Jump to content


DAC sa USB


Aoxomoxoa

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja prvobitna zamisao je da bude bez kompa jer je udaljen 3m od pojacala(sto bi bilo oko 6m kabla).Mislio sam da USB bude izvor zvuka,a preko DACa spojen na pojacalo(mogao bi da ga smestim na policu sa uredjajima).

Ali ,sa varijantom sa kompom,ovaj tvoj predlog je takodje vrlo interesantan.Hvala na sugestijama.

 

USB je vrsta digitalne konekcije. Ako se ne varam ti sve vreme misliš na USB flash memoriju ?

Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto sam iskomplikovao temu,jer nisam upotrebljavao odgovarajuce termine.

 

Da, mislio sam na USB flash memoriju ( sa nasnimljenom muzikom u FLAC formatu ) koju bi bocnuo u neki DAC , a njega povezao na predpojacalo.

Voleo bih da lap top ne koristim za slusanje muzike,nego samo za snimanje na USB flash memoriju.

Link to comment
Share on other sites

Da, mislio sam na USB flash memoriju ( sa nasnimljenom muzikom u FLAC formatu ) koju bi bocnuo u neki DAC , a njega povezao na predpojacalo.

Voleo bih da lap top ne koristim za slusanje muzike,nego samo za snimanje na USB flash memoriju.

 

To upravo ja radim. Imam Marantz NA7004 strimer.

Za tebe je onda najbolje da uzmeÅ¡ strimer (ili kako neki joÅ¡ kažu NAP) jer strimeri imaju displej pomoću koga upravljaÅ¡ sadržajem (ukljuÄujući USB flash memoriju). Po pravilu imaju na prednjoj ploÄi ulaz USB-A (za USB flash ili neki iPOD i sl.) a na zadnjoj USB-B za vezu sa kompom.

Po meni je sluÅ¡anje FLAC fajlova sa USB flash memorije najkomforniji naÄin za sluÅ¡anje muzike (digitalije, da se ne uvrede vinilaÅ¡i kojima nameravam da se jednog lepog dana pridružim).

Nedavno sam baš pokrenuo temu: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27217-usb-flash/

 

Koliko znam LJuba prodaje nov Pro-ject strimer na oglasima. To je onaj lik koji je admistrator ovog foruma. Pošto nam se zamerio probaj da mu što više ubiješ cenu :D :D :D .

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da pojednostavim stvari.Kao sto sam rekao, ceo zivot sam proveo sa gramofonom,koliko cu u ovim poznijim godinama da se izborim sa strimovanjem,pa hajde,probacu da se edukujem.

 

Veliko hvala svima na savetima,za vreme odmora proucicu pojmove vezane za digitaliju,pa cu da postavim konkretna pitanja.

Link to comment
Share on other sites

Zbunili smo Äoveka :D.

 

Kada sam govorio o strimeru mislio sam na uređaje tipa Marantz NA7004, Pioneer N 50, Pro-ject stream box DS i sl.

Mislim da je to za kolegu najjednostavnije rešenje, jer želi da USB flash memoriju samo utakne u ulaz na prednjem panelu i sluša muziku (ako sam dobro razumeo)...ostale opcije (network player, FM tuner...) ne mora da koristi ako ne želi...

Drugo rešenje strimer (tipa sqeezbox) + DAC, mislim da nije jeftinije a da zahteva malo više znanja o digitaliji ....

Link to comment
Share on other sites

Sve je u redu.Posto je otpala varijanta da se slusa bez kompa zbog " Kako misliÅ¡ da kontroliÅ¡eÅ¡ usb fleÅ¡ ?

kako da pokreneš muziku i vidiš šta da slušaš ?"- @ Vlajo, ostaje mi samo da USB umetnem u komp,a da trazim externu zvucnu karticu,externi DAC,da poboljsam zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Strimeri imaju displej preko koga se kontroliše i USB flash vrlo lako, jednostavno i pregledno. Ukoliko se koristi komp onda mora da se ima odgovarajući player (foobar, audirvana, Jplay....) potrebno je setovanje....

Ne postoji ništa lakše od puštanja muzike sa USB flasha preko strimera!

Mislim da je najbolje isprobati obe verzije pre donošenja odluke!

Link to comment
Share on other sites

Joj Aox ala si iskomplikovao... Ajde nemoj korisiti pojam DAC za sve moguće uređaje koji poseduju ugrađen DA konvertor jer i nas zbunjuješ.

 

Dakle, tebi treba audio plejer u koji možeš da ubodeš USB flash memoriju. Ima ih od ozbiljnih i skupih streemer-a (npr: http://www.box-designs.com/main.php?prod=streamboxrs&cat=source&lang=en ), do malih prenosnih tzv. MP3 plejera (od kojih neki sasvim solidno sviraju i FLAC, npr: http://www.sandisk.com/products/music-video-players/clip-plus-mp3-player/ ).

 

Druga opcija je externa zvuÄna kartica (koju USB kabelom kaÄiÅ¡ na tvoj laptop) i da sluÅ¡aÅ¡ muziku direkt sa raÄunara korišćenjem te externe zvuÄne.

 

Nemoj sada snimanje i dekove da ubacujeÅ¡ u priÄu i povećavaÅ¡ zbrku. Kada budeÅ¡ mogao da sluÅ¡aÅ¡, moći ćaÅ¡ i da snimaÅ¡.

 

OdluÄi Å¡ta ćeÅ¡ od te dve opcije pa da priÄamo dalje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam taj problem reÅ¡io sa WD multi medijom: u nju umetnem usb stick iz nje video signal ide u tv kao monitor, a audio izlaz analogni iz medije ide u dek ili stereo video i tako snimam. WD koristim za filmove ili za vanjski hard tako kad gledam film snimim neke audio scene na dek ili video. Multi medija je jeftinija od strimera ili sliÄnih ureÄ‘aja kao nova i kao polovna je joÅ¡ jeftinija, a zadovoljava zvukom i Äita sve formate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posto sam rasplinuo temu,mojom krivicom,zbog brkanja pojmova,evo sta zapravo hocu:

Poceo sam da slusam muziku na gramofonu Tosca 20 - to je,otprilike,kao sto sad slusam na laptopu.

Imao sam i Thorens td126II/SME 3009III - to je malo bolje nego sto sada imam cd California dx-2.

 

A ja bih nesto u rangu ,sto sam takodje imao , Thorens td 160II.

 

Da kosta do 200 EUR,moze polovno,sto bi bilo u rangu cene novog uredjaja 300-350 EUR.

 

Pitanje glasi:za taj novac vise bih dobio za ulozeno:

1. unaprediti laptop sa eksternom zvucnom karticom,i dalje na pojacalo,

2. kupiti plejer u koji bi umetnuo USB flash memoriju, i dalje na pojacalo.

 

Vise mi odgovara druga varijanta,ali ako sa prvom dobijam bolji zvuk,to ce biti primarno.CD plejer i dalje ostaje primarni izvor,ali u ovoj besparici,na ovaj potez sam se odlucio iz prakticnog razloga, da muziku koja je loseg kvaliteta i na originalnom cd-u,slusam na ovaj nacin,ali besplatno.

Link to comment
Share on other sites

Za taj novac WDTV Live (http://www.eponuda.com/media-plejeri/western-digital-tv-live-wi-fi-hd-media-player-wdbgxt0000nbk-eesn-media-plejer-cena-212282) + Lampucera (http://www.kupujemprodajem.com/Lampucera-16-24bit-do-192kHz-14713642-oglas.htm?filter_id=5655625).

 

Preduslov je da je TV blizu, da bi video šta puštaš sa WDTV.

 

3. opcija: kupiš praznih CD medija za 200€ i narezuješ.

Link to comment
Share on other sites

 

 

3. opcija: kupiš praznih CD medija za 200€ i narezuješ.

Moj CD plejer cita rezane diskove samo one koje sam snimao brzinom 1x-4x.Nisam siguran da sada postoji takva mogucnost(bar ja ne mogu da nadjem opciju,da li je do programa,cd citaca ili cd medija, ne znam).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...