Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Moj kolega ima problem. Nije problem samog foobara al pravi problem foobaru.

Ima staru mašinu, AMD atlon dual core, 2gb rama i win 7 32bitni.

Sa vremena na vreme mu windows swapuje i pesme koje tada pušta foobar bukvalno zapinju / trokiraju. Gde i šta da isključimo u windowsu da mu se to ne dešava?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, vdzele said:

Moj kolega ima problem. Nije problem samog foobara al pravi problem foobaru.

Ima staru mašinu, AMD atlon dual core, 2gb rama i win 7 32bitni.

Sa vremena na vreme mu windows swapuje i pesme koje tada pušta foobar bukvalno zapinju / trokiraju. Gde i šta da isključimo u windowsu da mu se to ne dešava?

Najbolje bi bilo ako bi mogao da prosiri RAM za bar jos 2 GB. Istovremeno treba da pogasi nepotrebne service i procese, ali tu mora da bude oprezan i da zna sta gasi da ne bi oborio ceo sistem. Na taj nacin moze da smanji kolicinu RAMa koju trosi operativni sistem. Ja sam uspeo na jednom starom compu, koji ima isti operativni sistem kao i tvoj kolega, da smanjim potrosnju RAMa iskljucivo od strane operativnog sistema na nekih 0,5 GB, a da pri tom comp ostane upotrebljiv ne samo za audio.

Link to comment
Share on other sites

Sad video kod mene, na mojoj poslovnoj mašini, foobar zauzme veoma malo memorije, nekih 10k. Mada vidim da polagano raste. Mislim da on nije problem.

Podešavanje u task menadžeru da foobar ima najviš prioritet takođe ne pomaže.

Pre bi rekao da ga guši nešto drugo. Ili sam Win ima redovno defragmentovanje koje je kod njega podešeno na često. Možda ga ovo zeza?

http://www.microcenter.com/tech_center/article/5413/How_to_turn_off_Virtual_Memory_Paging_File_in_Windows_7

Link to comment
Share on other sites

Aj' sad ponovo procitaj sta si napisao kada sam te ispravio ;)

 

Ja sam rekao da ce Windows videti ~3.4 Gb (2 Gb koliko vec ima + ~1.4 od dodatnih 2 Gb) - ti si rekao "Od 4gb videće 3gb, ali će koristiti svih 4gb".

Sta ti je uopste to znacilo? Ko ce videti 3 Gb, a ko ce koristiti 4 Gb? :)

 

 

p.s. Totalno nebitno, al' kad je vec dosadno na forumu... :D

Link to comment
Share on other sites

On 27.7.2018. at 6:30, DejanM said:

Izgleda da je stvar u necem drugom ... Imao sam diskusiju na jednom drugom forumu sa jednim od programera F2K - bar se meni tako indirektno predstavio. Na moju primedbu, koju sam i ovde izneo, on je rekao da F2K nikada nije ni bio zamisljen da reprodukuje DSD i da je zbog toga konfiguracija F2K za reprodukciju DSDa vise lici na hackovanje nego na konfiguraciju. Onda je jos poceo da zastupa misljenje kako je DSD inferioran format u donosu na PCM pa da zbog toga i nema potrebe za implementacijom DSDa pod F2K. Moje misljenje je da je nebitno za programere F2K koji je od ta dva formata bolji, jer je trziste definitivno otislo u pravcu podrske oba formata i da bi zbog toga F2K morao oba i da podrzava. Tu se nedge razgovor i zavrsio.

U principu ja ne verujem mnogo u tu pricu kako je PCM bolji format pa da zato ne implementiraju kako treba podrsku za DSD. Mislim da se tu pre radi o tome da su resursi za odrzavanje F2K ograniceni i da taj tim ljudi, koji to radi (ako je to uopste tim ljudi), preopterecen i postojecim odrzavanjem a kamoli integracijom DSDa u F2K. Sa druge strane, cinjenica je da postoji neko ko uredno azurira SACD Plug-in za F2K i unapredjuje ga. Ko ce ga znati ... Prica se da su neki programeri, koji su radili na razvoju F2K presli u JRiver.

Ja sam imao slicnu diskusiju sa programerom jednog drugo audio plejera koji trenutno podrzava samo DoP. Na pitanje zasto ne radi native DSD, rekao je da output aplikacije ocekuje PCM (sto je valjda i ocekivano s ozbirom na to kad je plejer nastao), i da bi morala ozbiljno da se menja aplikacija da bi podrzala native DSD.

Moguce da je slicno i kod F2K jer je i on nastao u vreme kad DSD nije bio popularan.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, garson said:

Ja sam imao slicnu diskusiju sa programerom jednog drugo audio plejera koji trenutno podrzava samo DoP. Na pitanje zasto ne radi native DSD, rekao je da output aplikacije ocekuje PCM (sto je valjda i ocekivano s ozbirom na to kad je plejer nastao), i da bi morala ozbiljno da se menja aplikacija da bi podrzala native DSD.

Moguce da je slicno i kod F2K jer je i on nastao u vreme kad DSD nije bio popularan.

Moguće je da F2k šalje i native DSD, a ne samo DoP. Na primer sa Yamahinim driverom (bio link u ranijem postu):

https://usa.yamaha.com/files/download/other_assets/7/819027/PBDSDN_EN00_foobar2000_sg_En.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

On 26.7.2018. at 8:20, DejanM said:

Ovom gimnastikom sam se bavio vise puta, doduse ne za Yamahu. Prtimetio bih medjutim da se korisnicki interface promenio sa novim verzijama SACD plug-ina (ovde je sve predstavljeno za verziju 0.8.3 ali kod kasnijih verzija taj interface izgleda drugacije) sto avanturu konfigurisanja F2K cini "interesantnijom".

Jedna generalna primedba medjutim stoji: cim morate da izvrsite 50 koraka u nekom SW proizvodu, da bi ste omogucili neku funkciju tog proizvoda, onda to znaci da nedostaje ceo jedan korisnicki layer, koji bi konfiguraciju DSD reprodukcije ucinio jednostavnijom. Ja sam se nadao da ce to sa ovom novom verzijom F2K biti ispravljeno ali koliko sam mogao na brzinu da vidim to nije slucaj.

Jeste, zato što je ovo članak iz 2015. godine za win7 i tada aktuelne verzije programa. Noviji win10 je izašao te 2015. godine. 

Ali hajde da generalno pogledamo stvari.

Foobar nikada nije bio namenjen širokom spektru korisnika. S te strane ne da si u pravu, nego korisničkog interfejsa po današnjim standardna bukvalno nema. 

I ne treba da ga ima. :)

Foobarov notepadovski izgled je jedini razlog zašto ga mnogi i koriste. Jednostavan je. Niko na ovom svetu ne može da napravi interfejs koji će odgovarati ni većini korisnika. Zato ovi niti pokušavaju niti im je to ikada bila namera.

Drugi ga koriste zbog svojih naprednih mogućnosti dizajniranja interfejsa. Prosto, ta mogućnost da napraviš plejer kakav samo tebi odgovara ne može ni jedan drugi plejer. Jeste, treba malo da se pomuči i nešto nauči. Ali rezultat je neprocenjive vrednosti, više vredi nego dati 100 eur za gotovo rešenje - koje često nije rešenje već izbor manje loše opcije.

I pravljen je za Windows gde je najbolji plejer. :P

Dodaj još činjenicu da niko osim tebe ne može da zna koje komponente tebi trebaju i mogućnost da ih dodaš sam... Pa gde više? Šta više?

1. Dizajn kakav hoćeš
2. Komponente koje samo ti hoćeš
3. Audio kvalitet da Foobar i Yamaha preporučuje

Hajde, budimo malo realni...

Nova verzija Foobara, verzija 4, nije zvanično objavljenja. Trenutna verzija je samo bug-fix iteracija i nema novih funkcionalnosti. Verzija koju toplo preporučujem za-sačuvati.

Link to comment
Share on other sites

On 27.7.2018. at 9:17, vdzele said:

Moj kolega ima problem. Nije problem samog foobara al pravi problem foobaru.

Ima staru mašinu, AMD atlon dual core, 2gb rama i win 7 32bitni.

Sa vremena na vreme mu windows swapuje i pesme koje tada pušta foobar bukvalno zapinju / trokiraju. Gde i šta da isključimo u windowsu da mu se to ne dešava?

Neka skine neku staru verziju foobara, nešto pre 1.29 verzije i proba...

Link to comment
Share on other sites

On 27.7.2018. at 6:30, DejanM said:

Izgleda da je stvar u necem drugom ... Imao sam diskusiju na jednom drugom forumu sa jednim od programera F2K - bar se meni tako indirektno predstavio. Na moju primedbu, koju sam i ovde izneo, on je rekao da F2K nikada nije ni bio zamisljen da reprodukuje DSD i da je zbog toga konfiguracija F2K za reprodukciju DSDa vise lici na hackovanje nego na konfiguraciju. Onda je jos poceo da zastupa misljenje kako je DSD inferioran format u donosu na PCM pa da zbog toga i nema potrebe za implementacijom DSDa pod F2K. Moje misljenje je da je nebitno za programere F2K koji je od ta dva formata bolji, jer je trziste definitivno otislo u pravcu podrske oba formata i da bi zbog toga F2K morao oba i da podrzava. Tu se nedge razgovor i zavrsio.

U principu ja ne verujem mnogo u tu pricu kako je PCM bolji format pa da zato ne implementiraju kako treba podrsku za DSD. Mislim da se tu pre radi o tome da su resursi za odrzavanje F2K ograniceni i da taj tim ljudi, koji to radi (ako je to uopste tim ljudi), preopterecen i postojecim odrzavanjem a kamoli integracijom DSDa u F2K. Sa druge strane, cinjenica je da postoji neko ko uredno azurira SACD Plug-in za F2K i unapredjuje ga. Ko ce ga znati ... Prica se da su neki programeri, koji su radili na razvoju F2K presli u JRiver.

Ovde apsolutno nisi u pravu, iako su vođene diskusije suštinski nebitne. 

DSD je samo još jedan u nizu eksperiment i ništa više od toga. Pokušavaju ljudi da dostignu kvalitet ploče po ceni digitalije. Po današnjoj ceni? Neće moći. Iz tog ugla PCM jeste superiorniji u odnosu na sve druge... Jbga, tako je.Kome se ne sviđa, neka ugasi komp i kupi gramofon. DSD i nije ništa drugo, digitalni imitator gramofona. Uspešan? Pa, ne. Očigledno će proći isto glupo kao blu rej...

Dalje, za dobrim konjem se prašina diže, kažu mudri ljudi... Da li je neki programer otišao ovamo ili onamo... priče bez poente. Pa i Peter, autor Foobara, je pre radio na Winamp-u. Sada on i drugi rade i prave besplatan audio plejer. Finansiranje se zasniva na donacijama, a ciljevi projekta na kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

On 27.7.2018. at 7:24, savudin said:

Pitanje: Koristim Xonar U7 MKII, Windows 10 drajveri. Dva izlaza: RCA u pojačalo, coax u 5.1 sistem. Foobar podešen na WASAPI push Speakers na Xonaru, a na Windowsu je SPDIF default. Sve radi, ali ako stavim u Foobar-u WASAPI push SPDIF, neće da se čuje na 5.1. Samo DS SPDIF hoće, WASAPI neće. Što neće?

Znači da ta karta ne podržava nativno višekanalni zvuk već preko emulatora iz win koji su zaobiđeni upotrebom WASAPI. To je čest slučaj, kaže proizvođač da podržava npr 7.1 ali izostavi jednu reč poput "compressed" i eto problema...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, arnage said:

Nova verzija Foobara, verzija 4, nije zvanično objavljenja. Trenutna verzija je samo bug-fix iteracija i nema novih funkcionalnosti. Verzija koju toplo preporučujem za-sačuvati.

... mislim na verziju 1.3.19

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, arnage said:

Ovde apsolutno nisi u pravu, iako su vođene diskusije suštinski nebitne. 

DSD je samo još jedan u nizu eksperiment i ništa više od toga. Pokušavaju ljudi da dostignu kvalitet ploče po ceni digitalije. Po današnjoj ceni? Neće moći. Iz tog ugla PCM jeste superiorniji u odnosu na sve druge... Jbga, tako je.Kome se ne sviđa, neka ugasi komp i kupi gramofon. DSD i nije ništa drugo, digitalni imitator gramofona. Uspešan? Pa, ne. Očigledno će proći isto glupo kao blu rej...

Dalje, za dobrim konjem se prašina diže, kažu mudri ljudi... Da li je neki programer otišao ovamo ili onamo... priče bez poente. Pa i Peter, autor Foobara, je pre radio na Winamp-u. Sada on i drugi rade i prave besplatan audio plejer. Finansiranje se zasniva na donacijama, a ciljevi projekta na kvalitetu.

Pa i tebi cu ponoviti jednu prostu cinjenicu ("kome se ne svidja neka ... "): HiFi industrija iz raznoraznih razloga podrzava danas i PCM i DSD a mnoge firme smatraju da je DSD superioran format pa zato prave u sustini DSD DACove koji prvo konvertuju PCM u DSD pre nego sto dodje do stvarne konverzije u analogni signal (PS Audio, Sony, Marantz, ....). Na trzistu, vecina novih modela DACova podrzava oba formata. Zato bi bilo dobro da i F2K to ucini. Ako nece - boze moj ... postoje i drugi player-i.

Ostatak diskusije, koje si nazvao "nebitnim", je pokusaj da se razume zasto F2K nema integrisanu podrsku za DSD, nego je prepusteno korsnicima da instaliraju, namestaju, setuju, itd. kojekakve drivere i plug-inove. U svetu razvoja i prodaje SW to se naziva nezavrsen proizvod. Jer ako se vec prave plug-inovi za nesto, zasto onda ne naprave jos jedan korak i ne dodaju jedan korisnicki layer, kojim ce sakriti SW arhitekturu proizvoda koji nude i uciniti je transparentnom ? (kao sto je to praksa u razvoju SW). Zasto ja, kao korisnik, moram da ulazim u detalje arhitekture DSD reprodukcije pod F2K, da bih osposobio  njen rad ? Naravno, uvek se moze reci da je to open source, pa ko voli neka izvoli, ali to jednostavno nije profesionalni nivo koji se danas ocekuje od svakog SW proizvoda.

A sto se tice DSD vs. PCM ... to je u stvari druga prica i nije nuzno cak ni bitna za ovu moju kritiku F2K.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, DejanM said:

Pa i tebi cu ponoviti jednu prostu cinjenicu ("kome se ne svidja neka ... "): HiFi industrija iz raznoraznih razloga podrzava danas i PCM i DSD a mnoge firme smatraju da je DSD superioran format pa zato prave u sustini DSD DACove koji prvo konvertuju PCM u DSD pre nego sto dodje do stvarne konverzije u analogni signal (PS Audio, Sony, Marantz, ....). Na trzistu, vecina novih modela DACova podrzava oba formata. Zato bi bilo dobro da i F2K to ucini. Ako nece - boze moj ... postoje i drugi player-i.

Ostatak diskusije, koje si nazvao "nebitnim", je pokusaj da se razume zasto F2K nema integrisanu podrsku za DSD, nego je prepusteno korsnicima da instaliraju, namestaju, setuju, itd. kojekakve drivere i plug-inove. U svetu razvoja i prodaje SW to se naziva nezavrsen proizvod. Jer ako se vec prave plug-inovi za nesto, zasto onda ne naprave jos jedan korak i ne dodaju jedan korisnicki layer, kojim ce sakriti SW arhitekturu proizvoda koji nude i uciniti je transparentnom ? (kao sto je to praksa u razvoju SW). Zasto ja, kao korisnik, moram da ulazim u detalje arhitekture DSD reprodukcije pod F2K, da bih osposobio  njen rad ? Naravno, uvek se moze reci da je to open source, pa ko voli neka izvoli, ali to jednostavno nije profesionalni nivo koji se danas ocekuje od svakog SW proizvoda.

A sto se tice DSD vs. PCM ... to je u stvari druga prica i nije nuzno cak ni bitna za ovu moju kritiku F2K.

Nisam napisao da mi se išta sviđa ili ne sviđa. Samo konstatujem da DSD ljudi ne koriste. S toga, ja i mnogi drugi ljudi ne žele tu beskorisnu stvar u plejeru. Tebi niko ne brani da je instaliraš, pa zato nemoj i ti terati druge da trpe beskorisnost. U tom smislu sam pomenuo superiornost. 

To se ne može reći za DSD dac čip u uređajima. Ne može to svako da instalira.

Praksa u razvoju softvera je postala mnogo glupa, usput budi rečeno. I toliko je raznovrsna da se gotovo ni jedan deo SDLC ne može postaviti za standard. Zato inače softverske kompanije i pišu svoje SDLC.

"Nezavršen proizvod" termin u marketingu i trgovini ne postoji. Postoji izraz polu-proizvod pod koji se foobar ne može svrstati prosto iz razloga koje sam ti već objasnio, pa da se ne ponavljam previše. A pogotovo ne na osnovu iznetih ličnih preferencija.

Dakle, ti ako hoćeš da slušaš DSD, ti i treba da instaliraš tu komponentu. Isto ako neko hoće nazive plejlista da budu spektar boja umesto jedne boje, sam to treba da napravi. Ako hoće covere da mu se prikazuju, treba sam da ih podesi. Zato foobar u osnovi nema DSD, asio, wasapi, 8bit tone, vu metre, .....

Zašto li misliš da je tvoja preferanca bitnija od bilo čije druge... Jer se frlja opasnim skraćenicama poput DSD, one bit digital and all that crap? 

Izvini, ali čini mi se da foobar prosto nije za tebe. 

Link to comment
Share on other sites

... ili da pokušam na ovaj način da objasnim.

Ovo je deo gde sam napravio razlivanje boja

// ----- GLOBAL-FONT -----
$font(%do.font.name%,%do.font.size%,%do.font.option%)

// ----- VARIABLES -----
$puts(panel.y,$muldiv(%ps_width%,17,640))
$puts(panel.w,$muldiv(%ps_width%,5,16))
$puts(panel.h,$sub(%ps_height%,$get(panel.y)))
$puts(pl.x,$ifequal(%do.view.switch%,1,$muldiv(%ps_width%,871,1280),$ifequal(%do.view.switch%,4,$div(%ps_width%,128),$muldiv(%ps_width%,11,32))))
$puts(pl.w,$ifequal(%do.view.switch%,1,$get(panel.w),$ifequal(%do.view.switch%,4,$muldiv(%ps_width%,63,64),$muldiv(%ps_width%,83,128))))
$puts(seek.x,$muldiv(%ps_width%,11,32))
$puts(seek.y,$div(%ps_width%,320))
$puts(seek.h,$div(%ps_width%,80))

// ----- BACKGROUND -----
$fillrect(0,0,%ps_width%,%ps_height%,%do.colour%)
$fillrect(0,0,%ps_width%,$muldiv(%ps_width%,3,160),%do.bar.colour%)
$ifgreater(%do.view.switch%,2,
    $drawrect($add($get(seek.x),1),$add($get(seek.y),1),$sub($get(panel.w),2),$sub($get(seek.h),2),19-19-19-255,105-105-105-255)
    $drawrect($get(seek.x),$get(seek.y),$get(panel.w),$get(seek.h),0-0-0-0,105-105-105-255)
,)

// ----- PANEL-MANAGEMENT -----
$ifgreater(%do.view.switch%,2,$movepanel_c(Seekbar,$add($get(seek.x),3),$add($get(seek.y),3),$sub($get(panel.w),6),$sub($get(seek.h),6)),)

$ifequal(%do.view.switch%,2,
    $showpanel_c(Left Panel,0)
    $showpanel_c(Center Panel,1)
    $showpanel_c(Right Panel,1)
    $showpanel_c(Seekbar,0)
    $showpanel_c(PSS Refresh,1)
    $showpanel_c(PSS Refresh,0)
    $movepanel_c(Left Panel,0,0,0,0)
    $movepanel_c(Center Panel,$div(%ps_width%,128),$get(panel.y),$get(panel.w),$get(panel.h))
    $movepanel_c(Right Panel,$get(pl.x),$get(panel.y),$get(pl.w),$get(panel.h))
,
    $ifequal(%do.view.switch%,3,
        $showpanel_c(Center Panel,0)
        $showpanel_c(Left Panel,1)
        $showpanel_c(Right Panel,1)
        $showpanel_c(Seekbar,1)
        $showpanel_c(PSS Refresh,1)
        $showpanel_c(PSS Refresh,0)
        $movepanel_c(Left Panel,$div(%ps_width%,128),$get(panel.y),$get(panel.w),$get(panel.h))
        $movepanel_c(Center Panel,0,0,0,0)
        $movepanel_c(Right Panel,$get(pl.x),$get(panel.y),$get(pl.w),$get(panel.h))
    ,
        $ifequal(%do.view.switch%,4,
            $showpanel_c(Center Panel,0)
            $showpanel_c(Left Panel,0)
            $showpanel_c(Right Panel,1)
            $showpanel_c(Seekbar,1)
            $showpanel_c(PSS Refresh,1)
            $showpanel_c(PSS Refresh,0)
            $movepanel_c(Left Panel,0,0,0,0)
            $movepanel_c(Center Panel,0,0,0,0)
            $movepanel_c(Right Panel,$get(pl.x),$get(panel.y),$get(pl.w),$get(panel.h))
        ,
            $showpanel_c(Left Panel,1)
            $showpanel_c(Center Panel,1)
            $showpanel_c(Right Panel,1)
            $showpanel_c(Seekbar,0)
            $showpanel_c(PSS Refresh,1)
            $showpanel_c(PSS Refresh,0)
            $movepanel_c(Left Panel,$div(%ps_width%,128),$get(panel.y),$get(panel.w),$get(panel.h))
            $movepanel_c(Right Panel,$get(pl.x),$get(panel.y),$get(pl.w),$get(panel.h))
            $movepanel_c(Center Panel,$muldiv(%ps_width%,11,32),$get(panel.y),$get(panel.w),$get(panel.h))
        )
    )
)
        
// ----- BUTTON-VARIABLES -----
$puts(txt.h,$gettextheight())
$puts(w1,$gettextwidth(View 1))
$puts(w2,$gettextwidth(View 2))
$puts(w3,$gettextwidth(View 3))
$puts(w4,$gettextwidth(View 4))
$puts(btn.y,$div($sub($muldiv(%ps_width%,3,160),$get(txt.h)),2))
$puts(xoff,$div(%ps_width%,128))

// ----- FIX-FLICKERING-ON-TRACK-CHANGE-----
$drawtextex(View 1,$add($get(xoff),$sub($div($get(panel.w),16),$div($get(w1),2))),$get(btn.y),$get(w1),$get(txt.h),$ifequal(%do.view.switch%,1,%do.btn.xcol%,%do.btn.ncol%),hcenter vcenter)
$drawtextex(View 2,$add($get(xoff),$sub($muldiv($get(panel.w),3,16),$div($get(w2),2))),$get(btn.y),$get(w2),$get(txt.h),$ifequal(%do.view.switch%,2,%do.btn.xcol%,%do.btn.ncol%),hcenter vcenter)
$drawtextex(View 3,$add($get(xoff),$sub($muldiv($get(panel.w),5,16),$div($get(w3),2))),$get(btn.y),$get(w3),$get(txt.h),$ifequal(%do.view.switch%,3,%do.btn.xcol%,%do.btn.ncol%),hcenter vcenter)
$drawtextex(View 4,$add($get(xoff),$sub($muldiv($get(panel.w),7,16),$div($get(w4),2))),$get(btn.y),$get(w4),$get(txt.h),$ifequal(%do.view.switch%,4,%do.btn.xcol%,%do.btn.ncol%),hcenter vcenter)

// ----- BUTTONS -----
$textbutton(0,0,0,0,,,,,)
$ifequal(%do.view.switch%,1,,$textbutton($add($get(xoff),$sub($div($get(panel.w),16),$div($get(w1),2))),$get(btn.y),$get(w1),$get(txt.h),,View 1,SETGLOBAL:do.view.switch:1;REFRESH,,fontcolor:%do.btn.hcol%))
$ifequal(%do.view.switch%,2,,$textbutton($add($get(xoff),$sub($muldiv($get(panel.w),3,16),$div($get(w2),2))),$get(btn.y),$get(w2),$get(txt.h),,View 2,SETGLOBAL:do.view.switch:2;REFRESH,,fontcolor:%do.btn.hcol%))
$ifequal(%do.view.switch%,3,,$textbutton($add($get(xoff),$sub($muldiv($get(panel.w),5,16),$div($get(w3),2))),$get(btn.y),$get(w3),$get(txt.h),,View 3,SETGLOBAL:do.view.switch:3;REFRESH,,fontcolor:%do.btn.hcol%))
$ifequal(%do.view.switch%,4,,$textbutton($add($get(xoff),$sub($muldiv($get(panel.w),7,16),$div($get(w4),2))),$get(btn.y),$get(w4),$get(txt.h),,View 4,SETGLOBAL:do.view.switch:4;REFRESH,,fontcolor:%do.btn.hcol%))

Ovde sam menjao elemente liste

// ----- COLOURS -----
$puts(back.alpha,$if(%el_isplaying%,64,$if(%el_selected%,32,0)))
$puts(back.col,%MAIN.COLOUR%-$if($or(%el_selected%,%el_isplaying%),$if(%el_focused%,205,$if(%el_isplaying%,155,105)),0))
$puts(rate.alpha,$ifequal($get(skip.on),1,$if(%el_selected%,$if(%el_focused%,205,105),55),$if(%el_selected%,$if(%el_focused%,255,155),105)))

// ----- TEXT-COLOURS -----
$puts(skip.on,$ifequal($add($if($findfile(%el_user_profile_path%\user-components\foo_skip\foo_skip.dll),1,0),$ifequal(%skip%,1,1,0)),2,1,0))
$puts(norm.col,$if($or(%el_selected%,%el_isplaying%),$if(%el_focused%,%el_ui_colour_selection_text%,%el_ui_colour_inactive_selection_text%),%el_ui_colour_text%))
$puts(blend.col,$ifgreater($replace($get(norm.col),-,),127127127,0-0-0,255-255-255))
$puts(txt.col,$ifequal($get(skip.on),1,$averagecolour($get(norm.col),$get(blend.col)),$get(norm.col)))

// ----- ALIGNMENT -----
$puts(row.pad,$div(%EL.PAD%,2))
$puts(row.h,$sub(%el_height%,$get(row.pad)))
$puts(cov.pad,$mul(%el_group_row%,%el_height%))
$puts(cov.s,$sub($get(cov.pad),$get(row.pad)))

$puts(rate.s,$mul(%el_height%,2))
$puts(rate.pad,$add($get(rate.s),4))
$puts(rate.x,$sub(%el_width%,$add($get(rate.s),1,%EL.PAD%)))
$puts(rate.y,$add($sub($div($get(row.h),2),%EL.PAD%),1))
$puts(rate.h,$sub($mul(%EL.PAD%,2),2))

$puts(pad.two,$ifequal(%COLUMN.TWO.ON%,1,$add(%COLUMN.TWO.WIDTH%,%EL.PAD%),0))
$puts(pad.three,$ifequal(%COLUMN.THREE.ON%,1,$add(%COLUMN.THREE.WIDTH%,%EL.PAD%),0))
$puts(main.pad,$add($get(pad.two),$get(pad.three),$get(cov.pad),$get(rate.pad),$mul(%EL.PAD%,3)))
$puts(two.left,$sub(%el_width%,$add(%COLUMN.TWO.WIDTH%,$get(pad.three),$get(rate.pad),$mul(%EL.PAD%,2))))
$puts(three.left,$sub(%el_width%,$add(%COLUMN.THREE.WIDTH%,$get(rate.pad),$mul(%EL.PAD%,2))))

$puts(num.w,$div($sub($get(cov.s),$mul(%EL.PAD%,3)),2))

// ----- ROW-BACKGROUND -----
$drawrect(0,0,%el_width%,$get(row.h),$get(back.col),)

// ----- COLUMNS -----
$drawtextex($if2($num(%tracknumber%,0),n/a),$sub($get(cov.s),$add($get(num.w),%EL.PAD%)),0,$get(num.w),$get(row.h),$get(txt.col),right vcenter)

$if(%el_isplaying%,
,
    $drawtextex([$num(%queue_index%,3)],%EL.PAD%,0,$get(num.w),$get(row.h),$get(txt.col),left vcenter)

    $drawtextex(%COLUMN.ONE.TEXT%,$add($get(cov.pad),%EL.PAD%),0,$sub(%el_width%,$get(main.pad)),$get(row.h),$get(txt.col),%COLUMN.ONE.ALIGN% vcenter end_ellipsis)

    $ifequal(%COLUMN.TWO.ON%,1,
        $drawtextex(%COLUMN.TWO.TEXT%,$get(two.left),0,%COLUMN.TWO.WIDTH%,$get(row.h),$get(txt.col),%COLUMN.TWO.ALIGN% vcenter end_ellipsis)
    ,
    )

    $ifequal(%COLUMN.THREE.ON%,1,
        $drawtextex(%COLUMN.THREE.TEXT%,$get(three.left),0,%COLUMN.THREE.WIDTH%,$get(row.h),$get(txt.col),%COLUMN.THREE.ALIGN% vcenter end_ellipsis)
    ,
    )
)    

 

... a neki se žale zbog tri klika mišem koje treba da urade za nešto što samo oni hoće.

Nadam se da sam jasniji...

Link to comment
Share on other sites

Amage,

To sto si naveo moze da bude argument za postojanje F2K ovakvog kakav jeste: znaci da je to player koji podrzava samo PCM. I to je to. Kome treba DASD, neka potrazi drugi player. Jedino ostaje nejasno zasto ipak postoji podrska i za DSD ?  Moja primedba, kao nekog ko se profesionalno bavi software-om, jeste: ako se vec pravi podrska za nesto, onda treba da se uradi kako treba a ne da se napravi polovicno. To je ono sto ja kritikujem.

A sto se tice tvog scripta i tri klika ... :-) Samo napred ... Ja to podrzavam i ohrabrujem svakog ko zeli da se bavi programiranjem. Vreme je mozda da predjes ipak na ozbiljnije stvari: javu, C, .... pusti scriptovanje ... to je za decu. To ti govorim kao stariji kolega koji ima veliko programersko iskustvo ... (zbilja bez zle namere).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...