Jump to content


"Napijalo" zvu�nici sa "Aca Ribon" visokotoncima


caorp

Recommended Posts

Da, par. Ono "oko" je - jer se ne sećam taÄno koliko, a i proÅ¡lo je nekoliko godina.

 

Баш Ñмо на неки начин Ñрећни!

 

http://www.madisoundspeakerstore.com/ribbon-tweeters/raal-original-140-15d-ribbon-tweeter-with-optional-amorphous-core/

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa, i ja sam ovih dana pazario neke Jantzen kablove za 170 Eur, pa je bilo pitanje hoću li poÅ¡tom (a da platim njihov PDV) ili Fedex-om, i, (opet)  se zahebem, pa odaberem varijantu da me oderu Å¡pediteri.

 

Da nam je viÅ¡e takvih (naÅ¡ih) kao Aca ribon, gde bi nam bio kraj. 

Link to comment
Share on other sites

Како коме?!   :blush:

 

:wave2

 

Da se ne upuÅ¡tam u liÄne odnose, ja imam pozitivno iskustvo sa imenjakom. :)

 

Mislim prvenstveno na to da mi je Å¡pedicija drmnula preko 60Eur na papirologiju za robu vrednu 170Eur, plus carina i PDV.

 

Ako ja toliko riknjavam za uvoznu robu (a mi skoro sve uvozimo), red je da i Ameri plate skuplje naše ribone.

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da ribbon na kutiji i ribbon koji je ston naveo sa madisound-a nemaju veze jedan sa drugim, Aca je u medjuvremenu par puta promenio i kvaitet trake, i druge elemente. Medjutim realno veliki 140-15d nov,cak i ovoj iteraciji, nikad nije ni u Srbiji mogao da se nabavi za manje od EUR 500 EUR par tako  da cena ispada realna, naravno ako mozete da zivite sa vrlo skromnim performansama  Focal-ovog midd/bass-a narocito u niskotonskom podrucju.

Link to comment
Share on other sites

Gox nisi me shvatio, mislio sam da kutije po ugradjenim komponentama opravdavaju cenu, ali sam isto kao i ti skeptican po pitanju prodaje a narocito po pitanju zvuka (moja iskustva sa nn kutijama).

Dobra stvar kod RAAL ribona je ta sto za 30 EUR po ribbonu moze da se kupi od Ace recon kit i za male pare se dobije isti ribon (dakle najnovija verzija) koji se sad  prodaje u Srbiji za 400 EUR po komadu.

Po meni problem kutije je sto je jedna vrhunska komponenta (RAAL ribbon) ukomponovana sa jednom u najboljem slucaju prosecnom (Focal).

Uz to pokretac teme, zeli da ih gura sa lampaskim monoblokovima, a iz mog iskustva sa RAAL ribonima osim kad se on ne koristi kao supertweeter (najcesce od 13k, mada sam par puta slusao i kad su postavljeni da rade 16k+) , a ovde to nije slucaj lampasi nisu bas najsjanije resenje.

Link to comment
Share on other sites

Po meni problem kutije je sto je jedna vrhunska komponenta (RAAL ribbon) ukomponovana sa jednom u najboljem slucaju prosecnom (Focal).

 

Делује да је тај рибон накнадно додат тј. ту је раније био неки други виÑокотонац.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...