Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

9 sati ranije, williamwallace said:

 Ja licno i dalje ne mogu da verujem da postoje ljudi koji daju za izvor 1500e i prikace ga na pojacalo od 300e i zvucnike od 400e, ali ima ih.

A druzis se sa ljudima koji imaju izvor od 10.000eur (doduse koji u sebi ima i dac i clock i preamp) a snagas od 1.200eur i zvucnike od recimo 1.800eur.:-)

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, williamwallace said:

Kao da sam ja pisao, ovaj drugi deo, a za prvi hvala. :) Kao sto rekoh, jos imam snage, volje, a i nisam pustio neku zenu da ste to rasturi, ima jos vremena.

Da ne otvaramo opet temu "prioriteta", barem ne ovde kod mene, ko je citao moju temu jasan mu je i moj stav, redosled, zvucnici, pojacalo, izvor, kablovi, i poslebna kategorija, ili iznad svega, prostorija i akustika. Iz teme se jasno vidi da moje misljenje formirano empirijskih, tokom godina. Nisam slusao druge, barem ne poslednjih godina, isao kod prijatelja da slusam sisteme i na osnovu toga formirao misljenje, vec sve kao ludak dovlacio kuci i ziveo sa istim. Shvatam odakle dolaze i druga misljenja, ni moje nije pravo, ali valjda smo shavtili da u ovom hobiju nema onih koji su upravu, svi smo i niko nije. Ja licno i dalje ne mogu da verujem da postoje ljudi koji daju za izvor 1500e i prikace ga na pojacalo od 300e i zvucnike od 400e, ali ima ih.

Ne mogu odolit ? :) . Iako si me na moj afirmativni post za tebe "poklopio" ipak ću Te upitat , obzirom da si solventan zašto ne uzmeš "majstora" za akustiku prostorije pa Ti on lijepo izmjeri prostor , akustički ga tretira itd. E sad kad imaš akustički riješen prostor onda možeš tražiti "sveti gral " ? :);)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, black coffe said:

Ne mogu odolit ? :) .

Ne brini, kao sto vidis, mnogi ne mogu. ;)

Upravu si, ali postoji jedan problem. Moja soba ni po dimenzijama ni po obliku nije ni blizu idealne slusaonice, a postoji jedna izreka kod nas u Srbiji "ne pravi od babe devojku". Sto se same akustike tice, dovoljno sam se potrudio da ja mislim da je akusticki dobra i da ce dozvoliti sistemu da svira priblizno svom maksimumu. Zvucnike i pojacala mogu da menjam, sobu ne. :)

Pisao sam vec o tome, san mi je da jednoga dana napravim perfektnu sobu za slusanje, idealnih dimenzija, bez paralelnih zidova, tretiranu... Do tada, necu se dalje opterecivati stvarima koje ne mogu da kontrolisem, jer ovaj hobi vrlo lako predje iz uzivanja u ludilo. ;)

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Zexx said:

Pa, nije zadovoljan, rekao bih, eno ga u oglasu... ;-)

AHahahahahah, sta, nema prikacene fotografije oglasa, tog krucijalnog dokaza u ovom sudjenju? :)  Pa ne ne, morate to malo ozbiljnije kolega, kao Vas prethodnik. ;) 

Kanta jedna neopevana, jedva cekam da ga se otarasim, i nekom uvalim. Verovatno zato, sto je kanta, je jedini Continuum koji se sada prodaje u Evropi. Srecom pa je tu hifi forum gde mogu dobro da ga izreklamiram, posto niko nikada cuo nije za isti, obzirom da ga je pravio "Zika" iz Velikog Gradista...

16 sati ranije, rokijana said:

Pozdrav!

Koliko si zadovoljan continuum -om , i sa kojim pojacalom bi mogao da ga uporediš ?

Pozdrav Rokijana,

iskreno, ni sa jednim. Naime, u celu pricu Indra+Continuum sam usao totalno neplanirano i poprilicno iskocio iz mog "idealnog budzeta", jer samo meni debilu moze da se desi da kada prodajem auto covek mi se javi i ponudi zvucnike u zamenu. i naravno, ja zavisnik pristanem. Sto je najsmesnije, sve vreme dok smo zavrsavali papire za automobil, covek mi prica kako, "eto", on je lud sto daje zvucnike za auto. :D Verovatno jos nisu izmislili naziv za moje stanje.

Elem, posto sam u par navrata prodavao zvucnike a da nisam uspeo da im prethodno obezbedim odgovarajuce pojacalo, nisam zeleo da to uradim i sa Indrom, pa zam zato zagrizao i za Jeff-a, a i na nagovor bivseg vlasnika po kome je to "match made in heaven". I zaista, kada se pogledaju fotke sa nekih ozbiljnih sajmova, to i jeste bila jedna od kombinacija, Indra na Continuum-u. Jos jedan razlog zasto sam ga uzeo je to sto kada sam imao Ascendant-a i kada sam ga povezao na moje lampe, to je sviralo uzasno, a isti taj Ascendant na Bokijevom malo Jeff-u je svirao puno puno bolje. Ali Indra nema puno veze za Ascendant-om, prevenstveno zbog Accuton-a. Sto se samog Continuum-a tice, ono sto je ocigledno na prvo slusanje je snaga, lakoca sa kojom kontrolise Indre, i pozornica, dubina, koja u velikoj meri dolazi do izrazaja zbog jako skupog internog napajanja koje su ugradili u pojacalo, i iz koga zvuk dolazi iz potpunog mraka. Ceo setup je zaista najbolje sto sam imao u sobi, i onaj "odjek", ta prirodnost trajanja odredjenog zvuka, tona, je nesto sto sam prvi put cuo, u tom sistemu. Sad, da sam ga poredio sa drugm integralcima, nisam. Prvo sledece ispod, tranzistorsko, sto sam imao je Korato Anniversary, koji sam prodao jos pre skoro dve godine, i koje je sviralo na nekim drugom zvucnicima, tako da bi bilo glupo da pricam o nekom poredjenju.

E sad, na nagovor prijatelja, kod koga su Indre i zavrsile, sam ih povezao na moje lampe. Da, izgubila se dinamika i kontrola basa, i naravno onaj "mrak", ali visoki su dosli jos vise do izrazaja, i ne na ustrb sredine, koja je kod Indri fenomenalna. A sa druge strane, posto imam i Usher Diamond zvucnike, poredjenjem Continuum-a i lampi, tu je sve bilo na strani Continuum-a, i Usher je zasvirao u... Dva najbolja visokotonca koja sam za sada slusao su Accutonov i ovaj dijamant iz Usher-a, bolji od Utopijinih, obicnih i Be, bolji od Scan Speak-ovog Revelatora,Dynaudijevog, pomozi mi Suco,  Esotar², stim sto za prvi trebaju lampe, pokazalo se i u jos dva slucaja sa jos dva zvunika, a za Dajmond, cini mi se, dobar i jak tranzistorac. Mada, poredjenja radi, mada ne znam koliko je relevantno, kada sam uzeo Ushere, Dajmonde, ne Be, jos uvek sam imao Korato, i birao sam izmedju njega i mojih lampi, i u tom trenutku bolje su mi svirale lampe. Znam, kontradiktorno u odnosu na prethodno napisano, ali u tom trenutku mi je takav utisak ostao.  

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, williamwallace said:

AHahahahahah, sta, nema prikacene fotografije oglasa, tog krucijalnog dokaza u ovom sudjenju? :)  Pa ne ne, morate to malo ozbiljnije kolega, kao Vas prethodnik. ;) 

Kanta jedna neopevana, jedva cekam da ga se otarasim, i nekom uvalim. Verovatno zato, sto je kanta, je jedini Continuum koji se sada prodaje u Evropi. Srecom pa je tu hifi forum gde mogu dobro da ga izreklamiram, posto niko nikada cuo nije za isti, obzirom da ga je pravio "Zika" iz Velikog Gradista...

Hahaha, nisam ni sumnjao da ćeš shvatiti moje peckanje onako kako treba, inače ne bih ni pomislio da napišem bilo šta. ;-) Razumem ja tu boles' potpuno, a uverio se čak i lično jednom prilikom kad sam slušao nekog Proaca kod tebe... Samo ti druže uživaj u svojim igračkama i nastavi potragu za svetim gralom, lepo tebi, a lepo i nama, jer to drži ovu zanimljivu temu i dalje živom. :-D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zexx said:

Hahaha, nisam ni sumnjao da ćeš shvatiti moje peckanje onako kako treba, inače ne bih ni pomislio da napišem bilo šta. ;-) Razumem ja tu boles' potpuno, a uverio se čak i lično jednom prilikom kad sam slušao nekog Proaca kod tebe... Samo ti druže uživaj u svojim igračkama i nastavi potragu za svetim gralom, lepo tebi, a lepo i nama, jer to drži ovu zanimljivu temu i dalje živom. :-D

Pa kako te nije sramota, pustio sam te u moju pecinu, ugostio te, ti naravno biio samo da "gledas" i jos me sada peckas. Sram te bilo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Tema je pravi high end audio triller.Iskreno uzivam citajući svaki put kad ima nesto novo i samo napred,jos puno odlicnih sprava ti zelim u 2016.! I ,mada je suvisno reći, ne obraćaj pažnju na "ometanje signala",onih sto vole da gledaju tuđa posla umesto da kažu iskreno "i tata bi sine". Cheers! :cheers

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, sondek said:

Tema je pravi high end audio triller.Iskreno uzivam citajući svaki put kad ima nesto novo i samo napred,jos puno odlicnih sprava ti zelim u 2016.! I ,mada je suvisno reći, ne obraćaj pažnju na "ometanje signala",onih sto vole da gledaju tuđa posla umesto da kažu iskreno "i tata bi sine". Cheers! :cheers

Hvala puno, takodje sve najbolje u Novoj godini, ziveli! :) I ne brini, jedan post, poput tvog, anulira ionako mizerni negativni efekat ovih "ometaca", sta vise, zabavni su mi, jer ti postovi najvise govore o njima samima. Postoje ljudi pcele i ljudi muve. :)

Nadam se da cu uspeti da se ove godine docepam tog Djavola, i iako znam da ce imati onaj "specificni" Focal-ov bas, moram da ga imam,. :)  jer i dalje pamtim ono "wow" jos od Mini Utopije. Mada, pri kraju godine mi je naleteo jedan bookself, totalno neplanirano i oduvao me, ali o tome cu kada se rascisti malo guzva. Stay tuned! :)

Hvala jos jednom, ulepsao si mi dan.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, williamwallace said:

AHahahahahah, sta, nema prikacene fotografije oglasa, tog krucijalnog dokaza u ovom sudjenju? :)  Pa ne ne, morate to malo ozbiljnije kolega, kao Vas prethodnik. ;) 

Kanta jedna neopevana, jedva cekam da ga se otarasim, i nekom uvalim. Verovatno zato, sto je kanta, je jedini Continuum koji se sada prodaje u Evropi. Srecom pa je tu hifi forum gde mogu dobro da ga izreklamiram, posto niko nikada cuo nije za isti, obzirom da ga je pravio "Zika" iz Velikog Gradista...

Pozdrav Rokijana,

iskreno, ni sa jednim. Naime, u celu pricu Indra+Continuum sam usao totalno neplanirano i poprilicno iskocio iz mog "idealnog budzeta", jer samo meni debilu moze da se desi da kada prodajem auto covek mi se javi i ponudi zvucnike u zamenu. i naravno, ja zavisnik pristanem. Sto je najsmesnije, sve vreme dok smo zavrsavali papire za automobil, covek mi prica kako, "eto", on je lud sto daje zvucnike za auto. :D Verovatno jos nisu izmislili naziv za moje stanje.

Elem, posto sam u par navrata prodavao zvucnike a da nisam uspeo da im prethodno obezbedim odgovarajuce pojacalo, nisam zeleo da to uradim i sa Indrom, pa zam zato zagrizao i za Jeff-a, a i na nagovor bivseg vlasnika po kome je to "match made in heaven". I zaista, kada se pogledaju fotke sa nekih ozbiljnih sajmova, to i jeste bila jedna od kombinacija, Indra na Continuum-u. Jos jedan razlog zasto sam ga uzeo je to sto kada sam imao Ascendant-a i kada sam ga povezao na moje lampe, to je sviralo uzasno, a isti taj Ascendant na Bokijevom malo Jeff-u je svirao puno puno bolje. Ali Indra nema puno veze za Ascendant-om, prevenstveno zbog Accuton-a. Sto se samog Continuum-a tice, ono sto je ocigledno na prvo slusanje je snaga, lakoca sa kojom kontrolise Indre, i pozornica, dubina, koja u velikoj meri dolazi do izrazaja zbog jako skupog internog napajanja koje su ugradili u pojacalo, i iz koga zvuk dolazi iz potpunog mraka. Ceo setup je zaista najbolje sto sam imao u sobi, i onaj "odjek", ta prirodnost trajanja odredjenog zvuka, tona, je nesto sto sam prvi put cuo, u tom sistemu. Sad, da sam ga poredio sa drugm integralcima, nisam. Prvo sledece ispod, tranzistorsko, sto sam imao je Korato Anniversary, koji sam prodao jos pre skoro dve godine, i koje je sviralo na nekim drugom zvucnicima, tako da bi bilo glupo da pricam o nekom poredjenju.

E sad, na nagovor prijatelja, kod koga su Indre i zavrsile, sam ih povezao na moje lampe. Da, izgubila se dinamika i kontrola basa, i naravno onaj "mrak", ali visoki su dosli jos vise do izrazaja, i ne na ustrb sredine, koja je kod Indri fenomenalna. A sa druge strane, posto imam i Usher Diamond zvucnike, poredjenjem Continuum-a i lampi, tu je sve bilo na strani Continuum-a, i Usher je zasvirao u... Dva najbolja visokotonca koja sam za sada slusao su Accutonov i ovaj dijamant iz Usher-a, bolji od Utopijinih, obicnih i Be, bolji od Scan Speak-ovog Revelatora,Dynaudijevog, pomozi mi Suco,  Esotar², stim sto za prvi trebaju lampe, pokazalo se i u jos dva slucaja sa jos dva zvunika, a za Dajmond, cini mi se, dobar i jak tranzistorac. Mada, poredjenja radi, mada ne znam koliko je relevantno, kada sam uzeo Ushere, Dajmonde, ne Be, jos uvek sam imao Korato, i birao sam izmedju njega i mojih lampi, i u tom trenutku bolje su mi svirale lampe. Znam, kontradiktorno u odnosu na prethodno napisano, ali u tom trenutku mi je takav utisak ostao.  

Veliko hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Pretpostavljam da Jeff bolje radi od lampasa cim si ga "skrajnuo" sa police? I jel Marten nadsvirao Avalone?

Inace jedna od kvalitetnih tema, gde zaista neko ko je slusao vrhunske uredjaje,moze da napravi paralelu i uporedi. Koliko god bio subjektivan, ipak mozes da izneses kvalitetnu analizu i das misljenje jer se to vise ceni nego "iskustva" drugih koji uredjaje nisu ni videli a kamoli slusali iste. A daju sebi za pravo da komentarisu. Hvala na iskustvima i nesebicnosti koju si pokazao. Nadam se da ces uzivati u hobiju i dalje i da ces naci sveti gral.

Link to comment
Share on other sites

Vukasine, hvala puno na srdacnoj poruci.

Sto se lampi i Jeff-a tice, iskreno, lampe su prvenstveno smaknute zbog "vremenskih uslova", jer ko ce "da ih pali na ovu vrucinu". Licno preferiram zvuk Martena na lampama, mada i sa Jeff-om rade fantasticno. Jeff, obzirom na snagu, vrhunski kontolise bas, sto posle utice na celokupnu zvucnu sliku, ali rado pravim taj kompromis u odnosu na lepotu visokih na lampama. Da, malo fali dinamike, ali svakako ima vise magije sa mojim lampama. Continuum je vruhunsko pojacalo, ali i dalje se vodim onim mojim "oko 5k evra", a sa Jeff-om u sistemu to je daleko premaseno, a iskreno, za moju sobu mi ne treba 2x500w. Pokazalo se, kod mene, da filozofija "sto vise snage to bolje" nije pravilo, pogotovo kada su bookself kutije u pitanju koje preferiram, prvenstveno zbog prostora. Zao mi je sto nisam kutije poput Gamut M'inent M3 cuo sa Jeff-om, jer je to zvucnik koji definitivno zahteva puno snage, ili npr. Focal Mini Utopiju sa sadasnjim lampama. Ali sta je tu je, nemoguce je probati sve, pa tako i moja iskustva, koliko god pokusavao da budem objektivan, treba uzimati sa dozom rezereve, vece ili manje, jer uvek je pitanje prostora u kome se nesto slusa, sa kojim pojacalom, kojim izvorom, kablovima, kvalitetom struje... Kako moja tako i misljenja ostalih, a slazem se da mnogi daju sebi za pravo da budu "objektivni", svesno ili nesvesno. 

Sto se Martena i Avalona tice, tacnije Indri i Duka, uh... Kada sam imao Indre, svirale su na Jeffu i preko XLR-a vezan na Oppo-a, i to je bio definitivno najbolji zvuk koji sam imao u sobi, sto je bilo i za ocekivati obzirom na cenu. NIsam nikada mogao da u potpunosti uzivam u tom sistemu, jer znam da mi je zivotna ustedjevina u istom, i pozeleo sam, tj. znao sam da moze da se dobije jako blizu tog zvuka iz bookself zvucnika, opet, ozbirom na moju sobu. I to je definitivno Duke. Imao sam ih uporedo, i razlika, za mene, nije vredna tog novca, tj. razlika je ona bez koje mogu da zivim. Sto se tice Avalona koji i dalje imam, Opusa, iskreno, Duke, u mojoj sobi, svira bolje! Siguran sam da bi se u vecoj prostoriji  razlike povecale, smanjile u korist Avalona, ali to me ne interesuje, jos ne planiram da se selim. :) Sve u svemu, uspeo sam da cujem "nesto najbolje" i onda za puno manje novca da dobijem zvuk koji je jako jako blziu tog "najboljeg". I to je tacno ta neka granica, tu oko pet, gde se moze napraviti super sistem, koji da bi se nadsvirao mora da se ulozi tri puta vise novca, za tih nekih "osetnih" "10%". Naravno sve ovo pricam za manje sobe i za polovnu robu. Ja mogu da zivim, sada kada sam ih cuo, bez tih "10%", sto je bila poenta cele price. Mada nekom je tih 10% nebo i zemlja, meni ne, i sada, tj. za sada, a tacnije kada rasprodam sve sto se nagomilalo ovih godina, moci cu da uzivam u mom svetom gralu "za oko pet". :)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom u dosta stvari. I to, sto si shvatio da do neke cifre treba ici i znati kada stati jer previse novca se ulaze a dobija se minimalno. Koliko sam razumeo definitivno u tvojoj sobi najbolje leze male kutije i nema potrebe za velikim kutijama. Jos uvek pamtim zvuk maloj ushera mini diamond i to mi se bas svidjalo. Jeffa nisam slusao ali lampas je zvucao jako dobro. Za taj novac tesko sta moze bolje.

Link to comment
Share on other sites

Bio danas da čujem sistem. Prvenstveno zbog Marten Duke zvučnika. Amp Jeff, i OPPO player.

Sjajan mali dvosistemac. Zvučna slika izbalansirana duž opsega, ništa ne odskače. A detalja i mikro_detalja u izobilju. Odavno želim da pravim zvučnike sa Accutom zv. jedinicama, ali su mi cenom još nedostupni. A prvi overview su naravno datasheets proizođača. Na merenjima izgledaju sjajno, i gle čuda, takva je situacija i kod slušanja. Heil to Accuton i Klippel koji su u saradnji i zajedno uradili ove serije zv. jedinica, a skoro su izbacili novu još bolju CELL seriju.

Naravno i Marten ima zasluga za kutiju i skretnicu, gde je sve odlično dovedeno u balans. 

OPPO osim što odlično svira ima vrlo komforno upravljanje preko mobilne aplikacije. Će nabavim kada porastem.

Prošetali smo sve muzičke žanrove, jer lično smatram da dobar zvučnik mora sve dobro da svira, bez obzira da li je u pitanju klasika, jazz, rock, ili proletanje aviona i lajanje pasa kod Rogera Watersa. Ni na maloj većoj glasnoći zvučnici ne gube savršen balans duž opsega. Cela zvučna slika je ista kao i na manjoj glasnoći. Prostor i scena odlični.

Po strani je stajalo besno (ali BAŠ) cevno pojačalo (bez imena, ručni rad) za čije pomeranje treba dizalica. 2x babuške (mislim 211/845) po kanalu, 2x30W. Nadam se da ću i to imati prilike jednom da čujem.

Hvala W.W.  

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2016 at 20:24, williamwallace said:

Ovih dana, audio nirvana, Marten Heritage Duke na Jeff Rowland-u a sa Oppo-a. 

step0000.jpg

W.W. Sistem je čista desetka! Sigurno, da i zvuči odlično!

Volim da pratim, ovu tvoju temu. Svaki put, prijatno iznenadiš sa novitetima.

Drago mi je da uživaš u slušanju muzike u ovim vrelim danima!

Pozdrav sa Mallorce!

Link to comment
Share on other sites

On 7.7.2016. at 22:18, BokiTokiVoki said:

Bio danas da čujem sistem. Prvenstveno zbog Marten Duke zvučnika. Amp Jeff, i OPPO player.

Sjajan mali dvosistemac. Zvučna slika izbalansirana duž opsega, ništa ne odskače. A detalja i mikro_detalja u izobilju. Odavno želim da pravim zvučnike sa Accutom zv. jedinicama, ali su mi cenom još nedostupni. A prvi overview su naravno datasheets proizođača. Na merenjima izgledaju sjajno, i gle čuda, takva je situacija i kod slušanja. Heil to Accuton i Klippel koji su u saradnji i zajedno uradili ove serije zv. jedinica, a skoro su izbacili novu još bolju CELL seriju.

Naravno i Marten ima zasluga za kutiju i skretnicu, gde je sve odlično dovedeno u balans. 

OPPO osim što odlično svira ima vrlo komforno upravljanje preko mobilne aplikacije. Će nabavim kada porastem.

Prošetali smo sve muzičke žanrove, jer lično smatram da dobar zvučnik mora sve dobro da svira, bez obzira da li je u pitanju klasika, jazz, rock, ili proletanje aviona i lajanje pasa kod Rogera Watersa. Ni na maloj većoj glasnoći zvučnici ne gube savršen balans duž opsega. Cela zvučna slika je ista kao i na manjoj glasnoći. Prostor i scena odlični.

Po strani je stajalo besno (ali BAŠ) cevno pojačalo (bez imena, ručni rad) za čije pomeranje treba dizalica. 2x babuške (mislim 211/845) po kanalu, 2x30W. Nadam se da ću i to imati prilike jednom da čujem.

Hvala W.W.  

Boki, "babuska" je obicno 6c33c ili 6c33s...211 i 845 su sasvim neke druge zverke...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...