Jump to content


FM tuner sa vise antenskih ulaza


Elektronicar

Recommended Posts

Respect prema boljima. Ja nisam najbolji, ali sasvim sam zadovoljan rezultatima koje postizem. I nemam nameru da bas nesto mnogo radim na popravkama tunera, moja je orjentacija industrijska elektronika, CNC masine, uredjaji za laboratorije, ...., gasna i tecna hromatografija, atomski apsorberi, ...

Isto kao i u hifi, RESPECT prema boljima  jer ni nemam nameru niti mogucnosti, niti sluh  da se takmicim sa mnogo boljima i iskusnijima. Sebe u hifi vidim tek nesto vise tj. neznatno vise iznad prosecnog hifi poznavaoca i obozavaoca.- a i za taj nivo da ponovo dostignem trebat ce mi prema slobodnoj proceni par godina izdvajanja financijskih sredstava, zato ne treba ni zuriti sa nabavkom uredjaja pre nego se dobro upoznam sta se to sve izdesavalo na trzistu zadnjih 25 godina.

 

Možda se nismo razumeli, ja ne posedujem ove uređaje, samo sam nabrojao opremu bez koje ne treba ni počinjati alignment tjunera.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uh kako dobre emocije izaziva Marantz. Vec samo ime Marantza podseca na neka dobra stara vremena.

Pogled se ne odvaja od onog belog ST-17m na youtube, al gde mu nadjoh da nema signal strenght indikator ?

Uh !

Samo mogu da uzdisem za sada. Moracu malo da prokrstarim medju ovim Marantzovim modelima iz zadnjeg perioda, mozda nadjem neku jos varijantu, al od ovog belog st17m mi za sada zastaje dah.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti taj uslov sa dva ulaza mnogo viÅ¡e oduzima, nego Å¡to dobijaÅ¡. Ima gomila odliÄnih tjunera koje ćeÅ¡ zaobići zbog toga, da bi dobio jednu ili dve stanice viÅ¡e.

 

Za ovo si zasluzio pivo :)

Koliko vise razmisljam o svemu, verujem da si u pravu. Jedino si zaboravio da sam ja bik u horoskopu, a to znaci uporan do krajnjih granica sve dok ne isteram ili me nesto (npr. moja zena) ne smiri ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam trenutno negde pomenuti sonijev ST-SE700. Mislim da je ovaj tjuner ispunjava sve sto zelis, bar sa tehnicke strane gledano. Doduse nije ni ruzan, ali 05 ukusi su mozda razliciti.

Imajuci u vidu situaciju kod nas sto se FM-a tice, tesko je zaista opravdati izdvajanje novca za (malo) bolji tjuner.

Ja sam neko vreme proveo, da tako kazem, i sa druge strane "prenosne linije" sto se tice uredjaja. Najcesce su sami FM predajnici nasih radio stanica sasvim pristojnog kvaliteta, ali i tu ima svega (tu mislim na garazne, budz varijante: par ruskih RF tranzistora, seme sa neta i vozi...)

Problem je prenos signala (linkovi za dotur), izvor zvuka, tj mp3 ili sta se vec nadje, sve to postoji na youtube... I upotreba kompresora/limitera. Nakaradna upotreba kompresora kod nas je ono sto najcesce ucini muziku sa radija neslusljivom na nekom ozbiljnijem HIFIju.  

Back to the story, ja sam pomenuti sony i merio i (na sluh) testirao. Ono sto sam mogao tada da premerim je, ocekivano, bilo potpuno u skladu sa zvanicnim specifikacijama. A ako se tjuner "nahrani iz zdravog izvora" (a takav sam tada imao, imao sam i profi predajnike za testiranje :) tjuner je potpuno transparentan.  I po specifikacijama ima jako mala izoblicenja, dosta dobru separaciju i ravnu frekvencijusku k-ku.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

i na kraju nestrpljivost je pobedila :P

SONY ST-SE700 iz QS serije je usao u moju radionicu :)

Ovde stavljam zarez na tjunere neko vreme, mada smatram da cu ipak vremenom traziti neku alternativu za poredjenje sa ovim tunerom, neki Marantz ili kao onaj Onkyo iz linka ili nesto sl. a mozda i iz vise klase, ali videcemo i koliko vremena cu provoditi slusajuci muziku i koliko se cela prica u kojem pravcu bude razvijala.

Sta reci pobedili ste me, bar u ovoj rundi, ili ovom poluvremenu, a igracemo i drugo poluvreme pa mozda i uzvratnu utakmicu nekog lepog dana, onako prijateljski ;)

Kako se sve odigralo ? Pa sa svih strana slusam Sony, pa Sony, pa Sony, i tako vise nisam mogao a da ne odem licno na neki od oglasa da pogledam i poslusam uzivo kakav je jedan od tih uredjaja, izabrah bas ovaj model kao nesto Sonijevo reprezentativno u okviru zadatih ciljeva nabavke.

Covek prodavac normalan, rekao bih prijateljski nastrojen, vidim razume se oko hi-fi (Boki -KP). Odobrava garanciju i povrat u slucaju neispravnosti 7-14 dana uz uslov da ne otvaram uredjaj, a cena prihvatljiva pa sve i da sam ne znam kako pogresio pa da mi nije zao tog ulozenog novca..

Ja sam pre svega hteo da vidim na sta to lici, cak sam smatrao da time sto idem da pogledam uredjaj nemam nikakvu obavezu i da ga kupim, odnosno onako u sebi smatrao sam da cu uredjaju naci neku manu i odustati od kupovine, recimo da je taj odlazak prvenstveno planiran kao avantura.

Medjutim ... vise smo razgovarali o nekim drugim temama nego o tuneru i nekako mi je konverzacija izgledala kao da pricaju stari drugari, a ne da trgujemo. Na kraju cujem  da covek ima neke kvalitetnije gramaofone i gomilu ploca ... e pa to je vec zalogaj na koji sam se upecao odmah jer smo se dogovorili o nekom naknadnom druzenju uz slusanje muzike sa LP vinila. Koliko ono bese novca ? - Ocemo malo da se cenkamo reda radi tek da ne ispadne na prvu loptu pa da posle kupoprodaje odemo zajedno u kafanu i potrosimo vecu vrednost od tunera ? - i tako bez mnogo dvoumljenja izvadih dogovorenu prvobitnu sumu koja mi je recena jos pri telefonskom prvom kontaktu.

 

Sad treba slusati i formirati utiske, a pomalo razmisljati i o velikim kompresionim kutijama. Naravno i antena ce pre toga da dodje na red.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...