Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 13.8.2018. at 23:37, Spachek said:

S obzirom da Spachek ima apsolutno pametnija posla od audio pa ne možemo da napravimo pravi test, moram da se vodim tehničkim podacima i napomenem da se ova podeljena verzija ne može koristiti na win 10.

foobar jeste backward kompatibilan, ali niko nije vidovit. 

Dakle, ovu verziju ne koristiti dalje od win 7. Zvuči grozno na win 10.

Sada kada je rešen problem na poslednjoj verziji foobar-a, ja ću spakovati svoju verziju kompatibilnu sa win 10. Nadam se preko vikenda.

stay tuned. :P

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nema potrebe ništa podešavati ako taj uređaj nema svoj driver. Samo odabrati dac kao output i to je sve.

Pogotovo ne treba čačkati zbog tih slušalica. Jako dobre i analitične ali lepog i punog zvuka sa blago istaknutim srednjim, za razliku od Edition verzije. 

Lično, prilično svi fajlovi u kolekciji su RG skenirani ali ne sećam se kada sam poslednji put uključio tu opciju. I na kompu i na telefonu. Pre par godina mi je bila ideja da uključim RG kada su tu gosti pa da muzika svira bez promene u glasnoći... danas je, izgleda, čisto navika da vidim RG vrednost i zbog urednosti tagova.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Gospodo, koristio sam foobar2000 ver. 1.4 na OS Win 7.

Kao daljinsku kontrolu koristio sam IPhone tj. Apple aplikaciju Remote.

Da bi iPhone mogao da radi sa foobar2000 morala je biti instalirana foo_touchremote komponenta ver. O.284 (mislim).

Kada sam pokušao da sve na isti način instaliram na Win 10, nije hteo foo_touchremote da se instalira (javlja grešku sa nekom dll bibliotekom kao da foobar2000 i foo_touchremote nisu kompatibilni međusobno) iako je na Win7 sve radilo.

Kako bih to mogao da osposobim ili da na neki drugi način rešim.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Srecko said:

Gospodo, koristio sam foobar2000 ver. 1.4 na OS Win 7.

Kao daljinsku kontrolu koristio sam IPhone tj. Apple aplikaciju Remote.

Da bi iPhone mogao da radi sa foobar2000 morala je biti instalirana foo_touchremote komponenta ver. O.284 (mislim).

Kada sam pokušao da sve na isti način instaliram na Win 10, nije hteo foo_touchremote da se instalira (javlja grešku sa nekom dll bibliotekom kao da foobar2000 i foo_touchremote nisu kompatibilni međusobno) iako je na Win7 sve radilo.

Kako bih to mogao da osposobim ili da na neki drugi način rešim.

 

Najprostije rešenje je ovaj plugin, sarađuje perfektno s mConnect i sličnim aplikacijama:

https://www.foobar2000.org/components/view/foo_upnp

Link to comment
Share on other sites

Najprostije rešenje je ovaj plugin, sarađuje perfektno s mConnect i sličnim aplikacijama:

https://www.foobar2000.org/components/view/foo_upnp

Zahvaljujem mnogo!

Naravno da sam imao ovu komponentu skinutu i probao je sa Apple Remote (ubio se tražeći celu noć po internetu sto ne radi ni ona a ni foo_touchremote DACP server) i možete misliti nije mi palo uopšte na pamet da probam mconnect?

Kreten!

Da ne pričam da ste (moram da kažem da možda i gresim) ne u pravu za APlayer nego nego da je u ovoj fazi čist mazohizam zavitlavati se sa njim uz sve njegove kvalitete....

Kada na sve to dodam da nisam slučajno, čim se pojavio odmah deinstalirao Windows 10 (ubi me logika za novokompovane korisnike, sve ograničeno sa idiotskim notifikacija za sve i svašta da ne bi neko od njih “glavu izgubio” zbog pogreške) tražeći šta sve treba da po isključujem “baš sam se noćas proveo”.

Hvala bogu da odoh u penziju i da ne moram da se navikavam na Windows 10 počevši od dizajna (oči izgubih od jedne noći sa default color shemom).

Još jednom mnogo hvala za super predlog i odličnu kombinaciju.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, dj.nik said:

Foobar vredi tek kad se kupi JPlay i ubaci JPlay 'sound engine' umesto original 'zvucne masine'. Isto vazi i za JRiver.

JPlay odavno ne radi sa JRiver, jer ovi drugi tvrde da je prevara, s čime se slaže i autor foobara, ali JPlay barem nije blokiran, pa i dalje može da se proba. Pitanje je samo čemu foobar ili bilo koji drugi plejer ako postoji JPlay na računaru...

Link to comment
Share on other sites

Radi JPlay pod JRiver ali treba trikova. Tvrrdnje da je prevara dolaze iz interesnih sfera ili neznanja. JPlay najbolje radi kada je u svom 'mini' izdranju - samo beli prozocic a fajlovi kopirani u memoriju (desno dugme misa - copy pa razmaknica - space za svirku) Ili kako bi i trebalo - sa svim funkcijama racunara pogasenim uz prisustvo nekakvog USB memorjiskog stika da bi se masina probudila. Drugacije moze samo da 'power'' dugme. Edit: dok traje muzka.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zexx said:

JPlay odavno ne radi sa JRiver, jer ovi drugi tvrde da je prevara, s čime se slaže i autor foobara, ali JPlay barem nije blokiran, pa i dalje može da se proba. Pitanje je samo čemu foobar ili bilo koji drugi plejer ako postoji JPlay na računaru...

I ne treba, Minim server završava posao i odlično se čuje. Prethodno navedeni plejeri , prvenstveno mislim na Foo i JRiver su daleko inferiorniji u odnosu na JPlay njihova funkcija je možda samo kao menadžera audio fajlova...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dj.nik said:

Radi JPlay pod JRiver ali treba trikova. Tvrrdnje da je prevara dolaze iz interesnih sfera ili neznanja. JPlay najbolje radi kada je u svom 'mini' izdranju - samo beli prozocic a fajlovi kopirani u memoriju (desno dugme misa - copy pa razmaknica - space za svirku) Ili kako bi i trebalo - sa svim funkcijama racunara pogasenim uz prisustvo nekakvog USB memorjiskog stika da bi se masina probudila. Drugacije moze samo da 'power'' dugme.

 

Tačno , samo je potrebno da DAC podržava mod hibernacije. I potreban je USB da se iz njega probudi.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, džonibigud said:

I ne treba, Minim server završava posao i odlično se čuje. Prethodno navedeni plejeri , prvenstveno mislim na Foo i JRiver su daleko inferiorniji u odnosu na JPlay njihova funkcija je možda samo kao menadžera audio fajlova...

Foobar kao frontend i njegov UPnP/DLNA server mogu da budu upotrebljivi zbog mogućnosti čitanja cuesheet+image fajlova što većina media servera uključujući i MinimServer, ne ume, ali s obzirom da je razdvajanje na pojedinačne numere trivijalan posao, foobar ostaje zgodan alat za neke druge stvari koje doduše i nemaju puno veze sa samom reprodukcijom...

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, dj.nik said:

Naravno, samo oni sto cene 'made in USA' jure JRiver. Sto se ne bi i mi s ponosom predstavljali: JPlay - made in Serbia 

(JPlay = Josef Piri, Novosadjanin, zivi i radi u Holandiji)

Nadam se da je mojih 99e potrošio odavno u zdravlju i veselju...B)

Link to comment
Share on other sites

Kao ponovnom početniku, za sada (dok ne zaokružim sistem) nemam primedbe na foobar2000.
Još sam daleko od “zaokruženog” zvuka.
Siguran sam da je sve sto kazete tačno (uverio sam se X puta) ali mi se nekako čini da bih software (npr. JPlay) trebalo da kupim ipak “na kraju”.
Mislim da ne grešim jer i sami DAC-ovi se izbacuju svetlosnom brzinom a da bi optimizacija software za audio reprodukciju mogla dobiti na zamahu u vremenu koje sledi.
JPlay ne može da pobegne!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, dj.nik said:

Radi JPlay pod JRiver ali treba trikova. Tvrrdnje da je prevara dolaze iz interesnih sfera ili neznanja. JPlay najbolje radi kada je u svom 'mini' izdranju - samo beli prozocic a fajlovi kopirani u memoriju (desno dugme misa - copy pa razmaknica - space za svirku) Ili kako bi i trebalo - sa svim funkcijama racunara pogasenim uz prisustvo nekakvog USB memorjiskog stika da bi se masina probudila. Drugacije moze samo da 'power'' dugme. Edit: dok traje muzka.

 

To su vrlo ozbiljne optuzbe... Za to se ne "prepucava" na internet sajtovima i blogovima, vec se ide na sud - naravno, ako ima ikakvih osnova za tuzbu.

https://jriver.com/jplay.html

https://help.foobar2000.org/troubleshooter/components/482398a390566e59

https://www.audiostream.com/content/jplay-responds-open-letter

 

BTW, zanimljivo stivo - obavezno procitati i komentare, kao i diskusiju na forumu:

http://archimago.blogspot.com/2013/06/measurements-part-i-bit-perfect.html

https://archimago.blogspot.com/2013/06/measurements-part-ii-bit-perfect.html

https://hydrogenaud.io/index.php/topic,92856.0.html

 

Link to comment
Share on other sites

Kasnis samo 5-6 godina, nije strasno :). Arhimago je shupak, takvim merenjima se ne postize i ne vidi nista. '...Tajming. Tvrdnja da moderni procesori ne mogu da obrade relativno sporo procesiranje podataka ...' Treba se malo obrEzovati na temu pa pisati. Josef je to itekako dobro proucio, zato se njegov softver kotira visoko iznad vecine drugih. Ima samo jos jedan 'ludji' u perfekciji, upravo na tajmingu i tacnosti faze kod obrade / isporuke audio podataka. Tako se sajt i firma zovedu: 'Phasure'. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...