Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

I ja sam na Laptopu Win 7 medjutim kada UPnP odaberem kao output (Windows Media Serever na istom ili drugom laptopu u mrezi) javi mi odmah gresku. Media Player je verzija 12.

 

Pri tome nisam vrsio nikakva podesavanja jer nisam ni nasao gde bih mogao sta da podesim ....

Koju gresku javlja?

Poslacu ti podesavanja kad dodjem kuci ili da postavim ovde?

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to nema slike albuma a ostali id3 tagovi se vide normalno ( izvodjaÄ , naziv , godina...) ako se puÅ¡ta preko upnp-a sa foobar-a preko media plejera a isti fajl ( ape, flac, mp3 ) kada pustim preko network-a sa kompa bez foobar-a onda se sve vidi.Da li je fora u podeÅ¡avanju ili neÄem drugom.Kada pustim fajl na kompu preko foobar-a onda normalno pokazuje sliku albuma i sve ostale id3 tagove.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ovom komponentom se može izvrÅ¡iti pretraga YouTube prostim klikom u plej listi po naÄinima Artist, Artist - Title and Artist. Instalira se foo_run 0.3.7 sa sajta:

http://mp3tag.de/en/fb2k.html

 

Onda u Preferences > Run services se dodaje:

 

 

Artist : h t t p : / /w w w.youtube.com/results?search_query=$replace(%artist%, ,+)&aq=f

Artist - Title : h t t p : / /w w w.youtube.com/results?search_query=$replace(%artist%+%title%, ,+)&aq=f

Artist Playlist : h t t p : / /w w w.youtube.com/results?search_type=search_playlists&search_query=$replace(%artist%, ,+)&uni=1

 

Bez razmaka na poÄetku linkova.

 

Izgleda ovako:

 

6757bbb28cf1a739ba54d37b243dcb7c_view.jp

 

Ovo mi je zgodno jer poslednjih meseci dobijam veliki broj pesama koje treba preslušati ili da se upoznam sa sadržajem, a stalno copy-paste pa search na sajtu je postalo previše zamorno.

 

Možda neko nađe i ovo korisno.

 

Pretraga jedne popularnije "prodavnice" preko Google.

Google Rutracker Artist + Title:

https://www.google.rs/search?q=site:rutracker.org+$replace(%artist%+-+%title%, ,+)+flac

Google Rutracker Artist:

https://www.google.rs/search?q=site:rutracker.org+$replace(%artist%, ,+)+flac
Link to comment
Share on other sites

Scheduler

 

Gasi i pali raÄunar ili Foobar u odreÄ‘eno vreme, play, stop...

 

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_scheduler

 

Pozdrav! Moj budilnik svako jutro u 05:40, vec godinama, udri po internet radio stanicama, a za svaki slucaj ako zvekne kablovski internet, u listi su i fajlovi sa HDD, naravno podeseno da ne bude preglasno i budi ostale ukucane :thumbsup2:listen

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko kako naterati cue file koji je vezan sa single flac-om (imamo album ripovan tako da postoji .cue file i jedan veliki .flac fajl, dakle, ne svaka pesma posebno nego djuture) da radi sa full file buffering?

 

Koristim Full File Buffer i to radi sa pojedinaÄnim flac fajlovima (pesmama), sa single file flacom ne radi. Po netu Äitam da je to radilo u nekoj staroj verziji foobara ali ne bih se vraćao na stare verzije samo zbog ove sitnice.

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Niste razumeli. Znam kako da podelim single flac file na pojedinacne pesme, nije u tome stvar. Ovde imam koncertne snimke gde nema pauza izmedju pesama i to volim da slusam tako kako jeste.

 

Full File Buffering radi tako sto smesta fajlove iz Foobar liste u memoriju i odatle ih pusta (velicinu sami zadajemo u podesavanjima). To se moze proveriti u device manageru. Kad pustim pojedinacni flac, recimo pesmu od 35MB, device manager to i pokaze tako sto u zazecu RAM memorije pokaze tu vrednost za Foobar.

Problem je sto Full Fille Buffering to radi sa pojedinacnim flac fajlovima (sa .cue fajlom gde je album sastavljen iz onoliko flac fajlova koliko ima pesama, dakle, pojedinacni flac fajlovi za svaku pesmu), kada je album u formi .cue fajla i jednog .flac fajla - Full File Buffering ne radi. Device manager pokazuje da u RAM memoriju procesa Foobar nije "uvucen" taj veliki fajl.

 

Mogu ja to da podelim vrlo lako na pojedinacne pesme ali bih hteo da albume koji su tako ripovani zadrzim onakvima kakvi su. Mrzi me da ih delim, da budem jasniji ;) .

Link to comment
Share on other sites

Taj fajl se uredno reprodukuje u Foobar. Stvar je sto sam sinoc, sasvim slucajno, video u device manager-u da kada je u pitanju single file .cue, za foobar proces pregled memorije  ne pokazuje da dolazi do promene, kao sto je slucaj kada su u pitanju pojedinacni flac fajlovi.

 

U slucaju gde su pesme odvojene u pojedinacne flac fajlove to se vidi i po vremenu reakcije samog Foobar-a jer kada, na primer, pustite pesmu od 150MB (recimo, neku duzu stvar ili 24/96 fajl) potrebno je duze vreme do starta pesme (dok se pesma "bufferuje") nego za pesmu od 20MB. Device manager uredno pokaze iskoriscenje memorije kada pratite u realnom vremenu (dok bufferuje pokazuje samo onoliko koliko trosi Foobar proces, kada ubaci pesmu u buffer vrednost se poveca tacno za onoliko koliko je pesma "teska" u MB).

 

Kada se radi o .cue file-u i pripadajucem single file flac-u, toga nema, sto se moze videti i po vremenu reakcije foobara jer pesma startuje istog trenutka a u device mamageru nema promene zauzeca memorije za foobar proces.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...