Jump to content


a/v reciver i zvucnici


bns

Recommended Posts

dobar dan, potrebna mi je mala pomoc. zelim da uzmem neki a/v reciver i par zvucnika. zelja mi je da povezem, tv, comp... da napomenem, izvori signala bi uglavnom bili nekvalitetni ( tv, mp3), pa mislim da ne moram posebno da insistiram na kvalitetu. gledajuci ponudu, dosao sam i do neke okvirne cifre koju planiram da dam. naime, ima more uvezenih polovnih recivera i meni su za oko ( slucajno) zapali sony reciveri. razmisljam da uzmem sony str de 405 ili sony str de 475. oba kostaju po 50 eura tome jos treba dodati 10 eura za, kakav- takav daljinksi. tu je jos jedna yamaha htr-5630, koja kosta duplo vise ali je kupljena u srbiji, novija je i ima originalni daljinski. nisam siguran sta bih dodatno dobio kupovinom yamahe. tu se otvara opste pitanje budzeta za reciver.

od zvucnika sam nasao magnat 144008 u uzasnom vizuelnom stanju, sa zamenjenim vesanjem i po mom skromnom msiljenju lepim zvukom uparenim sa sony str de 405. zvucnike mogu da uzmem za 50 eura. jeftiniji zvucnici su drasticno losije zvucali, skuplje nisam cuo :)

 

druga kombinacija je pioneer reciver vsx 416 i zvucnici pioneer cs 3070. nije u mom gradu pa nisam cuo kako to zvuci, ali po cenam novih uredjaja bih rekao da su i zvucnici i reciver naosnovniji modeli i da tu ne treba previse ocekivati. sa druge strane, kupljeni su nedavno u srbiji, jedan je vlasnik i ide originalni daljinski upravljac. ceo ovaj komplet kosta takodje 100 eura.

 

 

moja pitanja su :

da li je uopste pametno kupovati te uredjaje sa nepoznatim poreklom i po pravilu bez daljinskog?

da li za namenu koju sam naveo ima smisla da idem u neku visu cenovnu klasu?

poz i hvala

Link to comment
Share on other sites

dobar dan, potrebna mi je mala pomoc. zelim da uzmem neki a/v reciver i par zvucnika. zelja mi je da povezem, tv, comp... da napomenem, izvori signala bi uglavnom bili nekvalitetni ( tv, mp3), pa mislim da ne moram posebno da insistiram na kvalitetu. gledajuci ponudu, dosao sam i do neke okvirne cifre koju planiram da dam. naime, ima more uvezenih polovnih recivera i meni su za oko ( slucajno) zapali sony reciveri. razmisljam da uzmem sony str de 405 ili sony str de 475. oba kostaju po 50 eura tome jos treba dodati 10 eura za, kakav- takav daljinksi. tu je jos jedna yamaha htr-5630, koja kosta duplo vise ali je kupljena u srbiji, novija je i ima originalni daljinski. nisam siguran sta bih dodatno dobio kupovinom yamahe. tu se otvara opste pitanje budzeta za reciver.

od zvucnika sam nasao magnat 144008 u uzasnom vizuelnom stanju, sa zamenjenim vesanjem i po mom skromnom msiljenju lepim zvukom uparenim sa sony str de 405. zvucnike mogu da uzmem za 50 eura. jeftiniji zvucnici su drasticno losije zvucali, skuplje nisam cuo :)

 

druga kombinacija je pioneer reciver vsx 416 i zvucnici pioneer cs 3070. nije u mom gradu pa nisam cuo kako to zvuci, ali po cenam novih uredjaja bih rekao da su i zvucnici i reciver naosnovniji modeli i da tu ne treba previse ocekivati. sa druge strane, kupljeni su nedavno u srbiji, jedan je vlasnik i ide originalni daljinski upravljac. ceo ovaj komplet kosta takodje 100 eura.

 

 

moja pitanja su :

da li je uopste pametno kupovati te uredjaje sa nepoznatim poreklom i po pravilu bez daljinskog?

da li za namenu koju sam naveo ima smisla da idem u neku visu cenovnu klasu?

poz i hvala

nastavio sam potragu, cuo onu yamahu sa jbl tlx 70. ta kombinacija kosta tako polovna 200 eura i rizikujuci da ispadnem smesan, mogu reci da se meni onaj sony vise dopada. moze biti da su ovi zvucnici izraubovani, a moze biti da ona kombinacija ima puniji zvuk koji vise prija mom uhu. 

sve  svemu, jasno mi je daq cu tome morati dosta ozbiljnije da se posvetim. i slutim da cu potositi neslucene novce  :)

Link to comment
Share on other sites

ubiste se da pomognete :) 

ja sam za pocetak uzeo nesto sto uopste nisam planirao. uzeo sam jedan, po meni pristojan 5.1 sistem, koji lepo radi i kao stereo.

receiver sony str de 335,

prednji zvucnici sony ss e 542 v,

woofer sony sa wmsp 501,

centralni magnat vector needle center 10

i jos dva sony satelita.

ovo ce raditi neko vreme dok ja ne iskristalisem sta tacno zelim, 

sve je kao novo, od jednog vlasnika, i naravno, uveliko je premasen pocetni budzet :)

Link to comment
Share on other sites

bns dzabe ocekujes odgovor.Ja sam tako isto postavio pitanje  u jednoj temi vezano za skretnice (nisam ja otvorio taj topik vec sam se samo nadovezao),sve lepo sam objasnio sta me zanima i za nekog ko zna ovu tematiku ne treba vise od 2 minuta da napise odgovore na sva moja pitanja.Nazalost odgovor nisam dobio,sto je najzanimljivije a uzgred i najtuznije od svega, par ljudi je naknadno odogovorilo otvaraocu teme ali moje su pitanje preskocili.na kraju sam kupio ono sto sam smatrao kao najbolje resenje isto kao i ti. Izgleda da tesko odgovaraju novim clanovima :(

 

Sony je po meni dobra marka i nisi se zeznuo izborom.Imam sony cd player i sluzi me odlicno.

 

Nemoj ti biti krivo ako ti niko ne odgovori.Cesto se desi da ono sto si planirao da kupis neko kaze da ne vredi a isto ti se moze desiti i sad.zvuk i uopste ovaj sport je jako komplikovana materija i misljenja su razlicita.

Nekome se svidja ovo nekome ono ali najbitnije je da ono sto si kupio da se tebi svidja.

Eto recimo ja sam sad u petak (11.7.2014) pazario AVR Kenwood krf-v7050d 5x100w i meni se cuje vrh extra.Nisam ni ocekivao ovako dobar zvuk da dobijem.Pustio sam dosta jako na male zvucne kutije i nema ni distorzije nema krcanja sve radi full.A zapravo zasto ti ovo govorim, pa eto zato sto sam svuda po netu citao kako Kenwood marka je krs i da nema nikakav zvuk.Meni radi dobro.Dakle ako se tebi svidja svaka dalja tema je zavrsena.

 

Ja se uvek vodim onom politikom da uvek ima bolje i da je poenta dobiti najbolji odnos ulozeno/dobijeno.Bezveze je raspravljati kako moj AVR Kenwood ili u tvom slucaju AVR Sony losije zvuci od recimo...

 

monoblok.jpg

 

Da smo ti i ja pazarili recimo ovako nesto 

 

img5033.jpg

 

Ove kutije su otprilike 375.000$ + ostatak sistema, neko bi se javio i rekao kako je to odlicno, kako je to fantastican zvuk, extra je ali zapravo nama se to dobro cuje jer nikad nismo imali prilike cuti ovako nesto

 

 

Dakle poenta svega je kupio si sta si zeleo,sta ti se u tom trenutku svidjalo ili zapravo koliko ti je dzep dozvoljavao.Tebi se svidja sve je ok ides dalje.

Uvek ce se naci neko ko ce reci da si mogao proci bolje za iste pare ili jeftinije a da dobijes isti zvuk,a kao posledica takvih komentara u tebi ce se stvoriti crv sumnje da su mozda u pravu i da si zapravo nesto sto si jedva kupio "bacio novac" sto cesto nije istina. ;)

pozz

Link to comment
Share on other sites

piiirrr, hvala na odgovoru. naime, takav receiver jesam nameravavao da uzmem. ovaj set zvucnika sam poptuno neplanski uzeo, ali nisam nezadovoljan kako ta ddva prednja i woofer zvuce u stereo. to je za pocetak ok, a vremenom ce se verovatno iskristalisati i moj ukus i tacno cu znati sta hocu. ovo je sve kao novo i mislim da nece biti problem da se proda , doda nesto para i kupi ta neka buduca sprava. hvala jos jednom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...