Jump to content


Hegel H80 vs Moon I1 ili nesto slicno do 1400e


Jimmy_92

Recommended Posts

...

A Å¡to se tiÄe apsolutne sinergije zna se Moon, Classe, Bryston, Vincent, McIntosh, Primare, ali i  izvanredni Electrocompaniet (konkretno EC ECI 5mk2) koji izuzetno radi sa Dy. :thumbsup2

Tesko je poverovati da svi pobrojani brendovi koji toliko razlicito zvuce postizu apsolutnu sinergiju kako sa Dynaudio tako i sa bilo kojim drugim brendom zvucnika. To jednostavno nije moguce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tesko je poverovati da svi pobrojani brendovi koji toliko razlicito zvuce postizu apsolutnu sinergiju kako sa Dynaudio tako i sa bilo kojim drugim brendom zvucnika. To jednostavno nije moguce.

Ja niti imam toliko novca da sve pobrojano kupim, niti sam proveravao da li je to taÄno već sam napisao ono Å¡to sam proÄitao na stranim forumima gde su ljudi izneli svako ponaosob svoje subjektivno miÅ¡ljenje.

Tako da nema potrebe za sarkazmom. I ako sam nekoga uvredio mojim postom, izvinjavam se jer mi to nije bila namera.

 

Link to comment
Share on other sites

Znas mene, uvek glasam za EC u ovoj klasi! ECI-4 je, koliko znam, konstrukciono i zvucno identican modelu ECI-5, osim sto cetvorka ima ventilator za hladjenje (kazu pali se samo povremeno kad se amp pregreje i navodno nije bucan), ali me odvracalo od ideje da svojevremeno kupip ovaj amp vrednost u nakdnadnoj prodaji i eto taj mali tehnicki detalj, zvucno to klasican EC - malo voluminozniji bas u odnosu na novi 5MKII, ali svakako strujno potentan (ampera mu ne manjka) - taman za F140 :) Sa druge strane, ECI-5 (u stvari prava mera za tvoje kutije) se vrlo retko kod nas pojavljuje na oglasu. Jedan moj poznanik Nislija kome sam pre par godina prodao Dynaudio  Contour S1.4 gura ih sa ECI-5 i EMC-1UP i kad smo se zadnji put culi zvucao je kao vrlo srecan covek  :listen. Btw, ako je taj ECI-4 u dobrom stanju i prevoz ne kosta mnogo, mislim da je pomenuta cena korektna.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Znas mene, uvek glasam za EC u ovoj klasi! ECI-4 je, koliko znam, konstrukciono i zvucno identican modelu ECI-5, osim sto cetvorka ima ventilator za hladjenje (kazu pali se samo povremeno kad se amp pregreje i navodno nije bucan), ali me odvracalo od ideje da svojevremeno kupip ovaj amp vrednost u nakdnadnoj prodaji i eto taj mali tehnicki detalj, zvucno to klasican EC - malo voluminozniji bas u odnosu na novi 5MKII, ali svakako strujno potentan (ampera mu ne manjka) - taman za F140 :) Sa druge strane, ECI-5 (u stvari prava mera za tvoje kutije) se vrlo retko kod nas pojavljuje na oglasu. Jedan moj poznanik Nislija kome sam pre par godina prodao Dynaudio  Contour S1.4 gura ih sa ECI-5 i EMC-1UP i kad smo se zadnji put culi zvucao je kao vrlo srecan covek  :listen. Btw, ako je taj ECI-4 u dobrom stanju i prevoz ne kosta mnogo, mislim da je pomenuta cena korektna.

:wave2

 

Sluso sam vise puta u Voxu Dynaudio 140 sa ECI, ne secam se tacno kojim (mislim ECI3 ili ECI5), i tacno je da on generalno dobro gura Dynaudio 140,

mozda cak i bolje od Moon-a, u stvari sigurno bolje od Moon i1, ali sinergija je takva da se dobija neki hladan-sterilan zvuk (sto meni licno ne odgovara),

sto naravno ne umanjuje njegov kvalitet......pa je pozeljno ga cuti pre kupovine.

Jimmy, najbolje da se najavis kod Mladje u Voxu, pa isprobaj tamo i Moon i3 i ECI5 ili ECI4...pa uporedi sa Hegelom, tako ti je najbolje !

Link to comment
Share on other sites

@freak
Uf, za sve godine slusanja EC-a u raznim kombinacijama, moram da priznam da prvi put cujem komentar da EC daje hladan i sterilan zvuk! Cuo sam komentare da zvuku nedostaje rezolucije i apsolutne transparentnosti u odnosu na neka druga pojacala, da je pomalo taman (mozda samo stari modeli), da nema dovoljno definisan bas (uglavno integralci)... Ali ovo nikad - pa upravo me taj plemenit zvuk EC-a i privlacio sve godine. Zvuk Electrocompanieta je pre kao neki lep somot, truncicu taman, nikad ostar, izrazito brz, sa punom i predivnom sredinom, sirokom pozornicom (ponekad manje definisanom u odnosu na druge ampove), i blago naglasenim tj. punijim basom u odnosu na novije serije. Npr. ECI-5 Mk2 ima utegnutiji bas sa boljom kontrolom zbog dosta vece napajacke sekcije u odnosu na prethodni model. U odnosu na EC, Moon ima vrlo linearan i ujednacen zvuk po celom spektru i meni licno nikad nije prirastao srcu.

@Jimmy
Ako razmisljas o EC, ne brini se, ali u svakom slucaju najbolje da sam cujes!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@freak

Uf, za sve godine slusanja EC-a u raznim kombinacijama, moram da priznam da prvi put cujem komentar da EC daje hladan i sterilan zvuk! Cuo sam komentare da zvuku nedostaje rezolucije i apsolutne transparentnosti u odnosu na neka druga pojacala, da je pomalo taman (mozda samo stari modeli), da nema dovoljno definisan bas (uglavno integralci)... Ali ovo nikad - pa upravo me taj plemenit zvuk EC-a i privlacio sve godine. Zvuk Electrocompanieta je pre kao neki lep somot, truncicu taman, nikad ostar, izrazito brz, sa punom i predivnom sredinom, sirokom pozornicom (ponekad manje definisanom u odnosu na druge ampove), i blago naglasenim tj. punijim basom u odnosu na novije serije. Npr. ECI-5 Mk2 ima utegnutiji bas sa boljom kontrolom zbog dosta vece napajacke sekcije u odnosu na prethodni model. U odnosu na EC, Moon ima vrlo linearan i ujednacen zvuk po celom spektru i meni licno nikad nije prirastao srcu.

@Jimmy

Ako razmisljas o EC, ne brini se, ali u svakom slucaju najbolje da sam cujes!

:wave2

 

Jbg, ukusi su razliciti....U kombinaciji sa Dynaudio 140 meni je to zvucalo hladno..(Pogledaj malo po forumima,mozda cak i ovom..mislim da nisam jedini koji to misli).

U svakom slucaju, na Jimmiju je da poslusa i odluci ! Ajde!

Link to comment
Share on other sites

To sto BMW ima danas Mercedes nece imati nikad ma koliko na gepek lepio AMG, Brabus i slicne znackice. ;)

Poznajem nekoliko vlasnika Mercedesa koji sanjaju o BMW-u, ne poznajem ni jednog vlasnika BMW-a koji sanja o Mercedesu. ;)

 

Ti sanjas, i ti sanjas...

Link to comment
Share on other sites

Dobro sad, ECI-4 je ipak E klasa.

Lepo receno, u oba slucaja rec je o gospodskim spravama  :talasi 

 

To sto BMW ima danas Mercedes nece imati nikad ma koliko na gepek lepio AMG, Brabus i slicne znackice;)

Poznajem nekoliko vlasnika Mercedesa koji sanjaju o BMW-u, ne poznajem ni jednog vlasnika BMW-a koji sanja o Mercedesu.  ;)

Ne diram ti Schnitzer, ne diraj mi Brabus! Po prostoj analogiji, gospoda s Mecku slusa EC, a ovi s BMW mu viÅ¡e doÄ‘u kao Krell(ci)  :banana Ne mogu da se otmem utisku da bembare cesto voze neke krimi ili kvazikriminogene face. Cast izuzecima, kao i ekipi iz AV i 4A! 

P.S. Da ne gresim dusu, i ja sam jedno vreme "sanjao" o novoj BMW trojci ili petici - obe su lepe ko lutke.  :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...