Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

  • 1 month later...

Pozdrav!

Koristim 3 DAC-a naizmenično i masu raznih podešavanja u Foobaru koja sam prilagodio dotičnim uređajima. (resampler, output, dsp...)

Kad god promenim uređaj moram sve to da podesim ponovo. Nije da je teško ali me mrzi. Može li se konfiguracija sačuvati i kasnije samo učitati? Recimo, "Fiio-slušalice-crosfeed-sox resample to 96 kHz passband 95". Nije mi bitan grafički deo, samo ono što se odnosi na zvuk. Dakle, samo jedan fajl, ne ceo folder "config".
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 24.4.2018. at 22:56, WTF said:

Pozdrav!

Koristim 3 DAC-a naizmenično i masu raznih podešavanja u Foobaru koja sam prilagodio dotičnim uređajima. (resampler, output, dsp...)

Kad god promenim uređaj moram sve to da podesim ponovo. Nije da je teško ali me mrzi. Može li se konfiguracija sačuvati i kasnije samo učitati? Recimo, "Fiio-slušalice-crosfeed-sox resample to 96 kHz passband 95". Nije mi bitan grafički deo, samo ono što se odnosi na zvuk. Dakle, samo jedan fajl, ne ceo folder "config".

Da li samo u foobaru ili imas neka podesavanja i spolja(van foobar).
Moze da se napise skripta koja ce da ti postavi ta podesavanja (ako znas nekog ko programira po malo ili sam programiras), a u svakom slucaju cfg fajl mozes da importujes i eksportujes iz foobara (makar je moglo pre).Samo trebas da sacuvas *.fcs fajl i iskopiras ga u app data u user ako ti je tako lakse. 

sto se tice configa, morao bi da izbrises graficki deo ako hoces da ga odstranis iz config fajla.




 

Link to comment
Share on other sites

On ‎24‎.‎4‎.‎2018‎. at 22:56, WTF said:

Pozdrav!

Koristim 3 DAC-a naizmenično i masu raznih podešavanja u Foobaru koja sam prilagodio dotičnim uređajima. (resampler, output, dsp...)

Kad god promenim uređaj moram sve to da podesim ponovo. Nije da je teško ali me mrzi. Može li se konfiguracija sačuvati i kasnije samo učitati? Recimo, "Fiio-slušalice-crosfeed-sox resample to 96 kHz passband 95". Nije mi bitan grafički deo, samo ono što se odnosi na zvuk. Dakle, samo jedan fajl, ne ceo folder "config".
 

Instaliraj foobar u portabl modu i rešen problem.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da napomenem: i jeste instaliran u portable modu. U međuvremenu sam se dosetio pa sada imam tri portable Foobara, za svaki DAC po jedan. Ostalo je samo da se podesi po potrebi ono što je eksterno, ASIO ili DSD Transcoder. Imam još jedno pitanje: neko je ovde savetovao da se izbegava portable instalacija jer to loše utiče na zvuk. Može li neko objašnjenje?
 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Desava mi se da foobar "krcka" ako istovremeno surfujem i slusam muziku.Probao sam da menjam podesavanja bufera u samom foobaru,takodje sam u task menadzeru dodelio high prioriti ali se nista ne menja.Konfiguracija cpu je solidna,xeon 3.2ghz,4g ddr3,hard sa muzikom je externi usb 3.0.Sta bih jos mogao da pokusam da eliminisem ovo zaista neprijatno krcanje,stalno imam utisak da ce se zadimiti nesto.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, bratsaja said:

Desava mi se da foobar "krcka" ako istovremeno surfujem i slusam muziku.Probao sam da menjam podesavanja bufera u samom foobaru,takodje sam u task menadzeru dodelio high prioriti ali se nista ne menja.Konfiguracija cpu je solidna,xeon 3.2ghz,4g ddr3,hard sa muzikom je externi usb 3.0.Sta bih jos mogao da pokusam da eliminisem ovo zaista neprijatno krcanje,stalno imam utisak da ce se zadimiti nesto.

Mislim da je potrebno da promeniš player za neki manje dobar. Foobar i APlayer su izuzetno netrpeljivi prema bilo čemu osim njih samih. Adekvatno arogantan donos daje i adekvatno dobre rezultate i kao primadone traže da se samo sa njima igraš i ne gledaš u druge dame. :)

Šalu na stranu, sigurno ima neko podešavanje da se smanji njihova prioritetnost u sistemu, pa samim tim i da se na uštrb negog procenta kvaliteta zvuka omogući nesmetana ne pucketava reprodukcija.

Link to comment
Share on other sites

On 8.7.2018. at 9:18, bratsaja said:

Desava mi se da foobar "krcka" ako istovremeno surfujem i slusam muziku.Probao sam da menjam podesavanja bufera u samom foobaru,takodje sam u task menadzeru dodelio high prioriti ali se nista ne menja.Konfiguracija cpu je solidna,xeon 3.2ghz,4g ddr3,hard sa muzikom je externi usb 3.0.Sta bih jos mogao da pokusam da eliminisem ovo zaista neprijatno krcanje,stalno imam utisak da ce se zadimiti nesto.

To je softverski problemcic, hardver nije sigurno. 

Probaj musicbee pa javi da li krcka...

Link to comment
Share on other sites

A ko je napisao da je problem hardverski, molim te?

Može da proba i Boom koji je bolji od svih pobrojanih alternativa, ali problem neće biti rešen. Samo se posledice zamazuju.

Ali ok, treba imati tri čuke tehnike u glavi pa onda savetovati...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, arnage said:

A ko je napisao da je problem hardverski, molim te?

Može da proba i Boom koji je bolji od svih pobrojanih alternativa, ali problem neće biti rešen. Samo se posledice zamazuju.

Ali ok, treba imati tri čuke tehnike u glavi pa onda savetovati...

Vi ste napisali "xeon 3.2ghz i krcka muzika dok se surfuje netom..." a niste jedini koji je to pomislio a ja sam samo napisao svoje mišljenje čemu forum služi. 

18 godina sa  zadovoljstvom rešavam probleme na benchmarku, kako sw tako i hw i jedan sam od prvih moderatora na tom sajtu, recimo. U svakom slučaju bih vas zamolio da ostavite ad hominem pristup jer mu ovde mesto nije. Hvala. 

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo suprotno se moglo zaključiti iz mog komentara; da problem nije do Foobara koji je softver, na mašini kojoj nikakav sličan softver ne sme da pravi probleme. Zaključak je da je problem softverske, a ne hardverske prirode.

Uz svo poštovanje... Upravo zbog starih i ispalih iz koloseka i pišem na ovaj način. Svaka Vama čast ali ostavite više prostor mladima, povucite se i ne davite više vašim ustaljenim stavovima. Zbog takvih nadrih "ja sam..." mladi i ne znaju da postoji nešto bolje od mp3. Oni malo napredniji trpaju Kernel streaming na win10 i prave slične gluposti...

Nikakvog ad hominem nije bilo. Znate, nije svako pitanje Vama upućeno napad na ličnost. Neka pitanja, popum ovog, su validna i odgovor je relevantan za tok diskusije.

A tok argumentovano je pokazao upravo to što sam napisao.

Dakle, problem nije hardverski niti do Foobara. Treba tražiti dalje ako se teži rešenju problema. Ako se zamazuje po starom srpskom običaju, iskulirajte moje postove. 

p.s. i ja sam 11+ godina urednik, moderator, administrator, supervisor, creator i koje sve titule ne po programerskim, političkim, društvenim, švalerskim .... forumima.

Link to comment
Share on other sites

Nije napisao ni koji OS koristi, ni sta koristi za output, ni koji tip zvucne kartice je u pitanju.

 

To je matora masina.

Ako je PCI zvucna kartica u pitanju moze da bude problem PCI latency, pogotovo ako na nekoj znj ploci koristi vise PCI slotova.

Krcanje prilikom skrolovanja u browser-u je jedan od najcescih simptoma.

To je hardverski problem koji moze da se resi softverski :)

Link to comment
Share on other sites

vdzele,

Naravno da vama "radi" u tome i jeste problem.

Potpuno zanemarite:
- Win10 je za razliku od sedmice značajno ograničio app pristup mašinskom delu

- Od Win10 2018 u potpunosti je kernel izolovan od app level pristupa

- Microsoft je napisao da KS audio nije podržan na Win10

- Autori Foobara su naveli da KS na Foobarom ne radi.

 

Ali, vi ste pametniji od svih njih i vama to (nešto) kao radi...

E, u ovome je suština problema.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

@amage

Sefe, koji je tvoj problem?

Cemu takav arogantan, da ne kazem bezobrazan ton u svakom tvom post-u?

 

24 minuta ranije, arnage said:

 

Uz svo poštovanje... Upravo zbog starih i ispalih iz koloseka i pišem na ovaj način. Svaka Vama čast ali ostavite više prostor mladima, povucite se i ne davite više vašim ustaljenim stavovima. Zbog takvih nadrih "ja sam..." mladi i ne znaju da postoji nešto bolje od mp3. Oni malo napredniji trpaju Kernel streaming na win10 i prave slične gluposti...

 

ali ajd.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, arnage said:

vdzele,

Naravno da vama "radi" u tome i jeste problem.

Potpuno zanemarite:
- Win10 je za razliku od sedmice značajno ograničio app pristup mašinskom delu

- Od Win10 2018 u potpunosti je kernel izolovan od app level pristupa

- Microsoft je napisao da KS audio nije podržan na Win10

- Autori Foobara su naveli da KS na Foobarom ne radi.

 

Ali, vi ste pametniji od svih njih i vama to (nešto) kao radi...

E, u ovome je suština problema.

i opet da se pročita. još ako može da se pinuje u temi bilo bi super.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...