Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

2 minuta ranije, dj.nik said:

Ad hominem: arnage je od onih koji misledu da je zemlja ravna i u tome je vrlo intenzivan...

Je l da da nisi mogao da se suzdržiš? Razumem te u potpunosti. :)

Veruj mi, ovo su mi poslednji pokušaji da vama pojedincima ukažem na štetu koju pravite. Više se neću zamarati fosilima na ovom forumu ako ništa ne uspem.

 

A S OBZIROM DA JE OVO VEĆ DRUGA LIČNA UVREDA BEZ REAKCIJE UREDNIŠTVA, NEMAM NEKOG IZBORA NEGO DA SE JA POVUČEM...

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, arnage said:

Ali, vi ste pametniji od svih njih i vama to (nešto) kao radi...

E, u ovome je suština problema.

Pa nije nešto kad da radi, već radi mnogo bolje nego foobara + asio. Zar je bitno ko šta piše, pa čak i moćni majkrosft, kad se za moje uši čuje mnogo bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ako si urednik, moderator separator i statijaznam po raznim forumima (koji su baj d vej svi pogaseni) ondaK bi trebao da znas da samo administratori pisu crvenim slovima, moderatori zelenim. Pisanje velikim slovima se smatra vikanjem. I tako dalje.

Ad hominem: nema ovde licne uvrede sinko, samo pokusavam da izlecim praznoverje. Ljudi otisli na mesec, nije sLimano u pustinju.

Link to comment
Share on other sites

To je po definiciji napad na ličnost. :P
Ja sam tebe pozvao da idemo na piće kada god hoćeš i poziv i dalje stoji.

To što hoćeš je apsolutno u redu. srećno s time.

I ja isto, pored toga da pokušavam na nešto da ukažem, imam i osećaj poštovanja prema ovom forumu koje je već prilično istrošeno. Iako nemam naviku da olajavam. hoću da ako neki put slučajno budem morao, da mogu slobodno da kažem nešto poput "zaboravi taj forum i fosile na njemu". Naravno, druga reč bi bila upotrebljena umesto "fosili". Ja dajem sve od sebe, a ko će da uzme videćemo... :)

Dakle, ništa nije do mene. Ne mogu ja da budem kriv za opšte stanje i strukturu članova. A ako jesam ja problem, rado ću se povući i prestati da trošim energiju i vreme na ove besmislice.

Link to comment
Share on other sites

Aman,jos cete se potuci.

Nema potrebe,to je SAMO diskusija,budimo parlamentarni()ne mislim na srpski parlament,oni su izuzetak).

Da dopunim svoj opis problema,sistem je win 7 64bit,ploca asus p5kc,grafa ako je to bitno asus 1050 ti,zvucna asus stx2.

Problem se pojavio nakon reinstalacije sistema,znaci to je vec funkcionisalo tako da mislim da hardver mozemo da iskljucimo kao uzrok.

Problem je izrazeniji ako selekujem asio,kada kao output koristim system default device krcka ali manje.

Moje misljenje i utisak je da negde nesto radi obradu zvuka i da to zauzima dosta resursa i kad se jos doda google chrome koji je trosadzija i eto problema.Sve sto sam umeo da iskljucim od konverzija i obrada zvuka ja sam pogasio,negde se nesto sakrilo.Reinstalirao sam foobar i isto se desava.Cackao sam bufere,isti djavo.Nisam probao wasapi kao output device,ipak bih hteo da koristim asio i da resim ovaj problem.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam koristio foobar.

Na jednom dacu sam koristio wasapi a na drugom dacu asio. Obrnuto nije htelo da mi radi.

Jedan dac je radio samo sa jednim dobro.

Mislim da je ovo iz razloga kompatibilnosti između asio i wasapi u odnosu na isporučeni driver za čip daca. Možda grešim. Ne treba tu mnogo lomiti glavu - uzmeš i probaš šta ti radi dobro.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, arnage said:

Uz svo poštovanje... Upravo zbog starih i ispalih iz koloseka i pišem na ovaj način. Svaka Vama čast ali ostavite više prostor mladima, povucite se i ne davite više vašim ustaljenim stavovima. Zbog takvih nadrih "ja sam..." mladi i ne znaju da postoji nešto bolje od mp3. Oni malo napredniji trpaju Kernel streaming na win10 i prave slične gluposti...

p.s. i ja sam 11+ godina urednik, moderator, administrator, supervisor, creator i koje sve titule ne po programerskim, političkim, društvenim, švalerskim .... forumima.

Mali offtopic.

Malo je tesko reci koliko je clan Sloba star, i ispao iz koloseka, sem ako se ne poznajete licno. Svakako je pogresno generalizovati, ispade da svako od 40+ godina nema znanje i ispao je koloseka.

Pogotovu sto danasnji mladi , zavrsavaju kojekakve skole i misle da su popili svo znanje ovog sveta. Zato je i kvalitet u ITu danas nizak jer svaki Pera i Mika mogu da budu "programeri" ...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@ bratsaja

Kad god sam imao neko pucketanje zvuka problem je bio u latencijama sistema. Za početak skini besplatni DPC Latency Checker i vidi kakvo je stanje bez muzike i kada pokreneš Foobar. Ako ode u crveno (ispravka: žuto je još uvek OK), verovatno je do toga. 

Ako se pokaže da su ti loše latencije treba naći otkud one u sistemu. Među dežurnim krivicima su često baš drajveri za LAN karticu pogotovo kada je Realtek koja sav svoj posao svaljuje na CPU dok ploče koje imaju Intel LAN karticu uglavnom nemaju tih problema. Takođe mogu biti baš drajveri od zvučne (npr. integrisane sa ploče koje je Win sam povukao) ili grafičke krivci, ponekad čak i za touchpad ako je laptop (ok to kod tebe nije)... u principu sve komponente koje imaju stalan real time pristup sistemu. 

 

EDIT: Evo primer kod mene, ustaljeno osrednje latencije, međutim kada otvorim Chrome i malo opteretim LAN protok, što sam ja ovde veštački uradio puštajući SpeedTest... vide se skoro duplo veći pikovi koji su me zamalo oterali u crveno što bi značilo da real-time procesi poput muzike ne stižu da budu obrađeni blagovemeno i nastaje štucanje.

OeVd8w.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

bratsaja treba da podje od osnovnih postavki u Windozi (kad je vec zaglavio na W7x64) a to je da u audio divajs proveri da je stiklirana ekskluzivna upotreba osnovnog audio izlaza pa da krene dalje. A dalje bi bilo da skine KS komponentu za fuJbar pa ce biti siguran da se zaobilaze windouz procesi vezani za obradu zvuka. Tada ce (mozda) imati seckanje celog sistema ako npr. podesi da se baferuje ceo audio fajl itd.

DPC Latency Checker je zaista koristan ali samo za W7, vec u W8 i dalje njegovi rezultati nisu validni. Nesto tako pise i na sajtu autora softvera.

Po stoti put - ASIO4ALL Nije pravi ASIO drajver vec emulator istoga. Ili koristis fabricke ako ih ima (placeni sa audio uredjajem) ili 'kradene'.

Opet, KS je najbolji izbor, za sve uredjaje koji KS podrzavaju i za sve verzije Win operativnog sistema.

Na kraju, za muziku predjes na bolji a isto besplatan programcic - ruski Album Player. Imas temu na forumu,

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11.7.2018. at 17:49, garson said:

Mali offtopic.

Malo je tesko reci koliko je clan Sloba star, i ispao iz koloseka, sem ako se ne poznajete licno. Svakako je pogresno generalizovati, ispade da svako od 40+ godina nema znanje i ispao je koloseka.

Pogotovu sto danasnji mladi , zavrsavaju kojekakve skole i misle da su popili svo znanje ovog sveta. Zato je i kvalitet u ITu danas nizak jer svaki Pera i Mika mogu da budu "programeri" ...

:wave2

Ups sada tek videh post..

On 11.7.2018. at 9:50, arnage said:

Upravo suprotno se moglo zaključiti iz mog komentara; da problem nije do Foobara koji je softver, na mašini kojoj nikakav sličan softver ne sme da pravi probleme. Zaključak je da je problem softverske, a ne hardverske prirode.

Uz svo poštovanje... Upravo zbog starih i ispalih iz koloseka i pišem na ovaj način. Svaka Vama čast ali ostavite više prostor mladima, povucite se i ne davite više vašim ustaljenim stavovima. Zbog takvih nadrih "ja sam..." mladi i ne znaju da postoji nešto bolje od mp3. Oni malo napredniji trpaju Kernel streaming na win10 i prave slične gluposti...

Nikakvog ad hominem nije bilo. Znate, nije svako pitanje Vama upućeno napad na ličnost. Neka pitanja, popum ovog, su validna i odgovor je relevantan za tok diskusije.

A tok argumentovano je pokazao upravo to što sam napisao.

Dakle, problem nije hardverski niti do Foobara. Treba tražiti dalje ako se teži rešenju problema. Ako se zamazuje po starom srpskom običaju, iskulirajte moje postove. 

p.s. i ja sam 11+ godina urednik, moderator, administrator, supervisor, creator i koje sve titule ne po programerskim, političkim, društvenim, švalerskim .... forumima.

Ali razumem poentu.

Link to comment
Share on other sites

Eksterni hard je povezan preko usb 3.0.

Pade mi na pamet da probam da prebacim pesmu na ssd pa da cujem da li krcka,mada ako se pesma vec buferuje i krcka,slaba vajda da ce se nesto promeniti.

Probao bih i da eliminisem oficijelni drajver i da instaliram uni xonar driver.

Link to comment
Share on other sites

Ok, eksterni HDD je povezan preko USB 3.0. 

Da li je HDD povezan direktno u USB 3.0 na kućištu računara?

Ili ide HDD USB 3.0 na neki treći uređaj (tipa USB 3.0 hub, extender, port replicator...) sa više USB-ova pa taj hub je zakačen na kućište računara?

Link to comment
Share on other sites

On 19.7.2018. at 22:41, arnage said:

Ovom gimnastikom sam se bavio vise puta, doduse ne za Yamahu. Prtimetio bih medjutim da se korisnicki interface promenio sa novim verzijama SACD plug-ina (ovde je sve predstavljeno za verziju 0.8.3 ali kod kasnijih verzija taj interface izgleda drugacije) sto avanturu konfigurisanja F2K cini "interesantnijom".

Jedna generalna primedba medjutim stoji: cim morate da izvrsite 50 koraka u nekom SW proizvodu, da bi ste omogucili neku funkciju tog proizvoda, onda to znaci da nedostaje ceo jedan korisnicki layer, koji bi konfiguraciju DSD reprodukcije ucinio jednostavnijom. Ja sam se nadao da ce to sa ovom novom verzijom F2K biti ispravljeno ali koliko sam mogao na brzinu da vidim to nije slucaj.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, garson said:

Moguce da je to posledica sto za native dsd treba drugi output (odatle dsd asio plugin).

Izgleda da je stvar u necem drugom ... Imao sam diskusiju na jednom drugom forumu sa jednim od programera F2K - bar se meni tako indirektno predstavio. Na moju primedbu, koju sam i ovde izneo, on je rekao da F2K nikada nije ni bio zamisljen da reprodukuje DSD i da je zbog toga konfiguracija F2K za reprodukciju DSDa vise lici na hackovanje nego na konfiguraciju. Onda je jos poceo da zastupa misljenje kako je DSD inferioran format u donosu na PCM pa da zbog toga i nema potrebe za implementacijom DSDa pod F2K. Moje misljenje je da je nebitno za programere F2K koji je od ta dva formata bolji, jer je trziste definitivno otislo u pravcu podrske oba formata i da bi zbog toga F2K morao oba i da podrzava. Tu se nedge razgovor i zavrsio.

U principu ja ne verujem mnogo u tu pricu kako je PCM bolji format pa da zato ne implementiraju kako treba podrsku za DSD. Mislim da se tu pre radi o tome da su resursi za odrzavanje F2K ograniceni i da taj tim ljudi, koji to radi (ako je to uopste tim ljudi), preopterecen i postojecim odrzavanjem a kamoli integracijom DSDa u F2K. Sa druge strane, cinjenica je da postoji neko ko uredno azurira SACD Plug-in za F2K i unapredjuje ga. Ko ce ga znati ... Prica se da su neki programeri, koji su radili na razvoju F2K presli u JRiver.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje: Koristim Xonar U7 MKII, Windows 10 drajveri. Dva izlaza: RCA u pojačalo, coax u 5.1 sistem. Foobar podešen na WASAPI push Speakers na Xonaru, a na Windowsu je SPDIF default. Sve radi, ali ako stavim u Foobar-u WASAPI push SPDIF, neće da se čuje na 5.1. Samo DS SPDIF hoće, WASAPI neće. Što neće?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...