Jump to content


Original - Obrada - Plagijat


freak

Recommended Posts

To Å¡to postoji par albuma ranga Sticky Fingers, koji sluÄajno imam, ne pravda izdizanje u status najvećih svih vremena. 

 

Drži se ti klasike. :)

 

Ne bih se ni ja razbacivao praznim kvalifikacijama tipa "najveći svih vremena", ali Stounsi imaju, autorskih, možda i stotinak fenomenalnih pesama, samo šezdesetih godina.

 

Možda ti se ne svidi (generacijski jaz), ali ja sam decenijama tragao za ovom pesmom, jer je svaka fakn verzija koje sam se dokopao bila skraćena, utiÅ¡ana baÅ¡ na mestu gde poÄinje gitarski solo. A ja sam znao da tu ima i dalje... dakle, jedan minorni, zaboravljeni instrumental - a toliko  dobar. B)

 

Slušati glasno.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drži se ti klasike. :)

 

Ne bih se ni ja razbacivao praznim kvalifikacijama tipa "najveći svih vremena", ali Stounsi imaju, autorskih, možda i stotinak fenomenalnih pesama, samo šezdesetih godina.

 

Možda ti se ne svidi (generacijski jaz), ali ja sam decenijama tragao za ovom pesmom, jer je svaka fakn verzija koje sam se dokopao bila skraćena, utiÅ¡ana baÅ¡ na mestu gde poÄinje gitarski solo. A ja sam znao da tu ima i dalje... dakle, jedan minorni, zaboravljeni instrumental - a toliko  dobar. B)

 

Slušati glasno.

 

Ni Bah nema stotinak fenomenalnih kompozicija.

 

Rekao si solo, a ono Äupkanje žica.

Link to comment
Share on other sites

Sve vreme se dobro zajebavaju i publika zajedno s njima. Dar za žurku im priznajem. Prevara poÄinje kad se rok institucionalizuje, a ima li boljeg primera.

I nezavisno od toga ne cenim njihovu muziku. To Å¡to postoji par albuma ranga Sticky Fingers, koji sluÄajno imam, ne pravda izdizanje u status najvećih svih vremena. Vrhunski zabavljaÄi, muziÄki mediokriteti. Kao i Madona. Traljava pevaÄica bledunjavih pesmica, ali Å¡ou pet u glavu.

Odlutali smo van teme.

Najcrnje u ovoj "raspravi" je Å¡to i sam držim da Stonesi nemaju odliÄnu ploÄu, a ni za njihove spektakle ne dajem pet para. "Branim" ih samo od olako datih kvalifikacija. Institucionalizacija rocka je neÅ¡to za Å¡ta su sami (ne samo oni) krivi samo utoliko Å¡to se tome nisu oduprli. No, tu smo već u vremenu kad mainstream rock viÅ¡e ni u Äemu ne liÄi na taj o kom priÄamo, a i stonsima je doÅ¡lo vreme da misle na budućnost.

Off: Ima i ona anegdota iz polovine sedamdedetih (tad već behu veliki), kada su Å¡efa restorana negde u Belgiji doveli na ivicu samoubistva odbijajući za njih pripremljen "otmeni" menu i naruÄujući fish and chips.

Link to comment
Share on other sites

 Nije to njihov stil (osim kad Dikinson dva puta napiÅ¡e istu pesmu - Tears of the Dragon i Out of the Shadows)  ;-)

 

 

Da, hoće to kod njih, da sami sebe "citiraju". :) 

 

Ako se izuzme tekst, meni Hallowed Be Thy Name i Seventh Son of a Seventh Son zvuÄe kao dve verzije jedne iste pesme, iako možda nemaju naoko sliÄnih rifova. 

Link to comment
Share on other sites

A svi ostali bendovi i autori su, sve me stra',  bili pod uticajem svežeg vazduha sa Homoljskih planina.. :heat

 

Ej, ma to se ja i Dark Magican malo prepucavamo u vezi teme...nema to veze sa Floydima!

 

Pink Floyd je vise od rock grupe, oni su ozbiljni-pravi muzicari...za razliku od vecine drugih, tu nema dileme !

 

Inace bi voleo da cujem rock pesmu koja je nastala pod uticajem svezeg vazduha...ali mislim da takva ne postoji jbg.

Link to comment
Share on other sites

... ali Stounsi imaju, autorskih, možda i stotinak fenomenalnih pesama, samo šezdesetih godina.

 

Ovo sam napisao svestan da "pomalo" preterujem (nema dobre diskusije bez preterivanja B) ).

 

Baš me kopkalo koliko sam preterao. Gugl je našao neki spisak Jagger-Richards kompozicija, pa sam krenuo da eliminišem one koje su nastale posle '70. Tako je nastao spisak od 67 pesama. Onda sam primetio da je suviše malo pesama sa albuma "between the buttons", iako je on kompletno autorski. Tako sam na spisak dodao još osam pesama, samo sa dva albuma. Stao sam na sedamdeset pet naslova, ima ih još, sasvim sigurno.

 

E sad - koliko su fenomenalne, svako neka procenjuje prema afinitetu. Meni je viÅ¡e od pola takvih, dobar deo preostalih je dobar do odliÄan.

 

19th Nervous Breakdown

2000 Light Years From Home

2120 South Michigan Avenue

As Tears Go By

Back Street Girl

Blue Turns to Grey

Citadel

Connection

Dandelion

Dear Doctor

Factory Girl

Get Off of My Cloud

Gimme Shelter

Goin' Home

Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?

Heart of Stone

Honky Tonk Women

(I Can't Get No) Satisfaction

I'm Free

Jigsaw Puzzle

Jumpin' Jack Flash

Lady Jane

The Last Time

Let It Bleed

Let's Spend the Night Together

Little by Little

Live with Me

Midnight Rambler

Monkey Man

Mother's Little Helper

No Expectations

One More Try

Out of Time

Paint It Black

Parachute Woman

Play with Fire

Please Go Home

Potted Shrimp               (1970)

Ride On, Baby

Ruby Tuesday

Salt of the Earth

Schoolboy Blues           (1970)

She Smiled Sweetly

She's a Rainbow

Sittin' on a Fence

Some Things Just Stick in Your Mind

Something Happened to Me Yesterday

The Spider and the Fly

Stoned

Stray Cat Blues

Street Fighting Man

Stupid Girl

Sympathy for the Devil

Take It or Leave It

Tell Me

Think

Under My Thumb

We Love You

Yesterday's Papers

You Can't Always Get What You Want

You Got the Silver

Cool, calm and collected

All Sold Out

My Obsession

Who's Been Sleeping Here?

Complicated

Miss Amanda Jones

Lady Jane

Doncha Bother Me

Flight 505

High and dry

It's not easy

I Am Waiting

What to Do

 

EDIT: Vidim da sam se zabrojao - ima nekih 80-81 naslova.  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...