Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

E vidis.Tu postoji sumnja.Prvi drajver koji sam skinuo je "bagovao", lap-top se sam iskljucivao, sa ovim drugim radi dobro.Kada udjem u m-audio fast track properties, tu mogu samo da obelezim sample rate 44.1 i 48khz. dok 88.2 i 96 ne mogu.Predpostavljam da je to zato sto kartica ide preko usb-a.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisam odatle skidao, ne mogu bas tacno da se setim, bese to pre par nedelja.Inace kao sto rekoh kartica nije moja, pozajmio sam je od drugara koji je kupio za potrebe nekog improvizovanog studija i nikad je nije ni upotrebio.Ja se dvoumim izmedju asus xonara u 7 i creative sound blaster x fi hd

Link to comment
Share on other sites

Dakle, treba li da upiÅ¡em neki kurs, ili koji qrc, da bi ovo ***** radilo kako oÄekujem!

 

Može li neko od poznavalaca da mi odgovori na par pitanja...

 

Imam folder sa muzikom, pretpostavljam kao i svako drugi. Da li je bitno (pretpostavljam da nije) da kažem da su podfolderi imenovani sa izvoÄ‘aÄ - album. Albumi su adekvatno tagovani.

Neki od albuma su jedan fajl (bilo, flac, ape,...) sa odgovarajućim cue, dok su drugi, je li, podeljeni na trake.

 

Želim da svu muziku iz tog foldera imam u vidu liste albuma.

Problem je što foobar albume koji su jedan fajl, pokaže kao jednu traku.

Ovo mogu da promenim tako što sam dodam fajlove u listu tako što odaberem i odgovarajući cue.

A onda se desi sledeće - recimo, okinem sluÄajno iz eksplorera na neki od cue fajlova, foobar ode u play, ali Äitava moja lista albuma nestane!!!

Mogu naravno, za sekund da je vratim, ali onda se vratim na gornji problem.

 

Postoji li naÄin da pogled na moju listu albuma ostane nedirnut, sve dok ja kao korisnik ne kažem drugaÄije?

Ako tražim previÅ¡e, recite da mi bude lakÅ¡e. Destimulisan sam.. 

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj u Preferences - Media Library - (pa oko sredine) File types - Exclude imash li Cue upisano.Ako imash obrishi pa dole desno Apply.

 

Isto to Preferences - Shell Integration - Exclude file types.

 

Trebalo bi da vidish i jedan fajl i pesmu po pesmu u Library Viewer Selection.

 

Za Album listu je bitno samo tagovanje.Muziku mozes da "trpash" kako hoces naravno u jedan folder koji ce ti biti u Media Library - Path.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj u Preferences - Media Library - (pa oko sredine) File types - Exclude imash li Cue upisano.Ako imash obrishi pa dole desno Apply.

 

Isto to Preferences - Shell Integration - Exclude file types.

 

Trebalo bi da vidish i jedan fajl i pesmu po pesmu u Library Viewer Selection.

 

Za Album listu je bitno samo tagovanje.Muziku mozes da "trpash" kako hoces naravno u jedan folder koji ce ti biti u Media Library - Path.

 

Sve si dobro predvideo, osim što ja ne želim da vidim i album kao jednu traku i sve trake istovremeno!

Želim da vidim samo trake.

Može li to foobar?

 

Album lista je naravno odabrana kako valja.

 

Edit: ovakvo podešavanje dovodi do toga da albumi koji imaju odvojene trake i istovremeno .cue u folderu bivaju dvaput prikazani.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj pazljivo, vako nesto?

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/gallery/image/846-mrmoplaten/

 

...ako sam te dobro razumeo..

 

 

Znam kako treba da izgleda, ali zaÅ¡to neće, odnosno ne izgleda i ne radi onako kako oÄekujem nije mi jasno. PogledaćeÅ¡ nekada kada budeÅ¡ svratio, pa i da podesiÅ¡ gaznu silu i AS ako treba.

InaÄe, lep ti je gramofon. Koji je, VIC20?

Link to comment
Share on other sites

Sve si dobro predvideo, osim što ja ne želim da vidim i album kao jednu traku i sve trake istovremeno!

Želim da vidim samo trake.

Može li to foobar?

 

Album lista je naravno odabrana kako valja.

 

Edit: ovakvo podešavanje dovodi do toga da albumi koji imaju odvojene trake i istovremeno .cue u folderu bivaju dvaput prikazani.

 

Moze uz pomoc convertera,ali to zahteva kod tebe verovatno solidno vremena poshto pretpostavljam da imash dosta takvih albuma.

 

U folderu moras izbrisati taj .cue fajl ako su trake pojedinachno da ti ne prikaze duple pesme.

Link to comment
Share on other sites

Moze uz pomoc convertera,ali to zahteva kod tebe verovatno solidno vremena poshto pretpostavljam da imash dosta takvih albuma.

 

U folderu moras izbrisati taj .cue fajl ako su trake pojedinachno da ti ne prikaze duple pesme.

 

Naravno da može, ali zašto bih to radio? Čak i da imam mali broj takvih albuma (a imam), treba da konvertujem svaki sledeći koji je neko spreman da podeli sa mnom, a nije razdvojio trake? To nije dobra logika, slažeš se? Hvala na trudu!

 

CUE Playlist filter

 

@ras: mozda ovo pomogne

Da, to je opis problema. Probaću neki dan. Hvala!

 

Dobro, dobro, sta se odmah ljutis.....donecu komp do tebe jednog lepog dana, pa cemo uporediti setovanja....

 

Znaš da na tebe mogu da se ljutim samo zbog jedne stvari, koja nema veze sa temom. Hvala što si spreman da pomogneš!

 

Jel ti se to desava na svim fajlovima ili kako koji 

 

Å uco, hvala i tebi na interesovanju i uÄešću u temi!

Link to comment
Share on other sites

Naravno da može, ali zašto bih to radio? Čak i da imam mali broj takvih albuma (a imam), treba da konvertujem svaki sledeći koji je neko spreman da podeli sa mnom, a nije razdvojio trake? To nije dobra logika, slažeš se? Hvala na trudu!

 

Pa ono da slozish pesme kako treba da stoje u plej listi.Na to si se zalio pre dva,tri sata da ti pravi problem.

 

Slazem se u potpunosti.Treba izgubiti 60 shes sekundi na album od sat vremena da to radi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Pa ono da slozish pesme kako treba da stoje u plej listi.Na to si se zalio pre dva,tri sata da ti pravi problem.

 

Slazem se u potpunosti.Treba izgubiti 60 shes sekundi na album od sat vremena da to radi kako treba.

 

Zašto da ja to radim, kada to može da radi softver umesto mene? To je moja poenta.

Link to comment
Share on other sites

Poenta moje priche je da morash ruchno "razbiti" taj zbirni fajl i da ni jedan softver to nece uraditi sam bez tebe.Taj cue filter ce i dalje drzati album u komadu.Kad imash jednu pesmu kao fajl imash vishe mogucnosti i prednosti.

Npr. ako cesh da pravish plej listu pa ti treba po par pesama sa odredjenih albuma.Ako zelish da pustish album iz memorije,zauzimace ti mnogo manje mesta u memoriji jedna pesma kao ceo fajl,nego ceo album kao jedan fajl,kod hi-reza 24/192 ,kod SACD iso fajla ume da bude problema,itd.

 

Na mnogim lepim mestima na netu gde se druze dobri ljudi spremni da podele svoju muziku sa tobom je zabranjeno deliti album u komadu vec mora biti podeljen na pesme.Album u komadu praktikuju Rusi iskljucivo iz razloga da bi se sto duze album delio medju drugarima,jer neki drugari praktikuju da uzmu par pesama,a ostale se izgube.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...