moze da bude "fantazija" all the time, samo mu treba ugoditi, i videcu da li cu uspeti. Mozda mu Continuum bude "match made in heaven", ne znam. Ali ako sto rekoh na pocetku, tek treba da formiram neko valjano misljenje, zasnovano na vremenu provedenom sa istim, a obzirom na trenutnu situaciju i u zivotu i u sobi, mislim da bi oni trebali da ostanu. We shall see. :)

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, lalelala said:

Svi su takvi ...

 

Nego sta te vise pali , keramicar Duke  ili ovaj dijamantski visokotonac ?  posebno me interesuje tvoj dozivlja srednjih i visokih ?

Imao sam prilike da slusam Duke 2 sa Bladom Thor ... meni je delovalo malo hladno i previse neutralno 

 

Pozzz

Lale,

cini mi se da sam deo tvog pitanja odgovorio u prethodnom postu. Sto se tice sredine, ona je neprevazidjena na Avalonima, Indra-Opus , sto je i za ocekivati obzirom da imaju mid bass samo za to podrucje, ali da, na Accuton-u tu pobedjuje. Kod mene, na mojim lampama, keramicar Duke mkI je svirao fantazija i covek koji mi ih je prodao je pao na dupe kada ih je cuo kod mene na Rusu. I ja, mentol, sam ih prodao samo iz jednog razloga, pored prethodno pomenutog, a to je taj famozni Duke 2. I sada mi taj zvucnik najvise svrbi, pogotovo posle neslavnog pocetka sa dijamantima DVA, i razmisljam se da ih kupim nove, jer sam u fazonu da je to TO. Barem to ocekujem. Ali isto to sam ocekivao i od Ushera pa se zamalo obesio. E sada, Duke 1 je na 8 oma, Duka 2 je na 4, sto znaci da uopste ne mora da znaci da ce na mojim lampama dvojka svirati kao kec, barem sto se tice lakoce teranja. Jedini zvucnici koji mi nisu pravili problem sa basom, u mojoj  sobi, su Accuton based, tacnije Avaloni i Marten, i to mi je jako bitno. I bas me cudi da se nisi nesto odusevio sa Duke 2, ali ima tu dosata udela i Thor, koji je ok pojacalo, ali, po meni, Accutoni su fantazija na lampama. Hvala ti za taj info.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, williamwallace said:

Lale,

cini mi se da sam deo tvog pitanja odgovorio u prethodnom postu. Sto se tice sredine, ona je neprevazidjena na Avalonima, Indra-Opus , sto je i za ocekivati obzirom da imaju mid bass samo za to podrucje, ali da, na Accuton-u tu pobedjuje. Kod mene, na mojim lampama, keramicar Duke mkI je svirao fantazija i covek koji mi ih je prodao je pao na dupe kada ih je cuo kod mene na Rusu. I ja, mentol, sam ih prodao samo iz jednog razloga, pored prethodno pomenutog, a to je taj famozni Duke 2. I sada mi taj zvucnik najvise svrbi, pogotovo posle neslavnog pocetka sa dijamantima DVA, i razmisljam se da ih kupim nove, jer sam u fazonu da je to TO. Barem to ocekujem. Ali isto to sam ocekivao i od Ushera pa se zamalo obesio. E sada, Duke 1 je na 8 oma, Duka 2 je na 4, sto znaci da uopste ne mora da znaci da ce na mojim lampama dvojka svirati kao kec, barem sto se tice lakoce teranja. Jedini zvucnici koji mi nisu pravili problem sa basom, u mojoj  sobi, su Accuton based, tacnije Avaloni i Marten, i to mi je jako bitno. I bas me cudi da se nisi nesto odusevio sa Duke 2, ali ima tu dosata udela i Thor, koji je ok pojacalo, ali, po meni, Accutoni su fantazija na lampama. Hvala ti za taj info.

Duke 2 je zanimljiva kutija jer iako mala svira kao velika ... u toj postavci su zaneminili Django L i osim sto je "prdez" u basu nestao , sve ostalo je isto ili bolje osim jedne stvari ....znaci basa ima taman koliko treba i nesto je brzi nego kod Djanga , visoki su manje vise isti , srednji su malo cistiji ali primetno hladniji ...

Sigurno da im Blada nije legla , barem ne tako dobro kako bi se ocekivalo ali videcemo uskoro kako sviraju sa Devialet-om ...

Cini mi se da za vrhunske rezultate , keramici pasu lampe ili D klasa ...

Jel se secas kako je Jeff Rowland  radio sa keramikom ?

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, den!s said:

Hvala ti mnogo na detaljno iznesenom utisku i misljenju! To me zanimalo

:cheers

Nema na cemu, nadam se da je barem nesto imalo smisla. :)

 

1 sat ranije, lalelala said:

Duke 2 je zanimljiva kutija jer iako mala svira kao velika ... u toj postavci su zaneminili Django L i osim sto je "prdez" u basu nestao , sve ostalo je isto ili bolje ....znaci basa ima taman koliko treba i nesto je brzi nego kod Djanga , visoki su manje vise isti , srednji su malo cistiji ali primetno hladniji ...

Sigurno da im Blada nije legla , barem ne tako dobro kako bi se ocekivalo ali videcemo uskoro kako sviraju sa Devialet-om ...

Cini mi se da za vrhunske rezultate , keramici pasu lampe ili D klasa ...

Ti si bese imao neki snagas Jeff Rowland  u D klasi ? Jel se secas kako je to radilo sa keramikom ?

Pozzz

Pa ja sada imam verovatno jedan od najboljih primera implementacije D klase u integralcu, taj Continuum S2, a imao sam, onoma dok je jos Duke bio tu prvi Continuum. Ta kombinacija je svirala odlicno, ali sam se ja tada vec oprostio i od jednog i od drugog i nisam mogao da se prepustim tom sistemu, sto je unistilo taj neki subjektivno-objektivni dozivljaj. Imao sam i 102s ali cini mi se da ga nisam slusao na Martenima. E sad, Duke 2 je po neki recenzijama duplo bolji od originalnog Duka, a Continuum S2 je kud i kamo bolji od Continuuma 500, sto bi trebalo da znaci da ta kombinacija Duka 2+Continuum S2 bi trebala da bude "kraj price bez kraja", drugi deo. ;)

Ja sam Continuum-a uze pod racun od Sretenovica, i u fazonu sam da ga ne otvaram dok ili ako Duke 2 ne dodje, e sad ovaj Usher...

Link to comment
Share on other sites

Znam Goksi, druze, cini mi se da si se ti vise bio smorio od mene, mada i ja sam bio popizdeo. Sada sviraju odlicno na Rusu, i ono sto sam zaboravio da napisem kao razliku izmedju drugih Ushera, ovi sviraju fantazija na tiho. Par noci sam ih slusao, na jako tiho, posto imam lujsku za komsinicu, i tako lepo izbalansirana zvucna slika, da sam bas uzivao. Podsetili me na ProAc 3.5.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, williamwallace said:

…Berillyum mi je, kao i na Utopijama, u mnogo sluaceva bio previse ostar, dok DMD na Tiny Dancer One nikada. Pozornica nikada nije imala dubinu, opet, Utopija. Sve u svemu, opsti utisak, za mene, je da je 718 uvek bio dobar, ali me nikada nije raspamecivao. Naravno, opet da se ogradim, vrlo je moguce da nije svirao u svom punom svetlu, da li zbog sobe, elektronike, kablaze…

A na koje Utopije ovde misliš: Micro ili Mini?

Interesantno je da kod mene (u malom prostoru) Usheri Be718 uopšte nemaju problem sa visinom pozornice, dok što se tiče širine jedva sam uspeo da promenom pozicije dovedem u koliko toliko pristojno stanje. Ali ni traga od oštrine u visokotoncima!

Ali mnogo je drugačijih faktora okolo, pa je teško suditi. I vecinom sam ih upoređivao sa sličnom cenovnom klasom.

Hvala ti na trudu :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

Tu sam konkreno mislio na Utopije II, tacnije Dive i Micro Be, posto one prve, Micro Mini, nisu imale visokotonce od Berillyum-a. U slicnoj cenovnoj klasi tu Usher u vecini slucajeva pobedjuje, a ja ih sa razlogom svrstavam uvek sa zvucnicima koji su tri puta skuplji, Marten, GamuT, Utopije.

Nema na cemu, ziv bio! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...