Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

22 minuta ranije, wwweljko said:

Nisam te baš razumeo .

Rečeno je da nema razloga da se USB 3.0 koristi za audio jer niti donosi bilo kakve prednosti, niti je potreban, nego samo otvaraš Pandorinu kutiju moguće nekompatibilnosti, kao što se u tvom slučaju i pokazalo.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, wwweljko said:

Meni je radio DAC na 3.0 , ali nije mogao da prepozna dsd već ga "prepoznao" kao pcm.

Ma da, i trebao bi  da radi na 3.0 (dsd ili pcm sa tim nema veze), samo što tvoj DAC podupire samo 2.0. pa tako prednosti 3.0 ne može koristiti. Kratko rečeno, sasvim je svejedno, da li ti je DAC priključen na 2.0 ili 3.0

Evo joše jedne ideje...ako neko (@Father možda) ima podešavanja foobara kako tebi odogovaraju, može ti poslati ili odložiti negde, da si preneseš, datoteke za podešavanje foobara. One su verovatno pohranjene u: C:\Users\username\AppData\Roaming\foobar

Link to comment
Share on other sites

Nemamo isti DAC, a mislim da sam ovde već nalepio par snap shotova mojih podešavanja, baš sa dsd podrškom.

Inače ja sam prešao sad već ima 2-3 nedelje na Album Player. Ima bolji zvuk. Manje je user friendly, ali tera na slušanje celih albuma, pa je odličan da se mnogo ne secaš  tamo vamo svaki čas. prekrstiš noge, zažmuriš i adio mare.

I u njemu sve radi kao sat. Svi formati teku lagano.

Link to comment
Share on other sites

Da se dopunim, kako bi me lakše razumeo...

8 sati ranije, borchee said:

...samo što tvoj DAC podupire samo 2.0. pa tako prednosti 3.0 ne može koristiti.

Nije suština u tome, da tvoj DAC prednosti (veča brzina čitanja i prenosa podataka) ne može koristiti, nego mu nisu potrebne, pošto radi sa DSD audiom, kojeg je zahtjevana brzina prenosa podataka mnogo manja od brzine koju podupire USB 2.0.

Sve u svemu, DSD audio se prenosi jednakom brzinom preko USB 2.0 i 3.0.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 7.2.2018. at 12:48, Father said:

Nemamo isti DAC, a mislim da sam ovde već nalepio par snap shotova mojih podešavanja, baš sa dsd podrškom.

Inače ja sam prešao sad već ima 2-3 nedelje na Album Player. Ima bolji zvuk. Manje je user friendly, ali tera na slušanje celih albuma, pa je odličan da se mnogo ne secaš  tamo vamo svaki čas. prekrstiš noge, zažmuriš i adio mare.

I u njemu sve radi kao sat. Svi formati teku lagano.

Neradi bolje,radi isto.identicno ustvari.razlika je samo sto je A plejer otvorenije namesten i sto je zanijansu jaci.ali kvalitet zvuka i detalje koje daje su identicni.sta vise kad sam podesio ekvilajzer na foobaru dobio sam zvuk koji je idenican.i program kad je namesten sve u fullu baguje svima.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, sola said:

Neradi bolje,radi isto.identicno ustvari.razlika je samo sto je A plejer otvorenije namesten i sto je zanijansu jaci.ali kvalitet zvuka i detalje koje daje su identicni.sta vise kad sam podesio ekvilajzer na foobaru dobio sam zvuk koji je idenican.i program kad je namesten sve u fullu baguje svima.

Radi identično, samo se razlikuje, dobar opis...:lol:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Odlično! Ja sam gadljiv na ekvilajzere. Zato koristim APlayer bez komplikovanja.

Pa iskreno svaki audiofil je gadljiv.neulazim u ono sta ko vise voli dali vise visokih ili neutralnije,nego sama prica oko A plejera me je navela da sate provedem testirajuci u nadi da ce to biti nesto rezolutniji i detaljniji prikaz zvuka ali ipak sve se svede na isto.ipak nije kao kad bi poredjao cd plejere npr sony esprit,marantz 63 ki ili nad 520.pa da se cuju razliciti detalji,prostor itd.da netupim.nadam se da razumes

Link to comment
Share on other sites

Naravno da razumem sve što kažeš i verujem da se kod tebe ne čuje razlika. Nemam razloga da ti ne verujem. Ja nisam izneo takvu tvrdnju da bih nekoga ubedio da predje na APlayer,  već jer sam u svom sistemu zabeležio meni značajnu zvučnu razliku u reprodukciji u korist APlayera.

Nije bilo samo do glasnoće,  pojačavao sam na DAC-u Foobar taman da budu isti nivoi i došao do takvog zaključka.

Naravno koristio sam u oba najbolja podešavanja za svaki, kako bih zaista uporedio maksimalne domete oba i odlučio se za APlayer.

Na mac miniju nam je trebalo oko 30 min podešavanja nekih filtera da dobijemo tako prirodnu reprodukciju kao prethodno slušano sa mog laptopa i zaključak je bio da smo sa Audirvanom imali egal zvuk i negde sam postovao podešavanja koja prijaju Oppo-u 105D.

I opet možemo dalje da se sporimo i oko toga koliko su naša poimanja zvučne prirodnosti referentna ili beznačajna i oko toga naravno ne treba ni polemisati. Tako da ono što ja izjavim nije uopšte važno. Važno je da si ti probao i da si zaključio da nema razlike i odlučio da slušaš nadalje iz Foobara.

Nemam ništa protiv i važno je samo da svi uživamo u muzici i da se družimo i igramo sa interesantnim temama.

Svako dobro želim. :wave2

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Father said:

Naravno da razumem sve što kažeš i verujem da se kod tebe ne čuje razlika. Nemam razloga da ti ne verujem. Ja nisam izneo takvu tvrdnju da bih nekoga ubedio da predje na APlayer,  već jer sam u svom sistemu zabeležio meni značajnu zvučnu razliku u reprodukciji u korist APlayera.

Nije bilo samo do glasnoće,  pojačavao sam na DAC-u Foobar taman da budu isti nivoi i došao do takvog zaključka.

Naravno koristio sam u oba najbolja podešavanja za svaki, kako bih zaista uporedio maksimalne domete oba i odlučio se za APlayer.

Na mac miniju nam je trebalo oko 30 min podešavanja nekih filtera da dobijemo tako prirodnu reprodukciju kao prethodno slušano sa mog laptopa i zaključak je bio da smo sa Audirvanom imali egal zvuk i negde sam postovao podešavanja koja prijaju Oppo-u 105D.

I opet možemo dalje da se sporimo i oko toga koliko su naša poimanja zvučne prirodnosti referentna ili beznačajna i oko toga naravno ne treba ni polemisati. Tako da ono što ja izjavim nije uopšte važno. Važno je da si ti probao i da si zaključio da nema razlike i odlučio da slušaš nadalje iz Foobara.

Nemam ništa protiv i važno je samo da svi uživamo u muzici i da se družimo i igramo sa interesantnim temama.

Svako dobro želim. :wave2

Hvala

Takodje:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2018 at 11:49, borchee said:

Ma da, i trebao bi  da radi na 3.0 (dsd ili pcm sa tim nema veze), samo što tvoj DAC podupire samo 2.0. pa tako prednosti 3.0 ne može koristiti. Kratko rečeno, sasvim je svejedno, da li ti je DAC priključen na 2.0 ili 3.0

Evo joše jedne ideje...ako neko (@Father možda) ima podešavanja foobara kako tebi odogovaraju, može ti poslati ili odložiti negde, da si preneseš, datoteke za podešavanje foobara. One su verovatno pohranjene u: C:\Users\username\AppData\Roaming\foobar

%appdata%

To je path.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2018 at 12:48, Father said:

Nemamo isti DAC, a mislim da sam ovde već nalepio par snap shotova mojih podešavanja, baš sa dsd podrškom.

Inače ja sam prešao sad već ima 2-3 nedelje na Album Player. Ima bolji zvuk. Manje je user friendly, ali tera na slušanje celih albuma, pa je odličan da se mnogo ne secaš  tamo vamo svaki čas. prekrstiš noge, zažmuriš i adio mare.

I u njemu sve radi kao sat. Svi formati teku lagano.

Drago mi je da ti se tako čini. Ali nema bolji zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Plejer samo treba da preuzme od os ono što je tražio i kako je tražio pa potom to reprodukuje. Ništa više - ništa manje. 

Ono što je na zapisu reprodukovati i to je sve.

Oni koji porede Foobar + WASAPI sa bilo čim drugim nemaju prava ništa da porede.

HINT: Foobar + DS bolje zvuči nego Foobar + WASAPI. 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, borchee said:

Aaaa, elegantno...hvala, naučio sam nešto novo.

;)

9 minuta ranije, Father said:

HINT: Ja sam čuo da je DS prso? :ph34r:

To si verovatno čuo od nekoga ko pojma nema o pc audio. Šta to uopšte znači, ne razumem... Aman, ni jedan mamlaz od tih likova nije pametniji od Microsoft inženjera, garantujem ti. Neka mi se javi onaj ko misli da jeste, pa da ga ja propitam.
Ako proizvođač daka nije eksplicitno naveo korišćenje direct outputa, ne treba ih ni koristiti.

DS je najbolji output za Foobar, za ostale plejere me nije briga. Stvarno ne mogu svime time da se bavim...

Takođe, svi ESI proizvodi podrazumevaju DS output. Njihovi driveri su već napisani low-latency i ne preporučuje se ništa drugo do DS za reprodukciju. To znam iz komunikacije direktno sa developerima, a do kojih nije lako doći.

Link to comment
Share on other sites

*Please note that DS mode doesn’t allow for hi-end performance, as the various audio 
streams from various sources (OS synthetizer, Windows sounds, audio player…) are 
mixed together. This mode is nevertheless mandatory when enjoying streaming material, 
such as Youtube videos or Spotify programmes...

Tako kažu u m2tech za DS u uputustvu za upotrebu...

Link to comment
Share on other sites

Nađoh ga u cjelosti...

6.2. Configuring a PC with Windows Vista, Windows 7 or Windows 8 
A PC with Windows Vista or Windows 7 can use hiFace DAC in four different ways: Direct 
Sound (DS)*, Kernel Streaming (KS), WASAPI and ASIO. DS is suitable for players which 
can’t operate in Kernel Streaming mode nor with WASAPI or for Internet streaming; KS 
can be chosen (for better performance) with players which can operate in Kernel 
Streaming mode (such as FooBar, Winamp, Monkey Media, JRiver). WASAPI (Windows 
Audio Standard API) is a standard interface for audio players which allows to get the same 
performance of KS with applications which can’t operate in KS mode, at the cost of higher 
CPU load. Much the same can be told about ASIO. 
*Please note that DS mode doesn’t allow for hi-end performance, as the various audio 
streams from various sources (OS synthetizer, Windows sounds, audio player…) are 
mixed together. This mode is nevertheless mandatory when enjoying streaming material, 
such as Youtube videos or Spotify programmes.

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh u uvodnom postu, ja sam laik za pc. 

U mom sistemu, sa win7, DS nema šta da traži u odnosu na asio, wasapi i ks. Preko Kernel striminga je  ubedljivo najbolji zvuk u foobaru. 

Isto tako foobar nema šta da traži u odnosu na APlayer.

Nike stvar u detaljima već u cjelokupnoj prezentaciji.

A sad of:

Prije neki dan prebacim malo muzike od drugara. Kod njega to zvuči onako, slušljivo. Kod mene, skoro pa neslušljivo u KS modu i aplejeru. Prebacim na foobar i wasapi i bude slušljivo. 

Ako je poenta da degradiram sistem da bih slušao razno smeće sa interneta, nije mi potrebno ništa više od mini linije.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...