arnage

Foobar2000

Recommended Posts

Vezano za ESI. Zar ne bi trebalo da oni guraju ASIO, s ozbirom da su im karte (polu)profesionalne?

1 sat ranije, DJ.NIK said:

ArnageLapaTopa.JPG.2467627578c770af670daf426ee607c3.JPG

...

Cat-On-Couch.gif.11f55e7cd93619c7e0804a64b11ea387.gif

Sa'ce pomoc, drz' se jos malo :)

Dečače, smaraš.

Sada je jasno da ti imaš daleko ozbiljnijih problema od pc audio... ili čak sabiranja i oduzimanja.

Pozdrav!

Koristim 3 DAC-a naizmenično i masu raznih podešavanja u Foobaru koja sam prilagodio dotičnim uređajima. (resampler, output, dsp...)

Kad god promenim uređaj moram sve to da podesim ponovo. Nije da je teško ali me mrzi. Može li se konfiguracija sačuvati i kasnije samo učitati? Recimo, "Fiio-slušalice-crosfeed-sox resample to 96 kHz passband 95". Nije mi bitan grafički deo, samo ono što se odnosi na zvuk. Dakle, samo jedan fajl, ne ceo folder "config".

On 24.4.2018. at 22:56, WTF said:

Pozdrav!

Koristim 3 DAC-a naizmenično i masu raznih podešavanja u Foobaru koja sam prilagodio dotičnim uređajima. (resampler, output, dsp...)

Kad god promenim uređaj moram sve to da podesim ponovo. Nije da je teško ali me mrzi. Može li se konfiguracija sačuvati i kasnije samo učitati? Recimo, "Fiio-slušalice-crosfeed-sox resample to 96 kHz passband 95". Nije mi bitan grafički deo, samo ono što se odnosi na zvuk. Dakle, samo jedan fajl, ne ceo folder "config".

Da li samo u foobaru ili imas neka podesavanja i spolja(van foobar).
Moze da se napise skripta koja ce da ti postavi ta podesavanja (ako znas nekog ko programira po malo ili sam programiras), a u svakom slucaju cfg fajl mozes da importujes i eksportujes iz foobara (makar je moglo pre).Samo trebas da sacuvas *.fcs fajl i iskopiras ga u app data u user ako ti je tako lakse. 

sto se tice configa, morao bi da izbrises graficki deo ako hoces da ga odstranis iz config fajla.

On ‎24‎.‎4‎.‎2018‎. at 22:56, WTF said:

Pozdrav!

Instaliraj foobar u portabl modu i rešen problem.

Zaboravio sam da napomenem: i jeste instaliran u portable modu. U međuvremenu sam se dosetio pa sada imam tri portable Foobara, za svaki DAC po jedan. Ostalo je samo da se podesi po potrebi ono što je eksterno, ASIO ili DSD Transcoder. Imam još jedno pitanje: neko je ovde savetovao da se izbegava portable instalacija jer to loše utiče na zvuk. Može li neko objašnjenje?