Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Taj loudness je primetan iste sekunde meni, ni ne treba mi da proverim. I izaziva mi zamor veoma brzo.

19 nikada nisam video, od ovih koje sam merio. Pa ću skinuti da vidim (Äujem). Taj problem imamo, samo zato Å¡to se sada producira za krÅ¡ sisteme, da se dobro Äuje na krÅ¡u od laptop zvuÄnika, telefona, mini-linije. Zato klasiÄna muzika uglavnom bude poÅ¡teÄ‘ena toga, jer se zna da ljudi koji to sluÅ¡aju, i koji su ciljana publika, cene kvalitet i obiÄno imaju pristojne sisteme.

Link to comment
Share on other sites

Upravu je Mrachni znaju da klasiku ne slusaju mladi narastaji i onda je postede buke.Samo mi nije jasno zbog cega ne urade jednu normalnu digitalnu verziju za nas koji bi da slusamo muziku,jer je glupo da od digitalnog mastera naprave plochu koja je ok sa DR-om i nijedan ok digitalni izvor.

Daft Punk je za Random obecao digitalni izvor bez imalo "buke" i naravno nisu ga napravili,ali su zato napravili plochu koja je ok.

Link to comment
Share on other sites

Upravu je Mrachni znaju da klasiku ne slusaju mladi narastaji i onda je postede buke.Samo mi nije jasno zbog cega ne urade jednu normalnu digitalnu verziju za nas koji bi da slusamo muziku,jer je glupo da od digitalnog mastera naprave plochu koja je ok sa DR-om i nijedan ok digitalni izvor.

Daft Punk je za Random obecao digitalni izvor bez imalo "buke" i naravno nisu ga napravili,ali su zato napravili plochu koja je ok.

I vinyl opet ima bolji, jer se zna ko ga sluša. Pored par hipstera. :P
Link to comment
Share on other sites

Pa sad Vinil ima mnooogo manju dinamiku nego CD.

Sta tacno meri ovaj DR nismo utvrdili.

A sto se tice Loudness War-a, pa to je pocelo jos sa gramofonskim singlicama. U dzuboksovima su bile singlice a gazda ducana je podesavao Volume po svojoj volji ( za sve ploce jednako). E sad koja se "upadljivije" cula je zavisilo i od snimanja pa se prvi put javio Loudness war. Doduse zbog limita analogne tehnologije nije moglo da se ide u ekstreme

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujući vrhunskoj produkciji, CD ne koristi ni deo svog potencijala. Pravi je posao naći disk koji dobro zvuÄi van džeza, klasike. Rock da ne priÄamo, evo Digital je bio spomenuo remaster Ten, ja sam ga posluÅ¡ao, zvuÄi bar deset puta gore od originala. Nisam odsluÅ¡ao nijednu pesmu do kraja koliko je loÅ¡e. I najsmeÅ¡nije, nelegalne vode imaju bolji kvalitet, nego zvaniÄna izdanja. Jer se deÅ¡ava da imaju premastere, koji nisu objavljeni, i nisu upropašćeni, kao na disku.

Link to comment
Share on other sites

Postoji li za Foobar2000 neki poseban plug-in koji omogućava reprodukciju hi-res (konkretno, 48/24) fajlova? Kad probam da pustim neki takav fajl, izbaci mi grešku:

 

Playback error: Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 48000 Hz / 16-bit / 2 channels

 

 

Kada dotiÄni hi-res fajl pustim AIMP3 plejerom, greÅ¡ka se ne pojavljuje, tj. AIMP3 bez problema reprodukuje 48/24 format. 

 

 

edit: Ok, snaÅ¡ao sam se. U panelu M-Audio 2496 kartice podigao sam sample rate (koji kartica hardverski podržava) na 96khz i sada sve Å¡ljaka.

 

 

Ipak, Å¡ta ako bih imao neku bednu integruÅ¡u koja ne podržava hi-res... Može li se foobar, pomoću nekog plug-ina ili sliÄno, navesti da automatski radi downsampling (sa, recimo, 48/24 na 44.1/16)? 

Link to comment
Share on other sites

D4vwzeP.png?1

 

 

Koga zanima ovakav izgled Foobara,ovde na ovoj adresi http://www.mediafire.com/download/7991nxcityqonvd/foobar2000.7z

Skinite,raspakujte i udrite.

Da bi se pojavljivale slike omota albuma(sredina) i izvodjaca(desno) potrebno je da u folder gde je album ubacite sliku albuma u rezoluciji 500x500 ili slicno i preimenujete je u folder,zatim sliku izvodjaca rezolucije 500x600 ili slicno i preimenujete u artist.

To bi trebalo da izgleda ovako

 

Bo6HnKX.png

 

Zatim na kraju Udjite u menu - file - preferences(precica taster minus na numerickoj tastaturi) - Media Library na vrhu imate Path gore desno Add pa dodajte folder gde vam stoji muzika.Meni je na D disku music,vi dodajte vas folder sa muzikom,a moj obrisite osim ako ne nosi isti naziv.Foobar je portabl zadnja stabilna 1.3.3,ako nekog zanima standard instal verzija neka instalira preko ove nece se promeniti podesavanja.

 

Pozdrav.Drugar Digital

 

Prethodni link za foobar prsao!!!!!  Ovaj Mediafire OK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...