Jump to content


Komponente za novi stan


malex

Recommended Posts

Nisam ja protiv, samo sam pristalica stereo varijante i to je moj liÄni izbor...niÅ¡ta viÅ¡e od toga.

Volim da gledam filmove ali mi nije jasna tolika fama koja se pravi oko surround zvuka...niÅ¡ta mi ne znaÄi da u toku filma Äujem neki zvuk iza glave... Da moram pre bih uzeo neki soundbar nego 5.1.

Isto tako 2.1 sistemi su van mog interesovanja, kvalitetno postavljanje sabvufera nije ni malo laka stvar...

Upravo tako, 5.1 mi vise ide uz pucacine u prvom licu.
Link to comment
Share on other sites

Na pocetku sam racunao na AV (~400), BD (~350-500, klot ili sistem) i ~300 za kutije (ako ne dodju uz BD). U igru je upao strimerumesto AV ali ne verujem da mnogo menja ukupnu cenu.

 

Nisam siguran da sam najbolje razumeo Å¡ta ti je na kraju ideja...

 

Ako hoćeÅ¡ strimer ... Ljuba administrator je prodavao nov strimer u pola cene, ali ga sada ne vidim na oglasima... Mada nije iskljuÄeno da mu je samo istekao oglas, ne bi mu bilo prvi put  :D

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da sam najbolje razumeo Å¡ta ti je na kraju ideja...

Ako hoćeÅ¡ strimer ... Ljuba administrator je prodavao nov strimer u pola cene, ali ga sada ne vidim na oglasima... Mada nije iskljuÄeno da mu je samo istekao oglas, ne bi mu bilo prvi put :D

Pomenuo si da i strimer omogucava sto i AV, pa sam pretpostavio da razlika u ceni nije prevelika. Cista pretpostavka, nisam stigao da pogledam sta se sve nudi.
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da sam najbolje razumeo Å¡ta ti je na kraju ideja...

Ako hoćeÅ¡ strimer ... Ljuba administrator je prodavao nov strimer u pola cene, ali ga sada ne vidim na oglasima... Mada nije iskljuÄeno da mu je samo istekao oglas, ne bi mu bilo prvi put :D

Na osnovu svega navedenog, sva je prilika da idem na stereo AV receiver, BlueRay player i bookshelf zvucnike.

Sada mi ostaje konkretizovanje modela, ali je ovaj deo vec zadovoljstvo, kada se iskristalisala najbolja opcija.

Hvala na pomoci!

Link to comment
Share on other sites

Novce koje si spremio iskoristi za ucesce,zaduzi se jos malo kod banke za jedan lifestyle Linn Kiko all in one koji je streamer amp internet radio,dobijes I zvucnike(ako se dobro decal aktivne).Okrenes ga na "kant" stavis ga na policu medju knjige da se ne vidi uopste(on ti lepo okrene display kao smarthphone) i ne smaras se uopste sa hifom.Ako ti usfali bass za filmove pridodaj woofer.Predpostavljam da pc imas,i na njemu DVD,hdd,internet i sve ostalo.I lepo uzivas u tom lepom prostoru-pozdrav za arhitektu.Ne slusas dakle nas dinosaurse koji cemo da ti ispreturamo sobu,naredjamo gomilu sprava,posvadjamo te sa zenom i sto je najbolje od svega...verovatno ces i da zavrsis sa boljim zvukom od nasih sredjevekovnih sistema.Cheers,dobrodosao na forum!

edit:zaboravih,posto je od alumijuma lepo ce da ti ga ofarbaju u super metalic boju u skladu s enterijerom

http://www.linn.co.uk/systems/see-the-range/kiko

Link to comment
Share on other sites

Novce koje si spremio iskoristi za ucesce,zaduzi se jos malo kod banke za jedan lifestyle Linn Kiko all in one koji je streamer amp internet radio,dobijes I zvucnike(ako se dobro decal aktivne).Okrenes ga na "kant" stavis ga na policu medju knjige da se ne vidi uopste(on ti lepo okrene display kao smarthphone) i ne smaras se uopste sa hifom.Ako ti usfali bass za filmove pridodaj woofer.Predpostavljam da pc imas,i na njemu DVD,hdd,internet i sve ostalo.I lepo uzivas u tom lepom prostoru-pozdrav za arhitektu.Ne slusas dakle nas dinosaurse koji cemo da ti ispreturamo sobu,naredjamo gomilu sprava,posvadjamo te sa zenom i sto je najbolje od svega...verovatno ces i da zavrsis sa boljim zvukom od nasih sredjevekovnih sistema.Cheers,dobrodosao na forum!

Uf, za manje pare sam prodao Renault Thaliu, prvi vlasnik, decembar 2006.

:-)

Link to comment
Share on other sites

Cuj,kad su napravili CD12 jedan od najboljih cd plejera ikad za abnormalno velike pare 12000GBP,opravdali su to ovako "For 12000gbp you can buy yourself the best cd player in the world,or you can buy lousy car",a i sto bi Kuzma rekao "Nisi audiofil ako ti hifi neje skuplji od auta." I ja vozim reno inace,vec treci auto.Ni moj clio,a ni thalia nisu bogzna sta.Cak bi se i uklopili u "lousy car" za mnoge.

Edit:  :D

Link to comment
Share on other sites

Salim se malo,pre svega na sopstveni racun da se neko ne uvredi.Ali tehnika zaista napreduje i sve te male nove kutijice na kraju i pocinju sve bolje zvuce i nasi sistemi i vintage kao sto je moj,ali i oni koji se jos uvek prodaju zbog starih navika koje se tesko menjaju(videcemo jos koliko)zaista ponekad izgledaju kao srednji vek.Moj ce sistem zaista na kraju zavrsiti u 10-11 kuija aluminijuma.Danas sve to zameni jedan linn dsm ili devialet i to je da se zapitas cemu sve.Linn je sve vise pojednostavljujuci sprave izbacio sad i samo jedan par zvucnika(exakt) koji je ujedno i amp preamp aktivna skratnica za 5 frekventnih podrucja, streamer pa ti samo fali taj PC ili smartphone i jedan od bacvi il obican gram.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...