Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Aha, znam za taj ram-disk plugin, probao sam to ranije. Jeste nezgrapno, mora da se obelezi album koji se hoce slusati... Moje navike slusanja su da pustim album iz plejliste i onda to ide dalje po plejlisti dok uvece ne ugasim muziku, tako da mi je konstantno obelezavanje i pustanje strahovito smorna rabota.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo dobro pitanje. Odgovor ću dati ali ne tvrdim da je taÄan :lol: .

 

Meni se Äini da "bolje" zvuÄi kad ide plejbek iz buffera. Sa naglaskom na to da mi se Äini. A Å¡to to, verovatno, nije taÄno, nije uopÅ¡te ni bitno dokle god smo, jelte, mi ubeÄ‘eni da nama neÅ¡to bolje zvuÄi :D .

Link to comment
Share on other sites

Vrlo dobro pitanje. Odgovor ću dati ali ne tvrdim da je taÄan :lol: .

Meni se Äini da "bolje" zvuÄi kad ide plejbek iz buffera. Sa naglaskom na to da mi se Äini. A Å¡to to, verovatno, nije taÄno, nije uopÅ¡te ni bitno dokle god smo, jelte, mi ubeÄ‘eni da nama neÅ¡to bolje zvuÄi.

Da citiram tebe. :D

post-30309-0-16655700-1416403795_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kako god bilo podeseno pesma/fajl se prvo ucita u RAM pa onda pusti.

Vezano za prikazivanje u Task Manageru, nisam siguran da bi trebalo da se vidi kao dodatna memorija koju foobar proces zauzima.

Ujace, probaj u Task Manageru u Performance Tabu da otvoris Resource Monitor pa Memory tab i vidi sta se desava sa  Cached memorijom da li se povecava kad pustis taj veliki fajl.

 

Kad se pusti pesma, ona ili njen deo se ucitaju u memoriju i odatle puste i to kontrolise sam operativni sistem. Manje pesme se verovatno cele ucitaju a vece iz delova (po defaultu).

Ne koristim foobar pa ne znam za to podesavanje ali trebalo bi da omoguci da foobar "kaze" OSu da ucita/kesira ceo fajl unapred.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, ispravljam se: nije device manager (kako sam pisao u prethodnim postovima nego task manager), lapsus, ali jasno je na sta sam mislio.

 

Ovako stvari stoje Garson.

 

Prva slika je kad je podignut foobar i nista se ne pusta.

 

post-10102-0-09612100-1416409230_thumb.j

 

Druga slika je kad startujem album tako sto pustim prvu pesmu sa albuma (album sam ubacio u plejlistu tako sto sam ubacio .cue file u foobar (samo cue file, on povlaci veliki .flac fajl iz svog foldera).

 

post-10102-0-84264800-1416409447_thumb.j

 

A treća slika je kad startujem album tako sto pustim prvu pesmu sa albuma (album sam ubacio u plejlistu tako sto sam ubacio veliki .flac file u foobar.

 

post-10102-0-37250700-1416409549_thumb.j

 

 

Da ne bih kaÄio dodatne slike, radi pojaÅ¡njenja mog prvog posta u vezi sa ovim, kada imam .cue fajl i posebne pesme u .flac fajlovima, isto je kao treća slika samo Å¡to, naravno, koliÄina prikazane memorije u task manageru odražava veliÄinu fajla za svaku pesmu. Ako je prva pesma 25MB prikaže se toliko, Äim prebaci na drugu pesmu vrednost se promeni u zavisnosti koliko je druga pesma u MB.

Iz nekog razloga ovo nije moguće sa .cue fajlom i jednim velikim .flac fajlom.

Rešenje je da u plejlistu onda ne ubacujem .cue fajl nego taj veliki .flac. Onda se to bufferuje kao što se vidi na slici 3.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to potpuno u redu. Fora je u tome Å¡to je taj veliki fajl konkretno image fajl diska kojim plejer upravlja informacijama iz cue fajla. Ako je image fajl podeljen na pesme informacijama iz cue fajla, nema nikakvog razloga uÄitavati ga celog u plejer.

 

TakoÄ‘e, možeÅ¡ i da ga rascepkaÅ¡ na pojedinaÄne pesme uz korišćenje one opcije da nema prelaza, "gap" ili kako se već naziva. Ne znam taÄno jer nikada nisam to koristio.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Moj budilnik svako jutro u 05:40, vec godinama, udri po internet radio stanicama, a za svaki slucaj ako zvekne kablovski internet, u listi su i fajlovi sa HDD, naravno podeseno da ne bude preglasno i budi ostale ukucane :thumbsup2:listen

 

Super! Pa Å¡to ne priÄaÅ¡... :D

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Analogni VU meter, gotova komponenta i konstruktor pride.

 

Preuzima se:

 

https://drive.google.com/file/d/0B6yNdh9XmSWKX1lJQ0ZFOWdJTlU/edit?pli=1

 

... raspakuje i sadržaj ubacuje u novom folderu naziva foo_vis_vumeter, lokacija na Win XP:

 

C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\foobar2000\user-components

 

Instalira se foo_vis_vumeter.dll komponenta i nakon toga dodaje u plejer.

 

Evo jedne teme na HA za svaki sluÄaj.

http://www.hydrogenaud.io/forums/index.php?showtopic=106793&st=0&p=873943&#entry873943

 

Kod mene je trenutno ovaj, ali lako se menjaju...

 

post-30474-0-99329700-1416420736_thumb.j

 

Ovde se nalazi gomila dizajna VU metra, i izvršni BIN fajl i sadržaj za izradu.

http://macarych.deviantart.com/art/VU-Meter-Skins-439443331

 

Još:

http://foobar2000.ru/forum/viewtopic.php?t=5012

http://mire777.deviantart.com/art/Vu-Meter-Skin-for-foobar2000-321797393

 

http://www.youtube.com/watch?v=54iBAV8q_Rw

 

E sad, jedino Å¡to treba voditi raÄuna je o podeocima na skali. Osnovni ima do +3db, a ima dizajna i +6 i +10... Kako to podeÅ¡avati i gde, nemam pojma osim u Advanced Settings Foobara, pa ako neko zna ili provali zamolio bih da javi. :)

Link to comment
Share on other sites

UjaÄe, ako nemaÅ¡ prekide u reprodukciji, i mislim baÅ¡ prekide, uopÅ¡te ti nije bitno Å¡to se ne uÄita ceo fajl. I kao Å¡to bi svi trebalo da znamo, kada puÅ¡tate muziku, bez obzira na podeÅ¡avanja, svaki delić te pesme ide iz hard diska u RAM pre nego Å¡to ga Äujete. Nema scenarija gde će taj fajl da zaobiÄ‘e RAM. Niti suptilnih razlika u zvuku, i sliÄnih stvari koje se ovde pominju.

I kad Äitam ovakve stvari, doÄ‘e mi da napustim forum, jer nemam osećaj kredibiliteta za bilo Å¡ta Å¡to neko napiÅ¡e. Forum je pogodniji za psiholoÅ¡ku studiju, nego za objektivne informacije bazirane na Äinjenicama.

Link to comment
Share on other sites

Analogni VU meter

 

........

 

E sad, jedino Å¡to treba voditi raÄuna je o podeocima na skali. Osnovni ima do +3db, a ima dizajna i +6 i +10... Kako to podeÅ¡avati i gde, nemam pojma osim u Advanced Settings Foobara, pa ako neko zna ili provali zamolio bih da javi. :)

 

U portabl programÄiću se prilikom izrade podeÅ¡ava svaka vrednost vrlo precizno. Nisam joÅ¡ pokuÅ¡avao ali trebalo bi da mogu da se provere podeÅ¡avanja već gotovih VU metra ako uz izvrÅ¡ni BIN ima i taj fajl za izradu.

 

Malo sam se igrao pa sklopio jedan Äisto da vidim kako ide podeÅ¡avanje skale...

 

post-30474-0-10215000-1416484507_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@Trotter

 

Ako imaš flac kao image file diska, moguđe je ubaciti cue file u flac, pa ti ne treba zaseban cue file

 

PovuÄeÅ¡ flac u foobar, desni click > utilities > edit cuesheet > Load, izabereÅ¡ cue file koji već imaÅ¡

 

Hvala Zdenko, probacu i to popodne kad dodjem u stan.

Link to comment
Share on other sites

UjaÄe, ako nemaÅ¡ prekide u reprodukciji, i mislim baÅ¡ prekide, uopÅ¡te ti nije bitno Å¡to se ne uÄita ceo fajl. I kao Å¡to bi svi trebalo da znamo, kada puÅ¡tate muziku, bez obzira na podeÅ¡avanja, svaki delić te pesme ide iz hard diska u RAM pre nego Å¡to ga Äujete. Nema scenarija gde će taj fajl da zaobiÄ‘e RAM. Niti suptilnih razlika u zvuku, i sliÄnih stvari koje se ovde pominju.

I kad Äitam ovakve stvari, doÄ‘e mi da napustim forum, jer nemam osećaj kredibiliteta za bilo Å¡ta Å¡to neko napiÅ¡e. Forum je pogodniji za psiholoÅ¡ku studiju, nego za objektivne informacije bazirane na Äinjenicama.

 

Ne znam sta bih ti odgovorio na ovo pa necu nista odgovoriti -_- .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...