Jump to content


The Neverending story


williamwallace

Recommended Posts

Mozemo da se menjamo uz doplatu. E, a sad ciju... ;-)

 

:smile: Moramo malo da se zezamo, jer koliko vidim za sada svi normalno iznesu svoje misljenje i niko nikog ne pljuje zbog toga. Cudo za ovaj forum!

Ne buudi dileju u meni. :) Da imam novca, imao bih svaki od tih zvucnika za koje ja mislim da su nesto posebno, pa malo jedan, malo drugi, malo treci...To je za sada vec 3-4 zvucnika, za deset godina ce ih biti 10-15... :)

Cilj mi je da postanem hi-fi celebrity i da moja tema u ovom podforumu bude najcitanija. :D

Link to comment
Share on other sites

Зезам Ñе на конто тога што је једино Оппо напљуван и изгледа Ñамо њему није меÑто у ÑиÑтему. Овако Ñе ноÑи Ñа ''конкуренцијом''... мада и боље што није 105... треба оÑтави оÑтале у прашини. :)

Link to comment
Share on other sites

Milovane ovo je moja tema, o mom sistemu, i ja sam Vas zamolio da prenesete Vas iskustvo, a i ustanovili smo da za asada uz par vanica jos niko nikoga ne pljuje. Kao sto ste videli, procitali, ja sam prvi taj deo price olako zavrsio, i iako se ne opterecujem, voleo bih da znam Vase misljenje, pa ako mozete da napisete koju, da Vam ne oduzima mnogo vremena, posto koliko razumem ste vec pisali na drugim temama.

Link to comment
Share on other sites

Ðа једном Ñтраном форуму читао Ñам тему "B&W Club". ДоÑта њих има Oppo 105, Classe & Diamond комбо. Занимљиво... :)

УмеÑто иконе (не Ñлаве крÑну Ñлаву) на зиду им Ñлика неког лика Ñа измазаном плавом фацом...

Link to comment
Share on other sites

A jel sluÅ¡a neko od Vas ....kako se ono kaže?    na vrh mi jezika :) ........MUZIKU :listen

Bas sada razmislajm o tome i odoh, sviraju mi Avaloni u pozadini a ja ovde kuckam celo popodne, odoh, do sutra u 7:00, sa posla... :)

 

Ðа једном Ñтраном форуму читао Ñам тему "B&W Club". ДоÑта њих има Oppo 105, Classe & Diamond комбо. Занимљиво... :)

УмеÑто иконе (не Ñлаве крÑну Ñлаву) на зиду им Ñлика неког лика Ñа измазаном плавом фацом...

Ahaha, samo ti potpaljuj vatru. ;) Ali stvarno mi nije jasno kako niko nije pokusao da ih uveze, ima ih u Sloveniji sada i u Hrvatskoj, a kod nas niko ni da zucne o njima... Steta. Odoh stvarno da slusam muziku.

Link to comment
Share on other sites

ne, mora da si me za njih pobrkao sa nekim...koristim druge stvari, bolje i mnogo skuplje, ali ne bih otvarao pandorinu kutiju jer znamo kako takve price zavrsavaju

ne nisam pobrkao. citao sam http://www.diyaudio.rs/topic/6233-neverovatan-diy-strujni-kabel/ po kome sam i sam pravio kablove za svoje uredjaje.

a pitanje je bilo da li si ikada koristio replike konektora, i ako jesi, kakvi su? jer sam pomislo da bih mogao da zamenim postojece (obicne domace) replikama, u cilju poboljsanja zvuka.

veoma cenim tvoje misljenje pa sam kao padobranac uskocio u temu.

iz tvog posta vidim da ih nisi koristio, tako da ne moramo vise o tome. uzivajmo u ostalim postovima.

svako dobro

Link to comment
Share on other sites

Milovane ovo je moja tema, o mom sistemu, i ja sam Vas zamolio da prenesete Vas iskustvo, a i ustanovili smo da za asada uz par vanica jos niko nikoga ne pljuje. Kao sto ste videli, procitali, ja sam prvi taj deo price olako zavrsio, i iako se ne opterecujem, voleo bih da znam Vase misljenje, pa ako mozete da napisete koju, da Vam ne oduzima mnogo vremena, posto koliko razumem ste vec pisali na drugim temama.

iskreno, nije mi bila namera pisati o tome, jer nazalost uvek ima neki mudroser koji to navede u sprdnju, sto iz neznanja, zlobe, ljubomore, ili kojecega vec, ali ovo je pozitivna tema posle duze vremena a i ti si po ovom ok momak, izgleda da nisi klasican preprodavac nego kao i mi - trazis sveti gral...neko ga valjda i nadje.

Inace, prava osoba za pricu o kablovima ti je Zoran - FTA, ja mogu samo preneti svoje skromno iskustvo...

Ovako, kao i vecina, poceo sam sa Lapp kablom. Ako pucas na vise, ne gubi vreme, guraj pijacne dok ne nabavis prave. Za jeftinije niskobudzetne sisteme su dobri. Ovim ne zelim da uvredim imaoce istih, jos su kod mene 3para, ovo je moje iskustvo sa istim, u mom okruzenju. Posle exp. sa raznim domacim i uvoznim zicama - licnasti bakar presek 1-4 mm kv., posrebrena militaryry  licnasta zica iste debljine, puna Cu zica 0,5 - 2 mm kv., uvidjam da je tada kilometar od svih ta military zica 2.5 mm., bilo ravna, bilo kao pletenica. Ona je vrlo jeftina na Take five audio, i tu je svaka licna kupana u srebru dok u partsconnexionu je ceo kabel umocen u srebro i unutrasnje licne su bakar bez srebra, barem takvu saqm ja dobio u par navrata...Da ubrzam, to me drzalo 1 god., shvacam da zica mora biti vrlo kvalitetna, a to je UPOCC ili PCOCC bakar ili OCC srebro. Sve to je kupljeno na metar, svira vec par godina, ne menja se, eventualno se sa njim nesto exp. Prvo je uzeta zidna uticnica : Maestro, firma Cruse First Audio, ima o njoj na netu, forumima, audiogon-u...bakar, kriogenizacija u usa. Potom utikac Furutech ft 25 gold, upocc Cu pozlata, obe amer. tip jer u usa nema schuko. Strujna letva- komad savijenog Al u kutiju i na njoj Furutech gold uticnice. Na kablovima furutech fi 11 gold  jedan a svi ostali za nas nepoznata firma : IeGO. Pogledaj na netu sta je to. Utikac od upocc bakra prevucen zlatom, srebrom ili paladijumom u nekoliko slojeva. Bolje od furuteca. Vidi posto je takav furutec. Te quaide koje si uzeo su pozlaceno Fe, i naravno za cenu koju kostaju su naj kupovina, ali u ozbiljnom sistemu nemaju sta da traze. Kablovi - prvo kupljen Furutech fp alpha 3, po inf. od preko najbolji postojeci diy kabel na metar. Svira dve klase bolje od military kabla, lapp nije za poredjenje. Doneo detalje,rezoluciju, prirodnost vokala, akust. instr. Djavo ne da mira, posle njega uzet tek izasao Acrolink 7N - P 4030 2, to je shok za mene, nije upocc, nadsvirao furutech u svemu, ima sve, jednostavno lakoca prezentacije, muzika svuda kao da je slojevita...ne mogu to opisati, japanci su stvarno otkaceni.Ako kupis uradjen onda je cena da se onesvestis..Oba tako rade na ampu. Na

preampu nikako, a na cd-u nista posebno. Na Cd- u najbolje je radio upleteni 4 zice- to radi i XLO, faza 2, nula 1 upocc licnasti kabel 1,5mm. Uzemljenje je 4-a zica nasa od 30din metar. Interesantno, na preampu ECC82 + 2X ECC 83, tri nedelje sam isprobao sve moguce,oba skupa kabla su mu naduvavala basove,  i nista nije radilo kao fabricka zica 3x 0,75 mm. Najbolje je zvucao upleteni upocc, imao tisinu izmedju nota, ali nema krajnje visoke...Inace originalni kabel mu je jako tanak,obican bakar ali dug 2m. Ne znam zasto najbolje zvuci, mozda znaju elektronicari. Interconekti - prvo Chord chameleon, potisnuo ga duelund Ag licna sa eichman bullet konektorima a on je kapitulirao posle OCC srebrne licne sa konektorima od 50din, a kad su dosli srebrni wirewold, tu je kraj price...da vise ne smaram, to je deo price koja traje 3g, ne zameri,o topologiji interkonekta za sada ne bih, za istu mi je trebalo 2.5g, uostalom gotovo svaka dobro svira

Link to comment
Share on other sites

Oyaide replika nije ni prici Sonarquest-u (replika japanskog Sonara)....tek kada uzmes uticnice u ruke I vidis tezinu I kvalitet  sve ti je jasno...cak sam isao do toga da sam sekao testerom kontakte od bakra debljine 3-4mm da proverim da li se radi o bakru ili pobakrenoj leguri.

Za taj novac koliko kostaju uticnice su vrh.

I ovaj put se zaahvaljujem @ Denisu na nesebicnoj pomoci pri nabavci istih :wave2

Link to comment
Share on other sites

Djavo ne da mira, posle njega uzet tek izasao Acrolink 7N - P 4030 2, to je shok za mene, nije upocc, nadsvirao furutech u svemu, ima sve, jednostavno lakoca prezentacije, muzika svuda kao da je slojevita...ne mogu to opisati, japanci su stvarno otkaceni.Ako kupis uradjen onda je cena da se onesvestis..Oba tako rade na ampu. Na

preampu nikako, a na cd-u nista posebno...a kad su dosli srebrni wirewold, tu je kraj price...

Milovane, ako sam dobro razumeo za ovaj Acrolink govorite u varijanti diy kabla, koja je cena po metru i gde ste ga kupili?

Hvala unapred na odgovoru, pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Milovane, ako sam dobro razumeo za ovaj Acrolink govorite u varijanti diy kabla, koja je cena po metru i gde ste ga kupili?

Hvala unapred na odgovoru, pozdrav!

pa, pored tvojih dobrih sprava trebao si i ranije o ovom da razmisljas...nema ga na puno adresa, koliko znam samo na : Cable company, tu je skuplji i skupa postarina. I na VH Audio kod Chris VenHausa, extra lik, njegov sajt obavezno preci radi pravih diy inf. Tip ima sve, od jeftinog do ezoterije, daje zlata vredne savete, pravi V-cap, jedan od dva ( pored duelunda) najbolja konda na planeti, itd...Tamo sam narucio i brzo je stiglo, bez carine, zamolis da nepise cenu i ne salje fakturu u paketu. I ako moze da nije slanje Fedex-om, ova ispostava u Bg odmah trazi na netu i salje na carinu, a Usps posiljke nikad dosad...Eto, to je to

Link to comment
Share on other sites

Ово је кућни биоÑкоп! :)   

 

Sedam ujutro, drzavno posao...

Vlado, ne troluj mi temu sa ovom B&W zvucnicima, na njih gledam kao na Primare. To su zvucnici u koje sam se najvise razocarao u ovoj novoj sobi, a 805N je zvucnik koji je najkrace svirao u mom sistem, i to, dobio sam ga u 14:30, skidao sam ga vec negde oko 18h. Jedini zvucnik sa spiska zbog koga sam pozeleo da ne slusam vise muziku. I kada pomislim na njih, uvek se setim sta je Jamo uradio NT-u, i odzvanjaju mi reci, Tomketa cini mi se, posto su oni tamo u Koratu jedini cija imena znam jer mi je Korato blizu posla, kada sam ih '99 zvao, onako mlad, glup "a smatram da si i dodjos", da pitam da li drze Jamo zvucnike i on koji onako, jedva se suzdrzava, odgovara, citiram:"Ne drzimo neozbiljne zvucnike." :) Definitivno ne treba da upoznamo sve nase "heroje iz detinjstva", sa 805N mi se desilo isto sto bi mi se verovatno desilo da mi neko da Lamborghini Countach, ciji poster je svako od nas rodjen krajem sedamdesetih imao u nekom trenutku u sobi, gde bih posle 5 minuta shvatio da sam u podmornici u kojoj samo mozes pravo da ides i ne daj Boze da treba negde da skrenes. Iskreno se nadam, a znam da i pored svog razocaranja cu morati da to i sam probam, da je novi 805 Diamond za stari 805 Nautilus isto sto i novi Huracan za Countach, sto je "highly unlikely".

 

Posto sada tek shvatam da su B&W zvucnici jedini za koje nisam ama bas nista lepo rekao, i ako je dobijanje prvog CDM 1 SE bio pomak za kojim uvek tragam, unapred se izvinjavam svim ljubiteljima B&W zvucnika, znam da vas je puno, ali ovo je samo moje iskustvo sa ovih par koje sam ja imao, a verujem da iskreno uzivate vec godinama u istim.

 

Sa ove tvoje fotke, iako soba izgleda svetski i pored svega verujem da je dozivljaj gledanja filmova vrhunski, najzanimljiviji mi je ovaj skyline difuzor, na koji sam se nameracio da napravim. Doduse vec trecu zimu za redom, i nikako.

Link to comment
Share on other sites

Tema je odlicna, puna dobrih saveta,i verujem da ce pomoci mnogima,ali dok se sam ne op(o)eces ;-) ,ne verujes da je ringla vruca...

Po Edwin van der Kley-u,Siltech, 90% karaktera zvuka nekog kabla,nalazi se u prvih 10% i zadnjih 10% duzine tog kabla,pa u tom kontekstu treba posmatrati i kopije Oyaida

:wave2 

Link to comment
Share on other sites

iskreno, nije mi bila namera pisati o tome, jer nazalost uvek ima neki mudroser koji to navede u sprdnju, sto iz neznanja, zlobe, ljubomore, ili kojecega vec, ali ovo je pozitivna tema posle duze vremena a i ti si po ovom ok momak, izgleda da nisi klasican preprodavac nego kao i mi - trazis sveti gral...neko ga valjda i nadje.

Inace, prava osoba za pricu o kablovima ti je Zoran - FTA, ja mogu samo preneti svoje skromno iskustvo...

Ovako, kao i vecina, poceo sam sa Lapp kablom. Ako pucas na vise, ne gubi vreme, guraj pijacne dok ne nabavis prave. Za jeftinije niskobudzetne sisteme su dobri. Ovim ne zelim da uvredim imaoce istih, jos su kod mene 3para, ovo je moje iskustvo sa istim, u mom okruzenju. Posle exp. sa raznim domacim i uvoznim zicama - licnasti bakar presek 1-4 mm kv., posrebrena militaryry  licnasta zica iste debljine, puna Cu zica 0,5 - 2 mm kv., uvidjam da je tada kilometar od svih ta military zica 2.5 mm., bilo ravna, bilo kao pletenica. Ona je vrlo jeftina na Take five audio, i tu je svaka licna kupana u srebru dok u partsconnexionu je ceo kabel umocen u srebro i unutrasnje licne su bakar bez srebra, barem takvu saqm ja dobio u par navrata...Da ubrzam, to me drzalo 1 god., shvacam da zica mora biti vrlo kvalitetna, a to je UPOCC ili PCOCC bakar ili OCC srebro. Sve to je kupljeno na metar, svira vec par godina, ne menja se, eventualno se sa njim nesto exp. Prvo je uzeta zidna uticnica : Maestro, firma Cruse First Audio, ima o njoj na netu, forumima, audiogon-u...bakar, kriogenizacija u usa. Potom utikac Furutech ft 25 gold, upocc Cu pozlata, obe amer. tip jer u usa nema schuko. Strujna letva- komad savijenog Al u kutiju i na njoj Furutech gold uticnice. Na kablovima furutech fi 11 gold  jedan a svi ostali za nas nepoznata firma : IeGO. Pogledaj na netu sta je to. Utikac od upocc bakra prevucen zlatom, srebrom ili paladijumom u nekoliko slojeva. Bolje od furuteca. Vidi posto je takav furutec. Te quaide koje si uzeo su pozlaceno Fe, i naravno za cenu koju kostaju su naj kupovina, ali u ozbiljnom sistemu nemaju sta da traze. Kablovi - prvo kupljen Furutech fp alpha 3, po inf. od preko najbolji postojeci diy kabel na metar. Svira dve klase bolje od military kabla, lapp nije za poredjenje. Doneo detalje,rezoluciju, prirodnost vokala, akust. instr. Djavo ne da mira, posle njega uzet tek izasao Acrolink 7N - P 4030 2, to je shok za mene, nije upocc, nadsvirao furutech u svemu, ima sve, jednostavno lakoca prezentacije, muzika svuda kao da je slojevita...ne mogu to opisati, japanci su stvarno otkaceni.Ako kupis uradjen onda je cena da se onesvestis..Oba tako rade na ampu. Na

preampu nikako, a na cd-u nista posebno. Na Cd- u najbolje je radio upleteni 4 zice- to radi i XLO, faza 2, nula 1 upocc licnasti kabel 1,5mm. Uzemljenje je 4-a zica nasa od 30din metar. Interesantno, na preampu ECC82 + 2X ECC 83, tri nedelje sam isprobao sve moguce,oba skupa kabla su mu naduvavala basove,  i nista nije radilo kao fabricka zica 3x 0,75 mm. Najbolje je zvucao upleteni upocc, imao tisinu izmedju nota, ali nema krajnje visoke...Inace originalni kabel mu je jako tanak,obican bakar ali dug 2m. Ne znam zasto najbolje zvuci, mozda znaju elektronicari. Interconekti - prvo Chord chameleon, potisnuo ga duelund Ag licna sa eichman bullet konektorima a on je kapitulirao posle OCC srebrne licne sa konektorima od 50din, a kad su dosli srebrni wirewold, tu je kraj price...da vise ne smaram, to je deo price koja traje 3g, ne zameri,o topologiji interkonekta za sada ne bih, za istu mi je trebalo 2.5g, uostalom gotovo svaka dobro svira

Milovane hvala na izvrsnom postu. Sto se preprodaje tice, pa svi smo mi preprodavci, svako je od nas u nekom trenutku uzeo nesto "novo" i u nekom narednom periodu, zbog zelje za napretkom to isto i prodao. Jedina razlika je sto sam ja, u poslednjih par godina, sampion u tome. Iz Vaseg posta se najjasnije vidi koliko jedno takvo iskustvo zaista oduzima vremena, isto kao i moje sa zvucnicima, i ako bi zeleli da se za svaku stavku u sistemu, a ima ih puno, posvetimo na takav nacim, a samo tako cemo zaista i izgraditi neko realno iskustvo, onda bi sve ovo bilo nemoguce. Ja menjam samo zvucnike, i na granici sam da poludim, a zamislite kada bi tako isto radi sa pojacalima, izvorom, kablovima, strujom...A jos ni akustiku nisam sredio do kraja. Otuda ja te neke stvari za koje priznajem da sam gluv iako kod bas strujnih kablova sam prvi put uocio zvucni pomak pri promeni obicnog i stavljanja PK10, moram da "stavim po strani" jer na kraju, ja zaista zelim da slusam muziku! I naravno, i ja sam uzeo u jednom trenutku Lapp, ovde na forumu bila "javna nabaka" medjutim na kraju nikada nisam ni napravio kablove, vec prodao moje parce, iskreno, da se setim, ne znam ni sam zasto. Hvala jos jednom!

Link to comment
Share on other sites

kad vec pricate o usherima, mini-X je toliko dobar zvucnik da mu je jedina mana sto kosta samo $3500. da je bar $13500, mnogo bi se vise hi end snobova okretalo za njim. to kako svira taj visokotanac je mislena imenica za mnoge razvikane, da ne pominjem imena i tako izazovem krvoprolice na forumu.

Bukvalno!!! Ja nemam problem da imenujem firme, moja tema, moje misljenje, a i stav mi je "idi poslusaj". Ali to je najveci problem, ta cena, i da su zaista preko 10000e imali bi sigurno vise pozitivnih recenzija. Ovako taj stav "ma to je "Kina"" nas tera da dajemo dva tri puta vise novca za nesto sto ce svirati za dve tri klase ispod. 

Link to comment
Share on other sites

Tema je odlicna, puna dobrih saveta,i verujem da ce pomoci mnogima,ali dok se sam ne op(o)eces ;-) ,ne verujes da je ringla vruca...

Po Edwin van der Kley-u,Siltech, 90% karaktera zvuka nekog kabla,nalazi se u prvih 10% i zadnjih 10% duzine tog kabla,pa u tom kontekstu treba posmatrati i kopije Oyaida

:wave2 

Zorane hvala na javljanju, i na lepim recima. Sto se Oyaida tice, ja sam ih stavio na NAT strujni, za koji, iako mi je covek sa mnogo vise iskustva od mene rekao da je odlican, su te Oyaide ok, obzirom na cenu od oko 100e samog kabla. Barem ja tako rezonujem. Ako budem imao nekada novca mozda se upustim u tu avanturu, ali opet, ne privlaci me to toliko, probao sam par puta, nisam cuo razliku, za koju verujem da neko opisuje kao ogromna, koja opravdava trud i novac i, kao sto sam rekao, odlucio da se ne opterecujem i sve svoje usmerim na zvucnike i amplifikaciju.

Link to comment
Share on other sites

@williamwallace

u pravu si sto se tice stava da je najbitniji zvucnik i amplifikacija, ali kad dodjes na nivo da je to dobro ili jako dobro, svaki dalji mali napredak u zvuku skupo kosta...da li su to neki novi detalji,prirodnost zvuka ili sistem radi kao da je rasterecen, odgusen, nije bitno. Bitno je da li ti hoces vise od sistema, ili kazes dosta je, dalje je nerazumno ulaganje, ulazem jos 20% a dobijam 5%. Tih 5% razlikuje dobre od vrhunskih sistema, problem je sto mi tesko dolazimo i do tih 5% jer nema univerzalnog recepta, svaki sistem je prica za sebe, a to kosta, kao sto rece Zoran.

Uzgred, pomenuo si da koristis diy babusku, ako nije tajna, ko ju je pravio ? Pitam sto sticajem okolnosti i sam imam babusku, radio ju je Tatic, sa vrhunskim delovima. I pored svega ona u mojim uslovima nije merilo visoke rezolucije a kod tebe svira jako dobro. Koristim ju vec 4-ta godina, pa ne pricam napamet, volim lampase, ona opija lampaskim mekim zvukom, vokali i akustika predivno prirodno zvuce,na tiho slusanje super zvuci, ali isto tako ona " proguta " sitne detalje koje tranzistorac otkrije. Da ne pricam o kontroli basa. Tako da je moje skromno misljenje, da poradis na boljoj amplifikaciji da mozes izvuci max iz tih dobrih zvucnika koje koristis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...