Jump to content


Netbook kao transport


rebel

Recommended Posts

Predlog za primenu instaliranja posebno nastimovanog sistema uz gasenje svih procesa koji za audio reprodukciju nemaju znacaja sam dao na osnovu prvog posta u temi gde je govoreno o tome da ce se mali netbook koristiti samo za muziku.

Mali će samo tome i da služi, nije dorastao reprodukciji HD materijala na displeju 26'', uprkos implementiranom HDMI izlazu. Za te potrebe, merkam neki jeftin BR pleer, sa USB ulazom.

 

Mislim da se bolji i funkcionalniji transport za audio digitaliju od  70 jura, teÅ¡ko  može naći :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nas je 4730s.

Neka instalira onda i taj neki HP update utility sto je stizao uz njega preinstaliran,

 

...da napokon jednom i ti cujes dropout, pa onda lepo mozes na miru i da mres!  ;)  :)

 

 

Ja sam oÄekivao da ti kao priznati haker znaÅ¡ da svaki komp fabriÄki nakrcan bloatwareom treba da se preore Äim ga izvadiÅ¡ iz kutije.

Link to comment
Share on other sites

Predlog za primenu instaliranja posebno nastimovanog sistema uz gasenje svih procesa koji za audio reprodukciju nemaju znacaja sam dao na osnovu prvog posta u temi gde je govoreno o tome da ce se mali netbook koristiti samo za muziku.

Mali će samo tome i da služi, nije dorastao reprodukciji HD materijala na displeju 26'', uprkos implementiranom HDMI izlazu. Za te potrebe, merkam neki jeftin BR pleer, sa USB ulazom.

 

Mislim da se bolji i funkcionalniji transport za audio digitaliju od  70 jura, teÅ¡ko  može naći :)

 

post-29614-0-05532400-1405247132_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ja sam oÄekivao da ti kao priznati haker znaÅ¡ da svaki komp fabriÄki nakrcan bloatwareom treba da se preore Äim ga izvadiÅ¡ iz kutije.

 

Vecina i jeste pobrisana. 

 

Neki utility-ji su i korisni, tipa dodatni tasteri, ukljucivanje/iskljucivanje wifi-ja, trackpad-a, kontrola zvuka, itd.

 

 

Sto se tice brisanja ovakvih utility programa koji se povezuju na internet, 

poneki put ostane neka skrivena komponenta u obliku pozadinskog servisa koja i dalje radi.

 

Sto verovatno i sam znas.

 

Zato smo je i trazili u aktivnim servisima i task manager-u, nasli i ubili!  :order

 

.

Link to comment
Share on other sites

Vecina i jeste pobrisana. 

 

Neki utility-ji su i korisni, tipa dodatni tasteri, ukljucivanje/iskljucivanje wifi-ja, trackpad-a, kontrola zvuka, itd.

 

Na 470 a verovatno i svim drugim HP je sve to hardverski podržano. Jedino Å¡to sam uradio je skidanje nekakvog surround poboljÅ¡ivaÄa zvuka koji je pokupio sa interneta prilikom instalacije WIndowsa.

Link to comment
Share on other sites

Da li ja o neÄemu znam puno ili malo nije na tebi da procenjujeÅ¡. Imam Äetiri (4) laptopa raznih generacija i firmi i svi rade besprekorno sa preinstaliranim Vindovsima. PriÄe o sreÄ‘ivanju laptopa su priÄe o žabama i potkivanju. Nadam se da i mi iz Beograda imamo pravo da ovde na forumu neÅ¡to napiÅ¡emo a da nas neko liÄno na naduva iste sekunde?

O babama i zabama nije pocelo od mene vec od trenutka kad je napisano da ogoljeni sistem ima veze sa zvukom, tj. da takvo nesto tonski menja sound sa kompa. To, videces i sam, ja nigde nisam sugerisao. Pricao sam o drop out problemu.

Razlog sto se kod tebe na 4 razlicita racunara problem nikada nije pojavio ne znaci da je to nemoguce i da je prica o tome glupost.

Ovo za Beograd stvarno ne razumem, mislio sam da imas drugacije misljenje o meni. Ali kad rasprava krene na osnovu zamene teza obicno ode u losem pravcu.

Link to comment
Share on other sites

Moja "teza" uopste nije bila da ti "malo znas o kompjuterima". Napisao sam da malo znas o problemu drop out-a, sto nije ni cudo jer i sam kazes da nikad nisi imao taj problem. Ne shvatam zasto bi to bilo koga uvredilo.

Ako si u pomenutoj matrici za Beograd prepoznao i mene, ne znam sta da kazem. Sigurno mi ne pada na pamet da se branim od necega u cemu nisam ucestvovao, odjava i od mene iz ovog off-a.

Link to comment
Share on other sites

 

Na 470 a verovatno i svim drugim HP je sve to hardverski podržano.

 

Mozda ipak ne sve?

Cemu sluzi ovaj "HP HotKey Support" utility sa download sekcije HP sajta?

DESCRIPTION:

This package provides HP HotKey Support for suported notebook models that are

running a supported operating system. HP HotKey provides support for special

function keys.

 

http://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdDetails/?sp4ts.oid=5060897&spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3Didx%3D3%7CswItem%3Dob_104998_1%7CswEnvOID%3D4059%7CitemLocale%3D%7CswLang%3D%7Cmode%3D4%7Caction%3DdriverDocument&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken

 

 

 

U kompjuteru nista nije "hardverski podrzano".

Operativni sistem mora da u obliku nekakvog drajvera ima vezu sa bilo kojim komadom hardvera.

To verovatno i sam znas.

Druga je prica sto za odredjene unificirane vrste hardvera, u okviru operativnog sistema moze da postoji vec preinstalirani genericki drajver.

.

Link to comment
Share on other sites

^

O tome bi mogli ovi iskusniji Älanovi koji se razumeju u elektrotehniku. Ja  uglavnom sluÅ¡am preko baterije. Ima dosta veliku autonomiju i dovoljno je za vreme koje provedem sluÅ¡ajući muziku. Da li ima razlike ? Možda, nije mi ni bitno, mali Asus je uz optimizaciju operativnog sistema za mene ekstra transport.

Link to comment
Share on other sites

Hehe..pojavio se problemÄić <_<

Naime, Willi je možda bio u pravu za puÅ¡tanje high res. fajlova, mali ponekad zaÅ¡tucne na ovim FLAC-ovima 24/96, ali ne na svim, to me buni. Pogledom u Task Manager, vidim da je procesor opterećen max. 10%, a RAM guta u pikovima do nekih 800MB plafon. E sad , poÅ¡to su FLAC-Äići uglavnom '' nabavljeni'' na istoÄnom tržiÅ¡tu, možda je i do samih ripova  dragih nam prijatelja, ko će ga znati ?!

    InaÄe, OS je Win 7 starter, ogoljen do koske + upotreba Fidelizer-a, CPU Atom Dual Core 1.6 GHz, RAM 1 GB DDR 3..

Na 16/44.1 nema nikakvih problema i Å¡to je interesantno, ne troÅ¡i mnogo manje resursa, a svira normalno..da, WASAPI event mode u Foobar-u, DAC je HRT II+.. 

Link to comment
Share on other sites

Naime, Willi je možda bio u pravu za puštanje high res. fajlova, mali ponekad zaštucne na ovim FLAC-ovima 24/96, ali ne na svim, to me buni. Pogledom u Task

 

Foobar pref. - output - bafer lenght 1000ms,advanced - playback - wasapi - high worker process priority chekiraj. Ako i to nece advanced - playback - wasapi - event mode hardware bufer in ms sa 25 na 50ms ili vise i nece stucati.

Link to comment
Share on other sites

Foobar pref. - output - bafer lenght 1000ms,advanced - playback - wasapi - high worker process priority chekiraj. Ako i to nece advanced - playback - wasapi - event mode hardware bufer in ms sa 25 na 50ms ili vise i nece stucati.

Ja u Foobaru nemam tu opciju ''high worker'', a i event mode stoji na 10ms, to je minimum po defaultu, mislim da je Å¡to manje to bolje za USB asinhrone DAC-ove.

 

U svakom sluÄaju, hvala Borise ;-)

 

Offtopic: Od bitke na Neretvi se nismo videli !

Link to comment
Share on other sites

Ne mlatite praznu slamu, Ta tvikovanja sa "suvišnim servisima" i periferijama su imala smisla pre dvadeset godina, danas su procesori toliko brzi a Windows toliko usavršen da se puštanje muzike i ne primećuje. Na mom i5 laptopu Traktor (zahtevan profi program za višekanalno puštanje i miksovanje muzike) zauzme najviše 5% proc. vremena. Mogu da renderujem akcioni film i navodim rakete dok slušam muziku, bez ikakve promene u kvalitetu zvuka.

 

ovo bi trebalo u neki sticky da ide...toliko preterivanja skoro nisam video, naroÄito Å¡to se tiÄe 'božanskog' mac minija...

Link to comment
Share on other sites

Ja u Foobaru nemam tu opciju ''high worker'', a i event mode stoji na 10ms, to je minimum po defaultu, mislim da je Å¡to manje to bolje za USB asinhrone DAC-ove.

 

Cudno da nemas tu opciju,event mod jakni na 25(kod mene default),to ti najverovatnije pravi problem za hi-res,ne treba preterivati sa smanjivanjem.Te hi-res fajlove tvoja makina treba da tera ko od sale.Jedino mozda iso sacd moze malo da skripne.

 

High worker ovde.Nije moj foobar ja koristim asio,ali i ovde je default 25ms event mode

 

WASAPIHighP_zpsc155f70e.jpg

 

Pozdrav sa Neretve.

Link to comment
Share on other sites

Šta držati kao default opciju u podešavanju Sound properties, playback devices ?! 16/44.1 ili 24/96, zato što imam mešanu muziku i u jednom i u drugom sample rate-u ?

 

Glupo bi bilo, da uvek idem u opcije i reštikliram odgovarajuću opciju kad naidje fajl sa drugim semplom. Da li tu dolazi do neke degradacije, makar i na nivou šiš miša...ima li tu downsampla i obrnuto ?

 

Pitam, zato što HRT ne radi upsampling ( tako kaže fabrika ) nego će to možda sam software da uradi..

 

Ako ima raspoloženih za malo teorije, zahvaljujem.

 

Btw, za sad ne Å¡tuca, upalilo ovo DimnjaÄarovo podeÅ¡avanje :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve teorije. Ako ti je štiklirano da daje ekskluzivni pristup aplikacijama. I koristiš WASAPI exclusive koji upravo i služi i zanemaruje ta podešavanja. Dobijaš sample rate izabran u Foobar. Sound properties sample rate nema veze i zanemaruje se. Primenjiv je samo kada koristiš WASAPI shared, ili Direct Sound.

Isto važi za ASIO, ukoliko se koristi, ni on ne obraća pažnju na sample rate namešten u sound properties.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...