Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

WASAPI push

 

Buffer lenght 20020

 

Output data format 24-bit

То не би требао бити проблем..

Разлике између излаза дефинитивно поÑтоје и чујне Ñу, али ниÑам имао иÑкуÑтво где неки више воли један формат од другог..

Шта је оÑтатак ÑиÑтема?

 

Хајде направите озбиљнију пробу.. узмите један оригинални диÑк, па га у иÑтом програму рипујте у оба формата, али обавезно у два наврата одноÑно немојте да радите никакво пребацивање из једног у други.. поÑлушајте оба па реците како звучи..

Link to comment
Share on other sites

Sa Asus Xonar STX ide u Yamahu AX 500, to je sve.

Обично поÑтоји и неки звучник.. :listen

Да ли Ñте пробали да рипујете неки оригинални диÑк у оба формата, и теÑтирали како ради..

Link to comment
Share on other sites

Обично поÑтоји и неки звучник.. :listen

Да ли Ñте пробали да рипујете неки оригинални диÑк у оба формата, и теÑтирали како ради..

Naravno da ide, no ne znam koliko je to bitno trenutno za celu pricu

 

Nisam ripovao ni jedan cd

Link to comment
Share on other sites

Te studije jednostavno nisu taÄne.

 

 

 

Naravno ništa nije savršeno... Provali se vremenom dok se koristi komponenta kako i šta može da bude sumnjivo u smislu lažno pozitivnih i lažno negativnih rezultata.

 

Ali...

 

Prvo u kontekstu tvog prethodnog posta koji sam citirao, a onda i u svakom drugom kontekstu, tek ABX ne bi trebalo shvatiti ozbiljno.

 

Imas li kakav dokaz koji pokazuje suprotno ? Nema sta da se provaljuje da li je lazno ili nije tj ja ne bi nikad verovao programu koji ce da mi kaze da je fajl nastao iz mpeg source-a, samo zato sto je on tamo detektovao cutoff frekvencija, to nema nikakvu logiku. problem je u tome sto ljudi ocigledno ne razumeju kako rade lossy encoderi i da su ti encoderi napredovali i da je tanka linija izmedju originala i encodovanog fajla, gubitci koji nisu vidljivi ljudskom uhu. Hteo ti ili ne ali ABX je jedino ispravno i merodavno testiranje kvaliteta zvuka, sve ostalo su nagadjanja...

Link to comment
Share on other sites

WASAPI push

 

Buffer lenght 20020

 

Output data format 24-bit

 

Pokušaj da obrišeš WASAPI komponentu, podesi Speakers na 16/44.1 i restartuj komp. Slušaj tako dan, dva...

 

ZnaÄi dan ili dva, a ne minut ili dva.

 

Imas li kakav dokaz koji pokazuje suprotno ? Nema sta da se provaljuje da li je lazno ili nije tj ja ne bi nikad verovao programu koji ce da mi kaze da je fajl nastao iz mpeg source-a, samo zato sto je on tamo detektovao cutoff frekvencija, to nema nikakvu logiku. problem je u tome sto ljudi ocigledno ne razumeju kako rade lossy encoderi i da su ti encoderi napredovali i da je tanka linija izmedju originala i encodovanog fajla, gubitci koji nisu vidljivi ljudskom uhu. Hteo ti ili ne ali ABX je jedino ispravno i merodavno testiranje kvaliteta zvuka, sve ostalo su nagadjanja...

 

Kontradiktoran si. Prvo kažeÅ¡ da Äovek ne može da Äuje razliku izmeÄ‘u loosy i lossless fajla, a onda za uporeÄ‘ivanje vrednujeÅ¡ samo ABX.

 

post-30474-0-70653800-1442345211_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pokušaj da obrišeš WASAPI komponentu, podesi Speakers na 16/44.1 i restartuj komp. Slušaj tako dan, dva...

 

ZnaÄi dan ili dva, a ne minut ili dva.

 

 

Kontradiktoran si. Prvo kažeÅ¡ da Äovek ne može da Äuje razliku izmeÄ‘u loosy i lossless fajla, a onda za uporeÄ‘ivanje vrednujeÅ¡ samo ABX.

 

attachicon.gifHouse_cool_story_bro.jpg

 

 Kao prvo ja nisam kontradiktoran, nego si ti ogranicen, a ne prihvatas da ti se iko mesa u nesto sto ocigledno da nije dovoljno poznato,

 

Kao drugo da li ti znas sta je ABX ? Ako procitas moje postove,videces da sam napisao da ABX sluzi bas u tu svrhu, poredjenje izmedju dva formata, a i jedini test koji se uzima kao merodavan, sto ce ti tamo neki program reci da je mp3 zapravo mp3 ne govori nista o kvalitetu samog zvuka, o ono sto sam ja rekao kad me vec pogresno citiras, jeste da u vecini slucajeva a po mom misljenju skoro 99% mp3 encodovan kvalitetnim encoderom(LAME) a o naprednijim lossy formatima nema ni govora da su jos i bolji od MP3-a cak i na jako niskom bitrate-u ~128kbps...

 

Ovde on nema problem sa outputom, vec sa necim izmedju dekodera i outputa, recimo neki DSP koji ulepsava MP3, dok FLAC ostaje netaknut.

Link to comment
Share on other sites

Zašto wasapi na event mode ?!

Ne žali se on na glitch, nego na sound.

Koliko ja znam, event mode je preporuka za usb dac-ove, a Xonar STX to nije.

 

Imam Xonar STX probao - event mode,imao integrishaljku - spaliJo :order  - sad nemam - event mode.

Reko otale da krenemo,posle STX contol panel i na kraju Dzamajha.Pa i ako potljevo svega budne boljshi mp3,ete srece za Spacheka.

Link to comment
Share on other sites

Wasapi na event mode

 

Buffer lenght na 50

 

Output format 16-bit

 

 

Pogledaj u STX kontol panelu da ti nije ukljucen neki od efekata,output na 2 kanala 44.1 .

 

Koliko se sećam ta kartica već radi u low latency tako da nema potrebe dodatno ubrzavati stvari. Flac je veći od mp3 i softver ne može da stigne sve da obradi dok se buffer kartice već isprazni pa mora brzo da se šalje. Tako se dobija kreštav i okrnjen zvuk što odgovara simptomima.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam eksternu zvucnu karticu m-audio i kada output namestim da ide preko wasapi push ili event sve jedno, izbacuje mi ''unrecoverable playback error:unsuppported stream format 96000hz/16bit/2channels'" Inace wasapi je 3.2.3 verzija.Da li neko zna u cemu je problem?

Link to comment
Share on other sites

Imam eksternu zvucnu karticu m-audio i kada output namestim da ide preko wasapi push ili event sve jedno, izbacuje mi ''unrecoverable playback error:unsuppported stream format 96000hz/16bit/2channels'" Inace wasapi je 3.2.3 verzija.Da li neko zna u cemu je problem?

 

Smanji source na 44100.Kartica ne podrzava fajlove preko 48000hz(verovatno).Ako hoces da cujes i te hi-rez fajlove sa tom karticom moras ici preko windows miksera podesenog na 16/44.1 (output u foobaru speakers ili primary sound driver) sto ti bas i ne preporucujem.

 

Za bit exact reprodukciju hi-rez fajlova 96khz,192khz moras imati DA konverter koji podrzava te rezolucije.

Link to comment
Share on other sites

Nece.Digital, mislim da si u pravu.Mislim da kartica ne podrzava 96000.Mada u uputstvu stoji

Thank you for choosing the M-Audio Fast Track Pro. The Fast Track Pro has been designed to give you a professional, portable audio and
MIDI interface for your Windows or Macintosh laptop or desktop computer. Using the convenience and dependability of the industry-
standard USB bus, the Fast Track Pro provides your computer with an exceptionally flexible audio interface offering unequalled routing

power and versatility, while delivering high-resolution 24-bit audio to and from your computer at sampling rates up to 96kHz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...