Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Oppo instalira samo asio driver a ovako bez oppoovog OEM drivera, nema nijedan output sa KS: Oppo nesto...
Nema veze i onako USB 2.0 radi perfektno u Win10.
Hvala u svakom slucaju. Iskreno ne instalira mi se ponovo oppoov driver jer je definitivno losije radio od ovog na DSD: WASAPI Push... 


Da li imas instaliranu kernel komponentu na f2k?
Link to comment
Share on other sites

Tako je. I nista nemoj da de-instaliras (M$ Njinjdous USB drajver) pa vrati na DSD WASAPI push ako ti ne odgovara zvuk.

Licno misljenje, WASAPI ti je najlosija opcija. KS pa original ASIO pa (ako se mora) WASAPI drajver. Da KS radi kako treba

vidis i po tome da slajder za jacinu fuJbar ne radi, sto je znak da se zaobilaze posrednici. Kod DSD i ne postoji nacin regulacije jacine interno vec svakako mora spolja, u nekoj predpojacavackoj sekciji. 

Link to comment
Share on other sites

Nemo' zbunjujes co'eka. Radice fujbar KS komponenta i na W10. Ona slicica moja jeste iz paketa drajvera 3.26

a moze da proba i kako rade stariji drajveri. A kad malo poslusa KS kroz fuJbar,  ondaK cu da ga kratko uputim

da instalira pravi audio softver. Ako nudi pivo, jelte :)

 

Link to comment
Share on other sites

Nudim pivo u svakom slucaju.

Zexx je u pravu ne radi u win10.

Intalirao sam i oppo 3.26 i pojavila su se dva KS outputa jedan cisto KS, a drugi DSD:KS: oppo.... 

Oba su mi davala error u reprodukciji. Ne radi.

Mozda probamo kada me posetis. Neka za sada, ne mogu vise da se akam sa driverima. Ovaj windows-ov radi ekstra.

Link to comment
Share on other sites

I kod mene je W10 (x64 Pro) sa sve najnovijim apdejtima na koji prikjucujem Light Harmonic GeekOut USB konverter

sa istim, Ess Sabre9018 chip-om i sve radi (KS) sasvim normalno. Tu je i PCI kartica Infrasonic Quartet i ona radi normalno.

DakleM, nesto si fujbar preterano setovao ili u prozoru Oppo drajvera nisu sve kockice na broju. Ako bafer recimo stoji na

Minimum, podesi ga na Extra Safe ili Safe i slicno pa idi nanize. Nemam Oppo pa ne mogu da vidim prave opcije drajvera.

Pozz.

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Ako moze pomoc imam skin Darkone4 mod v1 i sa leve strane imam listu muzike.e problem je sto je text toliko sitan da jedva razaznajem sta pise.bas me smara da nabadam sta trazim.skinuo sam text tools i povecao text ali se u plej listi nista nemenja.dali postoji nacin da povecam slova tj nazive albuma.

Link to comment
Share on other sites

Jednostavo receno KS je najdirektniji put audio signala - direktno kroz kernel OS-a ka izlazu sa najvisim (iliti

najnizim) nivoom prioriteta procesa (Thread Priority). Sve ostalo (ASIO, WASAPI, DS ...) podrazumeva dodatne

procese sto usporava i degradira reprodukciju. KS nije nikakva novina. Na W7 mislim da mozes jos uvek da

isprobas 'cics Memory Player' (cMP2) koji je originalno bio namenjen potpuno ogoljenom Win XP-u (svega

~130MB). Pocetak PC audio revolucije, zauvek besplatan. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo (napredniji) korisnik audio softvera, ne mogu reci da sam poznavaoc svih Win OS detalja. Upravo i ja malo rascitavam o KS-u na M$oft stranicama al' necu biti nista pametniji u odgovorima i da sve ono naucim napamet. Ipak je to teren za softver i hardver kreatore a na meni je da sto vise audio softvera dobavim i isprobam. Natenane, koristeci sve opcije i varijante. Malocas pomenuh davno korisceni pa zaboravljeni CMP2 pa se vratih da iscitam i podsetim da je i on ASIO baziran SW. E zato se setih mocnog a besplatnog ruskog softvera pod imenom AlbumPlayer, aktuelna verzija 2.110 koji podrzava sva tri moda pa se rezultati (zvucni) mogu direktno porediti . Naravno ako i hardverska strana podrzava sve tri opcije. Koliko vidim zadnju verziju treba instalirati / pokretati pod admin pravima a ako to nije moguce, vratiti se na verziju 2.105 (procitati readme pdf). 

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, DJ.NIK said:

Ja sam samo (napredniji) korisnik audio softvera, ne mogu reci da sam poznavaoc svih Win OS detalja. Upravo i ja malo rascitavam o KS-u na M$oft stranicama al' necu biti nista pametniji u odgovorima i da sve ono naucim napamet. Ipak je to teren za softver i hardver kreatore a na meni je da sto vise audio softvera dobavim i isprobam. Natenane, koristeci sve opcije i varijante. Malocas pomenuh davno korisceni pa zaboravljeni CMP2 pa se vratih da iscitam i podsetim da je i on ASIO baziran SW. E zato se setih mocnog a besplatnog ruskog softvera pod imenom AlbumPlayer, aktuelna verzija 2.110 koji podrzava sva tri moda pa se rezultati (zvucni) mogu direktno porediti . Naravno ako i hardverska strana podrzava sve tri opcije. Koliko vidim zadnju verziju treba instalirati / pokretati pod admin pravima a ako to nije moguce, vratiti se na verziju 2.105 (procitati readme pdf). 

 

Nisam cuo AlbumPlayer. Zvuci interesanto, probacu, sto da ne?
Kad kazete da je mocan softver, na sta tacno mislite? Tj u cemu se ogleda njegova moc? Mislim ako ste probali.

Link to comment
Share on other sites

@garson

Po svemu sto je ugradjeno u njega a ne vidi se ispod skromnog osnovnog prozora. Vrlo lako nadsvirava foobar. Ima jos predloga sto se tice besplatnog audio softvera. Medju njima je i Bughead (Infinity Blade HQ) koji nazalost u zadnjim verzijama zahteva izuzetno jake masine (PC) nove generacije sa 32GB RAM, CPU sa integrisanom podrskom AVX2.0 i SSE4.1 (i5 i i7 Sandy Bridge, Ivy, Haswell, Skylake, KabyLake, CofeeLake ...)

Od komercijalnih: XXHighEnd, JPlay, HQPlayer 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, DJ.NIK said:

@garson

Po svemu sto je ugradjeno u njega a ne vidi se ispod skromnog osnovnog prozora. Vrlo lako nadsvirava foobar. Ima jos predloga sto se tice besplatnog audio softvera. Medju njima je i Bughead (Infinity Blade HQ) koji nazalost u zadnjim verzijama zahteva izuzetno jake masine (PC) nove generacije sa 32GB RAM, CPU sa integrisanom podrskom AVX2.0 i SSE4.1 (i5 i i7 Sandy Bridge, Ivy, Haswell, Skylake, KabyLake, CofeeLake ...)

Od komercijalnih: XXHighEnd, JPlay, HQPlayer 

Barem tri plejera od ovih koje si pomenuo žestoko koriste EQ i DSP, pa zato i zahtevaju  takvo ludilo od računarske konfiguracije, što je potpuni nonsens, s obzirom da je za bit-perfect plejbek bilo kog PCM ili DSD fajla sasvim dovoljan i jedan "bedni" ARM procesor na 1200 MHz kakav se recimo može naći u RPI 3...

Link to comment
Share on other sites

Zexx, znam da dobro poznajes baze podataka ali nisam znao da si i (audio) programer :D

Nema tu nikakvog EQ ni DSP. A dodatnog procesiranja ima, to je tacno. Procesiranje u tom smislu da se recimo obicni CD zapis (HiRes se retko i koristi jer je vecina prevara, ograda od MQA) apsempluje 16 puta i prosiruje na zapis od 32 bita (dodaju nule, nista posebno).

Ovakav fajl sada ima osnovu da se primeni digitalna atenuacija bez gubitka i najmanjeg detalja informacije sto nije slucaj kod uoobicajene, digitalne atenuacije. Zatim se na ovako visoko semplovani uzorak primenjuje filtracija posebno kreiranim algoritmom ali daleko vise od Nyqvist-Shanon zahteva (44.1K ili pola od toga za jedan kanal) na visokih 705.6K. Po zelji se dalje radi i normalizacija nivoa reprodukcije pa nema potrebe za skakanjem dugme glasnoce ili na daljinski upravljac kod sledece numere, pogotovu ako je plej lista sacinjena od vise albuma razlicite produkcije i nivoa zapisa signala. Ovako obradjen signal se slobodno salje D/A chip-u (ovima) koji na svom izlazu nema nikakav filter, inace obavezan i onaj koji kvari svu zabavu - nema dobrog filtera.

Ovakvo procesiranje nije u stanju da uradi ni jedan fizicki 'chip' vec jak CPU. Koristi se CPU sa sto vise jezgara (+ hipertreding) jer softver korisiti i multi-treding, svaki audio zapis se obradjuje u posebnom jezgru (tredu) procesora. Da nije toga, pri kreiranju liste od 30-40-50 pesama bi se Bogami nacekalo dok muzika krene.

Sam PC je usporen do krajnjih granica i radi na nekih 340-360MHz (!) da bi se maksimalno smanjile smetnje izazvane velikim brojem elektronskih komponenti na maticnoj ploci, pre svega raznih stabilizatora napona koji su i dalje neophodni, CPU i ostali IC-i ne rade na visim naponima od 1,2V do 1,5V ali sa ogromnim strujama. 

Prica tu nije gotova jer se npr i sam audio plejer pokrece sa virtuelnih diskova u memoriji a u poslednje vreme se i kompletan OS podize u RAM. Tvrdi disk vise nije potreban do trenutka kada zelimo da neka setovanja trajno snimimo ili pozelimo da ugasimo racunar, do sledece audio sesije. 

Nesto sam verovatno i preskocio ali u osnovnim crtama, ovo je nacin kako se dolazi do vrhunske reprodukcije, gde gramofon nema sta da trazi, sem onog lepog osecaja drzanja vinila u ruci :)

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, DJ.NIK said:

Zexx, znam da dobro poznajes baze podataka ali nisam znao da si i (audio) programer :D

Nema tu nikakvog EQ ni DSP. A dodatnog procesiranja ima, to je tacno. Procesiranje u tom smislu da se recimo obicni CD zapis (HiRes se retko i koristi jer je vecina prevara, ograda od MQA) apsempluje 16 puta i prosiruje na zapis od 32 bita (dodaju nule, nista posebno).

Ovakav fajl sada ima osnovu da se primeni digitalna atenuacija bez gubitka i najmanjeg detalja informacije sto nije slucaj kod uoobicajene, digitalne atenuacije. Zatim se na ovako visoko semplovani uzorak primenjuje filtracija posebno kreiranim algoritmom ali daleko vise od Nyqvist-Shanon zahteva (44.1K ili pola od toga za jedan kanal) na visokih 705.6K. Po zelji se dalje radi i normalizacija nivoa reprodukcije pa nema potrebe za skakanjem dugme glasnoce ili na daljinski upravljac kod sledece numere, pogotovu ako je plej lista sacinjena od vise albuma razlicite produkcije i nivoa zapisa signala. Ovako obradjen signal se slobodno salje D/A chip-u (ovima) koji na svom izlazu nema nikakav filter, inace obavezan i onaj koji kvari svu zabavu - nema dobrog filtera.

Ovakvo procesiranje nije u stanju da uradi ni jedan fizicki 'chip' vec jak CPU. Koristi se CPU sa sto vise jezgara (+ hipertreding) jer softver korisiti i multi-treding, svaki audio zapis se obradjuje u posebnom jezgru (tredu) procesora. Da nije toga, pri kreiranju liste od 30-40-50 pesama bi se Bogami nacekalo dok muzika krene.

Sam PC je usporen do krajnjih granica i radi na nekih 340-360MHz (!) da bi se maksimalno smanjile smetnje izazvane velikim brojem elektronskih komponenti na maticnoj ploci, pre svega raznih stabilizatora napona koji su i dalje neophodni, CPU i ostali IC-i ne rade na visim naponima od 1,2V do 1,5V ali sa ogromnim strujama. 

Prica tu nije gotova jer se npr i sam audio plejer pokrece sa virtuelnih diskova u memoriji a u poslednje vreme se i kompletan OS podize u RAM. Tvrdi disk vise nije potreban do trenutka kada zelimo da neka setovanja trajno snimimo ili pozelimo da ugasimo racunar, do sledece audio sesije. 

Nesto sam verovatno i preskocio ali u osnovnim crtama, ovo je nacin kako se dolazi do vrhunske reprodukcije, gde gramofon nema sta da trazi, sem onog lepog osecaja drzanja vinila u ruci :)

Slatko me nasmeja...:lol:

Link to comment
Share on other sites

@DJ.NIK  :klanjanje

A ja mislio da je protraktor kamen mudrosti u HiFi-ju. Sad znam da ništa ne znam.

Pa kakav džepni tranzistor ja zapravo slušam kući? Gde su mi bile uši svo ovo vreme, :blink:??? Ja zapravo ni ne znam šta je prirodna reprodukcija. Sve vreme se tešim i pravdam sopstveni sistem kako radi nadrealno transparentno, jer je današnja produkcija nadrkala snimke do nadrealnosti, a ustvari ja nisam čuo ni pola od toga ....

Najiskrenije izvini, nisam hteo da omalovažavam što si rekao, samo počinjem da se pitam ... Čemu sve to!?

Na kraju skromno ću prihvatiti, sada kada sam ovo pročitao i kritiku na svoj račun, da sam debelo neiskusan i gluv kada može običan Microsoft-ov USB Class 2.0 driver da mi otvori ceo novi univerzum zvuka. :unsure:

EDIT: Ne rekoh da se meni plače.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, DJ.NIK said:

Smeje se i gomila ljudi sirom sveta ali sa pravim osmehom, osmehom iskrenog zadovoljstva ovakvom 'digitalijom' :) 

Smejem se pre svega što kažeš "nema nikakvog DSP", a već u sledećoj rečenici "ima dodatnog procesiranja", kao i što hvališ MQA, koji radije ne bih komentarisao...:lol: A to da ne postoji čip koji je moguće implementirati u DAC, a da radi takav ili sličan posao, naravno nije tačno, i to ne da radi takav, nego mnogo kompleksniji i zahtevniji posao. Potraži malo informacije o XILINX Spartan čipu primenjenom u Chord uređajima i tričavih milion+ linija koda koje taj čip izvršava, i sve to u kućištu upola manjem od jednog standardnog napajanja za PC...

Link to comment
Share on other sites

U stvari, odoh u osamu na nedelju dana da se udavim u alkoholu i tugi svoje zablude i sejanju dezinforamcija po forumu koju sam tako poetično i nadahnuto u dubokoj zabludi iznosio pred cenjeno članstvo.

Možda se i samokaznim nekim prekorom u cilju pokajanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...