Jump to content


Problem sa HDMI vezom


dude

Recommended Posts

Posedujem ovaj old fashion LCD VIVAX http://www.tehnomanija.rs/vivax_televizor_lcd_2600.html , a danas kupih ovaj Philips BRP http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=en&scy=lv&mid=Link_Software&ctn=BDP5600/12 .Problem je u tome Å¡to preko HDMI nemam signal. Probao drugi kabal, neće. Okretao sam strane, Äupao-nabijao ponovo, neće. :heat

Odnesem pleer kod drugara, probamo ga na nekom Telefunkenu, isto HD ready, radi !

Probano sa istim kablom kao kod mene.

 

 E sad, kontam, možda je do neke nekompatibilnosti HDMI standarda, ako to uopÅ¡te postoji ?! RazmiÅ¡ljam kako da mu izvuÄem maksimum za video ?! Da li neki HDMI kabal konvertor na komponentni AV video ili tako neÅ¡to :unsure: ?! post-11305-0-98757100-1406663870_thumb.j

 

InaÄe, daje sliku preko obiÄnog žutog kablića za video, ali Äini mi se , daleko je to od HD (720p) koliko ovaj TV može da podrži.

 

Možda je bilo sliÄnih tema, ali avaj, pomozite sa nekom dobrom idejom. Zahvaljujem na uÄešću u diskusiji :)

 

 

P.S.

 

HDMI na televizoru daje sliku kada je povezan sa laptopom iz 2009. godine, koji poseduje HDMI out !

Link to comment
Share on other sites

Probaj ovo, ako vec nisi

http://www.manualslib.com/manual/584570/Philips-Bdp5600.html?page=22

Mozda stvarno ima veze i sa hdmi standardima pa taj vivax brljavi... Mada, valjda bi trebalo da noviji standard hdmi radi na uredjaju sa starijim standardom, sta znam.

Pogledaj i ovo

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=BDP5600/12&dct=QAC&faqview=1&mid=Link_FAQs&refnr=0098767&scy=BG&slg=AEN&view=aa12_view_partial.html

ali kad odneses ponovo plejer kod drugara sa telefunkenom jer moras da vidis meni da bi promenio vrednosti.

Link to comment
Share on other sites

Ðе поÑтоји такав паÑивни кабл тј треба ти неки конвертор дигиталног у аналогни Ñигнал.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio na Äasu.. Äemu onda ovakvi setovi kablova ? Ide neÅ¡to izmedju ili Å¡ta ? Koliko vidim ti konvertori su skuplji od ovog mog Blue Ray pleera ?!

 

ZnaÄi, bolje da kupim nov televizor, a do tad da uživam u 480p :mad:

Link to comment
Share on other sites

Mmm..fetiÅ¡, kao kad vinildžija prvo omiriÅ¡e ploÄu, pa je tek onda baci na tiganj !

Ovo je uletelo povoljno, a ima dosta mogućnosti, greota ' se baci. Žena i klinci vole da gledaju klipove sa YouTubeta.., a laptop je sad optimizovan samo za muziku i ne dam ga nikom, tako da sam im ovo uzeo da se igraju .  Sad se trenutno zajebavamo sa strimovanjem u lokalnoj mreži, pa se zaludjujem kao Siroma, da ubacim FLAC i titlove u WMP..

Link to comment
Share on other sites

Fetiš, nego kako. Moj fetiš je trenutno kuvanje na terasi dok ne zađe Sunce uz vlažnost vazduha od 245 posto, dok se ne onesvestim. Posle se istuširam sa ladnu vodu i onda sam lud dok ne svane.

Pretpostavljao sam zaÅ¡to si ga uzeo, ja sam isto razmiÅ¡ljao o blu plejeru dok nisam prelomio na media player koji pusta sve. Posle sam kupio tv koji isto pusta sve i sad mi media plejer sluzi za povremeno odlaganje kabastih lossless muzika jer ima terabajt skladiÅ¡ta. Nekad pustim i film ili seriju sa istog ali lakse je sa usb na tv. Inace, muzika sa media plejera preko optike na dakÄe zvuÄi vr'. No, budući nepipravljivo lenj, lakÅ¡e mi je sa laptopa na dac. Tja, konformizam je, kažu, ubio okretanje na B stranu ploÄe, ali tako je uvek bilo od izlaska iz pećine, vredni su napredovali i razmnožavali se a mi lenji ćemo d' izumremo, Å¡to je poÅ¡teno kad se razmisli i sabere pa podvuÄe crta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...