Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Udji u opcije - media ...

 

Navikao sam da DarkOne masku koristim tako Å¡to ću u levoj listi izabrati izvoÄ‘aÄa, a u desnoj imati po godinama sortiran spisak albuma selektovanog izvoÄ‘aÄa. To je tako i radilo do proÅ¡lonedeljne reinstalacije OSa. Levi spisak sam prilagodio svojim navikama: 

 

post-9577-0-68790800-1439314795_thumb.jp post-9577-0-08776100-1439315155_thumb.jp

 

MeÄ‘utim, rekoh, desni spisak albuma nije sortiran po godiÅ¡tu (mogu "ruÄno" to da uradim: right click/sort, ali to se ne pamti). 

 

Sada, kad sam sledio uputstva iz posta, u playlistama zaista imam Library View Selection i on na desnoj strani daje spisak albuma sortiran po izvoÄ‘aÄima/godiÅ¡tima, ali to nije ono Å¡to bih hteo. 

 

post-9577-0-17871300-1439314960_thumb.jp

 

Nadam se da sam sad bio jasniji. 

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da si sa win7 ili 8 presao na win10.

 

Znaci isao si na album list - activate kao sto sam ti napisao u prethodnom postu i dobio si u PL  Library View Selection koji na desnoj strani slaze albume po godinama,medjutim kad levo sa PL predjes na LIB  kako si navikao on desno slozi albume abecedno po nazivu,a ne po godinama ?

 

Ako je tako PL ostavi na LIbrary Viewer Selection i levo predji sa PL na LIB.Idi na vrh LIB liste i klikni na All Music.

 

Ako i dalje desno bude slagao abecedno albume,a ne po godini ne znam sta da ti kazem osim da je OS nesto zeznuo i da sacekas novu verziju foobara sa verovatno opravkama za desetku.

 

Pretpostavljam da je verzija foobara 1.3.8 ?

Link to comment
Share on other sites

Ako je tako PL ostavi na LIbrary Viewer Selection i levo predji sa PL na LIB.Idi na vrh LIB liste i klikni na All Music.

 

Ako i dalje desno bude slagao abecedno albume,a ne po godini ne znam sta da ti kazem osim da je OS nesto zeznuo i da sacekas novu verziju foobara sa verovatno opravkama za desetku.

 

Pretpostavljam da je verzija foobara 1.3.8 ?

 

Uradio sam ovo... Nakon klika na All music, albumi NISU složeni po godiÅ¡tu. 

Jeste, verzija je 1.3.8. 

SaÄekaću novu verziju :) 

Thanks anyway. 

Link to comment
Share on other sites

@zbrujic

 

Ja sam to resio na malo prostiji nacin. Za svakog izvodjaca od koga imam vise albuma sam pravio poseban folder sa nazivom istog (u ovom slucaju to je Dream Thetaer) a u njemu za svaki album ispred imena stavljao godinu izdanja (slika 1). Kada ucitam sve .CUE fajlove iz tog direktorijuma, poslaze mi ih po godini izdavanja albuma (a ne po abecednom redu), bas onako kako i sam zelis (slika 2).

Slika 1

Capture111a_zpsc6uqj1a6.jpg

Slika 2

Capture112_zpsi5sj2bjb.jpg

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

I moja folder struktura i imenovanje foldera je sliÄno: sortiranje po godiÅ¡tu i nazivu se poklapaju: 

Anderson, Laurie (1982) Big Science

I meni je sve radilo baÅ¡ kako "volim" (znam da može, dakle) do promene OS-a. 

 

Ali, meni deluje neverovatno da nemam mogućnost kontrolisanja ovog naÄina sortiranja. 

Bio sam potpuno ubeÄ‘en kako će odgovor odmah dati mesto gde treba upisati, na primer, neko %date%. 

Ovako ispade da mi je "takvo deljenje naiÅ¡lo". 

Link to comment
Share on other sites

Боле ме Ñтопала, али и даље ноÑим Ñтарке..

Одавно ниÑам омладина..

Слажем Ñе, када год Ñе појави нови Windows, нема ни лакше ни боље..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Instalirao sam upnp/dlna za foobar, koji radi na win racunaru i pokrenuo server.

Android telefon registruje server, listam biblioteku idealno, ali ne mogu da reprodukujem muziku. Output format je wav. Nisam probao mp3. Pretpostavljam da je problem na strani (softvera) telefona, ili se varam?

Koristi li neko foobar server i ima li pteporuka za softver za strimovanje audia, koji bi isao preko mp3 kvaliteta?

Preporuke mogu da budu za Android kao i za WP 8.1

Link to comment
Share on other sites

Koji je klijent na Androidu?

Ja streamujem flac na AirPort Express (airplay) i na Roku Soundbridge (uPnP)

Neki Sonyjev sistemski, koji sluzi bas za strimovanje, u srpskoj varijanti nosi inventivan naziv Povezani uredjaji😃 Radi se o pregazenom Xperia J telefonu.
Link to comment
Share on other sites

Ja nikako da ga nateram da radi. Prvo instaliram foobar komponentu i namestim ovako:

post-16169-0-75651100-1441316577_thumb.j

 

Kliknem ovo open i u chrome se otvori ova strana:

post-16169-0-91840300-1441316695_thumb.j

 

pa na prvi link i dobijem ovo:

post-16169-0-21737300-1441316735_thumb.j

 

Sada otvorim instaliranu aplikaciju na telefonu i pokušam da se konektujem na server pomoću iste ove adrese i porta i neće. Probao sam i onaj default 127.0.0.1 i još poneki. Može mala pomoć šta radim pogrešno?

Link to comment
Share on other sites

Ja nikako da ga nateram da radi. Prvo instaliram foobar komponentu i namestim ovako:

attachicon.gifClipboard01.jpg

Kliknem ovo open i u chrome se otvori ova strana:

attachicon.gifClipboard02.jpg

pa na prvi link i dobijem ovo:

attachicon.gifClipboard03.jpg

Sada otvorim instaliranu aplikaciju na telefonu i pokušam da se konektujem na server pomoću iste ove adrese i porta i neće. Probao sam i onaj default 127.0.0.1 i još poneki. Može mala pomoć šta radim pogrešno?

Ja imam aplikaciju MonkeyMote na Androidu i sve radi ok. Nisam probao sa ovom koju pokusavas da koristis. Ako te ne mrzi probaj...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je u foobar-u u polju listen on ip adresa laptopa, port 8888, u foobarcon aplikaciji na telefonu ista ip adresa i port, i to radi bez ikakvih problema. Ne znam sta bi mogao biti problem.

Baš tako i ja pokušavam.

Probaću i taj MonkeyMote, mada sam Äisto hteo da se poigram malo, osnovne funkcije daljinca mi već obavlja bežiÄni logitech joypad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...