Jump to content


SANSUI


Ružić Slavoljub

Recommended Posts

        Evo, da podelim srecu sa vama.Pre pola sata sam dobio na poklon Sansui SR 232.Ovo je moj drugi gramofon u zivotu i jako sam srecan,pijem piva i slavim !  :cheers

        Covek koji mi ga je poklonio kaze da mu ne radi glava pa to trebam da osposobim.Posto je Sansui firma koju jako,jako postujem a ujedno volim da je sve u originalu,pretpostavljam da bi trebalo staviti sansui-evu glavu.Ako bi taj gramofon bolje radio sa nekom drugom glavom ( ako je tako nesto uopste moguce ) dajte mi predloge,da sredimo "staru damu" da opet zapeva!

 

         Totalni sam pocetnik pa bi mi svaki dobronameran savet puno pomogao.Ujedno mi trebaju saveti i za odrzavanje gramofona.post-30486-0-16488900-1403962304_thumb.j

 

Link to comment
Share on other sites

 Ako bi taj gramofon bolje radio sa nekom drugom glavom ( ako je tako nesto uopste moguce ) dajte mi predloge,da sredimo "staru damu" da opet zapeva!

 

Оригинална глава Ñа ознаком СанÑуи је SC-50 или SV-43 а то Ñу у принципу Ðудио Техника главе:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Audio-Technica-AT-91-12984344-oglas.htm

 

http://www.kupujemprodajem.com/Audio-Technica-AT-95E-1192157-oglas.htm

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sansui je odliÄna firma i imali su dobre gramofone.

 

AT95 i OM5 su samo dno ponude Audio Tehnike i Ortofona. Imaju loÅ¡ treking i joÅ¡ gore zvuÄe - prangijaju kao MP3 ili gore. Grehota je naružiti tako dobar gramofon nekom jadnom glavom. Sve ispod AT440 ili eventualno Ortofon VMS20 je bacanje para.  

 

Enjoy vinyl  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

post-30486-0-65433600-1404068913_thumb.j      U pitanju je Sansui SC 50.Vidim u specifikaciji za ove glave iz linka sto ga je stoN_Cold postavio da postoji podatak "Cartridge Weight ...6,5 g".Dali to znaci da kad promenim glavu na rucici treba da okrenem teg na 6,5 ? Sad se nalazi na 3,25. Pretpostavljam da je to kontrateg koji balansira rucicu.Jesam li u pravu ? 

 

Link to comment
Share on other sites

AT95 i OM5 su samo dno ponude Audio Tehnike i Ortofona. Imaju loÅ¡ treking i joÅ¡ gore zvuÄe - prangijaju kao MP3 ili gore. Grehota je naružiti tako dobar gramofon nekom jadnom glavom. 

 

:thumbsup2

ÄŒitajući forum, AT95 ispade Golf Dvojka. 

 

Jesam li u pravu ? 

 

Verovatno nisi. 

Položajem kontratega ćeÅ¡ podesiti (vagicom ili pomoću razmernika na kontrategu, poÄev od balansiranog položaja kao nultog, relativno) statiÄko vertikalno opterećenje ploÄe iglom, prema specifikacijama proizvoÄ‘aÄa glave (uobiÄajeno negde izmeÄ‘u 1.5 i 2.5 g). 

Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifm6-9yY6RNg1wmvbfqSLyluQ.jpg      U pitanju je Sansui SC 50.Vidim u specifikaciji za ove glave iz linka sto ga je stoN_Cold postavio da postoji podatak "Cartridge Weight ...6,5 g".Dali to znaci da kad promenim glavu na rucici treba da okrenem teg na 6,5 ? Sad se nalazi na 3,25. Pretpostavljam da je to kontrateg koji balansira rucicu.Jesam li u pravu ? 

 

Ðа Ñлици имаш Ñве о подешавању.

 

15n94ef.png

 

-Прво подеÑи равнотежу ручке Ñа главом померањем контра тега напред назад.

-Круг Ñа бројевима окрени на нулу

-Додај тежину према Ñлици.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sansui je odliÄna firma i imali su dobre gramofone.

 

AT95 i OM5 su samo dno ponude Audio Tehnike i Ortofona. Imaju loÅ¡ treking i joÅ¡ gore zvuÄe - prangijaju kao MP3 ili gore. Grehota je naružiti tako dobar gramofon nekom jadnom glavom. Sve ispod AT440 ili eventualno Ortofon VMS20 je bacanje para.  

 

Enjoy vinyl  :thumbsup2

Možda ova da uskoÄi u prazan prostor At-95-At 440 https://www.kupujemprodajem.com/Audio-Technica-AT-100E-12984346-oglas.htm?filter_id=121991, prodavac kaže da je nabavio upravo iz tog razloga, nova roba, cena nije nedostižna :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Glava ispade ispravna ali nemam dobar zvuk.Zvuk je blago receno bedan.Prazan i prilicno je tih.Pojacalo obicno slusam na 2-ci ili 3-ci sa drugim izvorima ali sa gramofonom potenciometar ide bar na 5-icu !Kao da slusam tranzistor.Cak se u pojedinim momentima izgubi jedan kanal ( Uvek desni ) pa se vrati nakon 5-6 sekundi.Dali,mozda,samo zamenuti iglu ili ipak celu glavu ?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle si ,ali probaj prvo pozajmiti od nekog ispravnu glavu da utvrdis da je osnovni problem u njoj.Nova glava je preporuka i bez problema u zvuku.To sto je signal tisi je uobiÄajeno,probaj naći glavu sa jaÄim izlazom da donekle resis glasnocu ali cd će najverovatnije biti glasniji.Koji amp je u pitanju?,ako ti se zvuk ponovi može biti i do njega -ima nažalost dosta novih ampova koji phono deo imaju ispod najnižeg tehniÄkog nivoa.Imao sam prilike Äuti tako neÅ¡to i u hk ampu od skoro 2000e i da odliÄan gramofon zvuÄi kao neispravan,ne znam samo Äemu ta funkcija osim da blamira proizvoÄ‘aÄa.U tom sluÄaju trebaće i phonosekcija ili neki stari amp gde je to uglavnom bolje reÅ¡eno..Za prekide kanala tipujem na kablove i odlemljene cinceve,pa malo probaj promrdati cinceve i kabl dok gramofon radi,na tiho naravno.

Link to comment
Share on other sites

Amp je Mitsubishi DA - U310 iz 1981 i on sa ostalim uredjajima radi ok a glava,svakako stize druga.Ujedno cu proveriti i kablove.Mora to da se resi.Samo sam danas dobio preko 40 LP-a.Sa tavana sam skinuo moj prvi gramofon koji ce da sluzi za "lepkovanje" ploca.Imam ISKRA GR 6 iz 1964 ! Zena kad ga je videla onako prasnjavog,rekla mi da nisam normalan. Al,dzabe.  :blah

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...