Jump to content


Hegel H80 vs Moon I1 ili nesto slicno do 1400e


Jimmy_92

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ono Å¡to me je izuzetno iznenadilo, pozitivno, je izuzetan kvalitet ugraÄ‘enog DAC-a, a pogotovo kako radi sa USB ulazom.Taj DAC je bolji od iR daca ,a mali ARCAM je odliÄna sprava, sluÅ¡ao sam ga.

 

Posto Jimmyija(a i mene) dobrim delom zanima i taj DAC u pojacalu ako moze odgovor kako ste uporedjivali ova dva DAC-a i koje ste napajanje koristili za irDAC.Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Posto Jimmyija(a i mene) dobrim delom zanima i taj DAC u pojacalu ako moze odgovor kako ste uporedjivali ova dva DAC-a i koje ste napajanje koristili za irDAC.Hvala unapred.

Vrlo jednostavno, sluÅ¡anjem i probom u sistemu.Ja praktikujem iskljuÄivo taj metod, ako poredim dva ureÄ‘aja merodavno mi je Å¡ta sam Äuo kod sebe u sistemu, ili eventualno kod nekog prijatelja Äiji sistem poznajem.U naÄelu ne volim "takmiÄarska" testiranja ureÄ‘aja, viÅ¡e volim fa to posluÅ¡am na tenane pa da donesem neki Å¡iri zakljuÄak.KleÅ¡evi Äesto znaju da zavaraju.

 

Mislim da mi je jasna poenta pitanja o napajanju.Koristili smo fabriÄko napajanje, Poenta je bila da uporedimo fabriÄke ureÄ‘aje, onakve kave ih kupite, napajanje donosi napredak, ali ne u toj meri da bi iRdac dobacio do klase ovog DAC-a ili HD10, HD11.Oni su za iRDAC van domaÅ¡aja iako je to kao Å¡o sam napisao odliÄna sprava u svojoj klasi i jako mi se sviÄ‘a.Isto kao Å¡to jje za ove Hegele nedostižan Arcam FMJ D33 superdac, ma Å¡ta da im radimo i modifikujemo, razlika je u klasi, mada je i cena.......!Kolko para toliko i muzike.Taj Arcam FMJ D33, ko ne može da ga kupi bolje da ga ne sluÅ¡a, posle će samo da bude nesretan(kao ja sada :(:D )

Link to comment
Share on other sites

@ Jimmy_018

Ako imaÅ¡ mogućnosti posluÅ¡aj Lingdorf SDAI 2175, jeste nekoliko stotina evra skuplji od Hegel H80 ali zato ima, ako se ne varam, duplo viÅ¡e snage i  provereno je dobra sinergija sa Dynaudio zvuÄnicima i Äesto se koristilo pri testiranju Dy kutija u Hi-Files redakciji.
Pozdrav i sve pohvale za temu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se potpuno slozio sa gore navedenim komentarom. Lyngdorf SDAI 2175 - i to bas primerak iz redakcije :) - sam vise od dve godine slusao sa Dynaudio Countour S1.4 - snaga i neutralnost da, ali sinergija ne bas. Zvuk je bio pomalo mracan, ali posto do tada nisam imao iskustva sa DYN kutijama, sve vreme sam greskom upirao prst u zvucnike sto sam shvatio tek kad sam Contour 1.4 upario sa drugim ampovima. Lyngdorf 2175 je vrlo specificno pojacalo, npr. radi perfektno sa Monitor Audio zvucnicima koji su svetlijeg karaktera i upravo to sam savetovao coveku koji je Lyngdorfa kupio od mene. Covek je bio prezadovoljan sa MA GS20 (bila neka akcija u 4Audio). Sa druge strane, kada sam dolaskom na nove zvucnike B&W 802 Nautilus prikacio Lyngdorf zvucao je kao pokvaren - bas odlican ali od sredine na gore ocajno, jednostavno nesto se nije pogodilo iako pojacalo puca od snage (trafo 650VA, 375W/4ohm).

Ima nekoliko proizvodjaca koji se bolje "razumeju" sa Dynaudio Focus 140, od kojih Jimmy vec jedan preferira (Simaudio Moon), samo jos da se apgrejduje na i-3 ako uspe da ubedi coveka koji mu je prodao i-1 :D. Naravno pod uslovom da zeli da ostane ne Moon-u.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa tobom da sinergija nije kao sa Moon pojaÄalima ali opet se Lingdorf  za taj novac koliko koÅ¡ta odliÄno snalazi a o snazi da i ne priÄamo. Koliko bi ga koÅ¡talo Moon pojaÄalo sa toliko snage?  Dakle Hegel, Lingdorf, ili neko treće pristupaÄnije pojaÄalo je jedino dobro u tom cenovnom rangu.
A Å¡to se tiÄe apsolutne sinergije zna se Moon, Classe, Bryston, Vincent, McIntosh, Primare, ali i  izvanredni Electrocompaniet (konkretno EC ECI 5mk2) koji izuzetno radi sa Dy.
:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

E pa hvala vam ljudi na savetima i iskustvima, i pohvalama za temu. :) Znaci da rekapituliram, H80 ispada ima snage na pretek tj dovoljno da potera vecinu zvucnika kako treba, ima dac koji je bolji od irdac-a koji trenutno slusam i kojim sam odusevljen. Ako je hegel na foru simaudia onda ga cenim da razocaran ne mogu da budem, jer taj zvuk kapiram i svidja mi se, plus dobijam koji vat vise i bolji dac od ovog sada. Jedino sam malo skeptican jer sve to ide za cudno povoljnu cenu, ne kazem da je to lose za mene (naprotiv) ali mi je tesko da shvatim da za taj novac dobijam vrhunsko pojacalo sa vrhunskim dac-om i plus sve to novo pod garancijom. :) 

 

Za predlog sa kp hvala ali mi se posteno i ne svidja jos i ako je overkil sta cemo onda  :1038:  Za recenziju hvala, procitah je, za sad niko nije nista lose o tom pojacalu napisao..

 

I ja se slazem da bih radije ostao tu negde na proverenom, i ako sam samo jedan model cuo nekako ga cenim da simaudio ima tu foru zvuka i to mi prija, ako je hegel slican onda moze i to, volim otvoreniji zvuk i sumnjam da bi mi Lyngdorf lego. p.s. Moon I3 bi bio vise nego dobra opcija ali videcemo   :cheers

Link to comment
Share on other sites

Preamp ti ne bi trebao. Å teta Å¡to je prodat. Prethodni vlasnik koji je uz njega imao neku mrgu od Primarea i Karan, kaže da je ovo mnogo bolje radilo (zvuÄnici neke velike Vienna).  Možda nije bitno za temu, ali je važno naglasiti zbog Äega se nekome neki ureÄ‘aj ne dopada. ÄŒitaju i ostali forum. Po mom miÅ¡ljenju jedan od najboljih tranzistoraca koje sam imao priliku da Äujem, a sluÅ¡ao sam ga sa mnogo kvalitetnih kutija. Zato i rekoh da je overkill za Jimmy-eve kutije, proradio bi mu crv da uzme bolje. Kad kažem Å¡teta mislim prvenstveno na Aleksandra koji ga je prodavao, imao je referentnu komponentu na osnovu koje je mogao da koncipira sistem. Ali, život ide dalje....

Link to comment
Share on other sites

meni se cini da ne treba da tugujemo za tim snagasem

 

Ја тугујем јер Ñад' не могу да га поÑетим и дивим му Ñе   :plakanje Ð¾Ð²Ð°ÐºÐ¾ Ñам бар знао где је!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ја тугујем јер Ñад' не могу да га поÑетим и дивим му Ñе   :plakanje Ð¾Ð²Ð°ÐºÐ¾ Ñам бар знао где је!

 

:wave2

Offtopic: Ne tuguj, tu je Sony professional.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se potpuno slozio sa gore navedenim komentarom. Lyngdorf SDAI 2175 - i to bas primerak iz redakcije :) - sam vise od dve godine slusao sa Dynaudio Countour S1.4 - snaga i neutralnost da, ali sinergija ne bas. Zvuk je bio pomalo mracan, ali posto do tada nisam imao iskustva sa DYN kutijama, sve vreme sam greskom upirao prst u zvucnike sto sam shvatio tek kad sam Contour 1.4 upario sa drugim ampovima. Lyngdorf 2175 je vrlo specificno pojacalo, npr. radi perfektno sa Monitor Audio zvucnicima koji su svetlijeg karaktera i upravo to sam savetovao coveku koji je Lyngdorfa kupio od mene. Covek je bio prezadovoljan sa MA GS20 (bila neka akcija u 4Audio). Sa druge strane, kada sam dolaskom na nove zvucnike B&W 802 Nautilus prikacio Lyngdorf zvucao je kao pokvaren - bas odlican ali od sredine na gore ocajno, jednostavno nesto se nije pogodilo iako pojacalo puca od snage (trafo 650VA, 375W/4ohm).

 

Taj isti komad sam ja sluÅ¡ao kod Äoveka koji ga je kupio od tebe.Mada ja nisam imao priliku da ga posluÅ¡am sa pomenutim Monitor Audiom već sa DALI Ikon8.To zvuÄi, blago reÄeno tragiÄno!

 

Tako da sve pretpostavke Å¡ta sa Äime dobro radi su u stilu, "vraÄala baba da ne bude mraza, a ujutro sneg do kolena", mora da se proba, pogotovo kada su u pitanju izvikane "distributerske sinergije", tipa da se uvek savrÅ¡eno slažu firme koje zastupa jedan distributer(ili ih proizvodi ista grupacija) Mora da se proba!

 

Prema tome Jimmy zvuÄnike pod ruku pa put pod noge, pravac BG, AV impuls, tamo leži odgovor na tvoju(a i naÅ¡u) dilemu.Ja liÄno sam veoma radoznao, pogotovo Å¡to i mene "žulja" taj H80!

 

P:S: Nadam se da ću prisustvovati sluÅ¡anju, a i da se konaÄno upoznamo!

Link to comment
Share on other sites

Tako da sve pretpostavke Å¡ta sa Äime dobro radi su u stilu, "vraÄala baba da ne bude mraza, a ujutro sneg do kolena", mora da se proba, pogotovo kada su u pitanju izvikane "distributerske sinergije", tipa da se uvek savrÅ¡eno slažu firme koje zastupa jedan distributer(ili ih proizvodi ista grupacija) Mora da se proba!

Naravno, proba se podrazumeva, ipak su Jimmyjeve uÅ¡i a i novÄanik u pitanju!

 

Mnogo puta sam se uverio da ljudi u istoj prostoriji uglavnom Äuju vrlo sliÄno (kvalitet zvuka), ali ne vole svi to Å¡to Äuju - u suprotnom ili su gluvi ili nemaju sluha. Ima tu i sluÄajeva kad oslabi sluh pa valja skinuti zaÅ¡titne mrežice sa zvuÄnika da malo zaprÅ¡ti tweeter. Kaže tako jednom jedan moj prijatelj "Nemoj ni da ih vraćaÅ¡, ovako je SUPER!!!", a ja Å¡ta ću odem u kuhinju, pustim Äoveka da uživa :D

A Å¡to se tiÄe "distributerske sinergije" to je već neÅ¡to drugo... ALI, Äak i u tom sluÄaju ja bih rekao da se MUDAR distributer/trgovac (pritom mislim "mudar na duge staze"), osim ako ne zastupa 1001 proizvoÄ‘aÄa, ne bi upustio u prodaju neÄega Å¡to u njegovoj radnji ne može da naÄ‘e "parnjaka po zvuku". Konkretno, mislim na uparivanje zvuÄnika i pojaÄala. TakoÄ‘e, priÄa za Å¡iroki auditorijum koju praktikuju neki distributeri upravo i treba tako da se shvati. Znam da ovakva priÄa može da zasmeta iskusnijima u ovoj hobiju, ali ona njima nije ni namenjena ili makar ne treba da bude.

Realno hi-fi saloni su komercijalne institucije, a ne mesta-forumi gde ćete dobiti APSOLUTNO OBJEKTIVAN-best buy-nozaheb-highpostsalevalue-nemaboljezatepare savet kao i spisak potencijalno negativnih konsekvenci koje treba da izbegnete baÅ¡ u vaÅ¡em sistemu. U suprotnom, kako bi uopÅ¡te i prodali neki ureÄ‘aj ako bi potencijalnog kupca (a kome se npr. na prvu loptu i dopada zvuk/izgled-dizajn/cena) zasuli gomilom kako pozitivnih tako i negativnih informacija u vezi konkretnog ureÄ‘aja, a sve u želji budu objektivni... mislim da bi većina ljudi pobegla glavom bez obzira i sutra kupila istu ili sliÄnu robu na mestu gde su ga manje "mraÄili".

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, znam da zvuÄi naivno i poznato većini, ali nisam malo puta viÄ‘ao ovakva razmiÅ¡ljanja/oÄekivanja Äak i kod iskusnijih audiofila pa reko' da razbijem eventualne iluzije i nerealna oÄekivanja/osude/svaÄ‘e/dodajte sami.

ZnaÄi ne izmiÅ¡ljam toplu vodu, samo glasno razmiÅ¡ljam.

Link to comment
Share on other sites

Ako i kad odem za BG sa kutijama i moon-om videcemo sa sonikom da li to moze da bude transparentno, mozda ne mozemo da pravimo guzvu coveku u radnji. :) Ali najavicemo ako moze pa da vidimo sta i kako.. Bilo bi lepo da jos neko stavi pod misku nesto za probu, idealno neki Naim XS ili Moon I3.3 :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...