Jump to content


Netbook kao transport


rebel

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema nikakve teorije. Ako ti je štiklirano da daje ekskluzivni pristup aplikacijama. I koristiš WASAPI exclusive koji upravo i služi i zanemaruje ta podešavanja.

 

Ako nije stikliran ekskluziv aplikacija sa Wasapijem(event) nece raditi.To je preporuka proizvodjaca 24/44.1 za Wasapi.Ako mislis da nema uticaj pusti muziku sa Wasapijem i u toku reprodukcije promeni sample rate,ako ne bude nista onda ok,ali ako nestane zvuka...Sa Asiom se to nece desiti sigurno i tu si u pravu.U configure treba cekirati full-range speakers sa Wasapijem,a u foobaru advanced - playback - full file buffering up to(kb) npr. 1000000.

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Ako nije stikliran ekskluziv aplikacija sa Wasapijem(event) nece raditi.To je preporuka proizvodjaca 24/44.1 za Wasapi.Ako mislis da nema uticaj pusti muziku sa Wasapijem i u toku reprodukcije promeni sample rate,ako ne bude nista onda ok,ali ako nestane zvuka...Sa Asiom se to nece desiti sigurno i tu si u pravu.U configure treba cekirati full-range speakers sa Wasapijem,a u foobaru advanced - playback - full file buffering up to(kb) npr. 1000000.

Pozdrav.

Ja sam rekao da u sound properties nema veze šta je štiklirano, jer nema veze. Exclusive određuje sam za sebe.
Link to comment
Share on other sites

Da rezimiramo. Znaci, u Foobaru namestim na 24 bita, u sound properties nije bitno sta stoji, jer koristim WASAPI u exlusive modu i kako koja pesma nailazi sa plej liste, ne moram da razmisljam da li je podesen odgovarajuci sample rate, nego da se opustim i uzivam !? :)

Link to comment
Share on other sites

Kada ste već pisali o Mac miniju, može li neko da ukratko objasni Å¡ta se koristi od softvera / hardvera u svrhu audio reprodukcije i ako ima neka specifiÄna podeÅ¡avanja.

Imam MacBookPro, baÅ¡ ga i ne koristim zbog posla sam vezan za win, a Äekam da osveže mini, hteo sam da uzmem jedan kao multimedijalni raÄunar zakaÄen na 4k display. (sadaÅ¡nji mini ne podržava 4k/60hz..)

Link to comment
Share on other sites

Ajd na brzinu... Odavno nisam pratio tržiÅ¡te kod nas. Å ta kupiti, za jeftine pare, a da pristojno zvuÄi?

Hoću svoj laptop da povežem na otiÄki ulaz Panasonic XR-45 risivera. Ta kutijica bi se kaÄila na USB laptopa. Preporuke?

Link to comment
Share on other sites

Taj Behringer i ja jedino vidim u ponudi kod nas, a da ima optical out. Ima na K/P i

 

http://www.kupujemprodajem.com/HA-info-U2-14280228-oglas.htm?filter_id=14444557

 

Mozda moze da se nadje nesto na ebay-u, imalo je tih usb to spdif/optical spravica za male pare. Neki kvalitetniji kinez koji ima odvojeno napajanje (da ne bude sa usb porta na laptopu) bi mozda bio OK, do 100 evra (ukupno sa carinom i pdv) valjda moze da se nadje. Mada, ja bih pre kupio ovde nesto jeftino da vidim da li mi radi posao, pa posle jurio skuplje i kvalitetnije ako ima potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovo radi, dobro, rekao bih. Moja glava nekad ne radi dobro pa sam ga prodao. ÄŒeka se od mesec do mesec i po dana.

http://www.ebay.com/itm/CM6631-24bit-192khz-USB-to-Coaxial-and-Optical-fiber-designed-by-weiliang-/130868726770

 

usb-spdif-.jpg

Ima mogućnost spoljaÅ¡njeg napajanja. Ja sam ga kaÄio na kineski trafo sa preklonikom za biranje napona.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da kod nas ima Behringer UCA202. Cena je ok, a ima li ko kakvih iskustava sa njim?

Imam i njega. Mali je ubica, jeftinog izgleda i izrade, ali svira i za tri puta viÅ¡e od 25 evra, koliko sam ga ja svojevremeno platio. Sad je kod klinaca na kompu, oni su primetili za njih drastiÄno poboljÅ¡anje zvuka preko svojih Alteca :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

^

Eto rešenja!

Ispod 100 evra Teralink je dokazano kvalitetan, bar tako pišu kojekuda.

http://m.ebay.com/sch/i.html?isRefine=true&_trksid=p4634.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XTeralink+x2&_nkw=Teralink+x2&_sacat=0&_from=R40

Bilo ih je forumu par komada, Boki je imao sa linearnim napajanjem, kaze da je odlican usb na spdif.

Stex, koji dac ima taj Panasonic unutra, vidim da si zadovoljan Äim ne tražiÅ¡ drugi d/a konverter nego samo usb to spdif?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...