Jump to content


Hard disk image


WTF

Recommended Posts

Pozdrav!

 

Imam 2 sistema, jedan bolji i jedan proseÄan (u drugoj prostoriji).

Uživao sam u glavnom sistemu a izvor je bio PC sa WinXP i internom EMU 0404.

Kad je stiglo dete, proredilo se slušanje muzike i svelo mahom na "rezervni položaj", tj. slabiji sistem sa laptopom, slušalicama i EMU 0404 USB.

Pomenuti PC instaliran je 2007, sada ga koriste i supruga i već petogodiÅ¡nja klinka a održavan je u životu zahvaljući backupu sistemskog HDD. KonaÄno ga je pre 20-tak dana dotukao strujni udar tokom grmljavinske oluje. 

Naravno, ukućani su smesta zahtevali novi PC. 

Zbog EMU interne (PCI slot) nabavio sam par godina staru, ali odliÄnu maÅ¡inu i sada me mori sledeći problem: postoji li mogućnost da na taj novi hardver prebacim disk image Windowsa XP sa starog PC i pored toga Å¡to su hardverski razliÄiti? Pa da onda naknadno sredim drajvere, preÄice itd... Ili Äak da kloniram Win7 sa laptopa?

Acronis universal restore ima tu opciju ali je posao priliÄno obiman, pa me interesuje da li je neko ovo probao i da li radi?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Прво, и дан Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð¿Ð»Ð¾Ñ‡Ðµ имају макар један ПЦИ Ñлот... друго, инÑталирај лепо нови ÑиÑтем. Ðко знаш да радиш чување ÑиÑтема, знаћеш и да инÑталираш нови.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem instalacija sistema, već programi, podešavanja itd...

Druga stvar, na tom starom PC bila su 2 WinXP, jedan "public" po kome su svi rovarili, a drugi moj, sa optimizovanim Windowsom, Foobarom, vst pluginima, Photoshopom i njegovim pluginima, semplovima. TeÅ¡ko sam se navikao i na laptop sa sedmicom i nekim njenim nelogiÄnostima, a i taj OS sam toliko prilagodio da je funkcionisao (ne samo vizuelno) kao XP.

Pre ove kupovine mislio sam super, uzeću umesto PC joÅ¡ jedan laptop, kad prtz...svi novi teraju osmicu...opet navikavanje. Zato sam se odluÄio za polovnjaka (uzgred, prodavac je moj poznanik, audiofil, i taj PC je baÅ¡ OK, beÅ¡uman...)

Najbolja solucija bi po meni ipak bila clone>restore.

 

P.S. Koristeći pretežno laptop poslednjih par godina, nisam neÅ¡to bio u toku sa novim mat. ploÄama, mislio sam da je PCI davno pregažena tehnologija.

Link to comment
Share on other sites

Да би 7 или 8(.1) функциониÑала као XP то би значило уназадити ÑиÑтем. Све у Ñвему ÑиÑтем Ñе везује за хардвер па би вероватно требао да Ñе накнадно активира али пробај ако те баш мрзи да подешаваш. Савет је увек ново.

Link to comment
Share on other sites

Prvo što mi je palo na pamet i jeste bio Acronis (jer sam pomoću njega i održavao stari PC).

Ali ne znam kako da mu poturim drajver za kontroler, Äini mi se da tu treba floppy (koga nemam),

 

Razlog zbog kojeg sve ovo nameravam je što mi je spaljeni PC bio zaista u top formi, ne toliko brz ali je sve funkcionisalo kako treba, i sad sve ponovo raditi...ni živaca ni vremena. Srećom, svi bitni fajlovi su uredno smešteni na ext. diskove, a flac još i duplo bekapovani.

Link to comment
Share on other sites

Prvo što mi je palo na pamet i jeste bio Acronis (jer sam pomoću njega i održavao stari PC).

Ali ne znam kako da mu poturim drajver za kontroler, Äini mi se da tu treba floppy (koga nemam),

 

Razlog zbog kojeg sve ovo nameravam je što mi je spaljeni PC bio zaista u top formi, ne toliko brz ali je sve funkcionisalo kako treba, i sad sve ponovo raditi...ni živaca ni vremena. Srećom, svi bitni fajlovi su uredno smešteni na ext. diskove, a flac još i duplo bekapovani.

Ne treba ti flopi. Samo pratis uputstva u Acronis-u, mozes i da izguglas neki tutorijal.

Radi provereno.

Link to comment
Share on other sites

Problem (bar za sada) rešen !

 

Acronis Universal Restore nije pomogao, Sysprep nije pomogao (ili nisam sve odradio kako treba); mislio sam da je problem u tome Å¡to je stari PC bio dual boot.

Na kraju sam podigao XP1 ("javni"), deinstalirao sve periferije a kontrolere HDD-a postavio na standard. I stavku Computer sam promenio u standard.

Zatim restart u moj XP2 ("muziÄki") i isti postupak. Onda sam iskljuÄio komp, izvadio sistemski hard (IDE) i stavio ga u novi kompjuter. Sistem se srećom  podigao, promenio sam "Computer" u ACPI mod, instalirao drajvere i sada sve radi. I VSTi, i ASIO, sve preÄice, svi semplovi, svi programi su tu...Jedino Å¡to mi je Äudno je da Device Manager pokazuje  CPU DualCore, a RealTemp oÄitava temp. samo jednog jezgra.

Ali da ne davim viÅ¡e, ovo je ipak audio(filski) forum. Sa novim raÄunarom dobio sam SATA podrÅ¡ku, bolju grafiku i procesor a ostao na omiljenom mi XP instaliranom 2007. Nadam se da će ovo nekome pomoći.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...