Jump to content


Impedance selector prekida�


WTF

Recommended Posts

Pozdrav!

Ako su zvuÄnici deklarisani na 8 Oma, kako podesiti prekidaÄ na pojaÄalu (4 Oma minimalno, ili 6 Oma minimalno), i kako će se to odraziti na zvuk?

(PojaÄalo je Yamaha 496, komÅ¡ijino. Moj Rotel i stara Yamaha a520 nemaju taj switch.)

Link to comment
Share on other sites

Impuls je potpuno u pravu. U polozaju 4 oma ce raditi i zvucnik od osam u suprotnom tesko.Ipak,mene nesto drugo interesuje,nisam nikad imao vremena da se igram sa tim preklopnikom,da li unosi promene u zvuku i koliko kada imamo kutije od 8 oma a prekidac se proseta iz jedne u drugu poziciju? Ako se neko igrao,neka slobodno prenese svoje utiske...

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ali smo neÅ¡to kratko, i onako na prvu loptu ne Äuje se razlika.

Nego, mene interesuje neÅ¡to drugo. Moj Rotel ra02 podržava min. 4 Oma na 1 paru zvuÄnika. Drugo pojaÄalo, koje samo povremeno koristim je Yam. a520, i na njoj piÅ¡e da je minimalna impedansa 8 Oma, a spojio sam na nju Monitor Audio koji su deklarisani na 6 Oma. Da li to može izazvati neki problem?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Inaće mislim da bi netko od moderatora mogel obnovit "aporije" da se ne ponavljaju pitanja ? :)

 

Upravo stoga su aporije sticky - uvek su na vrhu prve stranice u podforumu "Početnička pitanja".

 

 

Gledacu da u toku leta napravim jednu stranicu sa dosta osnovnih pojmova.

 

:bacanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...